Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

174 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      124
    • Οχι
      50


Recommended Posts

Καλωσόρισα στην οικογένεια. Τι σας λέει η ιταλίδα μου? 1 μήνα και 23 ημερών :love:

Αμέλησα να σας την συστήσω νωρίτερα.

Η Ιουλιέττα μου

http://img402.imageshack.us/img402/7130/img0925cy.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαιρετική επιλογή!

 

Είσαι ευχαριστημένος απο κρατήματα,επιδόσεις κτλ?

 

Προσωπικά βρίσκω την τιμολόγησή της ανταγωνιστική,αυτή την περίοδο,και μπαίνω σε σκέψεις.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ναι, multiair 170 ίππους. distinctive με sport package και κάποια άλλα καλούδια

 

Φυσάει φίλε... Καλορίζικη...

Καλώς ήρθες στον κόσμο της Alfa ....

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική επιλογή!

 

Είσαι ευχαριστημένος απο κρατήματα,επιδόσεις κτλ?

 

Προσωπικά βρίσκω την τιμολόγησή της ανταγωνιστική,αυτή την περίοδο,και μπαίνω σε σκέψεις.

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Την έχω φορτώσει και χιλιόμετρα (9000 σε 2 μήνες) και δεν έβγαλε το παραμικρό. Επιδόσεις εξαιρετικές (για σπορ hatch πάντα, μη φανταστείς ότι θα πατάς TTS και 370Ζ). Είναι ένα γρήγορο, ευκίνητο, σπορ hatchback.

Φυσάει φίλε... Καλορίζικη...

Καλώς ήρθες στον κόσμο της Alfa ....

 

:)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι, multiair 170 ίππους. distinctive με sport package και κάποια άλλα καλούδια

 

να την χαιρεσαι!! εμενα μου αρεσει η 159 η 1.8 με τα 240 αλογα.

λογω οικογενειεας και 2 παιδιων θελω χωρο. αλλα με τα νεα μετρα δεν το βλεπω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

να την χαιρεσαι!! εμενα μου αρεσει η 159 η 1.8 με τα 240 αλογα.

λογω οικογενειεας και 2 παιδιων θελω χωρο. αλλα με τα νεα μετρα δεν το βλεπω με τιποτα.

 

Και εγώ οικογένεια έχω (ένα μπέμπαρο) αλλά την GT δεν την αλλάζω.... όλοι οι καλοί χωράνε.... απλά δεν φορτώνεσαι με παραπανήσια, άχρηστα πράγματα....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

Η 1.8 159 (1750tbi) είναι στα 200 άλογα και όχι στα 240 όπως είναι ο 1750tbi στην giulietta.

 

οκ, νομιζα οτι και η 159 εχει το 240αρι μοτερ, θα το φτιαξουμε και στην 159 να αποδιδει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ οικογένεια έχω (ένα μπέμπαρο) αλλά την GT δεν την αλλάζω.... όλοι οι καλοί χωράνε.... απλά δεν φορτώνεσαι με παραπανήσια, άχρηστα πράγματα....

 

:lol:

 

αμα πας διακοπες με 2 παιδια φορτωνεσαι πολλα.

καποια οντως μπορει να μην τα χρησιμοποιησεις αλλα τα περνεις.

τωρα εχω ενα οκταβια 5ρσ με 565 λιτρα πορτμπαγκαζ οποτε θα παω σε κατι με παρομοιο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Απορια,

 

Εχει κάποιος εμπειρία απο Brera 1750 TBi?

 

Αν και στη δύση της,τη βρίσκω καλή περίπτωση,γι αυτά που προσφέρει,και σε ανταγωνιστική τιμή(π.χ σε σχέση με το 2λιτρο TFSI TT)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Απορια,

 

Εχει κάποιος εμπειρία απο Brera 1750 TBi?

 

Αν και στη δύση της,τη βρίσκω καλή περίπτωση,γι αυτά που προσφέρει,και σε ανταγωνιστική τιμή(π.χ σε σχέση με το 2λιτρο TFSI TT)

 

το ττ βγαινει και σε 1.8 οποτε δες το.

Link to comment
Share on other sites

http://img21.imageshack.us/img21/6852/alfaromeo4cconceptlivea.jpg

 

http://img820.imageshack.us/img820/9665/alfaromeo4cconceptliveag.jpg

 

http://img806.imageshack.us/img806/6852/alfaromeo4cconceptlivea.jpg

 

 

 

Εντυπωσιακή η 4C!

Και δεν αποκλείεται να τη δουμε το 2012.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Aναλυτικά το product plan του ομίλου

 

http://www.fiatspa.com/it-IT/investor_relations/investors/presentazioni/FiatDocuments/2011/UBS%20Auto%20Show%20Investor%20Conference%20-%20Frankfurt%20(Sep%2014%202011)_site.pdf

 

 

Πρακτικά σύμφωνα με αυτό το product plan τον Ιανουάριο του 2013 θα λανσάρουν τα 4C,Kamal & MiTo FL, μοντέλα τα οποία θα έχοθμε δει ήδη από τα τέλη του 2012...το σεπτέμβριο του 2013 ακολουθεί η ολοκαίνουρια MiTO 5p(τελείως νέο μοντέλο όχι 5θυρη της σημερινή MiTo..) ενώ στα τέλη του 2013 θα δούμε και τη Giulia που θα φτάσει στην αγορά τον Ιανουάριο του 2014...το μάρτιο-απρίλιο του 2014 θα φτάσει στην αγορά και η νέα πισωκίνητη Spider(duetto), ενώ τον Ιούνιο του 2014 θα φτάσει στην αγορά η Giulia Sportwagon και η Giulietta FL...τέλος τον νοέμβριο του 2014 θα φτάσει στην αγορά η Alfa 6C...που όμως θα έχουμε δει ήδη από το μάρτιο του 2014 στην έκθεση της Γενεύης στη τελική της μορφή και δεν αποκλείεται για αυτή αλλά και τη spider να δούμε πρωτότυπα κατά τη διάρκεια του 2012...

 

Η νέα πισωκίνητη ναυαρχίδα (αντικαταστάτης της 159) θα χρησιμοποιεί μια εξέλιξη του πατώματος LX, που θα χρησιμοποιηθεί στην έκδοση με πιο κοντό μεταξόνιο και από τη νέα μικρότερη 4πορτη Maserati...μη μήκος ελαφρά κάτω από 5μ...η γκάμα κινητήρων θα αποτελείται από 2 βενζίνης και 1 ντήζελ σε δύο επίπεδα ισχύος καθώς και μια υβριδική έκδοση...

 

3.3V6 MultiAir 300hp+

3.0V6 Di Turbo MultiAir 380hp

Hybrid 3.0V6 MultiAir 376hp

3.0 Multijet II 250hp

3.0 Multijet II T.S.T. 320hp

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Η νέα πισωκίνητη ναυαρχίδα (αντικαταστάτης της 159) θα χρησιμοποιεί μια εξέλιξη του πατώματος LX,

 

 

 

H Giulia είναι αντικαταστάτης της 159.

Η ναυαρχίδα είναι αντικαταστάτης της 166.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Alfa Romeo Giulietta: Alfa TCT

 

Spot: Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde

 

Alfa Romeo Test. Così non l'avete mai guidata...

 

Zagato TZ3 Stradale on the Road!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...