Jump to content

Αξεσουάρ (κάρτες μνήμης, θήκες, screen protectors & άλλα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για τα αξεσουάρ που αφορούν συσκευές Maemo, όπως κάρτες μνήμης, προστατευτικά οθόνης, ακουστικά, θήκες και άλλα. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας παιδιά επειδή άρχισαν να φαίνονται μερικές γρατζουνιές στην οθόνι θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανένας που μπορώ να βρω την ζελατίνα για την οθόνη σε κάποιο online κατάστημα εντός ελλάδας κατά προτίμηση?
Link to comment
Share on other sites

ζελατινα στο eshop...εγω εχω παρει 3-4 να τις εχω...ειναι πολυ καλες...

θηκη πηρα παλι απο το eshop... body glove... ηταν η μονη μου χωρουσε...

εμενα με βολευει κιολας γιατι δε θελω θηκη που να μενει πανς στο κινητο...

 

hχχp://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006272

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχάριστο πολύ παιδιά για την πληροφορία μόλις παράγγειλα 4 ζελατίνες χρειάζονται τελικά παρα πολύ και συνιστώ και σε άλλους να κάνουν το ίδιο,2 "εβδομαδες" το έχω και ήδη παρατήρησα mikrogratzounies μην ξεχνάμε πως κάνει σε τιμή σχεδόν ένα μισθό!! Edited by manosxania
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά επειδή άρχισαν να φαίνονται μερικές γρατζουνιές στην οθόνι θα ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανένας που μπορώ να βρω την ζελατίνα για την οθόνη σε κάποιο online κατάστημα εντός ελλάδας κατά προτίμηση?

Εγώ θα σου πρότεινα την invisible shield (http://www.zagg.com) παντως... Είχα πάρει για το 5800 και μετά αγορασα και για το n900.

 

Δεν έχω δοκιμάσει αυτή που λένε τα παιδιά για το n900, αλλα μια που είχα αγοράσει για το 5800 ήταν πολύ χοντρή, και φαινόταν σαν να έχει φουσκάλες μέσα.

 

Το μόνο πρόβλημα με την invisible shield είναι οτι πρέπει να την παραγγείλεις απο Αγγλία. Εμένα εκανε 4 μέρες για να έρθει.

p.s. υπάρχουν και 2 καταστήματα στην ελλάδα αλλα τελευταία φορά που κοιταξα δεν είχαν φέρει ακόμα. θα τα βρείς μέσω του επίσημου site, αλλα καλύτερα να τα παραγγείλεις απο Αγγλία για να μην χρειάζεται ενεργοποίηση η εγγύηση

Edited by giwrgos_ath
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω για βραχίονα στήριξης του Ν900 για το αμάξι. Έχετε δει τίποτα καλό ?

 

Εγώ αγόρασα αυτό...

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290376948912

 

 

Μια χαρά είναι.Είμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους οι βραχίονες επειδή έχουν μεγάλες επιφάνειες επαφής με το κινητό πολλές φορές έχουν το πρόβλημα ότι μπορεί να πατηθεί κάποιο πλήκτρο που υπάρχει στο πλάι. Και το Ν900 έχει αρκετά από τη μία πλευρά. Παλιότερα που το είχα ψάξει για το i8910HD, είχα βρει έναν τέτοιο βραχίονα στον Γερμανό (δεν τον βρήκα στο site όμως) που κρατάει αρκετά καλά τη συσκευή με μικρές επιφάνειες επαφής που είναι ελαστικές. Επειδή έχει μεγάλες δυνατότητες ρύθμισης τώρα το χρησιμοποιώ και με το Ν900 χωρίς προβλήματα. Γενικά προτείνω να ψάξετε τι υπάρχει στα διάφορα καταστήματα του είδους, γιατί υπάρχει μεγάλη ποικιλία από αξεσουάρ που δεν εμφανίζονται σε τέτοιες σελίδες στο internet.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!απο θηκη εχω παρει μια εδω και κανενα απο νοκια εδω στην αθηνα με κωδικο cp-321

 

υπαρχει σε καταστημα της νοκια ή να τν παραγγειλω απο το site?τν εχει παρει κανενας βολευει???

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με ενοχλέι στο N900 είναι η βρωμιά που μένει πάνω στην οθόνη και είσαι σαν γλυδιασμένη. άμα βάλω το screen protector λύνεται το πρόβλημα αυτό ? Επίσης το screen protector δεν δυσκολεύει το πάτημα με το πενάκι ?
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που με ενοχλέι στο N900 είναι η βρωμιά που μένει πάνω στην οθόνη και είσαι σαν γλυδιασμένη. άμα βάλω το screen protector λύνεται το πρόβλημα αυτό ? Επίσης το screen protector δεν δυσκολεύει το πάτημα με το πενάκι ?

 

να σου πω την αλήθεια εγώ που το βαλα μαζεύει πάλι αυτη την λύγδα...το πενάκι δουλεύει άψογα!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους οι βραχίονες επειδή έχουν μεγάλες επιφάνειες επαφής με το κινητό πολλές φορές έχουν το πρόβλημα ότι μπορεί να πατηθεί κάποιο πλήκτρο που υπάρχει στο πλάι. Και το Ν900 έχει αρκετά από τη μία πλευρά. Παλιότερα που το είχα ψάξει για το i8910HD, είχα βρει έναν τέτοιο βραχίονα στον Γερμανό (δεν τον βρήκα στο site όμως) που κρατάει αρκετά καλά τη συσκευή με μικρές επιφάνειες επαφής που είναι ελαστικές. Επειδή έχει μεγάλες δυνατότητες ρύθμισης τώρα το χρησιμοποιώ και με το Ν900 χωρίς προβλήματα. Γενικά προτείνω να ψάξετε τι υπάρχει στα διάφορα καταστήματα του είδους, γιατί υπάρχει μεγάλη ποικιλία από αξεσουάρ που δεν εμφανίζονται σε τέτοιες σελίδες στο internet.

 

Έχεις δίκιο για τα κουμπιά αλλά στο προϊόν που αγόρασα αυτό που δε φαίνεται στη φώτο είναι ότι τα πιασίματα είναι κινητά.Τα μετακινείς εσύ μέχρι έξω ή ως εκεί που δε σε εμποδίζουν.Έχει καλή βεντούζα και δυνατό βραχίωνα.Επίσης μου αρέσει ο μηχανισμός που εγκλωβίζει και απεγκλωβίζει τη συσκευή.Τις ίδιες κινεζίες πουλάνε και εδώ απλά αντί για 5 ευρώ τις δίνουν 15...Τώρα αν θες να πας σε κάτι επώνυμο όπως πχ. τον βραχίωνα που δίνει η Nokia θέλεις τουλάχιστον 60 ευρώ τα οποία προσωπικά πιστεύω δεν αξίζει να δώσεις για ένα car holder...

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει έναν βραχίονα με μαγνήτη ?

Τι λέτε ? Μπορεί να προκαλεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δουλεύω με τη συσκευή ένα bluetooth ακουστικό της SonyEricsson, αλλά δεν μου δουλεύει σωστά το σύστημα. Βλέπω οτι κάνει σαν να ειναι συνέχεια συνδεδεμένο στον ήχο (δλδ και τους ήχους συμβάντων, πατήματα οθόνης, κλπ) ακουγονται στο ακουστικό, συνδέεται-αποσυνδέεται μόνο του, χάνει τη σύνδεση, μπλοκάρει και δεν ακούω φωνή ούτε στο ακουστικό αλλά ούτε και στη συσκευή, δεν πιάνει πάντα η επανάκληση, και γενικά δεν μου λειτουργεί σωστά, σε σχέση με ένα motorola που δούλευα στις προηγούμενές μου συσκευές και ήταν άψογο. Πήρα το SE λόγω μεγαλύτερης αυτονομίας.

Επειδή είναι ακριβούτσικο (60€), μπορεί κάποιος που δουλεύει ακουστικό bluetooth να μου πει αν έχει παρόμοια προβλήματα, για να ξέρω αν φταίει το maemo ή το ακουστικό ή η σχέση ΝΟΚΙΑ-SE :p για να το αλλάξω αν είναι;

Ευχαριστω.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι οτι μάλλον το ακουστικό της S.E. δε συνεργάζεται σωστά. Εγώ δουλεύω με το κλασσικό μικρό της samsung (δε θυμάμαι κωδικό) και δεν έχω τέτοιου είδους πρόβλημα. Ακόμα και skype λειτουργεί τέλεια. Στο μόνο που βλέπω οτι υπάρχει ένα "ψιλοθέμα" είναι οτι δεν μπορώ να απαντήσω πατώντας το κουμπί του.

Ας μας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του και κυρίως αν χρησιμοποιεί nokia bt.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το BH-803 της Nokia με το Ν900 και δεν έχω τέτοια προβλήματα. Απαντάει, κλείνει, κάνει redial, όπως με όλα τα υπόλοιπα κινητά. Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει ηλικία 2 χρόνων, δεν έιναι καινούργιο. Οι ήχοι τον εφαρμογών πάντως περνάνε στο ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω με το Nokia BH-902 (το οποίο είναι πάρα πολύ παλιό μοντέλο) και συνεργάζονται άψογα. Βλέπω κανονικά τις πληροφορίες στην οθόνη του ακουστικού, κάνει κανονικότατα συγχρονισμό του μητρώου των κλήσεων, η επανάκληση λειτουργεί άψογα και το ίδιο η αυξομείωση του ακουστικού και το πλήκτρο απάντησης. Γενικά, μετά το πρόσφατο firmware, λειτουργεί καλύτερα από κάθε άλλη συσκευή της Nokia που είχα παλιότερα.

 

Γενικά, η Nokia με την έκδοση 51-1 έκανε τρομερή δουλειά με την λειτουργία του ΒΤ και, από εκεί που δεν το είχα ποτέ συνδεδεμένο λόγω ασταμάτητων κολλημάτων, τώρα το έχω συνδεδεμένο σε μόνιμη βάση και δεν έχω διαπιστώσει ούτε μία αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χρησιμοποιώ το LPS-5 που είναι μάλλον ασυνήθιστο ακουστικό bluetooth και δουλεύει άψογα. Γενικά έχω εντυπωσιαστεί από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς μετά από τα μην. σας καταλήγουμε οτι χρειαζόμαστε κάποιο μοντέλο της nokia, προκειμένου να είναι 100% λειτουργικό.

Αυτό είναι ένα πρόβλημα για μένα, διότι θεωρώ οτι τα μοντέλα της είναι μεγάλα σε μέγεθος και αντιαισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

http://extreme-mobile.gr/p.Nokia-N97-mini-thiki-Dermatini.126674.html

 

Εγώ μία τέτοια ακριβώς ψάχνω αλλά εδώ δεν χωράμε με τίποτα.Το έχουμε μεγάλο τί να κάνουμε;Παντως τέτοια ψάχνω που πιστεύω πως θα είναι προστατευτική αρκετά και ο τρόπος που ανοίγει βοηθάει στο να πληκτρολογείς χωρίς να το βγάλεις απο τη θήκη.Μήπως έχει βρεί κάποιος αυτό που ψάχνω;Όσο για το βραχίονα για το αυτοκίνητο ας μας βγαλει η νόκια τη δωρεάν πλοήγηση που μας ξέχασε και μετά το κοιτάμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...