Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να είμαι ειλικρινής αυτή τη φορά έκανα το post πριν τις κατεβάσω.

 

Είδα τις τιμές μόνο, θεώρησα ότι θα ήταν καλές και τις έβαλα εδώ για να τις πάρουν κι άλλοι.. :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να είμαι ειλικρινής αυτή τη φορά έκανα το post πριν τις κατεβάσω.

 

Είδα τις τιμές μόνο, θεώρησα ότι θα ήταν καλές και τις έβαλα εδώ για να τις πάρουν κι άλλοι.. :O

 

Περικλη μεσα σε λιγες ωρες το εστειλες το ebooks στην πρωτη δεκαδα του AppStore!

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω για ποσοστά..

 

Αν δεν προλάβουν να με πάρουν εκείνοι να με βρισουν που το πήραν όλοι τζάμπα! :)

 

UPDATE: Θέλετε να κάνουμε ένα πείραμα, έτσι για να "μετρηθούμε"; Θα βρούμε μία free εφαρμογή η οποία να είναι αξιόλογη αλλά χαμηλά στα rankings. Και θα συμφωνήσουμε μία συγκεκριμένη ημέρα να την κατεβάσουμε όλοι και να δούμε πόσο θα ανέβει. Λογικά αν την φτάσουμε στις top 10 θα την δουν κι οι υπόλοιποι κι εφόσον είναι καλή θα την κατεβάσουν! Το "στοίχημα" είναι να την ανεβάσουμε στην κορυφή αλλά χωρίς "ζαβολιές", μόνο με μία μικρή προώθηση μέσα από το forum ;)

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Θέλετε να κάνουμε ένα πείραμα, έτσι για να "μετρηθούμε"; Θα βρούμε μία free εφαρμογή η οποία να είναι αξιόλογη αλλά χαμηλά στα rankings. Και θα συμφωνήσουμε μία συγκεκριμένη ημέρα να την κατεβάσουμε όλοι και να δούμε πόσο θα ανέβει. Λογικά αν την φτάσουμε στις top 10 θα την δουν κι οι υπόλοιποι κι εφόσον είναι καλή θα την κατεβάσουν! Το "στοίχημα" είναι να την ανεβάσουμε στην κορυφή αλλά χωρίς "ζαβολιές", μόνο με μία μικρή προώθηση μέσα από το forum ;)

 

Έχουμε καμία ιδέα πόσα περίπου downloads χρειάζεται μία εφαρμογή για να μπεί στα top 10; Σίγουρα θα παίζει ρόλο και η κατηγορία που ανήκει αλλά να έχουμε μία ιδέα χοντρικά για τον στόχο :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα προσπαθήσουμε να μετρήσουμε!

 

Πάντως το iBooks είναι "δυσκολάκι" ενώ οι υπόλοιπες θέσεις στο iPad είναι πιο εύκολες. Οι δύο σημερινές εφαρμογές είναι αυτή τη στιγμή νούμερο 2 και 3.

 

Στο iPhone οι αριθμοί θα είναι σίγουρα πολλαπλάσιοι. Ανπετύχει αυτό το πείραμα κάνουμε κι ένα για το iPhone. :)

Link to comment
Share on other sites

εχουμε ρτιποτα καινουριο για την 4.0?ημερομηνια εννοω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πώς μπορούμε να ακυρώσουμε εντελώς ένα download ενός tv show από το iTunes. Μου βγάζει μόνο επιλογή για pause και θέλω να το ακυρώσω γιατί είναι 2.7GB και δεν μπορώ να περιμένω 2 ώρες να κατέβει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πώς μπορούμε να ακυρώσουμε εντελώς ένα download ενός tv show από το iTunes. Μου βγάζει μόνο επιλογή για pause και θέλω να το ακυρώσω γιατί είναι 2.7GB και δεν μπορώ να περιμένω 2 ώρες να κατέβει

 

Εάν και δεν γνωρίζω την απάντηση στο ερώτημα σου μπορώ να υποθέσω πως από την στιγμή που τα TV Shows είναι επί πληρωμή δεν επιτρέπεται η ακύρωση καθώς έχεις πληρώσει για κάτι οπότε και είσαι "αναγκασμένος" να το έχεις στην κατοχή σου. Μου ακούγεται σαν λογικό ενδεχόμενο. Πάντως σε Podcasts γίνεται κανονικά. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα επεισόδιο δωρεάν από μια σειρά και το κατέβασα και τώρα με έχει πρήξει στα login. Μάλλον θα το αφήσω να κατέβει κάποια στιγμή...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανοιξα λογαριασμο στο αμερικανικο Itunes xωρις πιστωτικη και gift voucher. Δοκιμασα λιγες εφαρμογες που δεν ειναι διαθεσιμες στο ελληνικο. Αποτελεσματα

 

Netflix - Θελει εγγραφη με αμερικανικη διευθυνση ουτε καν μπηκα στον κοπο να βαλω ψευτικη

 

ABC Player - Τσεκαρει την IP και μπλοκαρει τα βιντεο. Διαβασα οτι υπαρχουν λυσεις με VNC, με δωρεαν δεν νομιζω να χετε σοβαρα αποτελεσματα.

 

Yahoo Entertainment - - Δουλευει μια χαρα και τα βιντεο χωρις προβληματα.

 

Ibooks - Yπαρχει προσβαση σε ολα τα βιβλια, οχι μονο τα δωρεαν , αλλα θελετε gift voucher να τα αγορασετε.

 

Itunes - Ωραιο για να βλεπεις trailer ταινιων κ μονο.

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα επεισόδιο δωρεάν από μια σειρά και το κατέβασα και τώρα με έχει πρήξει στα login. Μάλλον θα το αφήσω να κατέβει κάποια στιγμή...

 

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις report το συγκεκριμένο download και να ζητήσεις να σου το σβήσουν. Το καλύτερο και πιο εύκολο είναι να το αφήσεις να κατεβεί και να το σβήσεις μετά το flle.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μ ενα προχειρο υπολογισμο, το κοστος για τις εντελως απαραιτητες προς αγορα εφαρμογές, πλην αυτων που εχω ηδη αγορασει είναι: 43,26 Ευρω

Και δεν εχω τολμησει να συμπεριλαβω το iTeleport κρινοντας πως δεν το χρειαζομαι προς το παρων.

 

PAPER TOSS 2,39

WEATHER PRO 3,99

COLOR SPLASH 1,59

PULSE 2,99

TODO 3,99

PAGES 7,99

PENULTIMATE 2,39

AIR VIDEO 2,39

SKETCH PRO 5,99

READDLEDOCS 3,99

CALCURATOR HD 0,79

TWITTERLATOR OXI BUY FREE

VOICE MEMOS 0,79

CONVERTER PLUS 1,59

ACE HUNTER HD 2,39

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν στειλω ipad απο Αγγλια-> Ελλαδα με ιδιωτικο κουριερ οπως την DHL ...παιζει να ζητηθει πληρωμη τελωνειου?
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν στειλω ipad απο Αγγλια-> Ελλαδα με ιδιωτικο κουριερ οπως την DHL ...παιζει να ζητηθει πληρωμη τελωνειου?

 

Δεν παιζει :rolleyes:. ΕΕ ειναι και οι δυο χωρες, οποτε τελωνειο ΥΟΚ :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ABC Player - Τσεκαρει την IP και μπλοκαρει τα βιντεο αν είσαι εκτος US η λύση είναι να βγαίνεις στο internet μέσο proxy τότε παίζει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η θηκη αυτη με βόλεψε παρα πολυ.

Το προβλημα που ανεφερε ο Νικος «το οτι στην ορθια θεση κατεβαινε χαμηλα το ipad λογω βαρους με αποτελεσμα να κρυβει μερος της οθονης, το ελυσα βαζοντας velcro (χριτς - χρατς) το οποιο συγκρατει την γλώσσα της θηκης και δεν αφηνει την συσκευη να κατευει χαμηλα.

 

http://img.skitch.com/20100617-1ric6xf6uytsitd4wgnutp7rd1.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

http://img.skitch.com/20100617-caxq64xknpfix6qqj9x5kqhb6c.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το ipad μου ( :) ) προσπαθώ να βρω ενα αξιόλογο pdf reader. Ειδα στα προηγούμενα ποστ διάφορες προτάσεις, τις έψαξα αλλά ενα στοιχείο που δεν αναφέρει κανένα application ειναι εαν μπορεί ο αναγνώστης να κάνει highlight και να κρατήσει σημειώσεις πάνω σε ενα pdf όπως στο acrobat professional...

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

edit: βρήκα το iAnnotate ( http://itunes.apple.com/us/app/iannotate-pdf/id363998953?mt=8 ).. το έχει δοκιμάσει κανένας σας?

Link to comment
Share on other sites

To iAnnotate είναι μια καλή επιλογή αλλά ακριβή και χωρίς να έχει τα πλεονεκτήματα ενός καλού PDF Reader. Δες το Stanza που είναι και δωρεάν. Έχει επιλογή για highlight νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Λυση υπαρχει για Flash και την ανακαλυψα τυχαια χθες ψαχνοντας για emulators :D

 

Λεγεται Cloud Browser και απο οτι διαβασα ειναι port του Firefox στο Ιphone. Oι σελιδες φορτωνουν ολες κανονικα οπως σε PC , αλλα η ταχυτητα σε streaming video ειναι αθλια. Επειδη ειναι native εφαρμογη για Iphone αμα κανεις 2χ τα pixel ειναι σαν τουβλακια LEGO:lol: Διαβασα οτι ειναι διαθεσιμη δωρεαν μονο στο Αμερικανικο store, εγω απο κει την κατεβασα, δεν δοκιμασα αν τη βρισκει και στο ελληνικο. Προσοχη μην μπαινετε σε sites που βαζετε προσωπικα σας στοιχεια ή πιστωτικες καρτες γιατι το βιντεο περναει απο VNC server του δημιουργου και θεωρητικα μπορει να εχει προσβαση.

 

Tελος στο Google video, oσα βιντεακια εχουν την επιλογη download το Ipod/PSP παιζουν κανονικα στο Safari!

 

Σχετικα με το Youtube , πηγαινε εδω http://www.youtube.com/html5 . Καλο λιωσιμο :)

Edited by s4ris4

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το ipad μου ( :) ) προσπαθώ να βρω ενα αξιόλογο pdf reader. Ειδα στα προηγούμενα ποστ διάφορες προτάσεις, τις έψαξα αλλά ενα στοιχείο που δεν αναφέρει κανένα application ειναι εαν μπορεί ο αναγνώστης να κάνει highlight και να κρατήσει σημειώσεις πάνω σε ενα pdf όπως στο acrobat professional...

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

edit: βρήκα το iAnnotate ( http://itunes.apple.com/us/app/iannotate-pdf/id363998953?mt=8 ).. το έχει δοκιμάσει κανένας σας?

 

To update του ibooks θα κανει αυτη τη δουλεια απλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε εξυπηρετει κατι τετοιο.

Να εχεις δηλαδη τα pdf της εργασιας σου για παραδειγμα μαζι με τα λογοτεχνικα βιβλια.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το ipad μου ( :) ) προσπαθώ να βρω ενα αξιόλογο pdf reader. Ειδα στα προηγούμενα ποστ διάφορες προτάσεις, τις έψαξα αλλά ενα στοιχείο που δεν αναφέρει κανένα application ειναι εαν μπορεί ο αναγνώστης να κάνει highlight και να κρατήσει σημειώσεις πάνω σε ενα pdf όπως στο acrobat professional...

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

edit: βρήκα το iAnnotate ( http://itunes.apple.com/us/app/iannotate-pdf/id363998953?mt=8 ).. το έχει δοκιμάσει κανένας σας?

 

Αν δεν κάνω λάθος το νέο iBooks θα ενσωματώνει PDF reader και θα εμφανίζει τα PDFs όπως και τα βιβλία... θα παίζουν και τα notes και τα bookmarks κανονικά...

 

EDIT: Oops.... τώρα είδα ότι με πρόλαβαν.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Λυση υπαρχει για Flash και την ανακαλυψα τυχαια χθες ψαχνοντας για emulators :D

 

Λεγεται Cloud Browser και απο οτι διαβασα ειναι port του Firefox στο Ιphone. Oι σελιδες φορτωνουν ολες κανονικα οπως σε PC , αλλα η ταχυτητα σε streaming video ειναι αθλια. Επειδη ειναι native εφαρμογη για Iphone αμα κανεις 2χ τα pixel ειναι σαν τουβλακια LEGO:lol: Διαβασα οτι ειναι διαθεσιμη δωρεαν μονο στο Αμερικανικο store, εγω απο κει την κατεβασα, δεν δοκιμασα αν τη βρισκει και στο ελληνικο. Προσοχη μην μπαινετε σε sites που βαζετε προσωπικα σας στοιχεια ή πιστωτικες καρτες γιατι το βιντεο περναει απο VNC server του δημιουργου και θεωρητικα μπορει να εχει προσβαση.

 

Tελος στο Google video, oσα βιντεακια εχουν την επιλογη download το Ipod/PSP παιζουν κανονικα στο Safari!

 

Σχετικα με το Youtube , πηγαινε εδω http://www.youtube.com/html5 . Καλο λιωσιμο :)

 

Αν θες να δείς βίντεο απο αυτό, είναι απλά άθλιο.

Άσε που μετά απο λίγα λεπτά σου κλείνει το connection.

Link to comment
Share on other sites

dk79,EagerToPhone :) Α! Καλά νέα αυτά... Το updated iBook θα το "κατεβάσω" μέσα απο iTunes όταν θα βγεί ή γίνεται (ας πούμε) αυτόματα με ενημέρωση η ανανέωση? Εαν όχι θα ειναι δωρεάν?
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το ipad μου ( :) ) προσπαθώ να βρω ενα αξιόλογο pdf reader. Ειδα στα προηγούμενα ποστ διάφορες προτάσεις, τις έψαξα αλλά ενα στοιχείο που δεν αναφέρει κανένα application ειναι εαν μπορεί ο αναγνώστης να κάνει highlight και να κρατήσει σημειώσεις πάνω σε ενα pdf όπως στο acrobat professional...

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

edit: βρήκα το iAnnotate ( http://itunes.apple.com/us/app/iannotate-pdf/id363998953?mt=8 ).. το έχει δοκιμάσει κανένας σας?

 

 

αξιολογο pdf reader GoodReader... δες αξιολογησεις και reviews...προσωπικα αυτο χρησιμοποιω για τα ebooks μου... 5*****

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...