Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ποιο app ρε παιδια μπορουμε να ανεβασουμε μια φοτο απο το ipad στο facebook? με το app του facebook που ειναι για το iphone δοκιμασα αλλα δεν την ανεβαζει....
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Τελικα το παρελαβα και εγω σημερα. Δεν εχω πολυ προλαβει να ασχοληθω ακομα.

Ερωτηση: Το jailbreak δημιουργει καποιο προβλημα ("κουσουρι") στο iPad? Ρωτω γιατι διαβασα οτι στο iPhone4 δημιουργει καποια θεματακια με το faceCall κτλ. Υπαρχει καποιο θεμα με το ipad?

 

Επισης οποιος εχει να προτεινει καποια θηκη τυπου Bookstand (οπως η Macally) ας μου την προτεινει γιατι αυριο πρεπει οπωσδηποτε να παρω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μια ερώτηση , έχω αγορασμένο το navigon στο iphone και είναι στα ελληνικά το έβαλα χθες στο ipad και είναι στα αγγλικά , μπορώ να το γυρίσω στα ελληνικά ?

 

Όχι, σε iPad δεν μπορείς να "γυρίσεις" το Navigon στα Ελληνικά καθώς λαμβάνει αυτόματα την πληροφορία της γλώσσας του λειτουργικού και δεν έχει επιλογή αλλαγής γλώσσας από το ίδιο το πρόγραμμα. Για παράδειγμα δοκίμασε να "γυρίσεις" το iPad στα Γερμανικά και το Navigon θα μιλάει Γερμανικά….

Link to comment
Share on other sites

με ποιο app ρε παιδια μπορουμε να ανεβασουμε μια φοτο απο το ipad στο facebook? με το app του facebook που ειναι για το iphone δοκιμασα αλλα δεν την ανεβαζει....

 

Ένας εύκολος τρόπος χωρίς app είναι να χρησιμοποιήσεις το "Upload via Email" feature του Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή για διαχείριση οικονομικών δηλαδή να παρακολουθούμε επιταγές (προμηθευτών-πελατών), ταμείο, έξοδα , αν έβγαζε και cash-flow , budget θα ήταν super.

 

Χρησιμοποιώ το pocket money εδώ και ενα χρόνο, είμαι πολύ ικανοποιημένος απο αυτά που προσφέρει!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Η incipio μου φαίνεται λίγο χοντρή όπως την βλέπω στις φωτογραφίες αλλά δεν έχω άποψη απο κοντά.

 

Εγώ έχω την macally, την πήρα απο το You. Συμπαθητική φαίνεται, όταν την προτωέβαλα μου κακοφάνηκε γιατί μου φάνηκε πως αυξήθηκε ο όγκος-βαρος του ipad αλλά τώρα την έχω συνηθίσει. Δεν ξέρω τι αντοχή θα έχει σε βάθος χρόνου το σύστημα που έχει για να κουμπώνει σε θέση stand.

 

+1! Την έχω μικρό χρονικό διάστημα, και είναι πολύ βολική...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ένας εύκολος τρόπος χωρίς app είναι να χρησιμοποιήσεις το "Upload via Email" feature του Facebook.

 

Επίσης η εφαρμογή για iPhone Video/Photo Uploader for Facebook http://goo.gl/p2rz (itunes link) ανεβάζει φωτογραφίες στο Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε και αν θα έρθει το ipad στην Ελλάδα?

 

Πήρα στο κατάστημα istorm και δεν ξέρουν τίποτα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή newbie ερώτισης:

 

Αν έχω iPhone και αγοράσω iPad φαντάζομαι ό,τι εφαρμογές έχω στο iPhone (και είναι συμβατές με iPad), θα περάσουν και στο iPad αν τα έχω συνδέσει και τα δυο με το ίδιο iTunes account σωστά;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

ναι. Οτι εφαρμογη εχεις στο itunes account σου περναει και στις 2 συσκευες. απο κει και περα διαλεγειες εσυ απο την καρτελα apps ποιες θες σε καθε συσκευη. Και μια ερωτηση απο μενα παιδια. παρακολουθω τη συζητηση σας για τις εφαρμογες διαχειρισης οικονομικων. Περιλαμβανουν και καποια μοπρφη διαχειρισης πελατολογιου ή μονο εσοδα-εξοδα? Δηλαδη θα ηθελα να εχω καρτελα για καθε πελατη με ανοιχτους λογαριασμους κτλ
Link to comment
Share on other sites

Official AppShopper App Launches

 

http://appshopper.com/blog/wp-content/uploads/2010/09/037496_large.png

 

Our official AppShopper App has finally made its way into the App Store. The Universal app is now available as a free download for both iPad and iPhone/iPod Touch.

 

The app allows you to browse all our current AppShopper filters (Categories, All/Popular, Paid/Free, New/Price Drops/Updates) and also gives you access to your own personal Wish List and Own List. At present Price and Update notifications are still sent via email, but we do plan on offering Push notifications in the next update.

 

If you haven’t signed up for an AppShopper account, sign up now. It’s free. Registration allows you to track apps on your wishlist in order to get notified when an App goes on sale. Our combination of filters allows you to focus in on your specific interests. Example: all iPad games that have dropped to Free.

 

For more casual App browsers, our Popular filter offers a birds eye view of what Price Drops, Updates and New apps have attracted the attention of other AppShopper readers. Almost all major App Store releases and sales get captured by our Popular view.

 

Ένα από τα καλύτερα sites για εφαρμογές iPhone/iPad!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε και αν θα έρθει το ipad στην Ελλάδα?

 

Πήρα στο κατάστημα istorm και δεν ξέρουν τίποτα.

Κανείς δεν ξέρει... Και τα public να ρωτήσεις (τηλεφωνικά) πάλι δεν ξέρουν. Και απορώ...

Μια χαζή newbie ερώτισης:

 

Αν έχω iPhone και αγοράσω iPad φαντάζομαι ό,τι εφαρμογές έχω στο iPhone (και είναι συμβατές με iPad), θα περάσουν και στο iPad αν τα έχω συνδέσει και τα δυο με το ίδιο iTunes account σωστά;

 

Μπορείς να περάσεις όλες τις εφαρμογές του iPhone στο iPad και να τις τρέξεις κανονικά. Απλά, αν ο δημιουργός δεν έχει φροντίσει να την κάνει universal ώστε να τρέχει καταλαμβάνοντας ολόκληρη την οθόνη, θα τρέχει στο κέντρο της οθόνης του iPad με την προοπτική του διπλασιασμού του μεγέθους (με αποτέλεσμα να «πιξελιάσει» η εφαρμογή). Κατά τα άλλα, τα του iPhoνe τρέχουν στο iPad, αλλά όχι απαραίτητα και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για iPad ρωτήστε και στο iStorm. Το Σάββατο που είχα πάει άκουσα έναν υπάλληλο που έλεγε για Οκτώβριο και τιμή στα 500€ για την έκδοση 16GB Wifi (αν δεν κάνω σοβαρό λάθος).

 

 

Υ.Γ. Welcome back soom

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για iPad ρωτήστε και στο iStorm. Το Σάββατο που είχα πάει άκουσα έναν υπάλληλο που έλεγε για Οκτώβριο και τιμή στα 500€ για την έκδοση 16GB Wifi (αν δεν κάνω σοβαρό λάθος).

 

 

Υ.Γ. Welcome back soom

 

Θα ρωτήσω ξανά αν με βγάλει ο δρόμος προς τα εκεί. Αλλά έχω ξενερώσει με την ιστορία, περίμενε και περίμενε και ξανά περίμενε, και από βδομάδα σε βδομάδα... :(

 

Και να που πρώτα ήρθε το 4άρι και μετά το iPad, παρόλο που είχαν κάτι μήνες διαφορά σε κυκλοφορία...

 

 

ΥΓ. Ευχαριστώ...:O

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις και τηλεφωνικά και μέσω email. Δεν χρειάζεται να περάσεις. Πάντως αν όντως είναι έτσι όπως τα είπε ο υπάλληλος είναι καλό νέο για όσους θέλουν να πάρουν iPad. Θα πρέπει απλά να κάνουν λίγο παραπάνω υπομονή :happy:

 

 

Υ.Γ. Τι να πούμε και εμείς που περιμένουμε το λευκό 32άρι iPhone 4... :lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ρωτησει στο Document Store μου ειπαν οτι παει για Νοεμβριο. Και μαλλον εχουν δικιο γιατι τοτε περιμενουμε και την 4.1 που θα ειναι και για το iPad και θα περιλαμβανει και την Ελληνικη γλωσσα.
Link to comment
Share on other sites

Official AppShopper App Launches

 

http://appshopper.com/blog/wp-content/uploads/2010/09/037496_large.png

 

Our official AppShopper App has finally made its way into the App Store. The Universal app is now available as a free download for both iPad and iPhone/iPod Touch.

 

The app allows you to browse all our current AppShopper filters (Categories, All/Popular, Paid/Free, New/Price Drops/Updates) and also gives you access to your own personal Wish List and Own List. At present Price and Update notifications are still sent via email, but we do plan on offering Push notifications in the next update.

 

If you haven’t signed up for an AppShopper account, sign up now. It’s free. Registration allows you to track apps on your wishlist in order to get notified when an App goes on sale. Our combination of filters allows you to focus in on your specific interests. Example: all iPad games that have dropped to Free.

 

For more casual App browsers, our Popular filter offers a birds eye view of what Price Drops, Updates and New apps have attracted the attention of other AppShopper readers. Almost all major App Store releases and sales get captured by our Popular view.

 

Ένα από τα καλύτερα sites για εφαρμογές iPhone/iPad!

 

super.....

το εβαλα και στο iphone και στο ipad.

πολυ χρησιμο το συνιστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://images.appshopper.com/icons/386/461020.png - ZumoCast

 

Play your video and music collection that's spread across all your computers from your iPhone/iPad. No upload or sync required, the videos and music stay on your computers!

 

App Features:

 

* Video and Music Streaming *

* Instant Playback *

* Real-time Adaptive Transcoding *

* Access files from iPhone and iPad *

* Download to iPhone and iPad *

* Access from any web browser *

 

https://www.zumocast.com/referrals/dir/50hOThjZT

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις και τηλεφωνικά και μέσω email. Δεν χρειάζεται να περάσεις. Πάντως αν όντως είναι έτσι όπως τα είπε ο υπάλληλος είναι καλό νέο για όσους θέλουν να πάρουν iPad. Θα πρέπει απλά να κάνουν λίγο παραπάνω υπομονή :happy:

 

 

Υ.Γ. Τι να πούμε και εμείς που περιμένουμε το λευκό 32άρι iPhone 4... :lol:

 

Έπειτα από αυτό σου το μήνυμα, αποφάσισα και τους έστειλα ένα email, αλλά δεν ξέρουν ακόμα επίσημα κάτι... Οπότε, στο περίμενε καταλήγουμε πάλι...

 

Εξάλλου, μην ξεχνάς ότι όταν ρωτάς έναν υπάλληλο, δεν μπορεί να σου πει «Δεν ξέρω» γιατί θα θέλει να σε κρατήσει στην τσίτα και να μην πας να το πάρεις από άλλον... Οπότε σου λέει σε 15 μέρες, τέλη του μήνα, αρχές Οκτώβρη... :rolleyes:

 

ΥΓ. Άσπρο 4άρι δεν θα περίμενα ούτε για πλάκα. Έχοντας την εντύπωση ότι θα βγει τέλη του χρόνου... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο καταστημα στα Β. Προαστια που να εχει ετοιμοπαραδοτες θηκες για ipad? Στειλτε μου και με pm αν δεν θελετε να κανετε διαφημιση.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα αντεξα χωρις αυτο...τελικα το ξαναπηρα.....

υπαρχει καποια εφαρμογη για συνδεση του ipad μετο iphone?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα αντεξα χωρις αυτο...τελικα το ξαναπηρα.....

υπαρχει καποια εφαρμογη για συνδεση του ipad μετο iphone?

 

Γιατι ειδους ακριβως συνδεση μιλας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειδους ακριβως συνδεση μιλας;

 

ανταλλαγης δεδομενων χωρις χρεωση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ανταλλαγης δεδομενων χωρις χρεωση

 

Προσωπικα, αν και φανταζομαι θα υπαρχει ευκολοτερος τροπος, χρησιμοποιω iFile απο cydia και Filer (download manager) απο AppStore...Με το πρωτο κανω την εκαστοτε συσκευη ad-hoc ωστε να μοιραζει ολο το file system με Wi-Fi και με το δευτερο μεσω Filer γραφω την ip του πρωτου και σερφαρω σε ολα τα αρχεια.

 

Το καλο με αυτον το τροπο ειναι πως μεταφερεις τα παντα απο μια φωτο μεχρι .ipa αρχειο και τα ταξινομεις οπως και οπου θες μεσω Wi-Fi και ειναι πολυ γρηγορη η μεταφορα μεγαλων αρχειων.

 

Οπως ειπα, σιγουρα θα υπαρχουν αλλες ευκολοτερες λυσεις αλλα θα ειναι πολυ περιορισμενες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Ψήνομαι πολύ για το εργαλείο.Διάβασα όμως ότι δεν υποστηρίζει περιεχόμενο με adobe flash και όταν ανόγεις σελίδες τέτοιες (δηλαδή τις περισσότερες), σου βγάζει επάνω άδεια κουτάκια, με αποτέλεσμα η πλοήγηση να γίνεται ξενέρωμα.Έχει γίνει κάτι γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...