Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Version 2.4.7.

 

Ευχαριστώ !! Οπότε θα εχει λογικά και προσβαση στο channel σου (εχει να κανεις log in για να δεις πχ τα αγαπημενα σου ή αυτα που εχεις ανεβασει δηλαδη εε?)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Εγω εχω περασει την καινουρια trial εκδοση του spb και οντως το ρολοι στην οθονη αναμονης δε λειτουργει αν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο. Τελικα ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο? Στην προηγουμενη εκδοση δε συνεβαινε αυτο. Επισης ο music player εξακολουθει να μην παιζει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μ ενθουσίασε δυστυχώς

ούτε η κάμερα του

ούτε τα υλικά κατασκευής ούτε τίποτα

για να μην μιλήσω για την απόδοση ηχείου....

θεωρώ ότι ταλαιπωρούμαι με ένα κινητό που έχω αρχίσει να μισώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειμαι κατοχος του w960 σκεφτομαι να το αλλαξω με το vivaz pro που διαθετει και qwerty και επειδη και τα 2 εχουν το ιδιο λογισμικο θα ηθελα να ρωτησω οσους το εχουν πως ειναι ,ειμαι ηδη απογοητευμενος απο το 960 αργει υπερβολικα πολυ , παρουσιαζεται το ιδιο προβλημα στο vivaz ???τι αλλο θα πρεπει να προσεξω ωστε να μην απογοητευτω ξανα ? η τιμη του ειναι καλη (350 ευρο) αλλα διαβαζω σε προηγουμενα posts για κακη φωτεινοτητα και κακο ηχο, σας παρακαλω τα φωτα σας !
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται η ρύθμιση για να μη σβήνει η οθόνη γρήγορα (μου σβήνει στα 3");

 

Παιδια RDS εχετε στο ραδιο;

 

Εάν υποστηρίζει ο ραδιοφωνικός σταθμός το RDS,τότε ναι θα το δεις στην οθόνη σου.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται η ρύθμιση για να μη σβήνει η οθόνη γρήγορα (μου σβήνει στα 3");

 

Στις Ρυθμισεις,Τηλεφωνο, Οθονη. ;)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μετα το debranding δε μπορω να χρησιμοποιησω το wisepilot διοτι λεει εληξε η αδεια μου.

Ειναι φυσιολογικο αυτο η φταει το debranding? Μπορω να κανω κατι πχ με κανα φορματ στην καταλληλη μνημη?

Επιπλεον το google maps κατα την εκκινηση κ εκει που λεει φορτωση μου ανοιγει ενα popup για να επιλεξω internet η temp accounts. Ομως οτι και να πατησω μου βγαζει error σε λευκη οθονη (διαφορετικο error code αναλογα την επιλογη) και χωρις να ψαξει δικτυο.

Ξερει κανεις τπτ?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

1.- Υπαρχουν τοσα αλλα και καλυτερα προγραμματα που μπορεις να χρησιμοποιησεις και πολυ πιο οικονομικα (Garmin,NDrive,Sygic).

2.- Ελεγξε στους προορισμους, Διαδικτυο τι ειδους συνδεσεις εχεις εκει και τροποποιησε αναλογα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το debranding ειναι απαραιτητο?

Εμενα εχει το vodafon,αλλα δεν με ενοχλει εχω διαγραψει καποιες εφαρμογες της,ενω εχω κρυψει τα εικονιδια σε υποφακελους.

Χανω καποιες λειτουργιες επιδει ειναι vodafone?

Νεους φακελους πως κανω στις φωτογταφιες?:mad:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

1.- Υπαρχουν τοσα αλλα και καλυτερα προγραμματα που μπορεις να χρησιμοποιησεις και πολυ πιο οικονομικα (Garmin,NDrive,Sygic).

2.- Ελεγξε στους προορισμους, Διαδικτυο τι ειδους συνδεσεις εχεις εκει και τροποποιησε αναλογα.

 

1. Δε δουλεβει τπτ...Το Garmin μολις παω να δωσω προορισμο απο τα αγαπημενα κλεινει με kill μονο του ενω το sygic επιλεγω χαρτη και παλι δε τον φορτωνει. Το δε ndrive λειτουργει μεχρι που παω να επιλεξω σημειο. Μετα τον υπολογισμο της διασρομης μου γυρναει σε εξομοιωση πλοηγησης.

2. Τα εχω ρυθμισει αλλα παλι τα ιδια...θα ξαναδοκιμασω μπας και εχει κολλησει

 

Το debranding ειναι απαραιτητο?

Εμενα εχει το vodafon,αλλα δεν με ενοχλει εχω διαγραψει καποιες εφαρμογες της,ενω εχω κρυψει τα εικονιδια σε υποφακελους.

Χανω καποιες λειτουργιες επιδει ειναι vodafone?

Νεους φακελους πως κανω στις φωτογταφιες?:mad:

 

Βασικα θεωρω οτι ειναι απαραιτητο νομιζω.

Εφαρμογες δε χανεις αλλα βγαινουν τα updates γρηγοροτερα (τουλαχιστον στα νοκια) και επισης εχεις καποιες περισσοτερες επιλογες.

Οπως πχ να αφαιρεσεις τον ηχο οταν τραβας φωτογραφια κτλ.

 

Παντως εγω το εκανα για να σταματησω τα κολληματα κατα την εγγραφη βιντεο κατι που δε ειχε αποτελεσμα. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Ελπιζω με την επομενη αναβαθμιση να φτιαξει...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται η ρύθμιση για να μη σβήνει η οθόνη γρήγορα (μου σβήνει στα 3");

 

 

 

Εάν υποστηρίζει ο ραδιοφωνικός σταθμός το RDS,τότε ναι θα το δεις στην οθόνη σου.

 

Που το είδες εσύ το RDS;;;;;; Γιατί εμένα δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

1. Δε δουλεβει τπτ...Το Garmin μολις παω να δωσω προορισμο απο τα αγαπημενα κλεινει με kill μονο του ενω το sygic επιλεγω χαρτη και παλι δε τον φορτωνει. Το δε ndrive λειτουργει μεχρι που παω να επιλεξω σημειο. Μετα τον υπολογισμο της διασρομης μου γυρναει σε εξομοιωση πλοηγησης.

2. Τα εχω ρυθμισει αλλα παλι τα ιδια...θα ξαναδοκιμασω μπας και εχει κολλησει

 

Το ακριβως αντιθετο φιλε μου και τα 3 προγραμματα λειτουργουν αψογα! Ειδικα στο sygic φορτωνω επιλεκτικα τις τελευταιες εκδοσεις απο 3 εταιρειες! Το να μη σου φορτωνει τους χαρτες ειναι καθαρα θεμα σωστης ;) εγκαταστασης. Και για τα αλλα 2 λιγο πολυ ισχυουν τα ιδια πραγματα στις εγκαταστασεις τους.

Θα προτεινα ενα φορματ σε συσκευη και καρτα και μια καθαρη εγκατασταση απο την αρχη. Ολα αυτα που αναφερεις δεν δειχνουν να υπαρχει καποιο προβλημα της συσκευης.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο ποστ για το σατιο οτι καποιος φιλος ελυσε το προβλημα με το gps (για να κλειδωνει πιο γρηγορα) με την τελευταια αναβαθμιση που εκανε.

Εχει κανει καποιος την τελευταια αναβαθμιση και εχει δει διαφορα στο gps?

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες εσύ το RDS;;;;;; Γιατί εμένα δεν έχει

 

Οντως και εμενα δεν εχει γι αυτο παραξενευτηκα αλλα ειχα διαβασει απο αλλα forums οτι στην τελευταια εκδοση λογισμικου εχει προστεθει το RDS..Εγω εχω branded vodafone και στην τελευταια εκδοση λογισμικου δεν εχει..Αλλα αμα ηταν unbranded η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναια πιο καινουργια απο αυτην της Vodafone , οποτε ίσως θα ειχαμε και rds..

 

Θα μας βοηθουσες βεβαια αμα μας ελεγες φιλε MACEDONASF αν το κινητο ειναι branded και τι firmware φοραει..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβως αντιθετο φιλε μου και τα 3 προγραμματα λειτουργουν αψογα! Ειδικα στο sygic φορτωνω επιλεκτικα τις τελευταιες εκδοσεις απο 3 εταιρειες! Το να μη σου φορτωνει τους χαρτες ειναι καθαρα θεμα σωστης ;) εγκαταστασης. Και για τα αλλα 2 λιγο πολυ ισχυουν τα ιδια πραγματα στις εγκαταστασεις τους.

Θα προτεινα ενα φορματ σε συσκευη και καρτα και μια καθαρη εγκατασταση απο την αρχη. Ολα αυτα που αναφερεις δεν δειχνουν να υπαρχει καποιο προβλημα της συσκευης.

 

Μπα το φορματ στη δεδομενη χρονικη στιγμη ειναι αδυνατο μιας και παρολο που το ειχα φορτωμενο το κινητο, χαθηκαν ολα με το debranding και τα ξαναπερναγα ολα απο την αρχη.

Αν μπορουσες να ανεβασεις τους φακελους αυτων των προγραμματων απο την καρτα μνημης σου σε κανενα rapidshare θα σου ημουν πολυ ευγνομων παντως...

 

Οντως και εμενα δεν εχει γι αυτο παραξενευτηκα αλλα ειχα διαβασει απο αλλα forums οτι στην τελευταια εκδοση λογισμικου εχει προστεθει το RDS..Εγω εχω branded vodafone και στην τελευταια εκδοση λογισμικου δεν εχει..Αλλα αμα ηταν unbranded η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναια πιο καινουργια απο αυτην της Vodafone , οποτε ίσως θα ειχαμε και rds..

 

Θα μας βοηθουσες βεβαια αμα μας ελεγες φιλε MACEDONASF αν το κινητο ειναι branded και τι firmware φοραει..

 

Εμενα παντως φοραει την r2ca024 (13-04-10) unbranded και εχει κανονικα rds.

Και πριν την αναβαθμιση με cosmote firmware brand (δε θυμαμαι εκδοση) παλι ειχα rds...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Οντως και εμενα δεν εχει γι αυτο παραξενευτηκα αλλα ειχα διαβασει απο αλλα forums οτι στην τελευταια εκδοση λογισμικου εχει προστεθει το RDS..Εγω εχω branded vodafone και στην τελευταια εκδοση λογισμικου δεν εχει..Αλλα αμα ηταν unbranded η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναια πιο καινουργια απο αυτην της Vodafone , οποτε ίσως θα ειχαμε και rds..

 

Θα μας βοηθουσες βεβαια αμα μας ελεγες φιλε MACEDONASF αν το κινητο ειναι branded και τι firmware φοραει..

 

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό είναι vodafone με φορεμένη την 1232-8549_R2CA024 έκδοση. Εάν κάποιος είναι από Θεσσαλονίκη ας βάλει τον 101,7 (παλιό Σίνδο Fm) για να δει το RDS.

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω κι εγώ κάτι νέο που ανακάλυψα. Ως γνωστόν οι νέοι φορτιστές είναι πλέον μίνι usb, οπότε το καλώδιο της φόρτισης χρησιμοποιείται και για την σύνδεση του κινητού με....ΚΑΘΕ θύρα usb. Επειδή λοιπόν έχω στο αυτοκίνητο ράδιο-mp3 με θύρα usb, λέω, δεν δοκιμάζω να το "καρφώσω" να δω τι θα γίνει.

 

Ε λοιπόν αμέσως το διάβασε και μάλιστα Όοοοοοολα τα αρχείου ήχου που έχουμε στο κινητό κατά φάκελο. Επίσης σημαντικό είναι ότι το κινητό φορτίζεται κι όλας.

 

Συμπέρασμα (για μένα) δεν χρειαζόμαστε φορτιστή ούτε φλασάκι για το άκουσμα της μουσικής στο αυτοκίνητο. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Αίμαι κάτοχος ενώς Vivaz Pro εδώ και 3 βδομάδες.Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι καλό δεν μπορώ να πω αλλά έχω ορισμένες απορίες!

1ο)Υπάρχει τρόπος να κάνεις το Led της κάμερας να ανοίγει αυτόματα ανάλογα με το φωτισμό?

2ο)Πως μπορώ να διαγράψω κάποιες εφαρμογές όπως το Facebook,το Neoreader,το Office και κάτι άλλες άχρηστες προεγκατεστημένες εφαρμογές που έχει?

3ο)Και σημαντικότερο.Το προηγούμενο μου κινητό ήταν NOKIA 8800 και δεν μπορώ να περάσω τις επαφές με την επιλογή συγχρονισμού που έχει το Vivaz!Με ένα ΝΟΚΙΑ Ε90 που είχα, το οποίο είχε και αυτό S60 είχε γίνει μια χαρά!Ούτε μεσω υπολογιστή μπορω διότι έχω κάνει back up των επαφών μου μέσω NOKIA OVI SUITE και δεν μπορώ ν βρω πρόγραμμα για SONY ERICSSON που να διαβάζει αυτά τα αρχεία.

Απευθύνομαι εδω διότι το Vivaz & Vivaz Pro είναι περίπου ίδια και δεν υπάρχει επίσημο SONY ERICSSON Vivaz Pro!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό είναι vodafone με φορεμένη την 1232-8549_R2CA024 έκδοση. Εάν κάποιος είναι από Θεσσαλονίκη ας βάλει τον 101,7 (παλιό Σίνδο Fm) για να δει το RDS.

 

Εμενα φοραει την 1232-1973_R2CA024 και ειναι unbranded. Νομιζω πως αυτη η εκδοση ειναι για ελευθερες συσκευες και οχι απο οποιαδηποτε εταιρεια. Αρα και η δικη σου πρεπει να ειναι ελευθερη, ασχετως του αν ΕΣΥ εισαι συνδρομητης της vodafone.

 

Αν μπορουσες να ανεβασεις τους φακελους αυτων των προγραμματων απο την καρτα μνημης σου σε κανενα rapidshare θα σου ημουν πολυ ευγνομων παντως...

 

Δεν εχει νοημα αυτο που ζητας, καθοτι πρεπει να χρησιμοποιηθουν στοιχεια απο την καθε συσκευη ξεχωριστα. Δεν λειτουργει με copy-paste. Με ενα googlαρισμα θα βρεις τα αρχικα αρχεια και θα τα εγκαταστησεις ΣΩΣΤΑ στη συσκευη σου.

 

Το προηγούμενο μου κινητό ήταν NOKIA 8800 και δεν μπορώ να περάσω τις επαφές με την επιλογή συγχρονισμού που έχει το Vivaz!Με ένα ΝΟΚΙΑ Ε90 που είχα, το οποίο είχε και αυτό S60 είχε γίνει μια χαρά!Ούτε μεσω υπολογιστή μπορω διότι έχω κάνει back up των επαφών μου μέσω NOKIA OVI SUITE και δεν μπορώ ν βρω πρόγραμμα για SONY ERICSSON που να διαβάζει αυτά τα αρχεία.

 

Θα συγχρονισεις το Νοκια με το outlook, ουτως ωστε να περαστουν εκει οι επαφες σου απο το κινητο. Στην συνεχεια θα συγχρονισεις το outlook με το vivaz pro ετσι ωστε να περαστουν πλεον οι επαφες ΣΤΟ κινητο. Τα προγραμματα της καθε εταιρειας ειναι ασυμβατα μεταξυ τους και δεν διαβαζει το ενα τα αρχεια του αλλου.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα:

 

Σας δουλευει παντα ο light sensor? Εμενα οποτε του καπνισει:lol:

Συγκεκριμενα βαζω το δακτυλο μου πανω στον light sensor και δεν κανει τιποτα, ενω αλλες φορες που διακρινω μια εντονη αυξομειωση φωτεινοτητας στην οθονη αμα βαλω το δακτυλο μου πανω του , θα μειωθει , και αμα το αφησω θα φωτίσει περισσότερο..

Μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση , καποιο bug με τα προφιλ , στo firmware (φοραει την R2AKOO7 εμενα) ή εσας λειτουργει παντα;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φοραει την 1232-1973_R2CA024 και ειναι unbranded. Νομιζω πως αυτη η εκδοση ειναι για ελευθερες συσκευες και οχι απο οποιαδηποτε εταιρεια. Αρα και η δικη σου πρεπει να ειναι ελευθερη, ασχετως του αν ΕΣΥ εισαι συνδρομητης της vodafone.

 

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Γιατί και ο αρχικός χαιρετισμός και στο κεντρικό menu υπάρχει το λογότυπο της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...