Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mετά το Update σε 3.2.1 το wifi σήμα δείχνει πιο δυνατό και σταθερό, τουλάχιστον στο εικονίδιο,αλλά και όλο το Ipad μου φαίνεται να πηγαίνει πιο γρήγορα. Φαινόμενο Placebo;

 

Εγώ που εχω το απλό όποτε θέλω 3g κάνω tethering με το Nokia κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά έχω πρόβλημα με το WiFi στο iPad 3G μου με την 3.2. Για την ακρίβεια δεν ξεχνάει το δίκτυο όπως έχουν αναφέρει κάποιοι αλλά αν συνδεθώ και η συσκευή μπει σε satnd by και την ανοίξω μετά, ενώ είναι συνδεδεμένη στο wifi δίκτυο ακόμα, δεν έχει ιντερνετ και πρέπει να βγω και να ξαναμπώ στο wifi. Τώρα της περνάω την 3.2.1 για να δω αν θα φτιάξει.

 

Με το iPad wifi που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Ώρα για set up as new λοιπόν. Θα επανέλθω για να αναφέρω αν διορθώθηκε το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικα με το θεμα ασφαλειας που θα πρεπει να γνωριζουμε.

 

http://www.enet.gr/?i=news.el.episthmh-texnologia&id=190071

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τα ποστ λίγο ο τύπος δίπλα μου στην δουλειά που παίζει συνέχεια με το iPad έχω ψηθει άσχημα να το πάρω! Εδώ στο Βέλγιο το 3G βγαίνει 599. Θα πάω αύριο στο Λονδίνο για 3 μέρες και εκεί βγαίνει 636. Το μόνο κόλλημα είναι τα πληκτρολογια. Στο βέλγιο όλα τα πληκτρολογια είναι azerty και όχι qwerty! Θα περάσω σήμερα να το δω απο κοντά! Ξέρετε αν παίζουν δόσεις σε κάρτα; Η μόνο μετρητά;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ Βέλγιο ζω, και το αγόρασα από εδώ το iPad μου, μην ανησυχείς. Τα πληκτρολόγια είναι κανονικά. Αν κάνεις και JB μπορείς να περάσεις και native Ελληνικό που δεν είναι διαθέσιμο ακόμα επίσημα.

 

Για 3G κοίτα το macline στη Rue Neuve. Αν και από αύριο θα ξαναπάρουν στοκ μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τα ποστ λίγο ο τύπος δίπλα μου στην δουλειά που παίζει συνέχεια με το iPad έχω ψηθει άσχημα να το πάρω! Εδώ στο Βέλγιο το 3G βγαίνει 599. Θα πάω αύριο στο Λονδίνο για 3 μέρες και εκεί βγαίνει 636. Το μόνο κόλλημα είναι τα πληκτρολογια. Στο βέλγιο όλα τα πληκτρολογια είναι azerty και όχι qwerty! Θα περάσω σήμερα να το δω απο κοντά! Ξέρετε αν παίζουν δόσεις σε κάρτα; Η μόνο μετρητά;

 

 

Πάντως το qwerty ή azerty μπορείς να το διαλέξεις από τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παμε και για 7" iPad. :this:

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2010/08/iLounge.jpg

 

Λες? :D

 

Πηγη: http://www.iphonehellas.gr/20052/new-idevices-from-apple/

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες απο aldi για κάτι ψωνια και το μάτι μου έπεσε πάνω σε ένα usb φορτιστή που έχει. Εμφανισιακά μοιάζει με τον φορτιστή του ipad, είναι λίγο πιο παραλληλόγραμμος. Έχει όμως δύο υποδοχές usb για καλώδια. Επίσης στην συσκευασία περιλαμβάνονται ανταπτοράκια για πρίζες αγγλίας, αμερικής κλπ, καθώς και για αναπτήρα αυτοκινήτου.

 

Ολα αυτά με μόλις 5,99Ε. Έτσι μπορούμε να τον έχουμε στο αυτοκίνητο και να φορτίζουμε παράλληλα το Ipad και το gpsακι ή το κινητό!

 

Άντε, πάω στο ebay τώρα να βρω καμια βεντούζα!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πρόβλημα με το WiFi στο iPad 3G μου με την 3.2. Για την ακρίβεια δεν ξεχνάει το δίκτυο όπως έχουν αναφέρει κάποιοι αλλά αν συνδεθώ και η συσκευή μπει σε satnd by και την ανοίξω μετά, ενώ είναι συνδεδεμένη στο wifi δίκτυο ακόμα, δεν έχει ιντερνετ και πρέπει να βγω και να ξαναμπώ στο wifi. Τώρα της περνάω την 3.2.1 για να δω αν θα φτιάξει.

 

Με το iPad wifi που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Ώρα για set up as new λοιπόν. Θα επανέλθω για να αναφέρω αν διορθώθηκε το ζήτημα.

 

Το πρόβλημα λύθηκε με το πέρασμα της 3.2.1 και το set up as new. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες στο macline στην reu neuve! To έπιασα , το χαζεψα το γυρισα απο δω κ απο κει έπαιξα κάτι παιχνιδακια που είχε, σερφαρα sto Internet , και όπως ήταν αναμενόμενο ...το ερωτεύτηκα! Δεν ρώτησα αν είχε stock γιατί θα το επερνα χωρίς 2η σκέψη! Στα χρήματα κολλαω λίγο! Πρέπει να βγάλω πιστωτική :p Edited by kimi_Rai
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακόμα δεν έχουμε κάποια είδηση για το πότε θα είναι επίσημα διαθέσιμο στην Ελλάδα και ποιες θα είναι οι τελικές τιμές; Πλησιάζουμε τα μέσα Αυγούστου.

 

http://www.computer4all.gr έχει τη 32 gb έκδοση με 499 euro. Είναι αξιόπιστη σελίδα; ¨Εχει αγοράσει κανείς; Γιατί γενικά μου φαίνονται χαμηλές οι τιμές, αλλά στο site δεν αναφέρεται ημερομηνία παράδοσης κ.τ.λ. (μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή) στη φόρμα. Γενικά η ιστοσελίδα δεν αποπνέει μεγάλο επαγγελματισμό.

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τους επαιρνα ενα τηλεφωνο παντως για να μαθω λεπτομερειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακόμα δεν έχουμε κάποια είδηση για το πότε θα είναι επίσημα διαθέσιμο στην Ελλάδα και ποιες θα είναι οι τελικές τιμές; Πλησιάζουμε τα μέσα Αυγούστου.

 

http://www.computer4all.gr έχει τη 32 gb έκδοση με 499 euro. Είναι αξιόπιστη σελίδα; ¨Εχει αγοράσει κανείς; Γιατί γενικά μου φαίνονται χαμηλές οι τιμές, αλλά στο site δεν αναφέρεται ημερομηνία παράδοσης κ.τ.λ. (μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή) στη φόρμα. Γενικά η ιστοσελίδα δεν αποπνέει μεγάλο επαγγελματισμό.

Eιναι δυνατον στην Γερμανια(AppleStore) να κανει 599 € και σε αυτο το site 100€ λιγοτερα? για να συνελθουμε :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχει κανείς καταφέρει να δουλέψει το iBlueNova και να ξεκλειδώσει το Bluetooth του iPad, η μήπως ξέρει άλλο τρόπο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Eιναι δυνατον στην Γερμανια(AppleStore) να κανει 599 € και σε αυτο το site 100€ λιγοτερα? για να συνελθουμε :lol:

 

Αν και ψάρωσα, μετά ισχύει... €100 κάτω από παντού αλλού; :shifty: Ύποπτο...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

cinexplayer – the best way to enjoy your xvid movies (free)

 

Η διάφορα της εφαρμογής από τις υπόλοιπες; Απλά δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

cinexplayer – the best way to enjoy your xvid movies (free)

 

Η διάφορα της εφαρμογής από τις υπόλοιπες; Απλά δουλεύει!

 

Τι λες τώρα ρε Περικλή!!!! Η εφαρμογή δουλεύει άψογα!!! Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψάρωσα, μετά ισχύει... €100 κάτω από παντού αλλού; :shifty: Ύποπτο...:ninja:

Μόνο ύποπτο? το πιο πιθανόν είναι να έχουν καμία 10 αρια Και να θέλουν να τα κάνουν κραχτη.

 

cinexplayer – the best way to enjoy your xvid movies (free)

 

Η διάφορα της εφαρμογής από τις υπόλοιπες; Απλά δουλεύει!

 

Ευχαριστούμε για μια ακόμα φορά Περικλη

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα ρε Περικλή!!!! Η εφαρμογή δουλεύει άψογα!!! Απίστευτο!

 

Δυστυχώς σε βιντεάκι που το yxplayer το παίζει, το cineplayer δεν μπορεί να το ανοίξει.

Μιλάμε για ένα απλό divx!

Link to comment
Share on other sites

divx codec δεν υποστηρίζει. Μόνο xvid. Έχω δοκιμάσει 5 και μέχρι στιγμής έχει 5/5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχει κανείς καταφέρει να δουλέψει το iBlueNova και να ξεκλειδώσει το Bluetooth του iPad, η μήπως ξέρει άλλο τρόπο. Ευχαριστώ.

 

Αυτό θα με ενδιέφερε και εμένα.:)

Link to comment
Share on other sites

Λετε να εχουμε ios 4 για ipad se 10 μερουλες ???? http://www.iphonehellas.gr/20102/new-ipod-touch-4th-gen-and-ios-4-for-ipad-soon/

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

cinexplayer – the best way to enjoy your xvid movies (free)

 

Η διάφορα της εφαρμογής από τις υπόλοιπες; Απλά δουλεύει!

 

γμτ, τσάμπα τα ευρώ για το Oplayer HD! :p

(αν και μ'αυτό κάνω δουλειά μου άνετα..)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...