Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά πρόταση σε ανδρικό άρωμα παιδιά για την περίοδο της άνοιξης; Δηλαδή ούτε πολύ κρύο αλλά ούτε πολύ ζεστό καιρό. Κάτι ενδιάμεσο, που να αντέχει αρκετή ώρα και να γίνεται αισθητό (έχω παρατηρήσει ότι πολλά αρώματα χάνονται γρήγορα στο δέρμα μου - 1-2 ώρες max). Edited by Manvol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο ερεύνα που εκάνα για το fragrancex.com ανακάλυψα οτι δυστυχώς είναι πολλές οι φωνές που λένε οτι κάτι δεν πάει καλά, κρίμα γιατί είχε φοβερές τιμές!

 

 

Μπορείς να μας δείξεις κάποια site που να το λένε αυτό;Γιατί συνήθως στα περισσότερα ανοίγει θέμα κάποιος που πιστεύει ότι μπορεί να μην είναι αυθεντικά και ρωτάει και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ότι ειναι αυθεντικά.Εγώ είμαι σίγουρος ότι αν οι τιμές του ήταν οι διπλάσιες τότε κανένας δεν θα αμφέβαλε για την γνησιότητα των προιόντων του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δείξεις κάποια site που να το λένε αυτό;Γιατί συνήθως στα περισσότερα ανοίγει θέμα κάποιος που πιστεύει ότι μπορεί να μην είναι αυθεντικά και ρωτάει και οι απαντήσεις που παίρνει είναι ότι ειναι αυθεντικά.Εγώ είμαι σίγουρος ότι αν οι τιμές του ήταν οι διπλάσιες τότε κανένας δεν θα αμφέβαλε για την γνησιότητα των προιόντων του

 

ψάξε fragrancex fake στο google και θα τα βρεις όλα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την παραγγελία μου από cheapsmells.com, 7 ημέρες πολύ καλός χρόνος! Το άρωμα σε διάρκεια είναι εντάξει, σε σύγκρισή με το ίδιο απο fragarancex.com μεγάλη διαφορά. Πλέον είμαι βέβαιος πως ο fragrancex.com μας στέλνει μπανάνες. Στον πάτο το ίδιο άρωμα από τον fragrancex.com στο αυτοκόλλητο ο κωδικός ήταν ξιμένος και δεν φαινόταν! τελικά είχε πολύ καλές τιμές για να είναι αληθινές!

 

τα ψώνια μου πλέον απο

 

cheapsmells & strawberrynet.com, οι τιμές τους είναι παρόμοιες 5 -+ διαφορές. Αλλά ότι κερδίζουμε καλό είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε πολλα site εχουν την Diesel Only The Brave και την Paco Rabanne 1 Million ως της καλυτερες κολονιες για αυτη την εποχη....Ενταξει η Diesel μια χαρα κολονια ειναι αλλα η 1 Million δεν μου κανει και πολλυ μεγαλη εντυπωση...κυριως ειναι πολλυ δυνατη και μου μυριζει συνεχεια πραγμα που ειναι σπαστικο για καποιον που την φοραει αλλα και σαν αρωμα ειναι καπως................Προσφατα μυρισα το Bvlgari Black...Πρωτη φορα μυρισα αρωμα να σε αποθει να το φορεσεις...το αρωμα του ηταν απλα σπαστικο και οχι μονο σε μενα αλλα και στην παρεα μου... που μου ειπαν οτι ειναι λες και εχω φορεσει πιπερι
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα site εχουν την Diesel Only The Brave και την Paco Rabanne 1 Million ως της καλυτερες κολονιες για αυτη την εποχη....Ενταξει η Diesel μια χαρα κολονια ειναι αλλα η 1 Million δεν μου κανει και πολλυ μεγαλη εντυπωση...κυριως ειναι πολλυ δυνατη και μου μυριζει συνεχεια πραγμα που ειναι σπαστικο για καποιον που την φοραει αλλα και σαν αρωμα ειναι καπως................Προσφατα μυρισα το Bvlgari Black...Πρωτη φορα μυρισα αρωμα να σε αποθει να το φορεσεις...το αρωμα του ηταν απλα σπαστικο και οχι μονο σε μενα αλλα και στην παρεα μου... που μου ειπαν οτι ειναι λες και εχω φορεσει πιπερι
έχεις δίκιο,η one million είναι υπερβολικά "γλυκιά",δεν μου αρέσει καθόλου! Χθες αγόρασα την BODY KOUROS(δεν έχει καμμία σχέση με την κλασική kouros)είναι πολύ καλή,δοκίμασε την,θα σου αρέσει!
Link to comment
Share on other sites

Μυρισα την Burberry Brit πιστευω οτι ειναι ακριβως η ιδια κολονια με την Armani Diamonds ...ακριβως ομως η ιδια και το λεω αυτο γιατι εχω την αρμανι... και μου πηραν δωρο και την brit 30 ml ....Αλλα η brit εχει ενα κακο δεν κραταει πανω μου πανω απο 2 ωρες...μπορει και λιγοτερο!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου πήρε μια που μυρίζει υπέροχα !! Danhil Desire νομλιζω λέγετε, είναι σε κόκκινο μπουκάλι!!
Link to comment
Share on other sites

Μυρισα την Burberry Brit πιστευω οτι ειναι ακριβως η ιδια κολονια με την Armani Diamonds ...ακριβως ομως η ιδια και το λεω αυτο γιατι εχω την αρμανι... και μου πηραν δωρο και την brit 30 ml ....Αλλα η brit εχει ενα κακο δεν κραταει πανω μου πανω απο 2 ωρες...μπορει και λιγοτερο!!!!!!

 

Συμφωνώ στο Armani με τη διαφορά πως που θυμίζει πάρα πολύ την Code και όχι τη Diamonds :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο Armani με τη διαφορά πως που θυμίζει πάρα πολύ την Code και όχι τη Diamonds :)

 

Ναι μολις εξατμιστει λιγο... αλλα στην αρχη μυριζει Diamonds και μετα Code λες και εχουν ανακατεψει τις κολονιες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, μιας και τα αρώματα είναι το φετίχ μου(έχω και μυτόνγκα που δεν της ξεφεύγει τίποτα:P ) και έχω δοκιμάσει πάάάάρα πολλά, θα πρότεινα:

 

1)Bulgari Extreme (ιδιαίτερο άρωμα, δεν είμαι σίγουρος ότι θα αρέσει σε όλους αλλά προσωπικά το λατρεύω)

2) Dafidoff Cool water

3)Hugo Boss Baldessarini

 

Από την άλλη δεν μου αρέσουν αρώματα τύπου CK one, το φοράω και μου μυρίζει για κανα χρόνο μετά :P

 

Απορία προς τις κοπέλες: πώς γίνεται και αρέσει σε όλες το Gautier "Le Male" ???

Link to comment
Share on other sites

+10 για την baldessarini ....

 

 

Μου φαίνεται πρέπει να κάνουμε edit μην τρέξουν κ την πάρουν όλοι :lol::lol::lol:

 

Πάντως πέρα από την πλάκα κάπως έτσι ξενέρωσα με την aqua di gio, ήταν η αγαπημένη μου αλλά όταν την πήρε πολύς κόσμος δν την ξαναγόρασα...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αποψη για το perfume.com??

πως μπορει ενα αρωμα να εχει την ιδια οσμη αλλα να μην ειναι αυθεντικο??

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά σε εσάς που αρέσει η baldessarini, ποια baldessarini από όλες εννοείτε;;

1) Tην Αmbre

2) Tην Del mar

3) Tην σκέτη;

Αν μπορείτε απαντήστε γιατί θέλω να την πάρω για δωράκι

Link to comment
Share on other sites

 

Από την άλλη δεν μου αρέσουν αρώματα τύπου CK one, το φοράω και μου μυρίζει για κανα χρόνο μετά :P

 

Απορία προς τις κοπέλες: πώς γίνεται και αρέσει σε όλες το Gautier "Le Male" ???

 

Σόρι για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τώρα το πρόσεξα. Πρώτον αγαπώ πολύ το Ck1! Δεύτερον η μυρωδιά έχει μεγάλη σχέση με το μηχανισμό της μνήμης . Το Le Male μου θυμίζει κάτι παλιομοδίτικα aftershave που χρησιμοποιούσε ο πατέρας μου και γι'αυτό μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hugo Boss ειναι πολυ καλη αλλα μου αρεσει να αλλαζω συχνα. Δε θελω χαρακτηριστικο αρωμα. Παει με τη διαθεση της εποχης
Link to comment
Share on other sites

Chanel Allure...πολύ καλή, ανάλαφρη, καλοκαιρινή και αρέσει& αρκετά στις γυναίκες... Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα τώρα που καλοκαιριάζει κιόλας...:)
Link to comment
Share on other sites

Για την JOOP HOMME τι αποψη εχετε?

 

την έχω μυρίσει σε φίλο μου .. και είχα ενθουσιαστεί .. μου άρεσε πολύ το άρωμα!! Παρεξηγημένη μάρκα κατά τη γνώμη μου! :)

 

Ένας φίλος μου πήρε Dolce & Gabbana, δεν είδα καλά τη συσκευασία, όμως. Είχε πολύ καλοκαιρινό, φρουτώδες άρωμα .. μου θύμισε φράουλα,κτλ.. μου είπε ότι είναι από μια σειρά unisex που έβγαλε διάφορα αρώματα τώρα τελευταία .. η τιμή ήταν γύρω στις 35 λίρες. Ενθουσιάστηκα πάρα πολύ .. από τα λίγα αρώματα, που πάνω σε γυναίκα δεν θα είναι βαρύ λες και έχει λουστεί το στεφάνι της πρωτομαγιάς! :lol:

 

Chanel Allure...πολύ καλή, ανάλαφρη, καλοκαιρινή και αρέσει& αρκετά στις γυναίκες... Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα τώρα που καλοκαιριάζει κιόλας...:)

 

εννοείς την sport? όντως πολύ καλή, ανάλαφρη, καλοκαιρινή ... και αρέσει σε άντρες και γυναίκες ... :lol: :lol:

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιa τι γνωμη εχετε για την escada desire me? Θελω να την κανω δωρο στην κοπελα μου, στα γενεθλια της. Ειναι 24 χρονων.
Link to comment
Share on other sites

Hello, τα Χριστούγεννα είχα πάει στο Λονδίνο και είχα επισκεφτεί ένα κατάστημα της Hollister. Κυριολεκτικά η μυρωδιά με τράβηξε μέσα και βρήκα αρκετές όμορφες κολόνιες. (Όσοι έχουν πάει θα καταλαβαίνουν τι εννοώ).

 

Μου άρεσε μια συγκεκριμένη αλλά δεν συγκράτησα την ονομασία της, νομίζω ήταν η SoCal

http://www.hollisterco.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_11205_10201_389393_-1_16403_12551

 

Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να την βρω σε Ελλάδα ή μέσω internet; Μου φαίνεται την είχε πάρει το μάτι μου στο Amazon

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Hello, τα Χριστούγεννα είχα πάει στο Λονδίνο και είχα επισκεφτεί ένα κατάστημα της Hollister. Κυριολεκτικά η μυρωδιά με τράβηξε μέσα και βρήκα αρκετές όμορφες κολόνιες. (Όσοι έχουν πάει θα καταλαβαίνουν τι εννοώ).

 

Μου άρεσε μια συγκεκριμένη αλλά δεν συγκράτησα την ονομασία της, νομίζω ήταν η SoCal

http://www.hollisterco.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_11205_10201_389393_-1_16403_12551

 

Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να την βρω σε Ελλάδα ή μέσω internet; Μου φαίνεται την είχε πάρει το μάτι μου στο Amazon

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Προηγούμενη αναφορά έχει γίνει -> εδώ. Ναι όντως το άρωμα που ψεκάζουν τα ρούχα (κάθε 4 ώρες) στο Hollister είναι το SoCal ..

από το amazon θα το βρεις .. αρκεί να το στέλνουν Ελλάδα .. αλλιώς αν έχεις κανά φίλο που μένει Αγγλία το παίρνει και στο στέλνει .. Ελλάδα δεν θα το βρεις, ούτε εύκολα σε άλλα καταστήματα .. κι από το site δεν γίνονται παραγγελίες σε αρώματα (και να γίνονταν, θα πλήρωνες άπειρα λεφτά στα μεταφορικά&τελωνείο)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...