Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω δει αυτό αλλα δεν κατεβαίνει , λέει άγνωστο μέγεθος αρχείου :(

 

το εκανα ο.κ , ευχαριστo πολυ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ξέρετε αν το πουλάει ακόμα ο Γερμανός, (στον οποίο έχω και επιδότηση) ή θεωρείται παλιό και δεν κάνει νέες παραλαβές;;

 

 

edit: Είχα κάνει λανθασμένη αναζήτηση στο site, τώρα το βρήκα όμως, στα 147,60

 

Εσείς πιστεύετε αξίζει για την τιμή του;

Α, και κάτι ακόμα: Ξέρετε αν διαθέτει κλείδωμα πληκτρολογίου με κωδικο; (Αν όχι πληκτρολογίου, τουλάχιστον των μηνυμάτων;)

Ευχαριστώ!!!

Edited by Art2007
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν πριν ένα χρόνο περίπου ήθελα να το αγοράσω δεν έδωσα σημασία σε αυτούς που έλεγαν ότι δεν πιάνει καλο σήμα , αλλα όντως σε σχέση με αλλα se που είχα το elm είναι κατώτερο ( στο σήμα ) . Κατά τα αλλα είναι ένα καλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω εχω ενα προβλημα που πολλοι εχουν . Εχω το Sony Ericsson Elm και το προβλημα μου ειναι αυτο με την αναφορα παραδοσης στα μηνυματα! Δεν μπορω να την ενεργοποιησω... Έχω την παρακάτω έκδοση:

1231-1917 R7CA061 100619

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι χρησιμοποιείς κάρτα cosmote οπότε βάλε μια κάρτα άλλης εταιρείας, ενεργοποίησε την αναφορά και ξανά βάλε την αρχική σου κάρτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα απαντήσω! Ευχαριστώ πολύ!

 

Φαντάζομαι ότι χρησιμοποιείς κάρτα cosmote οπότε βάλε μια κάρτα άλλης εταιρείας, ενεργοποίησε την αναφορά και ξανά βάλε την αρχική σου κάρτα.

Ευχαριστώ πολύ το πρόβλημα λύθηκε!! Αλλη μια ερώτηση!: Δεν μου εμφανίζονται τα widgets του Facebook κλπ..μονο αυτο με τα βηματα και το ημερολογιο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εκανα debrand το Elm απο Cosmote σε μαμα, ολα αψογα, thank you Ecsalos για το "how to" :up:

 

Στην ερωτηση ενος φιλου κατα την διαδικασια debrand, αφου γραψετε τα δεδομενα στο κινητο με το omnius και βαλετε το προγραμμα αναβαθμισης, ακομα και αν σας πει οτι δεν υπαρχει νεο λογισμικο, πατηστε ληψη παραυτα και θα χετε πλεον μαμα λογισμικο.

 

Ερωτηση: καποιο site για εφαρμογες και παιχνιδακια για το ELM που να μην χρειαζονται internet???

(πολλα site δινουν free παιχνιδια, αλλα θελουν συνδεση internet για να δουλεψουν οι διαφημισεις τους, και εγω net μπαινω μονο μεσω wifi, οποτε δε δουλευουν τα παιχνιδια...)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα debrand το Elm απο Cosmote σε μαμα, ολα αψογα, thank you Ecsalos για το "how to" :up:

 

Στην ερωτηση ενος φιλου κατα την διαδικασια debrand, αφου γραψετε τα δεδομενα στο κινητο με το omnius και βαλετε το προγραμμα αναβαθμισης, ακομα και αν σας πει οτι δεν υπαρχει νεο λογισμικο, πατηστε ληψη παραυτα και θα χετε πλεον μαμα λογισμικο.

 

Ερωτηση: καποιο site για εφαρμογες και παιχνιδακια για το ELM που να μην χρειαζονται internet???

(πολλα site δινουν free παιχνιδια, αλλα θελουν συνδεση internet για να δουλεψουν οι διαφημισεις τους, και εγω net μπαινω μονο μεσω wifi, οποτε δε δουλευουν τα παιχνιδια...)

κοιτα εχω βρει 2 sites...πιστευω τα καλυτερα...:

myelm.lasyk.net

mobile9.com

Αυτα.. :)

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το κινητό το παράγγειλα και το περιμένω μέχρι αύριο. Πρίν είχα ένα Xperia X10 mini (απαίσιο κινητό). Τον τηλεφωνικό μου κατάλογο τον έχω στην σελίδα της SE το ELM έχει την δυνατότητα συγχρονισμού ή θα πρέπει να μεταφέρω τα τηλ απλώς με Bluetooth?
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

OK σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και κάτι ακόμα, 135 € το παίρνω, αξίζει τον κόπο; Ας μου απαντήσει κάποιος με το χέρι στην καρδιά, :lock: το τηλ έχω σκοπό να το κρατήσω καμια διετία, θα αντέξει στον χρόνο; (με έπιασαν οι τσιγκουνιές μου βλέπετε:lol:)
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παραγγείλει. Καλή επιλογή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

OK σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και κάτι ακόμα, 135 € το παίρνω, αξίζει τον κόπο; Ας μου απαντήσει κάποιος με το χέρι στην καρδιά, το τηλ έχω σκοπό να το κρατήσω καμια διετία, θα αντέξει στον χρόνο; (με έπιασαν οι τσιγκουνιές μου βλέπετε)

 

φίλε το έχω 14 μήνες και λειτουργεί απροβλημάτιστα με την μπαταριά να κρατάει 2-4 μέρες (ανοιχτό το βράδυ και αρκετή χρήση) και δεν σκοπεύω να το αλλάξω σύντομα είχα καιρό να έχω ενα τηλ. σαν και αυτό χωρίς κάποιο σοβαρό πρόβλημα πολύ καλή μπαταριά και πολύ καλή φοριτότητα

))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Ξαναχρησιμοποίησα το κινητό μετά από πολύ καιρό, έκανε αναβάθμιση, όλα μια χαρά ΕΚΤΟΣ από κάτι σημαντικό: Στα Νέα Συμβάντα όταν έρχεται μήνυμα το εμφανίζει ολόκληρο και όχι απλώς έχετε νέο μήνυμα. Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρήκα να αλλάζει. Αν υπάρχει λύση, ευπρόσδεκτη.

Συγγνώμη που ρωτάω και ίσως να έχει απαντηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω και εγώ το Sony Ericsson Elm

Το τηλέφωνο το είχε ένας φίλος που δούλευε στην Αγγλία

Του πέρασα Ελληνικά [CDA article: 1235-7262] και Language package ADRIATIC

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μου εμφανίζονται τα widgets του Facebook κλπ.. μόνο αυτό με τα βήματα και το ημερολόγιο...

Ακόμη δεν έχει επιλογή για μεγάλο ρολόι

Μπορεί κάποιος που έχει Ελληνικά και μεγάλο ρολόι να μου γράψει το CDA article και το CDA version καθώς και το Language package

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SOS κατι πειραξα εκει στον συγχρονισμό και τωρα ειδα οτι οι πιο πολλες επαφεσ μοθ απο την sim δεν υπαρχουν εξαφανιστικαν τι βλακεία εκανα??? πωσ να το επαναφερω? Edited by zxr
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσε το MyPhoneExplorer για οποιδήποτε διαδικασία backup. Αν οι επαφές έχουν διαγραφεί δεν μπορείς να τις επαναφέρεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...