Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια νέα εφαρμογή, το flipboard, που φέρνει Facebook και Twitter accounts μαζί, φτιάχνοντας το πρώτο social media magazine για το iPad Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Te_Salat

 

Κατανοητό Κώστα!

Πάντως χθες έπεσε για λίγο στα χέρια μου ένα Desire και χωρίς να ξέρω αν φταίει 100% το λειτουργικό ή υπάρχει και μερίδιο στο hardware της HTC (το οποίο αντίθετα με άλλες συσκευές της ίδιας εταιρίας - βλέπε Leo - βρήκα ότι έχει πολύ μέτρια ποιότητα) οφείλω να πω ότι το Android θέλει πολύ δρόμο ακόμη. Ίσως με το 2.2 κάτι να γίνει, αλλά αυτή τη στιγμή κακά τα ψέμματα το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν μπορεί να χτυπήσει σε λειτουργικότητα / χρηστικότητα στα ίσια το 3Gs (για το 4 δεν μιλάω καν).

 

@energetic

Μέσα από το iTunes μπορείς να επιλέξεις ποιές εφαρμογές από όλες όσες έχεις αγοράσει θα είναι εγκατεστημένες σε κάθε συσκευή που μοιράζεται το ίδιο AppStore account. Με αυτό τον τρόπο συγχρονίζω 3 iPhone και 1 iPad που μοιράζονται όλα το ίδιο account.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και μια νέα εφαρμογή, το flipboard, που φέρνει Facebook και Twitter accounts μαζί, φτιάχνοντας το πρώτο social media magazine για το iPad

 

Πολύ έξυπνο!

 

Εφαρμογές όπως η συγκεκριμένη καταφέρνουν να κρατάνε τον ενθουσιασμό μου για τη συσκευή αμείωτο. Μία απλή σκέψη αλλάζει εντελώς τον τρόπο με τον οποίο είχες συνηθίσει να λειτουργείς μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

@Te_Salat

 

Κατανοητό Κώστα!

Πάντως χθες έπεσε για λίγο στα χέρια μου ένα Desire και χωρίς να ξέρω αν φταίει 100% το λειτουργικό ή υπάρχει και μερίδιο στο hardware της HTC (το οποίο αντίθετα με άλλες συσκευές της ίδιας εταιρίας - βλέπε Leo - βρήκα ότι έχει πολύ μέτρια ποιότητα) οφείλω να πω ότι το Android θέλει πολύ δρόμο ακόμη. Ίσως με το 2.2 κάτι να γίνει, αλλά αυτή τη στιγμή κακά τα ψέμματα το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν μπορεί να χτυπήσει σε λειτουργικότητα / χρηστικότητα στα ίσια το 3Gs (για το 4 δεν μιλάω καν).

 

@energetic

Μέσα από το iTunes μπορείς να επιλέξεις ποιές εφαρμογές από όλες όσες έχεις αγοράσει θα είναι εγκατεστημένες σε κάθε συσκευή που μοιράζεται το ίδιο AppStore account. Με αυτό τον τρόπο συγχρονίζω 3 iPhone και 1 iPad που μοιράζονται όλα το ίδιο account.

 

Για το Desire το εχω πει απο την αρχη οτι δειχνει φθηνη κατασκευη.

Γι αυτο τωρα αρον αρον η HTC ετοιμαζει το Desire HD.

 

Εχω πει πολλες φορες οτι το iphone ειναι το μοναδικο touch screen τηλεφωνο που οταν χειριζεσαι τις λειτουργιες του, νομιζεις οτι η οθονη ειναι απο καποιο ευπλαστο υλικο και το δαχτυλο εισχωρει και γινεται ενα.

Σχεδον ολα τα τηλεφωνα πλεον εχουν αποτελεσματικο touching. Δηλαδη με απολυτη ευκολια επιλεγεις αυτο που θες χωρις διπλοπατηματα. Ομως δεν εχουν καταφερει να δωσουν την αισθηση του iphone.

 

Εγω πηγα στο HD2 οχι για να βρω καλυτερο τηλεφωνο. Για τον τροπο που δουλευω ηθελα κατι πιο παραμετροποιησιμο με εμφαση στις ιδιαιτεροτητες μου.

Με την υπαρξη του ipad καποια επαψαν να ισχυουν με εξαιρεση το Gps που τουλαχιστον οπως ηταν στο 3Gs οταν το αφησα, δεν μου εκανε.

Εκτος της ανωριμοτητας των προγραμματων, οταν το δουλευα ακομα και τον χειμωνα, επρεπε να το βαζω μπροστα στην θυριδα για να ψυχεται απο τον εξωτερικο αερα.

 

Πιστευω οτι κι αυτο θα εχει λυθει στο 4 λογο οτι θα δουλευει πιο ξεκουραστα ο επεξεργαστης.

 

Καποια στιγμη θα το παρω αλλα αργοτερα, να μπει το 2011:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat, domal

 

Αγαπητοί Φιλοι,

 

Παρά το ότι η λειτουργικότητα του iPad είναι εντελώς διαφορετική, η δυνατότητα της χρήσης ενός κοινού "οικοσυστήματος" όπου και το τηλέφωνο είναι συμβατό με το συγκεκριμένο οικοσύστημα, έχει σημασία. Σκεφτείτε το θέμα των επαφών / ραντεβού / bookmarks, κοινών εφαρμογών για κάποιες φορές που μπορεί να μην έχουμε το iPad μαζί (π.χ. Evernote,. Dropbox, κλπ) κάποιες από τις οποίες υπάρχουν άλλες όμως δεν υπάρχουν απαραίτητα σε άλλες πλατφόρμες.

 

Με αυτό το πνεύμα αν και προφανώς δεν συγκρίνεται η μία με την άλλη συσκευή για τη χρήση εφαρμογών εκτός της τηλεφωνικής επικοινωνίας, δεν είναι κακή ιδέα η τηλεφωνική συσκευή να τρέχει την ίδια πλατφόρμα.

 

Θα συμφωνήσω σε αυτό το σημείο με τον Κώστα. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω δώσει το 3GS μου για ένα iPad ακόμα.

 

Αν και εγώ καίγομαι πολύ τόσο για το 4άρι όσο και για το iPad, θα κάνω υπομονή για να το πάρω από την Ελλάδα όταν με το καλό φθάσει εδώ...\

 

Και συμφωνώ με τον ελ Κώστα από την Έγυφτο (πολύ πετυχημένο:lol:). Δεν θα σκάσω τώρα γύρω στο χιλιάρικο για να ικανοποιήσω μια τρέλα που έχω. Θα κάνω την δουλειά μου με το iPad και το iPhone 3GS. Και το 4άρι; Έχει ο Θεός! Μέσα στο 11; Ίσως και ποτέ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και μια νέα εφαρμογή, το flipboard, που φέρνει Facebook και Twitter accounts μαζί, φτιάχνοντας το πρώτο social media magazine για το iPad

 

Πολύ έξυπνο!

 

Εφαρμογές όπως η συγκεκριμένη καταφέρνουν να κρατάνε τον ενθουσιασμό μου για τη συσκευή αμείωτο. Μία απλή σκέψη αλλάζει εντελώς τον τρόπο με τον οποίο είχες συνηθίσει να λειτουργείς μέχρι τώρα!

 

ευχαριστουμε πραγματικα φανταστικη εφαρμογη.

Καπως ετσι θα επρεπε να ηταν οι περισσοτερες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@energetic

Μέσα από το iTunes μπορείς να επιλέξεις ποιές εφαρμογές από όλες όσες έχεις αγοράσει θα είναι εγκατεστημένες σε κάθε συσκευή που μοιράζεται το ίδιο AppStore account. Με αυτό τον τρόπο συγχρονίζω 3 iPhone και 1 iPad που μοιράζονται όλα το ίδιο account.

 

Kαι εγω με αυτο το τροπο φανταστηκα οτι θα γινεται, απλα θελει αρκετη ωρα. Και το κανεις αυτο καθε φορα? :wacko:

 

Πρεπει να κανω ενα ξεκαθαρισμα ποια apps πραγματικα χρειαζομαι και ποια οχι. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ κοντά στο να αποκτήσω ένα.... :)

Οι εταιρείες δίνουν micro-sim αμέσως ή πρέπει να περιμένεις?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ κοντά στο να αποκτήσω ένα.... :)

Οι εταιρείες δίνουν micro-sim αμέσως ή πρέπει να περιμένεις?

 

Η Vodafone δίνει. Αλλά μόνο για το 3G σε ενδιαφέρει η SIM...:confused:

 

Με το καλό!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δίνει. Αλλά μόνο για το 3G σε ενδιαφέρει η SIM...:confused:

 

Με το καλό!:happy:

Ναι για αυτό...αλλά είδα και τις τιμές... :(

Πόσα MB "φτάνουν" για το ipad?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι θα επρεπε να ηταν οι περισσοτερες.

 

Διάβαζα χθες για τα οικονομικά αποτελέσματα της Apple και θυμήθηκα ότι το iPad μετράει μόλις τρεις μήνες ζωής. Η αίσθηση μου ήταν ότι το έχω εδώ κι ένα χρόνο! :)

 

Αν σκεφτούμε ποσο έχει προχωρήσει το iPhone τα τελευταία τρία χρόνια, νομίζω έχουμε ακόμη πολλά να δούμε τόσο από την ίδια την Apple όσο και από τρίτους δημιουργούς.

 

Νομίζω ότι από την έκδοση 4 και μετά θα έχουμε μια πολύ πιο ξεκάθαρη εικόνα για τους στόχους που εχει θέσει η Apple με την κυκλοφορία της συγκεκριμένης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ κοντά στο να αποκτήσω ένα.... :)

Οι εταιρείες δίνουν micro-sim αμέσως ή πρέπει να περιμένεις?

 

Το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να κοψεις τη κανονικη SIM σε μεγεθος microSIM. Το εκανα προσφατα και ειναι αρκετα ευκολη υποθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό...αλλά είδα και τις τιμές... :(

Πόσα MB "φτάνουν" για το ipad?

 

Αναλόγως την χρήση...

Κατά την γνώμη μου, τα 500ΜΒ φτάνουν και περισσεύουν! Με το tethering να χρεώνεται extra πλέον, και δεδομένου ότι το iPad θα μπαίνει πάντα σε κανονικές εκδόσεις websites, και όχι mobile, πιστεύω ότι είναι υπεραρκετά.

 

Αλλά προσωπικά, δεν θα αγόραζα το 3G μοντέλο. Εκτός του ότι υπάρχουν πολλά WiFi Hotspots, με ένα τηλέφωνο με dataplan μπορείς να μοιράσεις την σύνδεση και στο iPad και είναι μια χαρά. Χωρίς να χρειάζετεαι ξεχωριστό συμβόλαιο για αυτό...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την χρήση...

Κατά την γνώμη μου, τα 500ΜΒ φτάνουν και περισσεύουν! Με το tethering να χρεώνεται extra πλέον, και δεδομένου ότι το iPad θα μπαίνει πάντα σε κανονικές εκδόσεις websites, και όχι mobile, πιστεύω ότι είναι υπεραρκετά.

 

Αλλά προσωπικά, δεν θα αγόραζα το 3G μοντέλο. Εκτός του ότι υπάρχουν πολλά WiFi Hotspots, με ένα τηλέφωνο με dataplan μπορείς να μοιράσεις την σύνδεση και στο iPad και είναι μια χαρά. Χωρίς να χρειάζετεαι ξεχωριστό συμβόλαιο για αυτό...:confused:

Χμμμ έχω το 2G...και δεν ξέρω αν θα το αλλάξω...

Ίσως θα ήταν καλύτερο να βρω μία κάρτα f2g με 1,5 και να την κόψω...

 

Στη δουλειά μου δεν έχω wifi... όλα κλειδωμένα... :(

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά μου δεν έχω wifi... όλα κλειδωμένα... :(

 

Στη δουλειά σου θα παίζεις και εσύ με το iPad?:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά σου θα παίζεις και εσύ με το iPad?:)

Κάποιες φορές ναι... ;)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά σου θα παίζεις και εσύ με το iPad?:)

 

Ναι.... χαχαχα......... αναλογα τι δουλεια κανεις! Νυχτοφυλακας, εισοδηματιας, τηλεφωνητρια!!(οπως εγω)χαχαχα......:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα χθες για τα οικονομικά αποτελέσματα της Apple και θυμήθηκα ότι το iPad μετράει μόλις τρεις μήνες ζωής. Η αίσθηση μου ήταν ότι το έχω εδώ κι ένα χρόνο! :)

 

Αν σκεφτούμε ποσο έχει προχωρήσει το iPhone τα τελευταία τρία χρόνια, νομίζω έχουμε ακόμη πολλά να δούμε τόσο από την ίδια την Apple όσο και από τρίτους δημιουργούς.

 

Νομίζω ότι από την έκδοση 4 και μετά θα έχουμε μια πολύ πιο ξεκάθαρη εικόνα για τους στόχους που εχει θέσει η Apple με την κυκλοφορία της συγκεκριμένης συσκευής.

 

Εγω πιστευω οτι θα αλλαξει γενικα το πως βλεπουμε την σχεση smartphone - tablet - laptop.

Τελευταια στα smart phones προστεθηκαν φοβερες δυνατοτητες τις οποιες ομως λογω μεγεθους οθονης δεν μπορουν να υλοποιησουν με τετοιο τροπο ωστε να εχει νοημα η υπαρξη τους.

 

Δεν θα αγοραζα ποτε tablet με windows 7 και τωρα μπορω να πω το ιδιο και για mac os.

H ιδεα της apple να χρησιμοποιησει το ios ηταν πολυ σοφη.

 

Το μονο κακο ειναι σ κανα χρονο θα ψαχνουμε και παλι το επομενο ipad γιατι οι αλλαγες θα ειναι σημαντικες.

Πιστευω οτι στο πρωτο κρατηθηκε χαμηλα το κοστος για να πωληθει πιο ευκολα και να γινει αποδεχτο.

Στο επομενο θα προστεθουν αρκετες δυνατοτητες ακομα που θα επιβαλουν την ανανεωση.

 

Οι developers παρασυρονται απο τις δυνατοτητες και θα δουμε σπουδαια πραγματα αρκει να αυξηθουν οι πωλησεις για να υπαρχει ενδιαφερον. Ας ελπισουμε ως το τελος της χρονιας να ξεπερασουν οι πωλησεις τα 10 εκατομυρια.

 

 

Θα περιοριστουν οι πωλησεις των λαπτοπ και οπως ολα δειχνουν παμε για δυνατα desktops, με τα tablets να αναλαμβανουν την φορητοτητα.

Στα αεροδρομεια σπανια βλεπω πλεον ανθρωπο να κουβαλαει 15αρι λαπτοπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω με αυτο το τροπο φανταστηκα οτι θα γινεται, απλα θελει αρκετη ωρα. Και το κανεις αυτο καθε φορα? :wacko:

 

Πρεπει να κανω ενα ξεκαθαρισμα ποια apps πραγματικα χρειαζομαι και ποια οχι. :blink:

 

Μια φορά το κάνεις και στη συνεχεία το "θυμάται" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι σ κανα χρονο θα ψαχνουμε και παλι το επομενο ipad γιατι οι αλλαγες θα ειναι σημαντικες.

Πιστευω οτι στο πρωτο κρατηθηκε χαμηλα το κοστος για να πωληθει πιο ευκολα και να γινει αποδεχτο.

 

Δεν αποκλείεται, η συνταγή είχε δοκιμαστεί ήδη με το πρώτο iPhone.

 

Παρολ' αυτά νομίζω ότι και η ίδια η Apple με τα iDevices δεν στοχεύει στην ανανέωση τους σε ετήσια βάση. Με τις δωρεάν αναβαθμισεις λειτουργικού από τη μία και το App Store από την άλλη, ο πελάτης παραμένει ικανοποιημενος και η εταιρεία εξασφαλίζει πόρους χωρίς να τον "υποχρεώνει" να ανανεώνει τη συσκευή του διαρκώς, κατι που παρατηρούμε να συμβαίνει από τις υπόλοιπες κατασκευαστριες εταιρείες εδώ και αρκετά χρόνια.

 

Θα εχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα με τα καινούρια tablets που θα κυκλοφορήσουν τους επόμενους μήνες. Ήδη οι εταιρείες που χρησιμοποιούν Android "χάνουν" χρήματα όσο αυξάνεται η διάρκεια ζωής των συσκευών και τα χρήματα αυτά πάνε είτε στην Google ή σε τρίτους. Από την άλλη, η Microsoft θα δυσκολευτεί αρκετά να πείσει τις εταιρείες αυτές να ξοδέψουν ακομη περισσότερα για να αποκτήσουν άδειες για το λειτουργικό της. Η HP με τη σειρά της επενδύει σε όλα, ή τουλάχιστον αυτό αφήνει να διαρρεύσει, και ειμαι περίεργος να δω ποσά καρπούζια θα χωρέσουν επιτέλους κάτω από αυτή τη μασχαλη!

 

Το οικοσύστημα της Apple της εξασφαλίζει ταυτόχρονα κίνητρο για την προσέλκυση αγοραστών και την πώληση περισσότερων συσκευών αλλά και συνεχή ροή χρημάτων οσο οι συσκευές αυτές κρατούνται σε λειτουργική κατάσταση. Δεν ειναι τυχαίο ότι σε μια περίοδο οικονομικής κρίσης είναι η μοναδική εταιρεία που αναφέρει κατ' επανάληψη ρεκόρ εσόδων.

 

Την ίδια στιγμή, υπάρχουν στην αγορά 100 εκατομμύρια συσκευές με iOS γεγονός το οποίο "εξουδετερώνει" σε κάποιο βαθμό το επιχείρημα για δημιουργια εφαρμογων με δυνατότα εκτέλεσης σε περισσότερες από μια πλατφόρμες. Οι δημιουργοί έχουν ήδη μια τεράστια αγορα μπροστά τους και μια σειρά απο εξαιρετικά εργαλεια για να χρησιμοποιήσουν για τη δημιουργια των εφαρμογών τους, θα μπορούσαν άνετα να εξασφαλίσουν τα απαραίτητα χρήματα χωρίς να χρειαζεται να κοιτάξουν κι αλλού.

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Εγω προβλεπω μετα απο δυο χρονια κυκλοφοριας να κανει ανανεωση η Apple στο iPad. Εχω αναφερει τους λογους παρακατω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3243771#post3243771

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προβλεπω μετα απο δυο χρονια κυκλοφοριας να κανει ανανεωση η Apple στο iPad. Εχω αναφερει τους λογους παρακατω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3243771#post3243771

 

Ειναι το θεμα της καμερας για το οποιο δεχεται πιεσεις η apple.

Μπορει να μην το αλλαξει σαν σχημα απλα να προσθεσει την καμερα και ισως μεγαλυτερη ram γιατι η εξελιξη των εφαρμογων θα το απαιτει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το θεμα της καμερας δεν με απασχολει καθολου αλλα σιγουρα ενα ποσοστο θα τη θελει. Με το netbook αντε με το ζορι να τη δουλεψα μια δυο φορες. Γενικα δεν με απασχολει, αλλα ισως καποιο μεριδιο της αγορας να το θεωρει απαραιτητο.

 

Οσο για τη RAM, δεν ξερω κατα ποσο θα χρειαστει παραπανω με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη, τουλαχιστον τωρα. Βεβαια εδω στο iPhone 4 ειναι μεγαλυτερη η RAM αλλα εχει περασει καιρος απο τη κυκλοφορια του iPad. Ισως με τον A4 στα 1 Ghz να δουλευει μια χαρα κι ετσι. Τελος παντων, αυτο θα το δουν οταν θα αρχισουν να πεφτουν οι πωλησεις (ισως) αν και δεν το βλεπω ακομα αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών η ram αρκεί γιατί σε σχέση με το iPhone έχει λιγότερα να κάνει.

Μην ξεχνάς ότι η βιντεοσκοπιση έχει τρομερές απαιτήσεις σε μνήμη.

Στο iPad δεν έχουμε τέτοια οπότε αρκεί.

 

Δείτε κάποια απ αυτά που θα ήθελαν στο iPad.

http://www.digitaltrends.com/computing/apple-ipad-2-what-the-next-generation-ipad-should-be/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Όπως έγραψε και ο Κώστας δεν υπάρχει τέτοια δωρεάν εφαρμογή από όσο γνωρίζω εγώ τουλάχιστον για επεξεργασία κειμένου, αλλά για απλά κείμενα χωρίς μορφοποίηση υπάρχει το Evernote το οποίο κάνει και πολύ περισσότερα πράγματα και βέβαια το "ιθαγενές" Notes. Τώρα μια που έχεις βέβαια jb μπορείς να δοκιμάσεις όλες τις διαθέσιμες καλές εφαρμογές (θα πρότεινα Documents 2 Go) και να αποφασίσεις ποιά θα αγοράσεις εκ των υστέρων.

 

Σε ευχαριστώ, για την ευχή και τις συμβουλές. Τελικώς δοκίμασα και συνήθισα το Documents 2 Go. Πρακτικό και δεν θα το έλεγα και ακριβό.

 

 

Παρατήρησα ότι πολλοί αναφέρετε παιχνίδια με τα οποία "κολλάνε" τα κορίτσια σας. Όταν θελήσετε να τις "ξεφορτωθείτε με τρόπο", δείξτε τους το Diner Dash. Είναι πολύ αποτελεσματικό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...