Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

internet για εταιρικους... οχι για ολους! απορω τι σκεφτονταν και δεν το δωσανε το πακετακι σε ολους...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Για τα καρτοκινητα καμια αναλογη προσφορα? περα απο τα ελαχιστοτατα 40mb του myview που δεν φτανουν ουτε 10 σελιδες να ανοιξεις.
Link to comment
Share on other sites

Για τα καρτοκινητα καμια αναλογη προσφορα? περα απο τα ελαχιστοτατα 40mb του myview που δεν φτανουν ουτε 10 σελιδες να ανοιξεις.

 

Χρησιμοποίησε τον Opera Mini που συμπιέζει τις σελίδες

 

Εμένα πάντως δε μου αρέσει καθόλου η αλλαγή, τη βλέπω σαν αύξηση τιμών γιατι τα 40ΜΒ μου ήταν αρκετά και θα πρέπει να δίνω 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε τον Opera Mini που συμπιέζει τις σελίδες

 

Εμένα πάντως δε μου αρέσει καθόλου η αλλαγή, τη βλέπω σαν αύξηση τιμών γιατι τα 40ΜΒ μου ήταν αρκετά και θα πρέπει να δίνω 5 ευρώ.

 

Mάλλον δεν το έχεις σκεφτεί καλά... Ίσα ίσα που σε σύγκριση με το myview n' web κερδίζεις.. Παίρνεις 60mb παραπάνω με μόλις 1 ευρώ επιβάρυνση, γλυτώνεις την ανησυχία του να χρεωθείς τρελά αν ξεπεράσεις το όριο ( βάσει της χρέωσης wapa που ίσχυε ), έχεις πλήρη πρόσβαση στο internet ( π.χ. εγώ με το myview n' web δεν μπορούσα να είχα πρόσβαση στα emails μου μέσω του pop client του κινητού μου και έπρεπε να κάνω ταρζανιές με προωθήσεις στο mycosmos mail ) και εξακολουθείς να έχεις απεριόριστη πρόσβαση στο myview. Για κοίτα το καλύτερα, πιστεύω ότι θα συμφωνήσεις μαζί μου τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν το έχεις σκεφτεί καλά... Ίσα ίσα που σε σύγκριση με το myview n' web κερδίζεις.. Παίρνεις 60mb παραπάνω με μόλις 1 ευρώ επιβάρυνση, γλυτώνεις την ανησυχία του να χρεωθείς τρελά αν ξεπεράσεις το όριο ( βάσει της χρέωσης wapa που ίσχυε ), έχεις πλήρη πρόσβαση στο internet ( π.χ. εγώ με το myview n' web δεν μπορούσα να είχα πρόσβαση στα emails μου μέσω του pop client του κινητού μου και έπρεπε να κάνω ταρζανιές με προωθήσεις στο mycosmos mail ) και εξακολουθείς να έχεις απεριόριστη πρόσβαση στο myview. Για κοίτα το καλύτερα, πιστεύω ότι θα συμφωνήσεις μαζί μου τελικά...

 

Πλήρη πρόσβαση στο ιντερνετ είχα και πρίν με τον Opera Mini και μάλιστα τα 40MB ήταν υπεραρκετά. Αν ήθελα να έχω πλήρες internet δε θα έβαζα το myview 'n' web αλλα κάποιο πακέτο με data plan, τωρα θα πρέπει να δίνω 5€ για να χρησιμοποιώ περίπου 20MB το μήνα αφού ακόμα και με καθημερινή χρήση ο Opera Mini συμπιέζει τόσο πολύ τις ιστοσελίδες που μπορεί να σερφάρεις μια ώρα στο myphone.gr και να φας 1MB. Aν αποφασίσω απο την άλλη να καταργήσω τον Mini και να μπω με full browser τότε πάμε στο αλλο άκρο, δηλαδή τα 100ΜΒ δε φτάνουν αφου σήμερα πολλές ασυμπίεστες σελίδες φτάνουν και το 1MB, δε συζητάμε καν για να δείς βίντεο ή να κατεβάσεις αρχεία ή attachments οπότε πάλι δεν έχεις full internet και ξαναγυρίζεις στη συμπίεση του Οpera MIni, επίσης πέρα απο τους pop clients υπάρχει και το webmail (hotmail. gmail κλπ) που τόσος κόσμος χρησιμοποιεί και δούλευε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πακέτο με 20 ευρώ πάγιο για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και δωρεάν 3Gb internet (wap ή internet). Δεν το έχουν ανακοινώσει αλλά ισχύει. Η ενεργοποίηση του εν λόγο πακέτου γίνεται από ειδικό τμήμα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote.
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι για συμβολαια ομως ετσι? εμεις για καρτοκινητα θελουμε
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πακέτο με 20 ευρώ πάγιο για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και δωρεάν 3Gb internet (wap ή internet). Δεν το έχουν ανακοινώσει αλλά ισχύει. Η ενεργοποίηση του εν λόγο πακέτου γίνεται από ειδικό τμήμα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote.

 

Ένα χρόνο πρίν ίσως ήταν χρήσιμο ένα τέτοιο πακέτο, πλέον με τόσα σημεία που διαθέτουν πρόσβαση wifi είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο πρίν ίσως ήταν χρήσιμο ένα τέτοιο πακέτο, πλέον με τόσα σημεία που διαθέτουν πρόσβαση wifi είναι άχρηστο.

 

καμια σχεση με την πραγματικοτητα... Το Wifi ειναι τελειως ευκαιριακο και αμα το βρεις ξεκλειδωτο η εστω με καποια χρεωση... Με το κινητο και στην κωλοπετινιτσα να σαι θα μπεις στο ιντερνετ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα Cosmote Internet on the Phone υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου αποστέλλοντας sms στο 1256 με το λεκτικό ΕΥ.

 

Τσεκαρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πακέτο με 20 ευρώ πάγιο για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και δωρεάν 3Gb internet (wap ή internet). Δεν το έχουν ανακοινώσει αλλά ισχύει. Η ενεργοποίηση του εν λόγο πακέτου γίνεται από ειδικό τμήμα στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote.

 

ποτε θα λανσαριστει/ανακοινωθει αυτο το πακέτο?μπορω να καλεσω κάπου να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα λανσαριστει/ανακοινωθει αυτο το πακέτο?μπορω να καλεσω κάπου να το ενεργοποιήσω?

 

Κάλεσε το cc της cosmote και ζήτησε το. Θα σε συνδέσουν με αρμόδιο τμήμα. Εκεί πες τους ότι η vodafone το δίνει και σκοπεύεις αν δεν σου το δώσουν να κάνεις φορητότητα-διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

καλεσα και η κυρια επεμενε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο,τουλαχιστον ακομα. μολις της ειπα οτι θα παω vodafone που το διαθετει, η απαντηση της ήταν να περιμενω λιγες ημερες ακομα μηπως βγει κατι αντιστοιχο.... καλα κρασια η cosmote
Link to comment
Share on other sites

καλεσα και η κυρια επεμενε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο,τουλαχιστον ακομα. μολις της ειπα οτι θα παω vodafone που το διαθετει, η απαντηση της ήταν να περιμενω λιγες ημερες ακομα μηπως βγει κατι αντιστοιχο.... καλα κρασια η cosmote

 

Κάλεσε και πες τους ότι το πρόγραμμα λέγετε ultimate και την ενημερωση την είχες από προηγούμενη τηλεφωνική επικοινωνία σχετικά με τα προγράμματα internet on the phone. Δεν θέλω να δώσω το όνομα του υπαλλήλου δημοσίως.

Αν σου πουν τα ίδια επέμενε να μιλήσεις με τον προϊστάμενο για να εξυπηρετηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε και πες τους ότι το πρόγραμμα λέγετε ultimate και την ενημερωση την είχες από προηγούμενη τηλεφωνική επικοινωνία σχετικά με τα προγράμματα internet on the phone. Δεν θέλω να δώσω το όνομα του υπαλλήλου δημοσίως.

Αν σου πουν τα ίδια επέμενε να μιλήσεις με τον προϊστάμενο για να εξυπηρετηθείς.

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος το ' ultimate ';

Αν δεν το 'δίνει' το σύστημα τότε πως θα το ενεργοποιήσει ο υπάλληλος;

Άλλο το πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί και άλλο κάτι που υπάρχει τώρα...

edit

υπάρχει το ultimate αλλά ενεργοποιείται σε κατάστημα COSMOTE μόνο

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το cc της cosmote και ζήτησε το. Θα σε συνδέσουν με αρμόδιο τμήμα. Εκεί πες τους ότι η vodafone το δίνει και σκοπεύεις αν δεν σου το δώσουν να κάνεις φορητότητα-διακοπή.

πηγαινε σε καταστημα.η ξαναπαρε τηλεφωνο ισως η κοπελα να μην ηξερε,,..η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη καποιες μερες τωρα και ειναι ηδη στο κινητο μου...μπαινει σε εταιρικα και οικιακα πακετα...καλο σερφαρισμα

 

Κάλεσε το cc της cosmote και ζήτησε το. Θα σε συνδέσουν με αρμόδιο τμήμα. Εκεί πες τους ότι η vodafone το δίνει και σκοπεύεις αν δεν σου το δώσουν να κάνεις φορητότητα-διακοπή.

καλα δεν πιστευω να το κανανε επιτηδες...προφανως δεν ειχε ενημερωθει η κοπελα...το postara μολις βγηκε η υπηρεσια,,,λογικο καποιοι να μην προλαβαν να ενημερωθουν...ανθρωπινο ειναι...

 

internet για εταιρικους... οχι για ολους! απορω τι σκεφτονταν και δεν το δωσανε το πακετακι σε ολους...

δεν ειναι μονο για εταιρικους...σας παρακαλω να διαβαζετε καλυτερα πριν απαντησετε...για να αποφευχθει η λαθος ενημερωση...

 

Για τα καρτοκινητα καμια αναλογη προσφορα? περα απο τα ελαχιστοτατα 40mb του myview που δεν φτανουν ουτε 10 σελιδες να ανοιξεις.

τα 40 mb ειναι για πολυ περισοτερες σελιδες...μαλλον δεν εχεις κανει χρηση ποτε....oi mobile σελιδες για κινητα ειναι kilobytes δεν εχουν καμια σχεση με τις κανονικες σελιδες που βλεπεις στο pc...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τα 40 mb ειναι για πολυ περισοτερες σελιδες...μαλλον δεν εχεις κανει χρηση ποτε....oi mobile σελιδες για κινητα ειναι kilobytes δεν εχουν καμια σχεση με τις κανονικες σελιδες που βλεπεις στο pc...

 

Οχι, χρηση κανω, απλα χρησιμοποιω τη συνδεση για χρηση σε υπολογιστη...

Βεβαια τωρα τελευταια βγηκε ο opera με το νεο χαρακτηριστικο 'turbo' για αργες συνδεσεις.

Αυτο λεει συμπιεζει τις σελιδες. Ισως διευκολυνει λιγο τα πραγματα.

Αλλα αγχος μην περασει τα 40mb θα εχω.

Link to comment
Share on other sites

το ultimate στο μηδενικο πάγιο τι χρεωση θα έχει? παλιότερα τα wireless internet πακετα είχαν μεγαλυτερη χρεωση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

το ultimate στο μηδενικο πάγιο τι χρεωση θα έχει? παλιότερα τα wireless internet πακετα είχαν μεγαλυτερη χρεωση το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Δεν έχει γίνει γνωστή κάποια διαφοροποίηση τιμών, άρα - με τα σημερινά δεδομένα - η τιμή είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...