Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδάκια .. πείτε μου κάτι ..

ο μικρός αδερφός μου έκανε μια βλακεία σήμερα .. του ζήτησε ο father να πάρει από το αεροδρόμιο το Boss ΧΥ deodorant .. και πήρε κολώνια .. επειδή εγώ .. δεν πολυ ξέρω τι παίζει με αυτά ... κι εσείς το'χετε ψάξει το θέμα ..

μπορεί κάποιος να μου πει από ποιο site θα μπορέσω να το βρω και να το αγοράσω .. (αν έχετε κάποια πρόταση από αντίστοιχο της Αγγλίας, θα με βόλευε κιόλας ... )

Επίσης, ψάχνω (εκτός επίσημου site) το ανδρικό Abercrombie & Fitch (το γνωστό μεθυστικό άρωμα) κι από Hollister το SoCal (υποθέτω ότι είναι το ανδρικό πάλι..)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα χτες και μυρισα το egoist απο τη chanel ειναι για εμενα το πιο αισχος αρωμα που μυρισα την τελευταια δεκα χρονια.

 

Αλλο το egoiste και αλλο το platinum egoiste.:O

Αλλα ακομα κι αν δοκιμασες το πλατινουμ, προς Θεου, υποκειμενικα ειναι αυτα ;)

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

οταν τα παραλαβω θα σου πω εντυπωσεις!

υπολογιζω πως μεχρι την παρασκευη θα τα εχω

 

ηρθε σημερα ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο πως μπορω να παραλαβω αυριο.οποτε λογικα το δεματακι θα ειναι μεγαλο,γιαυτο δε το εφερε ο ταχυδρομος.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα τα egoiste ειναι αρωματα για 50 χρονων και ανω.....για τον πατερα μου ας πουμε.........μονο και απο την χρονολογια κατασκευεις καταλαβαινεις οτι ειναι αλλης δεκαετιας αρωμα ξεπερασμενο :p

 

αλλο κλασσικο και αλλο ξεπερασμενο

διαφωνο στον ορο ξεπερασμενο

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αλλο κλασσικο και αλλο ξεπερασμενο

διαφωνο στον ορο ξεπερασμενο

 

το λεω ξεπερασμενο.....γιατι απλα δεν εχει το δικο του αρωμα ειναι σαν ολα τα αρωματα εκεινης της δεκαετιας πλεον η κολονια που βαζεις πρεπει να εχει το δικο της αρωμα..........π.χ......armani code,,,1 million,,,Diesel Only The Brave,,,burberry touch........αυτα ειναι αρωματα που το καθενα ειναι ξεχωριστο με το δικο του αρωμα......τα egoiste οταν τα μυριζεις λες καπου τα εχω ξαναμυρισει ,,,,οχι γιατι ειναι πολυφορεμενα αλλα γιατι δεν εχουν ενα δικο τους αρωμα να σου μεινει.....ειναι σαν τα αρωματα τα βαρια που φοραει ο πατερας μου.....

Link to comment
Share on other sites

To platinum egoiste η το egoiste σκετο; γουστα ειναι αυτα. Το egoiste ας πουμε δεν το αντεχω καθολου .

 

Αλλο το egoiste και αλλο το platinum egoiste.:O

Αλλα ακομα κι αν δοκιμασες το πλατινουμ, προς Θεου, υποκειμενικα ειναι αυτα ;)

 

Θα συμφωνησω απολυτα...κι εγω αρχικα ειχα μυρισει το egoist και δεν μου αρεσε καθολου και οταν ειδα οτι το δωρο που μου εφεραν ηταν egoist platinum θεωρησα οτι θα ειναι το ιδιο "αποκρουστικη". Εκανα μεγαλο λαθος γιατι μ αρεσει απιστευτα και ειλικρινα μιλαω ότι με εχουν ρωτησει πααρα πολλοι τι αρωμα φοραω...(και η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω συναντησει αλλον να το φοραει που για μενα ειναι σημαντικο). Αλλα οπως λες, γουστα ειναι αυτα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

το λεω ξεπερασμενο.....γιατι απλα δεν εχει το δικο του αρωμα ειναι σαν ολα τα αρωματα εκεινης της δεκαετιας πλεον η κολονια που βαζεις πρεπει να εχει το δικο της αρωμα..........π.χ......armani code,,,1 million,,,Diesel Only The Brave,,,burberry touch........αυτα ειναι αρωματα που το καθενα ειναι ξεχωριστο με το δικο του αρωμα......τα egoiste οταν τα μυριζεις λες καπου τα εχω ξαναμυρισει ,,,,οχι γιατι ειναι πολυφορεμενα αλλα γιατι δεν εχουν ενα δικο τους αρωμα να σου μεινει.....ειναι σαν τα αρωματα τα βαρια που φοραει ο πατερας μου.....

 

 

Το κατά πόσο ένα άρωμα έχει τη δική του μοναδική/χαρακτηριστική μυρωδιά, σε μεγάλο βαθμό, είναι καθαρά θέμα:

α) προσωπικής εμπειρίας/εξοικείωσης (σε σχέση με αρώματα που κυκλοφορούν/έχουν ήδη κυκλοφορήσει) αυτού που δοκιμάζει το άρωμα

και

β) πόσο "εκπαιδευμένη" όσφρηση διαθέτει αυτός που δοκιμάζει ένα άρωμα, ώστε να είναι σε θέση να ξεχωρίζει πραγματικά πρωτοεμφανιζόμενες και πετυχημένες συνθέσεις.

 

Για παράδειγμα, το Paco Rabanne 1 Million που ανέφερες,

για μένα, άσχετα με το αν μου αρέσει ή όχι, κάθε άλλο παρά πρωτότυπο είναι.

Είναι ένας απο τους δεκάδες κλώνους μιας γνώριμης σε μένα μυρωδιάς, κατά κάποιο τρόπο ένα "remix" των

Jean Paul Gaultier Le Male και Givency Pi ...

 

Επίσης,

αν και φυσικά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω ποιά αρώματα φορά/προτιμά ο πατέρας σου,

είναι γεγονός, το οποίο θα επιβεβαιώσεις και ο ίδιος καθώς θα περνάνε τα χρόνια, ότι οι αρωματικές επιλογές/προτιμήσεις

των ανθρώπων μεταβάλλονται με το πέρασμα των χρόνων και μάλιστα ακολουθούν ένα σχετικά γνωστό πλέον pattern ...

π.χ. δεν είναι τυχαίο ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αρωμάτων που απευθύνονται και έχουν μεγάλη επιτυχία σε εφήβους και νεαρούς άντρες της εφηβικής και πρώτης μετεφηβικής ηλικίας

είναι τα λεγόμενα "δροσερά", "φρουτώδη" και "οζονοειδή" αρώματα.

Καθώς θα περνάνε τα χρόνια, θα διαπιστώσεις και ο ίδιος, πως ολόκληρες κατηγορίες αρωμάτων που πριν κάποια χρόνια σου φαίνονταν ιδιαίτερα/γοητευτικά κ.τ.λ πλεόν σου

είναι έως και αποκρουστικά, και φυσικά θα αρχίσει να συμβαίνει όλο και πιο συχνά ΚΑΙ το ΑΝΑΠΟΔΟ ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Το κατά πόσο ένα άρωμα έχει τη δική του μοναδική/χαρακτηριστική μυρωδιά, σε μεγάλο βαθμό, είναι καθαρά θέμα:

α) προσωπικής εμπειρίας/εξοικείωσης (σε σχέση με αρώματα που κυκλοφορούν/έχουν ήδη κυκλοφορήσει) αυτού που δοκιμάζει το άρωμα

και

β) πόσο "εκπαιδευμένη" όσφρηση διαθέτει αυτός που δοκιμάζει ένα άρωμα, ώστε να είναι σε θέση να ξεχωρίζει πραγματικά πρωτοεμφανιζόμενες και πετυχημένες συνθέσεις.

 

Για παράδειγμα, το Paco Rabanne 1 Million που ανέφερες,

για μένα, άσχετα με το αν μου αρέσει ή όχι, κάθε άλλο παρά πρωτότυπο είναι.

Είναι ένας απο τους δεκάδες κλώνους μιας γνώριμης σε μένα μυρωδιάς, κατά κάποιο τρόπο ένα "remix" των

Jean Paul Gaultier Le Male και Givency Pi ...

 

Επίσης,

αν και φυσικά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω ποιά αρώματα φορά/προτιμά ο πατέρας σου,

είναι γεγονός, το οποίο θα επιβεβαιώσεις και ο ίδιος καθώς θα περνάνε τα χρόνια, ότι οι αρωματικές επιλογές/προτιμήσεις

των ανθρώπων μεταβάλλονται με το πέρασμα των χρόνων και μάλιστα ακολουθούν ένα σχετικά γνωστό πλέον pattern ...

π.χ. δεν είναι τυχαίο ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αρωμάτων που απευθύνονται και έχουν μεγάλη επιτυχία σε εφήβους και νεαρούς άντρες της εφηβικής και πρώτης μετεφηβικής ηλικίας

είναι τα λεγόμενα "δροσερά", "φρουτώδη" και "οζονοειδή" αρώματα.

Καθώς θα περνάνε τα χρόνια, θα διαπιστώσεις και ο ίδιος, πως ολόκληρες κατηγορίες αρωμάτων που πριν κάποια χρόνια σου φαίνονταν ιδιαίτερα/γοητευτικά κ.τ.λ πλεόν σου

είναι έως και αποκρουστικά, και φυσικά θα αρχίσει να συμβαίνει όλο και πιο συχνά ΚΑΙ το ΑΝΑΠΟΔΟ ...

 

Μα εγω δεν ειπα πιο αρωμα ειναι πρωτοτυπο... και φυσικα δεν θα κατσω να δω σε ποιο μοιαζει η αν εχει γινει απο αλλα αρωματα .......εμενα με νοιαζει το αρωμα που μυριζεις απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελευταιο.....ουτε με νοιαζει αν ειναι δροσερο αν ειναι κλασσικο και οποια αλλη κατηγορια αναφερεις.....γιατι πολυ απλα φοραω ακομα και τις κολονιες του πατερα μου αν μου αρεσει το αρωμα.......εχει σχεση που θα την φορεσεις μια κολονια.....π.χ για βραδυ,, για την σχολη,, για το απογευμα,, για ραντεβου,, για δειπνο....δεν μπορεις να φορας ολες τις κολονιες σε ιδιες καταστασεις......ΑΣΧΕΤΑ αν τις φοραμε εμεις....αλλιως η εταιριες θα εβγαζαν μια κολονια και θα σου ελλεγαν αυτη ειναι αμα θελετε παρτε.Για ακριβος αυτο το λογο πιστευω οτι αυτες η κολονιες και η δυο egoiste ειναι χαλια σαν αρωμα δεν σου μενει κατι Π.χ εγω φοραω Armani code τοτε που την πηρα αυτη την κολονια ηξερα μονο τις Adidas.....αυτη η κολονια που την μυρισα καταλαθος δεν μπορω να την αλλαξω με τιποτα....αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν αγοραζω κολονιες αλλες η δεν μυριζω κολονιες αλλες....Σε τραβαει το αρωμα ασχετος ποσο δυνατο ειναι και ολα τα σχετικα.....αλλα η egoiste και η δυο δεν μυριζω τιποτα ειναι σαν ολες της κοινες κολονιες.....Φυσικα μιλαω για μενα

Link to comment
Share on other sites

ας είναι και αφρόλουτρα δεν με νοιάζει αυτό απλά εσένα σε εμπιστεύομαι ,σε θυμάμαι από άλλο θέμα.

 

παρελαβα σημερα απο το ταχυδρομειο.

ενα δεματακι 30χ30χ30 περιπου

πολυ προσεγμενο μπορω να πω ειχε και προστατευτικα φελιζολακια,παρα το γεγονος πως μεσα ειχε ενα βαλιτσακι με προιοντα μακιγιαζ(μαρκα απο τα λεγομενα "επαγγελματικα ειδη μακιγιαζ" την οποια ειχα πρωτοβρει πριν χρονια στην γερμανια) και μια μασκαρα.

οσον αφορα αυτα καθααυτα τα προιοντα δεν μπορω να πω τπτ.

ειναι ακριβως τα ιδια που βρισκεις στο εμποριο(η μασκαρα max factor) με διαφορα την χαμηλοτερη-κατα πολυ- τιμη.

προσεγμενα,με τα καρτελακια τους και τα παντα.

 

αποδειξη δεν υπηρχε πουθενα αλλα δεν με απασχολει.τα αρνητικα τα εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ.

σιγουρα θα τους ξαναπροτιμησω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για το BLV (η BLU δε θυμαμαι ακριβως) απο BULGARY. στο hondos εχει 58ε. μπορω να το παρω απο site,αντικαταβολη παντα,φθηνοτερο? πειτε μου sites αξιοπιστα που εχουν αυθεντικα αρωματα.ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή δε στέλνουν από εξωτερικό, μπορείς όμως να βγάλεις μια προπληρωμένη κάρτα για να μην μπλέκεις με πιστωτικές. Δύο καλές επιλογές είναι τα, www.fragrancedirect.co.uk και www.cheapsmells.com, έχω ψωνίσει και τα προϊόντα είναι αυθεντικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια .. πείτε μου κάτι ..

ο μικρός αδερφός μου έκανε μια βλακεία σήμερα .. του ζήτησε ο father να πάρει από το αεροδρόμιο το Boss ΧΥ deodorant .. και πήρε κολώνια .. επειδή εγώ .. δεν πολυ ξέρω τι παίζει με αυτά ... κι εσείς το'χετε ψάξει το θέμα ..

μπορεί κάποιος να μου πει από ποιο site θα μπορέσω να το βρω και να το αγοράσω .. (αν έχετε κάποια πρόταση από αντίστοιχο της Αγγλίας, θα με βόλευε κιόλας ... )

Επίσης, ψάχνω (εκτός επίσημου site) το ανδρικό Abercrombie & Fitch (το γνωστό μεθυστικό άρωμα) κι από Hollister το SoCal (υποθέτω ότι είναι το ανδρικό πάλι..)

 

Για πες για πες ... ποιο απτα 3 ειναι ?? http://www.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?langId=-1&storeId=11203&parentCategoryId=12202&catalogId=10901&categoryId=12232

και το Hollister ειναι αυτο?? http://www.amazon.co.uk/Hollister-SoCal-MEN-EDC-Spray/dp/B001020P5M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1265478014&sr=8-1

τα εχεις μυρισει? βλεπω οτι εισαι κοπελα.. τι γνωμη εχεις?

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Για πες για πες ... ποιο απτα 3 ειναι ?? http://www.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?langId=-1&storeId=11203&parentCategoryId=12202&catalogId=10901&categoryId=12232

και το Hollister ειναι αυτο?? http://www.amazon.co.uk/Hollister-SoCal-MEN-EDC-Spray/dp/B001020P5M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1265478014&sr=8-1

τα εχεις μυρισει? βλεπω οτι εισαι κοπελα.. τι γνωμη εχεις?

 

Από abercrombie είναι το πρώτο (με το "κορμί") ...

και το hollister είναι αυτό που έστειλες, το So Cal ..

 

Δεν ξέρω αν έχει τύχει ποτέ να πας σε κάποιο από τα 2 παραπάνω καταστήματα, κάπου στον κόσμο (το πρώτο υπάρχει στο Λονδίνο και νομίζω ένα καινούργιο στο Μιλάνο από Ευρώπη, και μερικές δεκάδες σε Αμερική και Καναδά. Το άλλο σχεδόν σε κάθε αγγλική πόλη ... και σε Γερμανία νομίζω..) ..

 

Είναι "συγγενείς"... η ίδια εταιρία ουσιαστικά, απλά το Hollister λανσάρεται ως πιο low cost .. κατα τ' άλλα μοιάζουν σχεδόν στα πάντα!!!!

Τα υποκαταστήματα, είναι κυριολεκτικά λουσμένα στην κολώνια .... και τα ρούχα όταν τα αγοράζεις μυρίζουν ... λες και τα έπλυναν με αυτές ...

του A&F θεωρώ έχει πιο "δυνατό" άρωμα .. όχι όμως μεγαλίστικο ... απλά πιο αρρενωπό θα έλεγα ...

του HCO είναι πιο φρουτώδες και θα το χαρακτήριζα πιο καλοκαιρινό ...

Κατά τη γνώμη μου είναι και τα δύο τέλεια ... στην προκειμένη θα τα φορούσα άνετα και τα 2 .. προτιμώ συνήθως αντρικά αρώματα αυτής της "έκτασης" ... παρά τα γυναικεία που είναι απλά ... απαράδεκτα στο 90% των περιπτώσεων ...

 

Το αγαπημένο μου (αντρικό) ever είναι το Aqua Di Gio ... που ουκ ελάχιστες φορές έχει τραβήξει τις μύτες των ανδρών .......... :X (κι όταν ρωτάνε, άντε να τους πεις ... ότι είναι ανδρικό ... ! χαχαχαχαχα :lol: )

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Από abercrombie είναι το πρώτο (με το "κορμί") ...

και το hollister είναι αυτό που έστειλες, το So Cal ..

 

Δεν ξέρω αν έχει τύχει ποτέ να πας σε κάποιο από τα 2 παραπάνω καταστήματα, κάπου στον κόσμο (το πρώτο υπάρχει στο Λονδίνο και νομίζω ένα καινούργιο στο Μιλάνο από Ευρώπη, και μερικές δεκάδες σε Αμερική και Καναδά. Το άλλο σχεδόν σε κάθε αγγλική πόλη ... και σε Γερμανία νομίζω..) ..

 

Είναι "συγγενείς"... η ίδια εταιρία ουσιαστικά, απλά το Hollister λανσάρεται ως πιο low cost .. κατα τ' άλλα μοιάζουν σχεδόν στα πάντα!!!!

Τα υποκαταστήματα, είναι κυριολεκτικά λουσμένα στην κολώνια .... και τα ρούχα όταν τα αγοράζεις μυρίζουν ... λες και τα έπλυναν με αυτές ...

του A&F θεωρώ έχει πιο "δυνατό" άρωμα .. όχι όμως μεγαλίστικο ... απλά πιο αρρενωπό θα έλεγα ...

του HCO είναι πιο φρουτώδες και θα το χαρακτήριζα πιο καλοκαιρινό ...

Κατά τη γνώμη μου είναι και τα δύο τέλεια ... στην προκειμένη θα τα φορούσα άνετα και τα 2 .. προτιμώ συνήθως αντρικά αρώματα αυτής της "έκτασης" ... παρά τα γυναικεία που είναι απλά ... απαράδεκτα στο 90% των περιπτώσεων ...

 

Το αγαπημένο μου (αντρικό) ever είναι το Aqua Di Gio ... που ουκ ελάχιστες φορές έχει τραβήξει τις μύτες των ανδρών .......... :X (κι όταν ρωτάνε, άντε να τους πεις ... ότι είναι ανδρικό ... ! χαχαχαχαχα :lol: )

 

Κι εμενα μ αρεσει το aqua di gio αλλα κοιταω αλλου ... σε πιο νεα.. :p

τελευταια πηρα τη million και μου κανανε δωρο την Jacques Bogart City Tower

αλλα εχω ενα κολλημα και θελω να αλλαζω ... να γνωριζω κατι διαφορετικο (κι αγνωστο) ... οποτε λεω να δοκιμασω καποια απτις 2 που ανεφερες... και την platinum egoist που λενε πιο πισω τα παιδια...

τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μ αρεσει το aqua di gio αλλα κοιταω αλλου ... σε πιο νεα.. :p

τελευταια πηρα τη million και μου κανανε δωρο την Jacques Bogart City Tower

αλλα εχω ενα κολλημα και θελω να αλλαζω ... να γνωριζω κατι διαφορετικο (κι αγνωστο) ... οποτε λεω να δοκιμασω καποια απτις 2 που ανεφερες... και την platinum egoist που λενε πιο πισω τα παιδια...

τι προτεινεις?

 

δεν έχω μυρίσει την platinum egoist μέχρι στιγμής, ούτε και τις άλλες που αναφέρεις ...

Το θέμα με τις 2 αυτές κολώνιες που αναφέρω (A&F & HCO) είναι ότι Ελλάδα δεν τις βρίσκεις ... από internet (εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τις βρω) μόνο τη μία κι αυτή από amazon (και δεν ξέρω αν τη στέλνουν κι Ελλάδα). Από τα official website τους δεν στέλνουν αρώματα εκτός Αμερικής ... ξέρω πως το μικρό της A&F έχει 40 GBP και του HCO 32 GBP.

εκτός κι αν πας Αγγλία ή έχεις γνωστό που μένει εκεί και μπορέσει να στα πάρει ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αλλαζω ανα μερικα χρονια αρωματα/κολωνιες ,αναλογα με τη διαθεση μου και τη φαση στην οποια βρισκομαι.γενικα τα αρωματα πιστευω οτι ειναι βασικο στοιχειο του καθε ανθρωπου,του προσδιδουν χαρακτηρα,αλλα το κυριοτερο τον αυτοπροσδιοριζουν.οταν πχ μυριζεις ενα παλιο σου αρωμα ξαναθυμασαι και τις αντιστοιχες παλιες στιγμες.

 

εμπασει περιπτωσει,αγορασα πριν 1 βδομαδα το Patchouli της Reminiscence(εψαχνα πολυ καιρο ενα αρωμα που να περιεχει αυτο το συστατικο αλλα ταυτοχρονα να μη γινεται παλιομοδιτικο,σε στυλ '60s και μεικ λοβ νοτ γουορ.Και βρισκω το συγκεκριμενο αρκετα σοβαρο,καπως σκοτεινο αλλα οχι πανω αποσο χρειαζεται.Με καλυπτει πληρως γιατι ειχα βαρεθει να φοραω συνεχως αντρικα.

 

το απιστευτο ειναι οτι απο τη μερα που το εβαλα πανω μου μου συμβαινει καθημερινα να με σταματανε ασχετοι στο δρομο,και των δυο φυλων-αλλα συνηθως γυναικες-και να μου λενε 'συγγνωμη για την αδιακρισια αλλα πρεπει να σε ρωτησω τι κολωνια φορας.' (στην αρχη ειχα καταχαρει,μου εφτιαχνε τη μερα.τωρα πλεον με ψιλοενοχλει~

 

παντως το προτεινω σε κοπελες που αντιπαθουν τα πολυ γλυκα αρωματα και εχουν ταση προς τα εντονα αντρικα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μου (αντρικό) ever είναι το Aqua Di Gio ... που ουκ ελάχιστες φορές έχει τραβήξει τις μύτες των ανδρών .......... :X (κι όταν ρωτάνε, άντε να τους πεις ... ότι είναι ανδρικό ... ! χαχαχαχαχα :lol: )

Εμένα αυτό το άρωμα μου κάνει εντελώς unisex και ποτέ δεν κατάλαβα για ποιο λόγο έχει τόση επιτυχία (εκτός και αν η επιτυχία του οφείλεται σε αυτό...)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αλλαζω ανα μερικα χρονια αρωματα/κολωνιες ,αναλογα με τη διαθεση μου και τη φαση στην οποια βρισκομαι.γενικα τα αρωματα πιστευω οτι ειναι βασικο στοιχειο του καθε ανθρωπου,του προσδιδουν χαρακτηρα,αλλα το κυριοτερο τον αυτοπροσδιοριζουν.οταν πχ μυριζεις ενα παλιο σου αρωμα ξαναθυμασαι και τις αντιστοιχες παλιες στιγμες.

 

εμπασει περιπτωσει,αγορασα πριν 1 βδομαδα το Patchouli της Reminiscence(εψαχνα πολυ καιρο ενα αρωμα που να περιεχει αυτο το συστατικο αλλα ταυτοχρονα να μη γινεται παλιομοδιτικο,σε στυλ '60s και μεικ λοβ νοτ γουορ.Και βρισκω το συγκεκριμενο αρκετα σοβαρο,καπως σκοτεινο αλλα οχι πανω αποσο χρειαζεται.Με καλυπτει πληρως γιατι ειχα βαρεθει να φοραω συνεχως αντρικα.

 

το απιστευτο ειναι οτι απο τη μερα που το εβαλα πανω μου μου συμβαινει καθημερινα να με σταματανε ασχετοι στο δρομο,και των δυο φυλων-αλλα συνηθως γυναικες-και να μου λενε 'συγγνωμη για την αδιακρισια αλλα πρεπει να σε ρωτησω τι κολωνια φορας.' (στην αρχη ειχα καταχαρει,μου εφτιαχνε τη μερα.τωρα πλεον με ψιλοενοχλει~

 

παντως το προτεινω σε κοπελες που αντιπαθουν τα πολυ γλυκα αρωματα και εχουν ταση προς τα εντονα αντρικα.

 

χαχα .. στείλε μου ένα δειγματάκι .. ή πες μου που θα το βρω ... να σου πω τη γνώμη μου .. (κάπως χλωμό να σε πετύχω στο δρόμο !!! )

 

Εμένα αυτό το άρωμα μου κάνει εντελώς unisex και ποτέ δεν κατάλαβα για ποιο λόγο έχει τόση επιτυχία (εκτός και αν η επιτυχία του οφείλεται σε αυτό...)

 

προφανώς γι' αυτό το λόγο έκανε κι επιτυχία .. πάντως γνωρίζω αρκετές κοπέλες που το λατρεύουν ... κι ελάχιστους άντρες που το γνωρίζουν ..... !!!!!!!

Δεν το βλέπω να πολυκυκλοφορεί τώρα τελευταία στο Ελλαδιστάν .... (δεν κοίταξα στο αεροδρόμιο να πω την αλήθεια μου) αλλά σε αντίστοιχα "duty free" της περιφέρειας και hondos δεν το είχανε ....

 

Εδώ στα ξένα το αντικαθιστώ με ένα Tommy ( και είναι και 100άρι το άτιμο.. και δεν λέει να τελειώσει με τίποτα....... γιατί λεφτά για να πάρω άλλο και να πετάξω αυτό δεν παίζουν...)

Και μια που το'φερε η κουβέντα ... φέτος στις Χριστουγεννιάτικες διακοπές (επειδή είχα πολλές πτήσεις πέρα δώθε και όχι αποσκευές) με βόλεψε απίστευτα το πολύ μικρό (συσκευασία) της Hollister, το Jake !! Επίσης, πολύ ωραίο και διακριτικό άρωμα (αντρικό) ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα μυρισα την Bvlgari Black...Ηταν ΑΠΟΓΟΣΤΕΥΣΗ καθως ειχα ακουσει καλα λογια...Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσε....αλλα...... δεν αρεσε και στους αλλους γιατι εβαλα στο χερι κλασσικα απο μαγαζι και πηγα σε συγγενικο σπιτι...Το αρωμα μυριζε σαν λιβανι και καπως σαν βανιλλια....αλλα τοσο εντονα που ουτε η βανιλλια δεν μυριζει ετσι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ψωνίσει από

fragrancex.com & απο strawberrynet.com. Απο το πρώτο καμία 5 φόρες και απο το δευτέρο 20+ κολόνιες αλλά και αλλά πρόιοντα. Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι οι κολόνιες του fragrancex.com δεν είναι και τόσο γνήσιες εχώ τεστάρει με αρώματα που φορούσα και έκανα σύγκριση τα αρώματα μοιάζουν πολύ αλλά δεν έχουν καθόλου διάρκεια δοκιμασμένο σε Armani Diamonds, Christian Dior Homme και σε He wood απο dquared2. Τα καλλυντικά του είναι original για αυτό και έχουν ιδίες τιμές με τα αλλά καταστήματα. Σήμερα έκανα δοκιμαστική παραγγελία από cheapsmells.com για να δώ τι λέει και αυτό. Αρώματα παντός απο fragrancex δεν ξανά ψωνίζω σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

είσαι ο δεύτερος που μιλαεί για την διάρκεια των αρωμάτων για το fragrancex.com τους τελευταίους μήνες και να είμαι ειλικρινής όταν ακούω το παραμικρό για ένα κατάστημα κολαω να ψωνίσω . Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως οι άλλοι δεν το έχουν παρατηρήσει ... τα αρώματα από cheapsmells πως σου φάνηκαν;
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι κάποιοι αν δεν ψωνίσουν κάτι ακριβά δεν το σέβονται.Κατάστημα σαν το fragrancex που λειτουργεί υπό την πολύ αυστηρή πολιτική που υπάρχει στις Η.Π.Α. για τα προιόντα απομιμήσεις, αν δεν έστελνε αυθεντικά τότε θα είχε κλείσει εδώ και χρόνια.Και εγώ έχω καιρό να ψωνίσω από το συγκεκριμένο κατάστημα λόγω του πολύ μεγάλου delivery time σε σχέση με το fragrance direct.Θα συνεχίσω όμως να το χρησιμοποιώ για κάποια αρώματα που δεν μπορεί κάποιος να τα βρει αλλού Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

είσαι ο δεύτερος που μιλαεί για την διάρκεια των αρωμάτων για το fragrancex.com τους τελευταίους μήνες και να είμαι ειλικρινής όταν ακούω το παραμικρό για ένα κατάστημα κολαω να ψωνίσω . Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πως οι άλλοι δεν το έχουν παρατηρήσει ... τα αρώματα από cheapsmells πως σου φάνηκαν;

 

Μετα απο ερεύνα που εκάνα για το fragrancex.com ανακάλυψα οτι δυστυχώς είναι πολλές οι φωνές που λένε οτι κάτι δεν πάει καλά, κρίμα γιατί είχε φοβερές τιμές!

 

ΑΠΟ το cheapsmells σήμερα έκανα την πρώτη παραγγελία μου οτάν με το καλό ερθεί θα ενημέρωσω.

 

Τελικά το καλύτερο μου φαίνεται πώς είναι το strawberrynet.com, ποιότητα καλή και τιμές ίδιες και καλύτερες (διαφορές 1-3 ευρώ) με το cheapsmells, βέβαια ρόλο παίζει και η ισοτιμία EUR-USD.

Link to comment
Share on other sites

Για το armani code τι γνωμη εχετε; Μου το εκαναν δωρο πριν κατι μερες και μεχρι στιγμης μου φαινεται καλο.
Link to comment
Share on other sites

Για το armani code τι γνωμη εχετε; Μου το εκαναν δωρο πριν κατι μερες και μεχρι στιγμης μου φαινεται καλο.

 

Δεν ειναι απλα καλο ειναι φοβερο........Με αυτο το αρωμα εκανα ολα τα παιδια στην ταξη μου να τρεχουν να το αγοραζουν....Θα σου ελεγα να το φορας σε καλες εξοδους κανει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...