Jump to content

Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω handsfree BT με καλώδιο γιατί μόνο έτσι με βολεύει στη μηχανή......

Και ακόμα περισσότερο το καλώδιο του ακουστικού να μπαίνει στο σώμα του BT με minijack για να μπορώ να το χρησιμοποιώ και σκέτο ή απλά να το αντικαθιστώ με καλύτερης ποιότητας.....

 

 

Εγώ έχω αυτό:

Samsung SBH650 Stereo Bluetooth Headset

 

http://img215.imageshack.us/img215/2784/sbh650.th.jpg

 

 

 

αλλά τόσο με το 5800, όσο και με το Ν900, έχανε ξαφνικά τη σύνδεση.

Για να είμαι δίκαιος, με το Ν900 δεν το δοκίμασα διεξοδικά.

(Στο αρχικό firmware είχα κολλήματα ή απλά έχανε την επαφή)

Και καθόλου με το τελευταίο firmware που βελτίωσε πολλά πράγματα.

Θα δοκιμάσω και λέω τι είδα.

 

Γενικά έχω αρχίσει να πιστεύω πως απόλυτη συνεργασία μπορεί να έχει ένα BT Handsfree αν είναι της ίδιας εταιρίας με το κινητό.

Ή απλά αν πας σε ακριβό BT HF (αλλά δεν θέλω να δώσω 80-100€ για handsfree.....Πχ μου αρέσει πολύ το Plantronics Discovery 975

 

http://img215.imageshack.us/img215/3757/discovery975a.th.jpg

 

αλλά δεν έχει ούτε καλώδιο (δεν βολεύει με κράνος στη μηχανή) και δεν θέλω να δώσω και σχεδόν 100€

 

 

 

Βασικά πριν από μισή ώρα αποφάσισα να ξαναδώσω μια ευκαιρία στο όμορφο και λειτουργικό Samsung και θα ενημερώσω τι παίζει.

Μέχρι ώρας καλά (ίσως να έχει βελτιωθεί η κατάσταση στο Ν900 μετά το τελευταίο firmware)

Edited by stendor
Σμίκρυνση εικόνων
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους έχουν σκοπό να παραγγείλουν από Pdair, έχω κάνει παραγγελία μία θύκη από τις 4 Ιανουρίου. Έστειλα email και με ενημέρωσαν πως το shipping μπορεί να κάνει μέχρι και 20 εργάσιμες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ έχω αυτό:

Samsung SBH650 Stereo Bluetooth Headset

 

http://img215.imageshack.us/img215/2784/sbh650.th.jpg

 

 

 

αλλά τόσο με το 5800, όσο και με το Ν900, έχανε ξαφνικά τη σύνδεση.

Για να είμαι δίκαιος, με το Ν900 δεν το δοκίμασα διεξοδικά.

(Στο αρχικό firmware είχα κολλήματα ή απλά έχανε την επαφή)

Και καθόλου με το τελευταίο firmware που βελτίωσε πολλά πράγματα.

Θα δοκιμάσω και λέω τι είδα.

 

 

..................................................

 

Βασικά πριν από μισή ώρα αποφάσισα να ξαναδώσω μια ευκαιρία στο όμορφο και λειτουργικό Samsung και θα ενημερώσω τι παίζει.

Μέχρι ώρας καλά (ίσως να έχει βελτιωθεί η κατάσταση στο Ν900 μετά το τελευταίο firmware)

 

 

 

Τελικά, 7+ ώρες συνολικά, το ΒΤ δούλεψε απροβλημάτιστα.

Καμία αποσύνδεση, κανένας προβληματισμός, είτε σε κλήσεις είτε σε μουσική.

Τελικά το firmware update βελτίωσε πολύ το θέμα :)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε παρει καποια θηκη που να ειναι λεπτουτσικη για να χωραει και στην τσεπη.... :p:p:p ειναι που ειναι μεγαλο το κινητο :p:p:p:p Edited by mcde
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε παρει καποια θηκη που να ειναι λεπτουτσικη για να χωραει κ στν τσεπη.... :p:p:p ειναι που ειναι μεγαλο τ κινητο :p:p:p:p

 

αυτη εχω παρη ειναι πολη καλη.. http://extreme-mobile.gr/p.Nokia-N900-thiki-crystal-clear.103304.html

Link to comment
Share on other sites

Καμμια καλυτερη μπαταρια ,υπαρχει περιπτωση να βγει , γιατι αν κανεις την χρηση για την οποια προοριζεται το κινητο σου κραταει η μπαταρια με το ζορι μια μερα
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές θήκες.

Η τελευταία είναι η πιο κομψή

 

 

http://nokia-n900-cases.com/

 

 

 

 

Και μια για να γελάσουμε......

Προσέξτε τιμή!!!!!!!!!!! :blink: :X

 

http://www.ax-alex.de/shop/axalex-straussenleder-tasche-etui-fuer-nokia-n900-p-649.html?language=en&osCsid=letinet9074ieogvhnc483mvs7

Edited by ksino1100
Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές θήκες.

Η τελευταία είναι η πιο κομψή

 

 

http://nokia-n900-cases.com/

 

 

όντως ωραία η τελευταία θήκη που μπορούμε να την βρούμε όμως ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα την επισημη της νοκια απο το πλαισιο και ειναι απογοητευτικη.

Εκτος απο το οτι ειναι φτηνιαρικη μενει και το μισο κινητο απεξω χωρις να προστατευεται.

Ελπιζω οταν ανοιξει λιγο η θηκη να μπαινει ολο μεσα.

Το μονο καλο που εχει ειναι οτι δεν αυξανει τον ογκο της συσκευης...

Link to comment
Share on other sites

http://www.mugen-power-batteries.com/nokia/nokia-n900.html

 

αντε να βγει και καμια καλυτερη μπαταρια ,γιατι η δικια του ειναι απογοητευτικη , ουτε ημερα δεν βγαζει και μην πει κανεις αν απενεργοποιεισεις το wifi η το 3g η etc ,κραταει παραπανω , γιατι αν ήθελα μονο να τηλεφωνω, θα επερνα αλλο τηλεφωνο , πηραμε αυτο το κινητο για να ειμαστε συνεχεια online και να χρησημοποιουμε στο επαρκο τις δυνατοτητες του. Eιναι σαν να μας λενε , οτι παρε μια ferrari , αλλα θα πηγαινεις το πολυ μεχρι 80km/h , πρωτη το πολυ δευτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτή τη δερμάτινη θήκη για το n900 η οποία έχει και κλιπ για στήριξη σε ζώνη. Κατά τη γνώμη μου απ τις καλύτερες που έχω δει μέχρι τώρα.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, 7+ ώρες συνολικά, το ΒΤ δούλεψε απροβλημάτιστα.

Καμία αποσύνδεση, κανένας προβληματισμός, είτε σε κλήσεις είτε σε μουσική.

Τελικά το firmware update βελτίωσε πολύ το θέμα :)

 

 

Λοιπόννν.......

 

5 μέρες μετά, με καθημερινή (ολοήμερη) χρήση του ΒΤ της Samsung και το Ν900 δεν έχασε ούτε μια φορά σήμα!!

Όλα μια χαρά λοιπόν!

(και μπορώ να κάνω και χρήση των πλήκτρων FF/RW και next-previous track που έχει το handsfree για την μουσική!)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και σ' εμένα, το Motorola Η12 μια χαρά δουλεύει.

Το SE είχε πρόβλημα και νομίζω γενικότερα τα SE με ΝΟΚΙΑ έχουν πρόβλημα συμβατότητας. Μου έχει ξανατύχει..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω για βραχίονα στήριξης του Ν900 για το αμάξι. Έχετε δει τίποτα καλό ?

 

εγω πηρα αυτην την βαση απο καταστημα nokia 40euro πολυ καλη και σταθερη μεσα στο πακετο εχει και φορτιστη αυτοκινητου με το ψιλο βυσματακι θα βαλεις τον ανταπτορα που ειχε μεσα η συσκευη και ολα καλα η δυο μικρες βασεις που εχει κατω βγαινουν και βαζεις το n900 ακριβως στη μεση.

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/car-solutions/car-accessories/nokia-accessories-car-pack

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία που όλοι περιμέναμε. Δυστυχώς γκουμούτσα:(
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να ναι, σίγουρα ακούγεται επικίνδυνο και μοβόρο! (quick time?)

 

Παιδιά, να ρωτήσω λίγο για τα screen protectors...; Είναι όλα τόσο μούφα όσο και αυτό που πήρα από το πλαίσιο; Είναι μάρκα NORTON line και ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που το αποφάσισα...

 

απάτη no.1: κάνει 3.9 ευρώ (και είναι μια σταλιά πλαστικό)

απάτη no.2: θα σου χρειαστεί στάνταρ και 2ο γιατί με το πρώτο θα μάθεις ότι είναι τσίμα τσίμα και όταν το πιάσεις από πίσω γίνεται κ@λος

απάτη no.3: (και εδώ θέλω τα φώτα σας) η οθόνη μου έχει χάσει κάθε ευαισθησία που είχε... πριν με ένα άγγιγμα του νυχιού μου καταλάβαινε τα εσώψυχά μου και τώρα για να καταλάβει τι θέλω να κάνω πρέπει να το ζωγραφίσω... ήμαρτον... την έβαλα τη ριμάδα τη μεμβράνη και καλά για να προστατέψω την οθόνη και σε λίγο θα θέλω ηρεμιστικά για να χαλαρώσω τα νεύρα μου! Το 5800 το είχα 13 μήνες δίχως μεμβράνη, δίχως θήκη και δεν απέκτησε ποτέ σημαντικές γραντζουνιές... το Ν900 με τρομοκράτησε λίγο με την τιμή του και άκουσα τις "σειρήνες" και έβαλα μεμβράνη... και τώρα εκνευρίζομαι που έχει χάσει το εξαιρετικό touch που είχε.

 

 

τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω την ιδια μεμβρανη εχω παρει αλλα ειμαι απολυτα ικανοποιμενος,δεν εχει χασει καθολου την αποκριση της η οθόνη. βεβαια χαλασα μια

μεμβρανη μεχρι να την εφαρμοσω αψογα,αλλα τωρα ειναι τελεια ,λες και δεν εχω βαλει καθολου μεμβρανη. δεν φαινεται καθολου.πολυ καλυτερη απο την zagg invisible shield που ηταν αρκετα χοντροκομμενη.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... ειδικά στην πλοήγηση δεν παλεύεται με τίποτα... πριν έκανα κλικ σε links κλπ με ακρίβεια χιλιοστού χρησιμοποιώντας το νυχάκι και τώρα το νύχι δεν κάνει τίποτα! :( αφού σπάστηκα και έκλεισα τον browser για να μην τσατιστώ κι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως το norton line screen protector ειναι πολυ καλο...

το εβαλα με τη πρωτη χωρις δαχτυλιες....

ενημερωτικα εχει 2 μεμβρανες που πρεπει να βγαλεις...

βγάζεις την κάτω το κολλας στη οθόνη και μετα βγάζεις και την πάνω...

Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως το norton line screen protector ειναι πολυ καλο...

το εβαλα με τη πρωτη χωρις δαχτυλιες....

ενημερωτικα εχει 2 μεμβρανες που πρεπει να βγαλεις...

βγάζεις την κάτω το κολλας στη οθόνη και μετα βγάζεις και την πάνω...

 

Έχεις κανένα πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης; Εννοώ αν, αφού έβαλες τη μεμβράνη, χρειάζεται να πατάς με περισσότερη δύναμη την οθόνη.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης; Εννοώ αν, αφού έβαλες τη μεμβράνη, χρειάζεται να πατάς με περισσότερη δύναμη την οθόνη.

δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, την NortonLine έχω (κόστος 3.90€) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Αν κάποιος προσέξει στην φάση της τοποθέτησης, σχεδόν δεν φαίνεται.

Και προφανώς, καμία διαφορά στην αίσθηση ή την ευαισθησία της οθόνης

(ή αν υπάρχει είναι αμελητέα)

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την 2η μεμβράνη που σας είπα την πέρασα άΨοΓα! ούτε φουσκάλα ούτε περιθώριο δεξιά αιστέρα ούτε ίχνος σκόνης (είμαι καλλιτέχνης!).... όμως έχω μεγάλο πρόβλημα με την πίεση που πρέπει να ασκήσω στην οθόνη για να πάρει εντολή... εκνευριστικό παράδειγμα: στο task manager όπου κανονικά μπορείς να κλείσεις παράθυρο βλέποντάς το σε σμίκρυνση πλέον ΔΕΝ μπορώ... πρέπει να να το ανοίξω και να πατήσω πάνω δεξιά στο Χ για να κλείσει...

 

δεν έχω κάνει κάτι λάθος στην τοποθέτηση και εννοείται πως έβγαλα και τις 2 μεμβράνες (ναι είμαι πόντιος, αλλά είπαμε...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...