Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, mol said:

Να πάρεις και το 5 οπότε μπορέσεις!

 

Έχω πολλές ώρες και στα 2 (4+5). Με το 3 ασχολήθηκα τόσο όσο να τερματίσω το story του(άντε και λίγο παραπάνω).

Συνεχίζω και παίζω στο 5 κυρίως τα εβδομαδιαία που βγάζει κάθε Πέμπτη. 

 

Καμία σχέση η σειρά horizon με τα άλλα ραλακια (:p) 

 

Να πάρεις οπωσδήποτε xbox χειριστήριο! 

Θα το παρω εννοειται αυτο περιμενω καποια εκπτωση της premium εκδοσης με ολα μεσα να το απολαυσω στο 100%, Στο 3 και εγω δεν ασχοληθηκα πολυ το ειχα στο game pass ολο προβληματα ειχα. Το 4 το πηρα στο steam και ησυχασα με τα οποια θεματα. Κουμπωσα και reshade στα uwp παιχνιδια δεν γινεται. Γουσταρω παρα πολυ need for speed το heat το πηγα 100% οπως και το most wanted ειναι φουλ arcade τρελιαρικα με μουσικαρες και μου αρεσουν. Τα forza ειναι αλλο στυλ demi demi arcade/sim οπως ηταν το dirt rally. Αλλη παιχνιδαρα και εκει ενιωθες το αμαξι οσο οδηγουσες τρομερη ικανοποιηση οταν μαθαινα να οδηγαω καποιο αμαξι μετα απο πολλα tracks.

Εχω xbox one χειριστηριο εδω και 8 χρονια ενα 50αρικο το ειχα παρει και επαιζα 2-3 χρονια ετσι. Μετα που πηρα μηχανικο πληκτρολογιο το αφησα στην ακρη παιζω τα παντα με αυτο και με βολευει αρκετα. Μονο τα τερμα sim δεν μπορω να παιξω με αυτο πχ project cars assetto corsa. Στο forza το παω ταπα χωρις προβλημα. Βεβαια επειδη το καθε αμαξι ειναι ξεχωριστο θελει μια προσαρμογη για να μην σε πηγαινει αυτο οπου θελει οπως και στο dirt. Θα παιξω και σημερα 3 4 ωριτσες και θα γραψω περισσοτερα για εντυπωσεις. Χθες μολις το ξεκινησα επαιξα ενα 2ωρο εκανα καμια 10αρια tracks gold και το αφησα γιατι ηταν αργα. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω σε xbox one και δεν έχω θέματα με τα παιχνίδια. Παίζουν όλα όπως πρέπει. 

Nfs heat έπαιξα κάμποσο αλλά δεν είναι του στυλ μου. 

Είμαι horizonακιας στο κομμάτι αυτό. 

Δεν έχω παίξει με keyboard αλλά πιστεύω δεν θα με αρέσει/βολεψει(παίζω αραχτός στον καναπε)

 

 

Περιμένω το review σου

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mol said:

Εγώ παίζω σε xbox one και δεν έχω θέματα με τα παιχνίδια. Παίζουν όλα όπως πρέπει. 

Nfs heat έπαιξα κάμποσο αλλά δεν είναι του στυλ μου. 

Είμαι horizonακιας στο κομμάτι αυτό. 

Δεν έχω παίξει με keyboard αλλά πιστεύω δεν θα με αρέσει/βολεψει(παίζω αραχτός στον καναπε)

 

 

Περιμένω το review σου

Ναι εννοειται οπως βολευει τον καθενα σε αυτο το κομματι ειναι υποκειμενικο το γουστο. Εγω τα λιωνω ολα εκτος sims αν παρω καποια στιγμη τιμονιερα ισως πιασω καποια. Review αρχες 2023 οπως το βλεπω παιζω RDR 2/Forza 4 οποτε καταλαβαινεις. 100% και τα 2 και μετα κριτικη 350 ωρες παιχνιδια και τα 2. Ευτυχως χειμωνα εχω χρονο γιατι καλοκαιρι με τη δουλεια δεν οποτε κατι θα γινει. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mol said:

Δεν έχω παίξει με keyboard αλλά πιστεύω δεν θα με αρέσει/βολεψει(παίζω αραχτός στον καναπε)

Παίζω Euro/American Truck Simulator στο γραφείο, αραχτός στην καρέκλα πίσω, με χειριστήριο.

Δεν κατάλαβα ποτέ όσους έπαιζαν παιχνίδια που οδηγάς με πληκτρολόγιο. Απλά δεν.

Χώρια πως αν έπαιζα με ποντίκι όσο παίζω με χειριστήριο θα είχα εκδηλώσει σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις σούπερ φωτογραφίες στο 4 όπως και στο 5! 

Κάθε περιοχή έχει να δώσει φόντο!!!!! 

 

Στο 4 πηγες στο νησί??? Απ' όσο θυμάμαι έχει όμορφα μέρη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις σούπερ φωτογραφίες στο 4 όπως και στο 5! 
Κάθε περιοχή έχει να δώσει φόντο!!!!! 
 
Στο 4 πηγες στο νησί??? Απ' όσο θυμάμαι έχει όμορφα μέρη!
Όχι ακόμα στην αρχή είμαι μόλις 5 ώρες στο παιχνίδι και το μαθαίνω. Στο fortune island και στο Lego οταν τελειώσω με το βασικό παιχνιδι. Σίγουρα είναι ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και τρέχει άψογα. Το photo mode του τουλάχιστον στα έτοιμα presets που έχει δεν είναι ότι καλύτερο αλλά μαθαίνετε και βγαίνουν αρκετές ομορφιές.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, είναι λες και έχουμε 2018 πάλι και πρέπει να βλέπω στιγμιότυπα από το πιο overated παιχνίδι όλων των εποχών.

 

Ή αυτό ή το Elden Ring. Μην αρχίζεις να ανεβάζεις φωτογραφίες και από εκείνο το έκτρωμα σε 3, 4 χρόνια, σε θερμοπαρακαλώ αδερφέ.

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kaluas said:

Τέλεια, είναι λες και έχουμε 2018 πάλι και πρέπει να βλέπω στιγμιότυπα από το πιο overated παιχνίδι όλων των εποχών.

 

Ή αυτό ή το Elden Ring. Μην αρχίζεις να ανεβάζεις φωτογραφίες και από εκείνο το έκτρωμα σε 3, 4 χρόνια, σε θερμοπαρακαλώ αδερφέ.

Οταν το παρω σιγουρα θα ανεβασω καποιες αν και souls παιχνιδια δεν παιζω. Το RDR 2 ειναι τοσο τελειο 70 ωρες και εχω 4-5 ωρες μπηκα chapter 3. Αν δεν το ζησεις το RDR 2 δεν θα το απολαυσεις. Ειναι αργο θελει το χρονο του αλλα σε ανταμειβει τοσο πολυ. 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα τι update-αρα παίρνει το FC6 !!!!

δφγφ.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Inevar said:

Μα καλα τι update-αρα παίρνει το FC6 !!!!

δφγφ.jpg

Ερχεται το νεο expansion + παρα πολλα fixes. 

Πολυ πραμα. Δεν υπαρχει το support της ubisoft στα παιχνιδια της και στο valhalla πολυ πραμα με updates. Απλα πρεπει λιγο να προσεξουν με τα repetitives quests και το ατελειωτο loot. Ας μην βγαινουν 100 ωρες τα παιχνιδια τους ας ειναι 60 αλλα πιο σφιχτα με καλυτερο σεναριο και side quests. 

Spoiler

Far Cry 6 Title Update 6 Release Notes

NEW GAME+

New Game + has been added to the game and allows players to play through the Far Cry 6 campaign again with most of their equipment. Players can start NG+ from the main menu if they have a save that has completed the main campaign as their last played save. If there are several saves that have completed the campaign, NG+ will choose the most recently used one. New Game+ requires an empty save slot.

With New Game+:

  • Character selection
  • Select Difficulty
  • Full world reset
    • Mission progression
    • Treasure Hunts, Races, Military Installations
    • Los Banditos Operations and Rewards
    • World Map Fog of War
    • Intel
    • Hideouts
  • Equipment retention
    • After finishing “The Lucky One” you will find the Veteran’s Stash at Clara’s Camp
    • Base weapons, Weapon Attachments, Weapon Skins
    • Supremo Backpacks Variety and their Upgraded versions + Supremo Mods
    • Fishing Rods and Upgrades
    • Access Collectibles
      • Yaran Contraband
      • Roosters
      • USB Songs
      • Hidden Histories
    • Any DLC/Store Amigos
    • Rides unlock after “Fuel the Revolution”
      • All Hero Ride Vehicles
      • Hero Vehicle upgrades
      • Vehicle interior and exterior colors
      • Vehicle Rims & Horns
      • Vehicle Pickups
    • After Escaping Isla Santuario with Clara:
      • Black Market, Ubisoft Club and Store Items
    • Unlock after the applicable missions:
    • Juan of the Kind
      • Rifle Soft Target Rounds (Ammo)
      • Rifle Armor Piercing Rounds (Ammo)
  • Fire and Fury
    • Hazmat Mask MRK 1 (Gear)
    • Fuego Gloves (Gear)
  • Missions to get Amigos – Ability, Perk, Progressions
  • Base camp unlocks: Player Base Progress/Rewards
  • Things that do not transfer or unlock automatically when you start a NG+
  • Currencies: Uranium, Pesos, Moneda
  • Inventory (non transferable but players can regain)
  • Resolver Materials, Camp Resources, Tradables, Others (e.g. Spray Cans, Spec Ops Keys, Los Bandidos Recruits)
    • Logistics and Tools
    • Keys
  • Collectibles
  • Charada Symbols
COMPLETIONIST AID

The Completionist Aid is a new UI feature that allows players to easily track their progress towards the mastery of Far Cry 6. When opening the world map in-game, players will find a new widget that shows the progression of activities for each region.

BUG FIXES
General:
  • Fixed an issue that could cause an infinite black screen after the cinematic of the “Juan of a Kind” mission.
  • Fixed an issue that could cause Aoraki and Snowshoe errors when trying to start a Co-Op session from Single Player.
  • Also fixed an issue that could cause low FPS when starting a new game under certain circumstances.
  • Fixed an issue that caused the Enemy Silhouette default setting to be “On” when choosing Guerrilla Mode.
  • Fixed an issue that could cause the freezer in the Special Operation to be empty after the player had previously failed the objective, causing the Special Operation to be not completable.
  • Also fixed several incorrect or missing localizations.
  • Fixed an issue causing the minimap to be misaligned when switching UI and Font scaling options.
  • Fixed an issue that could cause the mission objective to disappear when the player died to an explosion during the “Sundown” mission.
  • Also fixed several missing Voice Over notifications when using the accessibility option.
  • Fixed an issue that could sometimes cause Juan to not radio the player to trigger the Stranger Things intro mission correctly.

 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Μολις τα διαβασα...ουσιαστικά αν κάνω NG+ θα σωθεί σε νεο slot και θα πάρει ολο το progress απο το προηγούμενο μου;

Επίσης παλί καλά που βάλαν το progression μεσα στο παιχνίδι , δεν νοούταν να μην υπάρχει (ενω στα παλιοτερα ήταν) και είχα παρατηρήσει την απούσια του!

 

Επίσης δε νοούταν τόσα bugs!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Inevar said:

Μολις τα διαβασα...ουσιαστικά αν κάνω NG+ θα σωθεί σε νεο slot και θα πάρει ολο το progress απο το προηγούμενο μου;

Επίσης παλί καλά που βάλαν το progression μεσα στο παιχνίδι , δεν νοούταν να μην υπάρχει (ενω στα παλιοτερα ήταν) και είχα παρατηρήσει την απούσια του!

 

Επίσης δε νοούταν τόσα bugs!

Ακριβως θα σου κρατησει λογικα οτι γραφει απο κατω με το NG+. Ναι και πολυ αργησαν να βαλουν το completionist. Μιας και παντα βγαζω screens εχω και τα logs απο τα completionist για καθε παιχνιδι

Far cry primal εχω μονο τις ωρες δεν πρεπει να εγραφε αναλυτικα απο οσο θυμαμαι ισως κανω και λαθος. Το πιο underrated far cry. Και απο τα καλυτερα παιχνιδια σε τετοια εποχη.

FCPrimal-2019-02-02-15-51-24.png


 

Far cry 4 δευτερη φορα 100% μια στο ps3 μια σε pc παιχνιδαρα και αυτο με πανεμορφο κοσμο

2021-01-13-02-46-03.jpg

 

Και far cry 5 και new dawn. Το 5 ηταν ανα region το complete που εδειχνε στο new dawn ειχε τα παντα σε μια λιστα. Το 3 δεν το επαιξα σε υπολογιστη ακομα 2 φορες πλατινα στο PS3 και το far cry 1 εποχες 2004 οταν βγηκε το ειχα παιξει μεχρι το τελος για τοτε ηταν οτι ομορφοτερο μετα ηρθε το crysis. 

Far-Cry5-2018-05-17-10-54-14-123.png

Far-Cry-New-Dawn-2019-03-25-17-50-59-486

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος!  Far Cry 3 / 5 / New Dawn τα έχω τερματίσει ! (το 5 στο ps4 pro)

To 4 επίσης στο ps4 pro. Το FC2 παρόλο που το έβαλα με καλά γραφικα στο πισι δεν με τράβηξε και το παράτησα προς το παρόν.

Πρέπει να καταθέσω αποδεικτικά και εγώ χαχα ( για την ακρίβεια μου μένουν κάτι μικροαποστολές! πολυ λίγες)

 

Μήπως να τσιμπήσω το primal σε πισι;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Inevar said:

Είσαι ωραίος!  Far Cry 3 / 5 / New Dawn τα έχω τερματίσει ! (το 5 στο ps4 pro)

To 4 επίσης στο ps4 pro. Το FC2 παρόλο που το έβαλα με καλά γραφικα στο πισι δεν με τράβηξε και το παράτησα προς το παρόν.

Πρέπει να καταθέσω αποδεικτικά και εγώ χαχα ( για την ακρίβεια μου μένουν κάτι μικροαποστολές! πολυ λίγες)

 

Μήπως να τσιμπήσω το primal σε πισι;

Το 2 με αυτο το respawn δεν την παλεψα και εγω αν και η Αφρικη ειχε ενα ενδιαφερον και ειχε και πολυ καλα physics το παιχνιδι. Παρε το primal σιγουρα θα το αγαπησεις. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Πιο survival απο τα υπολοιπα FC και το να εισαι μονος σε μια αγρια ζουγκλα παρεα με το δικο σου ζωακι πχ τιγρη να σε βοηθαει ειναι μοναδικη εμπειρια. Εχεις ροπαλο ακοντιο τοξο και παιζει και αρκετο crafting για να επιβιωσεις. Αναβεις φωτια στα κρυα μερη του χαρτη αλλιως πεθαινεις. Παιξε το το θεωρω μεσα στα 3 καλυτερα FC μεχρι σημερα μονο το 6 δεν εχω παιξει καθολου ακομα. 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο bug στο aquas lindas ( Far Cry 6)

 

 

screenshot0112.jpg

screenshot0113.jpg

screenshot0114.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...