Jump to content

Device OS 5.0.0.xx (97xx)


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία έκδοση

5.0.0.726

Applications: 5.0.0.442

Software Platform: 5.1.0.121

ΕΔΩ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

To παραπάνω link μάλλον δεν παίζει. Δοκιμάστε ένα από τα παρακάτω...

 

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=4A06D868D044C50AF0CF9BC82D2FC19F

 

http://rapidshare.com/files/339375617/9700M_PBr5.0.0_rel726_PL5.1.0.121_A5.0.0.442_Zain_Jordan.exe

Edited by npatrin

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει κανονικά σε εμένα.

 

Έχεις δίκιο. Μπορεί να ήταν στιγμιαίο αλλά δεν δούλευε... :blink:

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μήπως ξέρει κανένας τίποτα για την έκδοση v5.0.0.633 (Multilanguage) από την Cosmote? Εννοώ διάρκεια μπαταρίας, κολλήματα κτλ.
Link to comment
Share on other sites

H έκδοση της cosmote είναι η 5.0.0.400 (το Applications είναι αυτό που δίνει την "ονομασία" στο os).

 

Έχει βγεί και η νεότερη έκδοση os .422 που είναι καλύτερη σε διαχείρηση μπαταρίας και έχει διορθωμένα αρκετά σημαντικά bugs. Το μόνο πρόβλημα της είναι οτι ο browser βγάζει τα ελληνικά αλαμπουρνέζικα.

 

Άν θέλεις κάτι πιο σταθερό την .422 θα την βρείς εδώ

άν θέλεις τον browser (με μία επιφύλαξη σε αυτό μιάς και δεν την έχω δοκιμάσει) πήγαινε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες hellsangel81 για τις πληροφορίες.

Εαν βάλω την έκδοση της cosmote 5.0.0.400 μήπως πρέπει να μην διαγράψω το αρχείο vendor.xml που έχει τις ρυθμίσεις του παρόχου μιας και είμαι συνδρομητής cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες hellsangel81 για τις πληροφορίες.

Εαν βάλω την έκδοση της cosmote 5.0.0.400 μήπως πρέπει να μην διαγράψω το αρχείο vendor.xml που έχει τις ρυθμίσεις του παρόχου μιας και είμαι συνδρομητής cosmote?

Όχι δεν είναι απαραίτητο αν έχεις COSMOTE

Εγώ το έχω κρατήσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πεις σε παρακαλω την απάντησει δημόσια, ώστε να την διαβάσω κι εγώ??? Η αλλιώς στείλε μου κι εμένα το pm γιατί έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!!
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, απλά ο gitop μου είχε κάνει την παραπάνω ερώτηση ήδη σε Pm.

 

Είναι γνωστό error το οποίο δεν διορθώνεται. Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi όποιο os και να έχω βάλει.

 

Πάντως είναι πολλοί οι χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα ....

 

http://supportforums.blackberry.com/t5/BlackBerry-Bold-9700-smartphone/Blackberry-9700-Bold-Wi-Fi-Problems/m-p/434600

 

http://forums.*****berry.com/f65/bold-9700-wifi-problem-357799/

 

και υπάρχουν και πολλά ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Επίσης απο εδώ :)

 

Την κατέβασα χτες και την δοκιμάζω!

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν εγώ την έχω κάνει install εδώ και κανένα δύωρο, δεν παρατηρώ σημαντικές διαφορές απο την .536! Ελάχιστα πράγματα μόνο τα οποία και θέλω να αναφέρω:

 

1) Από reboot ανοίγει πολύ γρήγορα, σε εμένα κάνει 1 λεπτό και 30 δευτερόλεπτα (συν, πλην δυο)!

 

2) Δέν υπάρχουν πια οι συντομεύσεις για κλείδωμα πληκτρολογίου με * και επιλογή προφίλ Δόνηση με # (δεν έχω ακομά βρει αν έχουν βάλει κάποιο shortcut αντί για # για τη δόνηση και πολύ φοβάμαι πως δεν έχουν βάλει)

 

3) Όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει η συσκευή εμφανίζει ένα μπλε κέρσοσα (δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του), ο οποίος υπήρχε και στην .536 και πίστευα θα διορθωθεί.

 

4) Μην αναφέρω το standby που απο την .536 δεν υπάρχει και υπάρχει μόνο lock, το οποίο νομίζω είναι συνδυασμός standby και lock.

 

Επίσης κάτι που είχα παρατηρήσει και στην .536 είναι ότι οι αλλαγές της έντασης όταν μιλάς γίνονται με μία καθυστέρηση, δηλαδή πατάω το κουμπί για να δυναμώσει το ηχείο και μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα βλέπω τις γραμμές της έντασης να ανεβαίνουν!

 

Αυτά, μπαταρία δεν ξέρω ακόμη! σε 2 μέρες θα γράψω και γ' αυτό!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα χτες, λογικά από εβδομάδα θα μπορώ και εγώ να δώσω feedback Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν εγώ την έχω κάνει install εδώ και κανένα δύωρο, δεν παρατηρώ σημαντικές διαφορές απο την .536! Ελάχιστα πράγματα μόνο τα οποία και θέλω να αναφέρω:

 

1) Από reboot ανοίγει πολύ γρήγορα, σε εμένα κάνει 1 λεπτό και 30 δευτερόλεπτα (συν, πλην δυο)!

 

2) Δέν υπάρχουν πια οι συντομεύσεις για κλείδωμα πληκτρολογίου με * και επιλογή προφίλ Δόνηση με # (δεν έχω ακομά βρει αν έχουν βάλει κάποιο shortcut αντί για # για τη δόνηση και πολύ φοβάμαι πως δεν έχουν βάλει)

 

3) Όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει η συσκευή εμφανίζει ένα μπλε κέρσοσα (δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του), ο οποίος υπήρχε και στην .536 και πίστευα θα διορθωθεί.

 

4) Μην αναφέρω το standby που απο την .536 δεν υπάρχει και υπάρχει μόνο lock, το οποίο νομίζω είναι συνδυασμός standby και lock.

 

Επίσης κάτι που είχα παρατηρήσει και στην .536 είναι ότι οι αλλαγές της έντασης όταν μιλάς γίνονται με μία καθυστέρηση, δηλαδή πατάω το κουμπί για να δυναμώσει το ηχείο και μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα βλέπω τις γραμμές της έντασης να ανεβαίνουν!

 

Αυτά, μπαταρία δεν ξέρω ακόμη! σε 2 μέρες θα γράψω και γ' αυτό!!

 

:)

 

Εγω σημερα την περασα, για την δονηση ειναι το # γιατι σε σενα δεν ειναι, δεν ξερω. Battery Pull εκανες? Ολα ειναι οκ εκτος απο το QuickPull που δεν δουλευει σωστα. Τωρα για μπαταρια...ουτε μια φορτιση δεν εχω κανει...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Blackberry bold 9700 - carrier Vodafone

 

os v5.0.0.423

 

Βρηκα στο παρακάτω site https://www.blackberry.com/Downloads/browseSoftware.do

 

την v5.0.0.541 (Multilanguage)

 

Την εχει βάλει κανένας? Υπάρχουν διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι παλιές εκδόσεις, έχει κυκλοφορήσει και η .593

 

 

 

Λοιπό, την έβαλα και εγώ και ρωτάω τα εξής:

 

1. ο ήχος του συνομιλητή είτε με hands-free είτε χωρίς μου φαίνεται αισθητά πιο χαμηλός

2. Όταν ξεκινώ κλήση, στην δεξιά πλευρά της οθόνης εμφανιζόταν ο αριθμός του κινητού μου, αλλά τώρα δεν εμφανίζονται όλα τα ψηφία....

 

Συμφωνείς?

 

Και κάτι ακόμα:

Γιατί στο επίσημο site της Blackberry υπάρχει διαφορετικό version os ανάλογα με τον πάροχο???

π.χ επί του παρόντος:

 

-Software Download for Wind Hellas

BlackBerry Handheld Software v5.0.0.994 (Multilanguage)

 

-Software Download for Vodafone Greece

BlackBerry Handheld Software v5.0.0.541 (Multilanguage)

 

-Software Download for COSMOTE

BlackBerry Handheld Software v5.0.0.994 (Multilanguage)

 

κανονικά δεν θα έπρεπε το latest updated να μπαίνει παντού???

Ακόμα δεν θα έπρεπε να μου δείχνει αυτόματα την τελευταία έκδοση σαν available update στον DM όταν πλαγγάρω το τηλέφωνο στο PC????γιατί δεν τις βγάζει τις παραπάνω ή έστω μία από αυτές?

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγκαθιστώντας την επίσημη έκδοση της wind 5.0.0.994 η συσκευή μου ΒΒ 9700 παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: όταν είναι στη δερμάτινη θήκη κουδουνίζει ΜΟΝΟ μια φορά σε εισερχόμενη κλήση με αποτέλεσμα να χάνονται όλες οι κλήσεις αν δεν ακούσεις το 1 και μοναδικό κουδούνισμα. Επίσης μόλις κλειδώνεις τη συσκευή και την βάλεις στη θήκη η συσκευή ξεκλειδώνςι απο μόνη της!!!

 

Απο μια ματιά που έριξα σε άλλα forum της rim είδα οτι το ιδιο πρόβλημα έχουν πολλοί κάτοχοι ΒΒ 9700 που εγκατέστησαν τη συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού.

 

Το ζητούμενο είναι αν θα βγει κάποια νεότερη εκδοση η αν θα πρέπει να κανω downgrade στην προηγούμενη εκδοση που είχα χανοντας όσα δεδομένα εγκατέστησα στο ενδιάμεσο απο την αλλαγή.

 

Πάσα ιδέα πληροφορία λύση δεκτή

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Γενικά στις εκδόσεις λογισμικού αναφέρουμε το applications version, όχι το package, οπότε εσύ έχεις την 5.0.0.586. Το λέω απλά για δική σου διευκόλυνση, γιατί νόμιζα ότι "φοράς" μια καινούρια έκδοση!

 

Υπάρχει νεότερη για να δοκιμάσεις και είναι η .680, μπορείς να τη βρεις εδώ !

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση και στοχευμένη απάντηση σου.

Ξερεις αν αυτη η έκδοση λύνει τα προβλήματα που προανέφερα?

 

update

Δυστυχως δεν λύνει το πρόβλημα

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...