Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους. Μια ερωτηση αν ξέρει κάποιος... Ψαχνω να βρώ το αντρικό αρωμα του Tom Ford Tobacco Vanille αλλα δεν υπάρχει "πουθενα" στην Αθηνα. Ξέρει μήπως καποιος κατι ???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φεραν χθες δωρο το Platinum Egoiste της Channel.Απίστευτο άρωμα....

μπραβο σε αυτον-ην που στο εφερε. ειναι απιστευτο και δη για γυναικεια μυτη. τι να λεμε... κ ευτυχως δεν το φορατε και πολλοι οποτε ολα καλα.

εδω πριν εγω μαθω πιο ηταν, μια φορα στο μετρο, περασε ενας που το φορουσε κ παρατησα το τρενο, πηγα πηρα τις σκαλες μαζι του κ τον ακολουθησα σα μαστουρωμενη. Πολυ... τραβηχτικο αρωμα...:O

επεμενα να το παριε κ ο καλυτερος μου φιλος και μου φιλουσε μετα τα χερια. νταπ κ κατω οι γυναικες. κ τι ωραιο το αρωμα σου κωστα, κ τι ωραια που μυριζεις κωστα και και και. δεν ξερω. κατι εχει το ρημαδι. κατι.

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει ψωνίσει κανείς από http://www.fragrancedirect.co.uk? Η παραγγελία έρχεται γρήγορα? Η χρήση πιστωτικής κάρτας είναι ασφαλής? Όποιος έχει εμπειρία ας με φωτίσει. Μέχρι τώρα ψώνιζα μόνο από cheapsmells.com

Παράδοση σε 3-4 εργάσιμες συνήθως,πολύ αξιόπιστο site...

Αν και την τελευταία φορά,έκανα μια παραγγελία ένα άρωμα και μου ήρθαν κάτι lipgloss :wacko:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τα σπαει το platinum egoiste, το χα παρει δωρο κι εγω.

πραγματικα προκαλει κατι ...αναφτικο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Μια ερωτηση αν ξέρει κάποιος... Ψαχνω να βρώ το αντρικό αρωμα του Tom Ford Tobacco Vanille αλλα δεν υπάρχει "πουθενα" στην Αθηνα. Ξέρει μήπως καποιος κατι ???

 

Ειναι καλο αρωμα? δωσε καμια πληροφορια..

 

αρχιζω να ψηνομαι για το chanel :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τωρα προσφατα αγορασα την dior homme. Απλα εξαιρετικη.

 

επισης μου αρεσαν πολυ οι paco rabanne black xs και hugo boss. (περισσοτερο η δευτερη).

σιχαθηκα πραγματικα την moschino friends

 

Ειναι καλο αρωμα? δωσε καμια πληροφορια..

 

αρχιζω να ψηνομαι για το chanel :lol::lol:

chanel eg. platinum!!!!!!!!!:D:D:D:D

επισης και η allure ειναι ωραια.

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Παράδοση σε 3-4 εργάσιμες συνήθως,πολύ αξιόπιστο site...

Αν και την τελευταία φορά,έκανα μια παραγγελία ένα άρωμα και μου ήρθαν κάτι lipgloss :wacko:

 

 

Λοιπόν, παρήγγειλα την προηγούμενη Τετάρτη 20/1 από http://www.fragrancedirect.co.uk το άρωμά μου. Το απογευματάκι είχαν ήδη στείλει την παραγγελία μου και σήμερα παρέλαβα (μου το έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι). Πληροφοριακά είχα ρωτήσει στα καταστήματα καλλυντικών εδώ και η τιμή για το άρωμα ήταν 67,90 ευρώ για τα 50 ml. Παρέλαβα σήμερα τα 100 ml στα 28,5 ευρώ περίπου συν 2,5 ευρώ τα μεταφορικά και μου κάναν δώρο τσαντάκι και κρέμα σώματος...

Link to comment
Share on other sites

Απο ανδρικες επισης ειναι πολυ ωραια και η Spirit του Banderas.

http://www.thescentbox.com/images/Antonio%20Banderas%20-%20Spirit%20-%20Men.jpg

 

Και σε καλη τιμη, γυρω στα 20-25 αν θυμαμαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρήγγειλα την προηγούμενη Τετάρτη 20/1 από http://www.fragrancedirect.co.uk το άρωμά μου. Το απογευματάκι είχαν ήδη στείλει την παραγγελία μου και σήμερα παρέλαβα (μου το έφερε ο ταχυδρόμος στο σπίτι). Πληροφοριακά είχα ρωτήσει στα καταστήματα καλλυντικών εδώ και η τιμή για το άρωμα ήταν 67,90 ευρώ για τα 50 ml. Παρέλαβα σήμερα τα 100 ml στα 28,5 ευρώ περίπου συν 2,5 ευρώ τα μεταφορικά και μου κάναν δώρο τσαντάκι και κρέμα σώματος...
ειδα κατι καλλυντικουλια.

ειναι οντως YSL η θα εχει μυρωδια μπανανα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειδα κατι καλλυντικουλια.

ειναι οντως YSL η θα εχει μυρωδια μπανανα?

Αυθεντικα είναι αλλά δεν χάνεις και τίποτα να το δοκιμασεις και να το διαπιστώσεις κι εσυ.20-30 ευρώ θα δώσεις,δεν αγοράζεις και οικόπεδο για να το σκέφτεσαι τόσο πολύ :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες και μυρισα το egoist απο τη chanel ειναι για εμενα το πιο αισχος αρωμα που μυρισα την τελευταια δεκα χρονια.

 

Όντως, πολύ μυστήρια μυρωδιά και βαριά, σου προκαλεί ζαλάδα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

ειδα κατι καλλυντικουλια.

ειναι οντως YSL η θα εχει μυρωδια μπανανα?

 

Έχω πάρει από το fragrancedirect και μου βγήκαν σίγουρα original. Επίσης ένας εύκολος τρόπος για να μάθεις αν είναι original η τουλάχιστον για να σιγουρευτείς περισσότερο είναι

α) να δεις αν το barcode του αρώματος αρχίζει με το barcode της χώρα παραγωγής (πχ τα γαλλικά ξεκινάν με 3349, τα ισπανικά με 8435... πχ τα Prada)

β)τα περισσότερα αρώματα (τουλάχιστον όσα έχω αγοράσει ως τώρα) έχουν ένα κωδικό πάνω στη συσκευασία και πάνω στο μπουκαλάκι. αν είναι ίδιος τότε έχεις σιγουρευτεί περισσότερο. σιγά μη κάθεται ο καθένας που θέλει να βγάλει ένα fake να αντιστοιχεί κωδικούς.

γ)συσκευασία. ΠΑΝΤΑ φαίνονται τα fake από τη συσκευασία και μόνο. μια βόλτα σε κατάστημα για σύγκριση είναι αρκετή.

δ)εμπειρία. και να ξέρεις ήδη το άρωμα που αγοράζεις.

Edited by billyavl
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από το fragrancedirect και μου βγήκαν σίγουρα original. Επίσης ένας εύκολος τρόπος για να μάθεις αν είναι original η τουλάχιστον για να σιγουρευτείς περισσότερο είναι

α) να δεις αν το barcode του αρώματος αρχίζει με το barcode της χώρα παραγωγής (πχ τα γαλλικά ξεκινάν με 3349, τα ισπανικά με 8435... πχ τα Prada)

β)τα περισσότερα αρώματα (τουλάχιστον όσα έχω αγοράσει ως τώρα) έχουν ένα κωδικό πάνω στη συσκευασία και πάνω στο μπουκαλάκι. αν είναι ίδιος τότε έχεις σιγουρευτεί περισσότερο. σιγά μη κάθεται ο καθένας που θέλει να βγάλει ένα fake να αντιστοιχεί κωδικούς.

γ)συσκευασία. ΠΑΝΤΑ φαίνονται τα fake από τη συσκευασία και μόνο. μια βόλτα σε κατάστημα για σύγκριση είναι αρκετή.

γ)εμπειρία. και να ξέρεις ήδη το άρωμα που αγοράζεις.

ευχαριστω πολυ.

αναφερομουν σε καλλυντικα και οχι σε αρωματα,ισως να σε μπερδεψε το αρωμα μπανανας που ανεφερα..

την παραγγελια την εκανα την περασμενη τεταρτη,οποτε λογικα ως το τελος της εβδομαδας θα εχω οτι παρηγγειλα.

αναφορικα με το σαιτ να πω 2 αρνητικα που επεσημανα??

θεωρω χαζο,καθε εξτρα αγορα μου να χρεωνεται με εξτρα μεταφορικα εξοδα.σε ενα δεματακι δε τα στελνουν??

μετα την πληρωμη μου εβγαλε πως εχω εκπτωτικο κουπονι 10 λιρων για επομενη αγορα μου.μου ελεγε να κλικαρω για να το κατοχυρωσω και μετα...τζιφος!!

μου εγραφε να διαλεξω να τα εξαργυρωσω με αλλο τροπο,μεσω τριτων σαιτς...

κατα τα αλλα θετικοτατη η αποψη μου ως τωρα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως και στα καλλυντικά θα ισχύει το ίδιο με τα barcodes τουλάχιστον(ίσως και σε αυτό με τους κωδικούς) και σίγουρα το γ και δ... :p

 

Αλλά όσο αφορά αυτό το site δεν έχω διαβάσει(μετά από πολύ έρευνα) τίποτα αρνητικό σχετικά με τη γνησιότητα των προϊόντων του άρα μη το κουράζουμε ιδιαίτερα.

 

Επίσης υπάρχουν διάφορα promo codes που σου κόβουν κάποιο ποσοστό(συνήθως 5%) από το συνολικό ποσό. πχ εγώ στην τελευταία μου αγορά γλίτωσα 8 λίρες...

Το shipping είναι σχετικά ακριβό κατά τη γνώμη μου αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Και φυσικά άμα βάλεις το κόστος του προϊόντος και του shipping δε συγκρίνεται με το να πας σε ένα κατάστημα... καλό να αγοράζουμε από την εγχώρια αγορά αλλά να το κρατήσουμε το δερματάκι μας, μη το γδάρουν όλο (προϊόντα που έκαναν 220€ από κατάστημα, τα πήρα 130€ με τα μεταφορικά)

 

αγορές απ το internet rules.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ TOM FORD ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.......ΤΕΛΕΙΑ ..........ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΜΑΝΙ ΚΑΤΙ ΛΕΝΕ!!!!!!!!

Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα!! Φαίνεται σαν να φωνάζεις και κάνει το μήνυμά σου δυσυνάγνωστο!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.

αναφερομουν σε καλλυντικα και οχι σε αρωματα,ισως να σε μπερδεψε το αρωμα μπανανας που ανεφερα..

την παραγγελια την εκανα την περασμενη τεταρτη,οποτε λογικα ως το τελος της εβδομαδας θα εχω οτι παρηγγειλα.

αναφορικα με το σαιτ να πω 2 αρνητικα που επεσημανα??

θεωρω χαζο,καθε εξτρα αγορα μου να χρεωνεται με εξτρα μεταφορικα εξοδα.σε ενα δεματακι δε τα στελνουν??

μετα την πληρωμη μου εβγαλε πως εχω εκπτωτικο κουπονι 10 λιρων για επομενη αγορα μου.μου ελεγε να κλικαρω για να το κατοχυρωσω και μετα...τζιφος!!

μου εγραφε να διαλεξω να τα εξαργυρωσω με αλλο τροπο,μεσω τριτων σαιτς...

κατα τα αλλα θετικοτατη η αποψη μου ως τωρα

 

Freak τι έγινε πες μας εντυπώσεις σου ήρθαν τα αρώματα ;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα...

αν και οπως ξαναειπα δεν παρηγγειλα αρωματα αλλα κατι καλλυντικα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα...

αν και οπως ξαναειπα δεν παρηγγειλα αρωματα αλλα κατι καλλυντικα

 

 

ας είναι και αφρόλουτρα δεν με νοιάζει αυτό απλά εσένα σε εμπιστεύομαι ,σε θυμάμαι από άλλο θέμα.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

To platinum egoiste η το egoiste σκετο; γουστα ειναι αυτα. Το egoiste ας πουμε δεν το αντεχω καθολου .
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα τα egoiste ειναι αρωματα για 50 χρονων και ανω.....για τον πατερα μου ας πουμε.........μονο και απο την χρονολογια κατασκευεις καταλαβαινεις οτι ειναι αλλης δεκαετιας αρωμα ξεπερασμενο :p
Link to comment
Share on other sites

ας είναι και αφρόλουτρα δεν με νοιάζει αυτό απλά εσένα σε εμπιστεύομαι ,σε θυμάμαι από άλλο θέμα.

 

οταν τα παραλαβω θα σου πω εντυπωσεις!

υπολογιζω πως μεχρι την παρασκευη θα τα εχω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...