Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι ακριβές κολώνιες συνήθως έχουν καλύτερης ποιότητας φυσικά υλικά που τις κάνουν να διαρκούν πιο πολύ και να μυρίζουν πιο φυσικά (αντί για χημικά). Επειδή όμως το δέρμα του καθενός έχει άλλες εκκρίσεις και άλλη σύνθεση μια ωραία κολώνια σε έναν μπορεί να μυρίζει πάρα πολύ άσχημα σε άλλον.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει ατελείωτες ώρες και συνοψίζω στο ότι:

-Δοκιμάστε σε χαρτάκια τα αρώματα πρώτα.(Όσο μπορείτε να μυρίσετε. Αν αρχίσετε να τα μπερδεύετε σταματήστε. 10-15 το πολύ την φορά και πολλά λέω)

-Αν κάτι σας αρέσει τότε δοκιμάστε το πάνω σας, και μάλιστο στο εσωτερικό του καρπού σας. Το πολύ 2 αρώματα τη φορά πάνω σας σε δοκιμή (ένα σε κάθε καρπό).

-Μυρίστε το ξανά μετά από 15, 30, 60 λεπτά. Πολλά αρώματα εξασθενούν ή αλλάζουν άρωμα με τη πάροδο του χρόνου (είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο)

-Αν σας αρέσει ακόμα, τότε συγχαρητήρια γιατί βρήκατε κάποιο που σας ταιριάζει.

 

Για τους νέους και τους φοιτητές που δεν θέλουν να ξοδέψουν πολλά:

- Δοκιμάστε παντού: Σε καταστήματα αρωμάτων(Sephora, hondos), σούπερ μάρκετ, καταστήματα ρούχων (Sprider, Zara) χωρίς να τα θεωρείτε δεύτερα. Μπορεί να βρείτε διαμάντια εκεί που δεν το περιμένετε.

- Κάντε μια λίστα με κάποια αρώματα που σας αρέσουν. Μπορεί σήμερα να είναι ακριβά αλλά να βρεθούν σε κάποια προσφορά στο μέλλον. Γιατί να μην τα έχετε ήδη υπόψιν; Σε αυτό το θέμα χρειάζεται υπομονή.

Σημείωση: μην μένετε σε ένα άρωμα. Μπορεί να σταματήσει η παραγωγή του ή απλά να το βαρεθείτε. Βρείτε το επόμενο πριν να φτάσει εκείνη η στιγμή.

"Αν Α είναι επιτυχία, τότε A = X + Y + Z

X είναι δουλειά.

Υ είναι παιχνίδι.

Ζ είναι να κρατάς το στόμα σου κλειστό." - Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παραγγείλει κανείς απο το fragrancex πρόσφατα?Πάντα έπαιρνα απο το cheapsmellss αλλα επειδή τα έξοδα αποστολής προς Ελλάδα είναι πλέον στανταρ 9 ευρώ θα στραφώ προς το 1ο.

Πέρα απο πιθανές καθυστερήσεις που διάβασα οτι μπορεί να σου τύχουν,υπάρχει τπτ άλλο περίεργο?Τελωνείο κτλ να μη φοβάμαι π.χ για orders κάτω των 100 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχω την δυνατότητα να δώσω πλήρεις πληροφορίες σχετικά με αρώματα. Σχετικά με απομιμήσεις αρωμάτων καθώς και αυθεντικά διαθέτω πλήη σειρά πολύ καλής ποιότητας, υψηλής συγκέντρωσης και σε εξαιρετικές τιμές. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος/α που μπορω να βρω αρωματα της creed στη θεσσαλονικη? τα notos ειναι καλη επιλογη? χρησιμοποιω χρονια αυτο http://www.theperfumeshop.com/fcp/product/mens-aftershave/hugo-boss/boss%20bottled./7530 και ειμαι ικανοποιημενος,ομως θελω μια αλλαγη...καποια προταση?διοτι δε γνωριζω απο notes κτλ... Edited by athaneaak
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μιας και πλησιάζει η ώρα για καινούργιο άρωμα τι θα προτείνατε να πάω να δοκιμάσω...Τον τελευταίο χρόνο για να πάρετε μια ιδέα φορούσα trussardi inside το οποίο το λατρεύω αλλά θέλω να δοκιμάσω και τόσα άλλο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια ενα νεο αρωμα απο την Paco rabanne ,που κυκλοφορησε εδω κ κανα 2 μηνες το εχει δοκιμασει κανεις? Invictus λεγεται.

 

Ειναι ελαφρυ αρωμα καλοκαιρινο η χειμωνιατικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται κάποιο σαιτ εξωτερικού με καλά φτηνά αρώματα κατά προτίμηση χύμα λαδακια που τα φτιάχνεις με αλκοολη;; αν δεν έχετε κάτι τέτοιο υπόψιν σας θα με βόλευε και έτοιμα αρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται κάποιο σαιτ εξωτερικού με καλά φτηνά αρώματα κατά προτίμηση χύμα λαδακια που τα φτιάχνεις με αλκοολη;; αν δεν έχετε κάτι τέτοιο υπόψιν σας θα με βόλευε και έτοιμα αρώματα.

 

ρίξε μια ματιά εδώ http://www.allbeauty.com/

 

αλλιώς μπορείς να απευθυνθείς σε αρωματοπωλεία-κατασκευαστήρια αρωματων που υπάρχουν αρκετά πλέον,ως φυσικά καταστήματα με πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα νεο αρωμα απο την Paco rabanne ,που κυκλοφορησε εδω κ κανα 2 μηνες το εχει δοκιμασει κανεις? Invictus λεγεται.

 

Ειναι ελαφρυ αρωμα καλοκαιρινο η χειμωνιατικο?

Βαρύ άρωμα. Χειμερινό. Κρατάει όμως... Εγγύηση

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσε καθολου,φρουτωδες ,συνηθισμενο τιποτα καινοτομο...κραταει οντως πολυ.αλλα γουστα ειναι αυτα.και το μπουκαλι δεν λεει...:down:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σκέφτομαι να αγοράσω το Code του Αρμάνι. Έχετε υπ'όψην σας κάποιο καλό eshop ή κατάστημα που να πουλάει τα αυθεντικά; Αυτό είναι έμπιστο; :)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχω αλλάξει πολλά αρώματα,αυτό που μετριάζει στο δικό μου δέρμα είναι η million Και η joop. Η δεύτερη επειδή είναι δυνατή χρησιμοποιείται χειμώνα και η πρώτη καλοκαίρι....;)

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Miyake καλοκαιρινή, Million χειμώνα έχω εγώ, σκέφτομαι να πάρω κάποια ελαφριά για απλή καθημερινή χρήση, ποια προτείνετε; δεν θα την πάρω original αλλά από τα μικρά μαγαζιά που πουλάνε τα "αντίγραφα"
Link to comment
Share on other sites

Miyake καλοκαιρινή, Million χειμώνα έχω εγώ, σκέφτομαι να πάρω κάποια ελαφριά για απλή καθημερινή χρήση, ποια προτείνετε; δεν θα την πάρω original αλλά από τα μικρά μαγαζιά που πουλάνε τα "αντίγραφα"

 

Kenzo pour homme θες εσύ..

 

 

Εγώ αγόρασα πρόσφατα αυτή και έχω πάθει πλάκα :lol:

 

http://2.bp.blogspot.com/-b6bRnzgLWdo/UCNf0ssIl8I/AAAAAAAACEA/kuhiBl9vW0E/s1600/Grey+Vetiver+%C5%9Fi%C5%9Fe.png

 

Όχι άλλες Milliooon

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά την Eros Versace που πραγματικά λάτρεψα, προτίμησα έστω για τώρα που μπαίνουμε στο καλοκαίρι, την νέα VALENTINO UOMO αρκετά ξεχωριστό άρωμα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Eros Versace που πραγματικά λάτρεψα, προτίμησα έστω για τώρα που μπαίνουμε στο καλοκαίρι, την νέα VALENTINO UOMO αρκετά ξεχωριστό άρωμα!

 

Δε θα το λεγα καλοκαιρινό :O

Link to comment
Share on other sites

site για αγορές από πουθενά έχουμε?

είτε από ευρώπη είτε από κανένα φαρμακείο/μαγαζί από ελλάδα με προσφορές?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΤΕΡΕΙΑ ΜΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ.......!!!!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης καταπληκτικό άρωμα που μέ έχεις κερδίσει το τελευταίο 3μηνο είναι αυτό.

INVICTUS

http://www.beautebeaute.gr/index.php?product=10094

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eπίσης καταπληκτικό άρωμα που μέ έχεις κερδίσει το τελευταίο 3μηνο είναι αυτό.

INVICTUS

http://www.beautebeaute.gr/index.php?product=10094

 

Το φοράω και εγώ το τελευταίο τρίμηνο και συμφωνώ ότι είναι υπέροχο, με το που το δοκίμασα την πρώτη φορά στο μαγαζί το ερωτεύτηκα και το πήρα κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...