Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι Κωνσταντίνε. Το iPad «τρέχει» iOS, όχι MacOS ή κάποιο άλλο λειτουργικό αντίστοιχο.

 

Το ίδιο θα μπορούσες να αναρωτηθείς και για το iPhone (μιας και από τον Νοέμβριο θα μοιράζονται ακριβώς το ίδιο iOS 4.2), και θα έπαιρνες την ίδια απάντηση. :)

 

Εξάλλου, με 256ΜΒ RAM δεν νομίζω ότι στήνεις εύκολα VM. Εδώ άλλα και άλλα ζορίζονται! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τωρα που το αναφερατε, καπου δεν υπηρχε ενα βιντεο που το εδειχνε να τρεχει chromium os;;

 

Edit: Εδω http://goo.gl/DIgB

Edited by johnsour

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

αναφερόμουν σε συνδυασμό αυτών, γενικά οι λειτουργίες που είπα είναι για το PI απλά αν ενδιαφέρεσαι και διασύνδεση με google δεν έχω καταφέρει να βάζω τα tasks μου στην google.

 

Μήπως γνωρίζεις πως στο CalenGoo μπορώ να αλλάξω το χρώμα από το background σε κάθε event ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις πως στο CalenGoo μπορώ να αλλάξω το χρώμα από το background σε κάθε event ξεχωριστά?

 

Νομίζω το βρήκα. Θα πρέπει να δημιουργήσω ξεχωριστό calendar ανάλογα με τον τύπο του event.

Θα το κοιτάξω μόλις βρω χρόνο.

 

 

edit: όλα οκ. χρησιμοποίησα διαφορετικά calendars

Edited by Yoh-kun
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια θα ειμαι τεταρτη λονδινο για 3 μερες,και λεω να παρω το ipad,εχει καμμια διαφορα απο αυτα που θα ερθουν ελλαδα;λογικα θα ειμαι οκ σε ολα,σωστα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ειμαι τεταρτη λονδινο για 3 μερες,και λεω να παρω το ipad,εχει καμμια διαφορα απο αυτα που θα ερθουν ελλαδα;λογικα θα ειμαι οκ σε ολα,σωστα;

 

Καμια διαφορα Γιαννη, χτυπα το χωρις δευτερη σκεψη :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Βαγγελη,γνωστος μου ειπε οτι παιζει το 16αρι γυρω στα 480 οποτε δεν πιστευω στο ελλαντα να ερθει πιο κατω

 

16GB wi-fi only στις £429

16GB 3g στις £529

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν πιστευω στο ελλαντα να ερθει πιο κατω

 

Aυτο ηταν αστειο ετσι? Δεν πιστευω να το ειπες στα σοβαρα, γιατι εγω ξεκαρδιστικα στα γελια!!! Αν γινει αυτο θα μειωσουν τις τιμες στα super market, την βενζινη και θα δανεισουμε χρηματα στο Δ.Ν.Τ.

Παντως περα απο την πλακα, αγορασε το με κλειστα ματια...... Θα κανεις ενα φοβερο δωρο στο εαυτο σου

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Aυτο ηταν αστειο ετσι? Δεν πιστευω να το ειπες στα σοβαρα, γιατι εγω ξεκαρδιστικα στα γελια!!! Αν γινει αυτο θα μειωσουν τις τιμες στα super market, την βενζινη και θα δανεισουμε χρηματα στο Δ.Ν.Τ.

Παντως περα απο την πλακα, αγορασε το με κλειστα ματια...... Θα κανεις ενα φοβερο δωρο στο εαυτο σου

Η λογικη μου λεει οτι εδω θα το δουμε κοντα στα 600,προσωπικα το βλεπω σαν ενα ακριβο gadgetaki που θα περνας την ωρα σου,και θα παρει την θεση του netbook μου που κουβαλαω για χαζολογημα στο ιντερνετ και στα μαιλ απλα θα ειναι πιο φορητο

 

Γιαννη παρε 3G μοντελο ομως, το wifi only θα σου κοψει τον αερα!
το σκεφτηκα Σταματη αλλα στα μερη που κινουμε εχω wifi τουλαχιστον στο 80% τωρα αν θελω να μπω στο νετ για κατι επειγον θα κανω λιγο κουραγιο στις 3,5 ιντσες του iphone
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχουν παρει το 3G μετα απο λιγο ψαχνουν να το αγορασουν. Απο καποια στιγμη και μετα θες να εισαι συνδεμενος παντου οποτε το Wifi δεν αρκει. Αυτο ειναι κατι που εχω παρατηρησει σε κατοχους iPad.

 

Ενημερωτικα, για οσους πετανε απο Αμστερνταμ, Ολλανδια η τιμη του 16GΒ Wifi+3G μεσα στο αεροδρομιο ειναι στα 579 Euro. Μαλιστα, πηρα ενα κομματι απο εκει οπου το εφερα Ελλαδα και εφυγε την επομενη μερα σφραγισμενο στην ιδια τιμη που το αγορασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Για τα jailbroken iPhone's δεν είναι και τόσο μεγάλο το πρόβλημα, πάντως...! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το 3g εχει και GPG.

Εγώ δεν εχω ενθουσιαστεί και τόσο με το ipad. Αν και έχω Macbook Pro και Iphone. Το laptop με καλύπτει σε όλα σε συνδιασμό με το iphone. Αν η τιμή ου ήταν πολύ πιο κάτω θα το έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο σημαντικό το GPS στην συγκεκριμένη συσκευή. Αλλά, περί ορέξεως...! ;)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχουν παρει το 3G μετα απο λιγο ψαχνουν να το αγορασουν. Απο καποια στιγμη και μετα θες να εισαι συνδεμενος παντου οποτε το Wifi δεν αρκει. Αυτο ειναι κατι που εχω παρατηρησει σε κατοχους iPad.

 

Τελικά είναι απαραίτητο. Για τα περισσότερα πράγματα που θα κάνεις στην συσκευή κάποια στιγμή θα χρειαστείς ιντερνετ. Μην ξεχνάμε ότι κυρίως προορίζεται για κατανάλωση περιεχομένου.

 

Εγώ ήμουν σίγουρος ότι μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστεί οπότε λέω καλύτερα να το έχεις από πριν παρά να ξαναπληρώνεις ολόκληρη συσκευή. Φλέρτάρω ήδη με την ιδέα να βάλω κάποιο πρόγραμμα data αλλά τα φτηνά πακέτα είναι με λίγο όγκο. Ειδώμεν, πιστέυω ότι θα βελτιωθούν τα προγράμματα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι απαραίτητο. Για τα περισσότερα πράγματα που θα κάνεις στην συσκευή κάποια στιγμή θα χρειαστείς ιντερνετ. Μην ξεχνάμε ότι κυρίως προορίζεται για κατανάλωση περιεχομένου.

 

Εγώ ήμουν σίγουρος ότι μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστεί οπότε λέω καλύτερα να το έχεις από πριν παρά να ξαναπληρώνεις ολόκληρη συσκευή. Φλέρτάρω ήδη με την ιδέα να βάλω κάποιο πρόγραμμα data αλλά τα φτηνά πακέτα είναι με λίγο όγκο. Ειδώμεν, πιστέυω ότι θα βελτιωθούν τα προγράμματα.

 

 

εγω εβαλα μια sim της q card, και με 1 € εχω 100 mb, δικαιουμαι μεχρι 400 mb το μηνα με 4 € ... Δεν εχω τεσταρει ακομα αν οταν ξεπεράσεις το οριο σταματάει να σου δινει ιντερνετ, αλλά για να μπαινεις μια στις τοσες ή να μιλας στο skype ή να ακους radio αν δεν εχει καπου wifi ειναι μια χαρα

 

Αυτο που με προβληματίζει αυτές τις μερες ειναι να βάλω την 4.2 beta και να μην εχω jb αλλα να εχω ελληνικα, ή να μεινω με 3.1.2 jb full εφαρμογες και παιχνιδια, αλλα να στερουμε ελληνικα? Επίσης το multitasking ειναι κατι που θα το ηθελα ... Γνωρίζει κανεις αν καποιες βασικες εφαρμογές για ipad native υποστηριζουν multitasking εφοσον βάλω την τελευταία δοκιμαστικη 4.2 ?

Edited by djmanosv

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι απαραίτητο. Για τα περισσότερα πράγματα που θα κάνεις στην συσκευή κάποια στιγμή θα χρειαστείς ιντερνετ. Μην ξεχνάμε ότι κυρίως προορίζεται για κατανάλωση περιεχομένου.

 

Εγώ ήμουν σίγουρος ότι μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστεί οπότε λέω καλύτερα να το έχεις από πριν παρά να ξαναπληρώνεις ολόκληρη συσκευή. Φλέρτάρω ήδη με την ιδέα να βάλω κάποιο πρόγραμμα data αλλά τα φτηνά πακέτα είναι με λίγο όγκο. Ειδώμεν, πιστέυω ότι θα βελτιωθούν τα προγράμματα.

 

Αυτό ακριβώς ήταν που εμένα δεν μου άρεσε σαν ιδέα... Και δεύτερο πρόγραμμα, δεύτερο συμβόλαιο, ή μια δεύτερη καρτοκινητή.

 

Και άσε που τα φθηνά πακέτα δεν έχουν ούτε για πλάκα αρκετά δεδομένα... Ιδίως για το iPad που «κατεβάζει» περισσότερα από το iPhone, πιστεύω ότι θα εξαφανίζονται τα ΜΒ... Και τα θεωρώ και πολύ ακριβά ακόμα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα το wifi για τους εξής λόγους:

- Ήθελα το πιο απλό και οικονομικό ώστε όταν θα το δώσω (μια και η ταιχνολογία είναι καινούρια) να μην χάσω πολλά χρήματα

 

- Έχω symbian κινητό και έχω εφαρμογή για tethering

 

Μέχρι τώρα δεν μου έχει λείψει πουθενά το internet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εδω εχετε αγοράσει το ελληνικό πληκτρολογιο ??? σε ποσες μερες λετε να εχουμε την 4.2 ?? αξίζει να το αγοράσω τώρα το πληκτρολόγιο? Γιατι δε το βρίσκω πουθενα ελευθερο ..

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εδω εχετε αγοράσει το ελληνικό πληκτρολογιο ??? σε ποσες μερες λετε να εχουμε την 4.2 ?? αξίζει να το αγοράσω τώρα το πληκτρολόγιο? Γιατι δε το βρίσκω πουθενα ελευθερο ..

 

Εγώ το έχω αγοράσει. Δεν ξέρω αν αξίζουν κάποιες δωρεάν η φθηνοτερες εφαρμογές που υπάρχουν στο AppStore. Με αυτό πάντως έχω καλυφθει σχεδόν πλήρως.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εδω εχετε αγοράσει το ελληνικό πληκτρολογιο ??? σε ποσες μερες λετε να εχουμε την 4.2 ?? αξίζει να το αγοράσω τώρα το πληκτρολόγιο? Γιατι δε το βρίσκω πουθενα ελευθερο ..

 

Προσωπικά δεν το έχω αγοράσει και ούτε σκοπεύω. Θα δοκιμάσω τις διάφορες εφαρμογές του AppStore αλλά μέχρι εκεί. Θα περιμένω τα επίσημα ελληνικά.

 

Ο Jobs είχε πει για Νοέμβριο. Τώρα, αν δεν έχεις κάτι να σε κρατήσει στην 3.2.2 (ή κάποια άλλη), μπορείς να βάλεις την 4.2 RC που υποστηρίζει ελληνικά, multitasking και φακέλους κανονικά, και από ότι έχω διαβάσει είναι και αρκετά σταθερή. Αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με Jailbreak σε αυτή την περίπτωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως πάρω ένα ipad και θα ήθελα να ρωτήσω πως φαίνονται οι ταινίες στην οθόνη του; ήθελα ένα netbook για ίντερνετ on the go, αλλά μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής και η φορητότητα του ipad. να είχε και κάμερα μπροστά για βιντεοκλήσεις

στο msn... θα το περνα με κλειστά μάτια

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...