Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πήραμε την θήκη για το πίσω κάλυμμα αλλά τώρα παρατηρώ και στην οθόνη κάποιες μικρογραντζουνιές - αυτές που φαίνονται αν παρατηρήσεις κάτω απο φως με προσοχή -. Ίσως εξαιτίας του καθημερινού καθαρισματος με το microfiber.

 

Με τις επιπρόσθετες μεμβρανες έχω ένα θέμα όμως, ούτε η υφή τους μου αρέσει, ούτε το σπάσιμο άμα εγκλωβιστεί φυσαλιδα αέρα απο κάτω.. Πολύ επηρεπές στην ζημιά το iPad μας βγήκε..

 

:) ελεγξα με περισσότερη προσοχή την οθόνη αλλα δεν είδα τίποτα κ να φανταστείς ότι πριν του βάλω τη θήκη δεν το πολυπροσεχα!!σήμερα κοίταγα το iPod touch -το Πρωτο μου apple προϊόν, το έχω απο το 2007-δεν εχει ούτε μια γρατζουνια!χωρίς μεβρανες κ με αρκετές τούμπες!!!την ίδια ποιότητα κατασκευής δεν χρησιμοποιεί η apple κ στα μεταγενέστερα μοντέλα?:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι :O :το iPad 3G καταναλώνει τα ίδια MB με το iPad το οποίο συνδεεται μέσω hotspot του iPhone?:confused::confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα κι απο μενα. ενδιαφερομαι για την αγορα του ipad 3g και θελω να ρωτησω το εξης.....μπορω να χρησιμοποιησω την σιμ του cosmote internet on the go που ηδη εχω η θα πρεπει να προβω σε αλλαγες ( ποιες ειναι αυτες?)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα. ενδιαφερομαι για την αγορα του ipad 3g και θελω να ρωτησω το εξης.....μπορω να χρησιμοποιησω την σιμ του cosmote internet on the go που ηδη εχω η θα πρεπει να προβω σε αλλαγες ( ποιες ειναι αυτες?)

 

λογικά θα μπορείς απλώς πρέπει να μετατρέψεις τη sim σε micro sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χαίρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω μέχρι πόσα λεφτά θα δίνατε για το iPad 1 (WiFi only - 64GB) για να το πάρετε από ελληνικό site δημοπρασιών. Έχω βρει κάποια που ξεκινάνε από 340€ αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται για το 1...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θα ήθελα να ρωτήσω μέχρι πόσα λεφτά θα δίνατε για το iPad 1 (WiFi only - 64GB) για να το πάρετε από ελληνικό site δημοπρασιών. Έχω βρει κάποια που ξεκινάνε από 340€ αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται για το 1...

 

καλησπερα ειναι καθαρα θεμα του καθενος πιστευω οτι αυτι η τιμη παντως δεν ειναι κακη

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Προσπαθω να περασω την εκδοση 4.3.3 σε ipad 1.... μεσα εχω την 3.2 ...

 

Δεν γινεται με τιποτα... βγαζει error 31...

 

Υπαρχει καμια ιδεα? καποιος Οδηγος!

 

*αν βαλω 4.3.5 Μπορω να κανω jb ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, error 31 δεν νομίζω ότι υπάρχει στο itunes που άφορα αναβάθμιση. Δες πάλι το error και γράψε το εδώ.

Προσπάθησες να κάνεις RESTORE στην 4.3.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω το ipad 1 16g 3g εδώ και ένα χρόνο και φέρει την 4.3.5 .

Εδώ και λίγο καιρό όταν πάω να ανοίξω με τον safari κάποια σαιτ με πετά τελείως έξω όταν ξανά προσπαθώ για δεύτερη φορά μου ανοίγει κανονικά .

Ξέρη κανείς κάτι ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω το ipad 1 16g 3g εδώ και ένα χρόνο και φέρει την 4.3.5 .

Εδώ και λίγο καιρό όταν πάω να ανοίξω με τον safari κάποια σαιτ με πετά τελείως έξω όταν ξανά προσπαθώ για δεύτερη φορά μου ανοίγει κανονικά .

Ξέρη κανείς κάτι ?

 

 

καλημερα φιλε μου ειναι jailbroken το ipad σου γιατι εχω δει τετοια προβληματα σε ipad με jailbreak.και αν ειναι και αν δεν ειναι κανε ενα restore και το προβλημα θα λυθει

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δοκίμασε να του κάνεις μια επανεκκίνηση και ξαναπροσπάθησε. Εαν συνεχίζει κανε ένα Hard Reset (κρατάς πατημένο το ΟΝ/OFF μαζί με το HOME button μέχρι να σβήσει η οθόνη και να δεις το μήλο και αμέσως ασε τα!). Αν δεν παίξει και παλι, μάλλον σε βλέπω για RESTORE...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι jailbraek , restore τί ειναι ,και πώς το κάνω ?

Παιδιά ευχαριστώ γιά το αμεσω ενδιαφέρων σας .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσε το ipad με τον υπολογιστή σου, άνοιξε το iTunes και στην πρώτη σελίδα επέλεξε RESTORE.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πρόβλημα πού είχα λύθηκε με hart reset .

Ευχαριστώ του συφορμήταις για τις υποδείξεις .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα την άποψή σας αν αξίζει αυτήν την περίοδο η αγορά ενός ipad 1ης γενιάς ή το θεωρείτε out dated? Υπάρχουν προγράμματα/ εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για το ipad 2? Γνωρίζετε αν θα πάρει ios 5? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

γεια σας,

ένας φίλος έχει ένα ipad 64gb περίπου 4 ετών και ξαφνικά άρχισε να του σβήνει η οθόνη και να επανέρχεται σε δευτερόλεπτο... καμιά φορά βγαίνει και από την εφαρμογή που είναι.

πρέπει να πάει service η απλά κάτι έχει πειράξει στις ρυθμίσεις????

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς περιηγητης;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δεν ξέρω να ρωτήσω εδώ ή σε άλλο θέμα;

Έχω κάποια PDF, μπορώ να τα δω στο iPad;

Mε ποιο τρόπο θα τα μεταφέρω; Καμμιά 100αρια ειναι.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς καποια εφαρμογή ώστε να ανοίξεις στο iPad. Θα τα μεταφέρεις μέσω του iTunes.

Π.χ. αν κάνεις χρήση της εφαρμογής iBooks: https://support.apple.com/en-us/HT202075

 

Άλλη μια εφαρμογή που έχει την δυνατότητα ανάγνωσης αρχείων PDF, και όχι μόνο, είναι η Documents 5.

Άλλα ότι και να χρησιμοποιήσεις, μέσω iTunes θα μεταφέρεις τα αρχεία.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

ένας φίλος έχει ένα ipad 64gb περίπου 4 ετών και ξαφνικά άρχισε να του σβήνει η οθόνη και να επανέρχεται σε δευτερόλεπτο... καμιά φορά βγαίνει και από την εφαρμογή που είναι.

πρέπει να πάει service η απλά κάτι έχει πειράξει στις ρυθμίσεις????

 

μήπως του το έκανε μετά από κανένα update;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...