Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίες για καλοκαίρι: Paul Smith, Chrome Azzaro και (μια καινούργια) 212 Katerina Herrera
''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα γύρισα από Πράγα, αυτά είναι τα 2 μου αποκτήματα από τα duty free,

 

http://img127.imageshack.us/img127/6603/cimg2157fj3.jpg

 

Η Versace απλά απίστευτη! :up:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GIORGIO ARMANI ATTITUDE έχω εγώ. Απαλό και διακριτικό άρωμα.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ένα davidoff summer fiz 100 ml πόσο παέι η τιμή του περίπου?μοιάζει μαυτό το κουτί

http://img.alibaba.com/photo/10952274/Cool_Water_Deep_By__Davidoff_.jpg

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Mallon ayth edw psaxneis:

Th brhka gyrw sta 42 euros ta 4.2oz(125 ml).

Δεν είναι και φτηνή δηλαδή.. Η ίδια είναι απλά λίγο πιο σκούρο χρώμα και 100 ml. Οκ ευχαριστώ

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω μια της adidas.

 

Την έχω δοκιμάσει.

Έχει πολύ ωραία οσμή.Ούτε πολύ έντονη είναι ούτε πολύ απαλή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι σετ.Κι έχεις δίκιο,είναι πολύ ωραία.Πάει σετ με αφρόλουτρο,και με σπρέι για μασχάλες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά πολύ ωραίο αρωματάκι είναι και το Joop Go!. Το δοκίμασα κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, λογικά αργά ή γρήγορα θα το "χτυπήσουμε". :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά πολύ ωραίο αρωματάκι είναι και το Joop Go!. Το δοκίμασα κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, λογικά αργά ή γρήγορα θα το "χτυπήσουμε". :D

 

 

αυτο φοραω εγω τον τελευταιο καιρο κ ακουω πολυ καλα σχολια κ γενικα για οποιαδηποτε JOOP! φορεσα μεχρι τωρα

:D
Link to comment
Share on other sites

burberry summer (miumiu tnx a lot for the suggestion :D)

boss green

baldesarini ambre

euphoria calvin klein

 

με σειρα προτιμησης απο αυτες !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα πρόσφατα την Dolce & Gabbana Light Blue. Πολύ δροσερή και διακριτική, όπως ακριβώς θέλω για καλοκαίρι. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω αν υπάρχει καμιά ανδρική κολώνια που να κρατάει ωρα...;Ώρα ομως,πχ σα γυναικεία.Είναι μια γαιδάρα που βάζει κολώνια το πρωί και μυρίζει σχεδόν το ίδιο έντονα το απόγευμα...

Να είναι και ωραία ομως,μη μου προτείνετε καμιά "Λεμόνι" Χαχαχαχα :D

 

Προσωπικά φοράω πολύ τη "Miracle" της LANCOME(RESPECT κολώνια) αλλα μ'αρέσει και η Polo Double Black ή η CK4U(η καινούργια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και 2 χρόνια περίπου φορά την Hugo Red Passion. Είναι πολύ χαρακτηρικστική και με καταλαβαίνουν όλοι μόλις μπαίνω κάπου!!
Θα πάω εκεί στην Αραπιά.........
Link to comment
Share on other sites

H οργάνωση Greenpeace έδωσε χθες στη δημοσιότητα μια έρευνα, στο πλαίσιο της οποίας 36 γνωστά αρώματα ελέγχθηκαν από ένα ολλανδικό εργαστήριο (ΤΝΟ) για δύο επικίνδυνες ομάδες χημικών ουσιών: τους φθαλικούς εστέρες και τα συνθετικά musk (μόσχος, ένα πολύ σημαντικό συστατικό της αρωματοποιίας, που στη φυσική μορφή του λαμβάνεται από αδένες ζώων). H τρέχουσα νομοθεσία δεν ορίζει ανώτατα επίπεδα για καμιά από τις ουσίες αυτές, οι οποίες περιέχονται σε καλλυντικά και πολλά άλλα προϊόντα.

 

Οι χημικές ουσίες

Σχεδόν όλα τα αρώματα που δοκιμάστηκαν στο πλαίσιο της έρευνας με τίτλο «Eau de toxine» περιείχαν φθαλικούς εστέρες και συνθετικά musk. Και καθώς η ύπαρξη των χημικών αυτών ουσιών σπάνια αναφέρεται στις συσκευασίες, οι καταναλωτές δεν μπορούν να επιλέξουν να τις αποφύγουν, επισημαίνει η Greenpeace.

 

Πολύ υψηλά επίπεδα διαιθυλικού φθαλικού εστέρα (DEP) εντοπίστηκαν στο γυναικείο Eternity του Κάλβιν Κλάιν και στο ανδρικό Le Male του Ζαν-Πολ Γκοτιέ. H χημική αυτή ουσία, προειδοποιεί η Greenpeace, διεισδύει άμεσα στο δέρμα και εξαπλώνεται στον οργανισμό. Μέσα στον οργανισμό μετατρέπεται σε μονοαιθυλικό φθαλικό εστέρα (ΜΕΡ), που πιθανολογείται ότι επηρεάζει το DNA του σπέρματος και συμβάλλει στον περιορισμό της λειτουργίας των πνευμόνων στους άνδρες. Αντίθετα, το Vanderbilt της Γκλόρια Βάντερμπιλτ δεν περιείχε ανιχνεύσιμη ποσότητα οποιουδήποτε από τους φθαλικούς εστέρες για τους οποίους ελέγχθηκε.

 

Όσον αφορά τα συνθετικά musk, υψηλά επίπεδα εντοπίστηκαν στο Le Baiser Du Dragon του οίκου Cartier και στο White Musk της εταιρείας The Body Shop. Τα συνθετικά musk συγκεντρώνονται σε ζωντανούς ιστούς. Επηρεάζουν πιθανώς τα ορμονικά συστήματα επικοινωνίας των ψαριών, των αμφίβιων και των θηλαστικών και επιτείνουν τις επιπτώσεις από την έκθεση σε άλλες τοξικές χημικές ουσίες.

Οι συζητήσεις

Τα αποτελέσματα της έρευνας έκαναν την Greenpeace ν' αρχίσει επαφές με τους παρασκευαστές αρωμάτων για να συζητήσει μαζί τους τη σταδιακή μείωση της χρήσης επικίνδυνων χημικών ουσιών στα αρώματα. H οικολογική οργάνωση τάσσεται κατηγορηματικά υπέρ της προτεινόμενης κανονιστικής ρύθμισης της E.E. για τα χημικά (REACH), που ζητεί από τη βιομηχανία να εξαλείψει σταδιακά τις προβληματικές χημικές ουσίες και να τις αντικαταστήσει με ασφαλέστερες εναλλακτικές. Αλλά η πρόταση έχει δεχθεί πυρά από τη χημική βιομηχανία και την αμερικανική κυβέρνηση.

 

http://www.greenpeace.org

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την HUGO BOSS Energise αλλά ψιλοτελειώνει και μάλλον θα κάνω μια επιδρομή στα Hondos μόλις τελειώσει με το καλό η εξεταστική.:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...