Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα και απο εμενα..Ως αμεσα νεο ενδιαφερομενος της συσκευης διαβαζοντας ολα τα παραπανω δεν σας κρυβω οτι απογοητευτικα!

1.Το ΒΤ δεν ειναι συμβατο με καμια συσκευη εκτος των ομοιων του..

2.Δεν μπορεις να απαντησεις σε μηνυμα το οποιο εχεις λαβει με Ελληνικους χαρακτηρες..

Θελω και εγω την αποψη σας σαν συσκευη μου εχει αρεσει πολυ καθως και τα χαρακτηριστικα της ειναι πολυ καλα αλλα πασχει απο λειτουργικο..Παντα ειχα wmobile εχω ακομα το omnia που σκεφτομαι να το αντικαταστησω με το trophy..Η να παω σε android μερια,καθε αποψη σεβαστη και πολυτιμη!

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Τα windows phone δεν έχουν καμία σχέση με τα windows mobile. Αν κάνεις οποιονδήποτε παραλληλισμό απλά θα είναι αποτυχημένος.

 

To bluetooth είναι μόνο για hands-free (προς το παρόν).

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο παντού ή ξεκλειδώνοντας τη συσκευή ή περιμένοντας την επίσημη αναβάθμιση τον Οκτώβριο.

 

Αν θέλεις να πάρεις γνώμες αγοράς απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να το παραγγείλεις... 199 σκέτη συσκευή.

Με πάγιο 25 ευρώ βγαίνει 155...

Αξίζει λοιπόν αυτό ή το Optimus 7 ή κανένα από τα δύο για την ώρα;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Optimus λόγω nand εσωτερικής μνήμης είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου μιας και το trophy έχει κάρτα μνήμης (χωμένη κάπου μέσα και δεν βγαίνει).

 

Απλά το trophy έχει περισσότερη κινητικότητα στο xda με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά το trophy έχει περισσότερη κινητικότητα στο xda με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Αυτό γέρνει την πλάστιγγα για μένα... Πάντως, σε αυτή την τιμή, ένα HTC είναι πειρασμός.

Και δε νομίζω η εταιρία να το αφήσει έτσι.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το Optimus λόγω nand εσωτερικής μνήμης είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου μιας και το trophy έχει κάρτα μνήμης (χωμένη κάπου μέσα και δεν βγαίνει).

 

 

τι ακριβως εννοεις?

 

τα 8GB internal memory ειναι microsd? δεν ειναι τσιπακι? πως γινεται αυτο?

 

ωχ καλα λες. ελεοςςςςςςςςςςςςς. δεν περιμενα τετοια @@ απο την HTC. μα καλα πηραν και γειωσαν την microSD εσωτερικα αντι να βαλουν ξεχωριστο τσιπακι οπως κανουν ολοι οι κατασκευαστες για την εσωτερικη μνημη?

 

ε μουφες και χαρηκα

 

http://www.geekword.net/htc-7-trophy-microsd/

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν αυτο εχει γινει σε ολα τα HTC WP7 η μονο στο trophy εκαναν αυτη τη βλακεια?
Link to comment
Share on other sites

Το Trophy είναι όμορφο και πολύ προσεγμένο αλλά τα 8GB (γύρω στα 6-7 στην πραγματικότητα) που έχουν όλα τα HTC με WP7 είναι για εμένα εξαιρετικά λίγα. Το Optimus 7 είναι μακράν ποιοτικότερο με ποιο πολυτελή εμφάνιση, έχει τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το Trophy αλλά έχει υποστήριξη dlna και16GB μνήμης (nand) που είναι αρκετά σημαντικό νομίζω. ;)

Όσον αφορά την έλλειψη υποδοχής για microsd, αυτό οφείλεται στο λειτουργικό που δεν υποστηρίζει ακόμα κάρτες (με τον κλασσικό τρόπο γιατί τα HTC με WP7 έχουν ενσωματωμένη κάρτα μέσα που λειτουργεί ως αποθηκευτικός χώρος της συσκευής) και όχι στην HTC. Κανένα κινητό με WP7 ακόμα δεν έχει υποδοχή για κάρτες microsd.

Αν βέβαια όπως είπε ο φίλος athanaso77 κάποιος ενδιαφέρεται να σκαλίσει την συσκευή του, τότε το Trophy είναι καταλληλότερη συσκευή καθότι στο xda ασχολούνται με αυτή περισσότερο, αρκεί να μην έχει μεγάλες απαιτήσεις σε αποθηκευτικό χώρο.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την έλλειψη υποδοχής για microsd, αυτό οφείλεται στο λειτουργικό που δεν υποστηρίζει ακόμα κάρτες (με τον κλασσικό τρόπο γιατί τα HTC έχουν ενσωματωμένη κάρτα μέσα που λειτουργεί ως αποθηκευτικός χώρος της συσκευής) και όχι στην HTC. Κανένα κινητό με WP7 ακόμα δεν δέχεται κάρτες microsd.

 

αρα σε ολα τα κινητα της HTC και ολων των αλλων κατασκευαστων εχουν κολλησει microSD μεσα? μονο η samsung εβαλε τσιπακι? :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αρα σε ολα τα κινητα της HTC και ολων των αλλων κατασκευαστων εχουν κολλησει microSD μεσα? μονο η samsung εβαλε τσιπακι? :!:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3422627#post3422627

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερει το htc mozart αλλα μαλλον εχει και αυτο καρτα οπως τα αλλα της htc

 

ενταξει. ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν διευκρινιστική πληροφορία παιδιά για το θέμα με την τιμή του trophy το έκλεισα μόλις από κατάστημα της vodafon,δλδ, η τιμή του πλέον κ στο κατάστημα είναι 199 ευρώπουλα....:D:D:D .... Από τώρα αρχίζει η μακρά περίοδο αναμονής του φρούτου(Mango) που θα κάνει την διαφορά....Mango άλλο φρούτο....:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

199 ευρω αυτη η κινηταρα! μετα την mango εποχη θελω να δω ποσο θα κανει!!

καλη ευκαιρια οποιος δεν εχει ακομα wp7 να το παρει το κινητακι! εγω ειμαι "καψουρης" με το trophy παντως!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Ναι τοσο κοστιζει σαν σκετη συσκευη στα καταστηματα της Vodafone (με παραγγελια βεβαια, θα ξεστοκαρουν οτι εχουν και τελος).

Γιατι να προτιμησει καποιος αυτο, παιδια, κι οχι το LG Optimus 7 που ειναι ποιοτικα ανωτερο, με περισσοτερη και γρηγοροτερη μνημη κλπ...?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι απολητα ικανοποιημενος απο το trophy. απο ταχητητα πεταει το κινητο και γενικα απο htc οτι εχω παρει προσωπικα ειναι εγγυηση! Το ιδιο και το HD7 που αγορασα προσφατα με αναβαθμιση.

Παντως και το LG optimus ειναι πανεμορφο σα τηλεφωνο.

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Για τετοια τιμή, αξίζει το 2ωρο(και βάλε)που θα περασω να διορθώσω τις επαφές μου σε greeklish....θα το χτυπήσω παραυθα....
Link to comment
Share on other sites

Για τετοια τιμή, αξίζει το 2ωρο(και βάλε)που θα περασω να διορθώσω τις επαφές μου σε greeklish....θα το χτυπήσω παραυθα....

 

εαν οι επαφες σου ειπαρχουν στην καρτα sim και ειναι περασμενες σε ελληνικα τοτε δεν θα χρειαστεις να χασεις τον χρονο σου!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

εαν οι επαφες σου ειπαρχουν στην καρτα sim και ειναι περασμενες σε ελληνικα τοτε δεν θα χρειαστεις να χασεις τον χρονο σου!

 

δεν υπάρχουν αλλά εχω double sim και μπορώ να την βαλω σε ενα bb που εχω και να τις αντιγράψω. (?) Λογικά θα μπορώ. Μετά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...