Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/11/2021 at 6:10 ΜΜ, Inevar said:

Εντωμεταξυ σκέφτομαι να βάλω και το πρώτο farcry που είναι της crytek, αλλά και το farcry2 χαχα..

To Far Cry 2 είναι εκπληκτική, hardcore εμπειρία. Το αγάπησα.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, thePRODIGY said:

To Far Cry 2 είναι εκπληκτική, hardcore εμπειρία. Το αγάπησα.

το ubistore το εχει στα 3Ε , λεω να το τσιμπήσω , σίγουρα θα βρω και κάποιο mod.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα βρεις, ναι. Το τερματισα προπερσι στο PS3. Το ατόφιο. Πολυ το διασκεδασα γιατι δεν σου κραταει το χερακι.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

King2009 ή και όσοι έχετε εμπειρία

ποιο από όλα αυτά να επέλεγα να βάλω λετε ;  https://www.nexusmods.com/farcry2/mods/

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Inevar said:

King2009 ή και όσοι έχετε εμπειρία

ποιο από όλα αυτά να επέλεγα να βάλω λετε ;  https://www.nexusmods.com/farcry2/mods/

Αναμφιβολα αυτο φιλε μου

https://www.nexusmods.com/farcry2/mods/276

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από το farcry 2 στο 3 είναι χαώδης τόσο σε γραφικά όσο και σε μηχανική του παιχνιδιού. Από το 3 στο 4 ελάχιστα θα καταλάβει κάποιος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιχνιδάρα.... το έχω στο ps4 pro εδώ και 2 τουλάχιστον χρόνια. Το προχώρησα λίγο στην αρχή και μετά το άφησα, κάποια στιγμή θα το περατώσω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Inevar said:

Παιχνιδάρα.... το έχω στο ps4 pro εδώ και 2 τουλάχιστον χρόνια. Το προχώρησα λίγο στην αρχή και μετά το άφησα, κάποια στιγμή θα το περατώσω.

Παιξε το φιλε μου οπως και να εχει. Εχω 72 ωρες στο παιχνιδι και απλα το αγαπω. Τρομερο lore η βασικη ιστορια ξεδιπλωνετε αριστοτεχνικα καθε main quest απανταει ερωτηματικα και βαζει περισσοτερα. Τωρα με το DLC εκανε το πρωτο μεγαλο quest προσπαθω να καταλαβω συνδεσεις με το βασικο παιχνιδι ακομα ειμαι στην αρχη ομως. Νεα ρομποτ καποιοι νεοι μηχανισμοι και η παγωμενη ατμοσφαιρα φτιαχνουν ενα πολυ ωραιο κοσμο. Μονη ενσταση να ειχε ελληνικους υποτιτλους. Εχει τοσο μεγαλο lore που καποια σημεια τα χανεις οπως και να το κανουμε με τη native γλωσσα ειναι διαφορετικα οπως στο days gone. Το Forbidden West λογικα θα εχει Ελληνικα ερχεται σε λιγους μηνες και σε 7-8 μηνες σε υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, king2009 said:

... και σε 7-8 μηνες σε υπολογιστη.

Τι ξέρεις που δεν ξέρουμε;

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τι ξέρεις που δεν ξέρουμε;
Είχε διαρρευση από GeForce now λίστα με επικείμενα παιχνίδια της Sony πριν καιρό και καλά το διέψευσαν αλλά μάλλον ήταν leak από μέσα κάποιου υπαλλήλου της Nvidia. Εδώ η λίστα. Μέχρι στιγμής έχει βγει αληθινή έρχεται και το god of War και το sackboy και το ghost of tsushima αλλά εννοείται δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα το forbidden West από Sony ακόμα αν έρθει θα ανακοινωθεί 1 2 μήνες πριν. Από τη λίστα έχει βγει αληθινη μέχρι στιγμής και η τριλογία gta όπως και το bioshock που έρχεται. Uncharted 4 και God of War έρχονται σε 2 μήνες αν ανακοινωθεί και το tsushima σε κάνα δίμηνο νομίζω ότι θα δούμε και τα υπόλοιπα της λίστας μέσα στο 2022.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-now-leak-suggests-more-sony-playstation-games-might-be-coming-to-pcs

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, king2009 said:

Είχε διαρρευση από GeForce now ...

 

Δεν μπορώ να τονίσω το πόσο ηλίθιο μου φαίνεται να αναμένουμε να κυκλοφορήσει την ίδια χρονια κιόλας ένας τόσο πολυαναμενόμενος τίτλος αλλά με αυτά που έχουμε δει από τον Jim δεν καθίσταται η αναμονή εντελώς παράλογη...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τονίσω το πόσο ηλίθιο μου φαίνεται να αναμένουμε να κυκλοφορήσει την ίδια χρονια κιόλας ένας τόσο πολυαναμενόμενος τίτλος αλλά με αυτά που έχουμε δει από τον Jim δεν καθίσταται η αναμονή εντελώς παράλογη...
Για να δούμε δίνω μία ελπίδα επειδή το zero dawn πήγε εξαιρετικά σε πωλήσεις στον υπολογιστή οπότε υπάρχουν ελπίδες. Γενικα σκέψου έρχονται God of War Tsushima uncharted τώρα ναι το Forbidden west ίδια χρονιά θα είναι για πρωτόγνωρο για τη sony αλλά πολλά αλλαξαν τα τελευταία χρόνια. Μένει να δούμε τη nindy να φέρνει κάνα Mario Zelda επίσημα σε υπολογιστή. Third party πχ monster hunter neo άρχισαν να έρχονται.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ανοιξε η επισημη σελιδα για παραγγελια του uncharted thief collection. Ειναι το 4 με το The Lost Legacy. Η τριλογια δεν ξερουμε αν ερθει ακομα

https://store.steampowered.com/app/1659420/UNCHARTED_Legacy_of_Thieves_Collection/

 

Και εδω για το god of war

https://store.steampowered.com/app/1593500/God_of_War/

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πώς έδωσα 70€ και έκανα preorder το Horizon Zero Dawn το Μάρτη του 2017 κι ακόμα δεν το έχω τελειώσει. Το έχω αφήσει στην πολύ αρχή, αλλά κάτι δεν με τραβάει να το τελειώσω, δεν ξέρω όμως τί. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ParafronGR said:

Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω πώς έδωσα 70€ και έκανα preorder το Horizon Zero Dawn το Μάρτη του 2017 κι ακόμα δεν το έχω τελειώσει. Το έχω αφήσει στην πολύ αρχή, αλλά κάτι δεν με τραβάει να το τελειώσω, δεν ξέρω όμως τί. 

Παιξε το οπως και να εχει ειναι εξαιρετικο. 

Πριν πολεμουσα ενα απο τα δυνατοτερα ρομποτ στο παιχνιδι και λογο DLC ειναι ακομα δυνατοτερο λογο μιας ενεργειας που δινει δυναμη στα ρομποτ. Επικη μαχη ενα τοσο ομορφο lore μαζι με εξαιρετικα γραφικα φτιαχνουν ενα παιχνιδι που θα μεινει.

Horizon-Zero-Dawn-Fri-Dec-3-21-08-25-202
Horizon-Zero-Dawn-Fri-Dec-3-21-10-46-202
Horizon-Zero-Dawn-Fri-Dec-3-21-12-20-202
Horizon-Zero-Dawn-Fri-Dec-3-21-13-16-202
Horizon-Zero-Dawn-Fri-Dec-3-21-13-27-202

Link to comment
Share on other sites

Τελος η παιχνιδαρα. Αναλυτικο review το βραδακι. Αγαπαμε Fireclaw και Cyan. 74 ωριτσες για τα παντα ολα εμειναν τα 3 achievements που ειναι για new game+ και ultra hard σε new game+. Κοιταξτε τα human kills στα 666 δεν εγινε επιτηδες απο τα οποια 531 headshots mouse rules. Το απολαυσα το ευχαριστηθηκα και μελλοντικα μετα απο χρονια θα παει σιγουρα για New Game+ στο ultra hard. 

Screenshot-5.png

Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-27.png
Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-45.png
Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-52-1.png
Horizon-Zero-Dawn-2021-12-07-19-53.png

Link to comment
Share on other sites

Horizon Zero Dawn Complete Edition[100%]

horizon-zero-dawn-complete-edition-websi

https://store.steampowered.com/app/1151640/Horizon_Zero_Dawn_Complete_Edition

Αν μου ελεγαν πριν λιγα χρονια οτι θα ερθει η εποχη που θα εχουμε στον υπολογιστη μας τα first party παιχνιδια της Sony και μαλιστα επιμελημενα με εξαιρετικα γραφικα υποστηριξη για ultrawide υψηλα FPS και αψογο χειρισμο με M/K δεν θα το πιστευα. Το Zero Dawn ειναι απο τα παιχνιδια που οταν κυκλοφορησε ειπα τι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ αλλα ποτε δεν το επαιξα στο PS. Η ωρα ηρθε και τον Αυγουστο του 2020 κυκλοφορησε στον υπολογιστη. Ειχε σοβαρα προβληματα στον τεχνικο τομεα αλλα μετα απο 10 patches το παιχνιδι αποκτησε αυτο που λεμε την σωστη εμπειρια ενος σωστου pc release οποτε και ηρθε η ωρα της αγορας του. Το παιχνιδι μας ταξιδευει στο 3100 σε ενα μετα αποκαλυπτικο μελλον οπου κυριαρχουν τα ρομποτ και οσοι ανθρωποι υπαρχουν προσπαθουν να επιβιωσουν.

Ο χαρακτηρας μας ειναι η Aloy που παιζουμε ας πουμε το tutorial ως μικρο κοριτσακι ωστε να δουμε απο που ξεκινησαμε οταν μας ανακαλυψε ο Rost ο ανθρωπος που μας μεγαλωσε. Μετα απο λιγες ωρες μεσα στο παιχνιδι θα ερθουμε στο σημερα με την Aloy ως μεγαλη κοπελα να προσπαθει να χαραξει τον δικο της δρομο ως ξενη γιατι η φατρια δεν την αναγνωριζει ως νομιμο μελος της. Το ταξιδι της θα ειναι μεγαλο σε εναν απεραντο εχθρικο κοσμο γεματο με μοχθηρα ρομποτ αλλα και ανθρωπους που μολις μας δουν μας περνουν στο κυνηγητο.

Τα πιο ενδιαφερον κομματια του παιχνιδιου ειναι οι μαχες με τα ρομποτ οι οποιες ειναι απολαυστικες οπως και η ιστορια που μας παει στο μακρινο 2030 και μετα οπου μας δειχνει πως φτασαμε στο σημερα. Στο πρωτο κομματι στη διαθεση μας αρχικα εχουμε το αγαπημενο μας τοξο οσο προχωραμε ομως θα βρισκουμε ολο και καλυτερα οπλα για καθε τυπο ρομποτ που θα μας κανει killing machine.

Στο δευτερο κομματι οσο κανουμε βασικες αποστολες τοσο περισσοτερα ερωτηματα μας απαντωνται αλλα καθε quest μας αφηνει με νεα. Να πω οτι η δουλεια που εγινε εδω ειναι φανταστικη καθε log μετραει καθε κασετα μετραει γενικα η σκιαγραφηση των old ones οπως αναφερονται στο παιχνιδι των προγονων μας δηλαδη ειναι υποδειγματικη και στο τι περασαν για να φτασουμε μεχρι εδω. Θα ηθελα ελληνικα οπως στο Days Gone αλλα στο 90% καταλαβαινουμε τι γινεται. 

Μολις τελειωσουμε το βασικο παιχνιδι παμε στο DLC Frozen Wilds. Ενα μερος παγωμενο ενα μερος που θα συναντησουμε μερικα απο τα πιο δυνατα ρομποτ στο παιχνιδι ενα μερος που ειναι η γη των Banuk μιας απο τις πιο δυνατες φυλες στο παιχνιδι. Η δουλεια που εγινε εδω στα side quest ειναι πολυ ανωτερη απο του βασικου παιχνιδιου δενεσαι περισσοτερο με τους χαρακτηρες και γενικα δεν εχουν αυτη τη μονοτονια οπως στο βασικο παιχνιδι. Το τελος του δινει απαντησεις για πολλα θεματα που μας απασχολησαν και στο κυριως παιχνιδι και περιμενω πως και πως το Forbidden West στο οποιο γινονται αναφορες σε καποια quest στο τι θα συναντησουμε. 

Ειναι ενα παιχνιδι που πρεπει να παιξει ο καθενας ενα εργο τεχνης. Θα μπορουσα να γραψω σελιδες για το παιχνιδι αλλα επειδη εγκυμονουν spoilers και ηδη μακρηγορησα λιγακι θα κλεισω με το να πω οτι η Guerrilla εφτιαξε ενα παιχνιδι που θα μεινει εχει ψυχη ειναι πανεμορφο με μεγαλη λεπτομερεια και δειχνει ενα path στο οποιο ισως και να μην απεχει απο την πραγματικοτητα των ανθρωπων μετα απο πολλα χρονια. 9.3/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το βασικο παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/PH6k6GN

Και εδω για το Frozen Wilds

https://postimg.cc/gallery/gWmySFX

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται στις 16 Δεκεμβριου το Final Fantasy 7 Remake Intergrade στον υπολογιστη. 

https://gr.ign.com/final-fantasy-vii-remake-intergrade/94143/news/to-final-fantasy-7-remake-intergrade-erkhetai-sto-pc

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, thePRODIGY said:

Γράψε όμως και δυο λόγια για το παιχνίδι.

Ανάφερε και τί παίζεις.

Ολοκλήρωσα κατά 80% το far fry 3 , ένα καταπληκτικό παιχνίδι, το οποίο φαντάζομαι διαδραματίζεται σε μια άλλη Μαδαγασκάρη, σκοπός μας να ελευθερώσουμε τους κατοίκους των δύο νήσων από τον δυνάστη Βαας, θα βρούμε εμπόδια όμως, ακόμα και από συμμάχους .

Χρησιμοποίησα mudsmod 5.2 και το παιχνίδι είναι λες και βγήκε χθες. Με το farcry4 είναι ίδιας συνομοταξίας θα έλεγα... ενώ έχει καταπληκτικά mechanics.

Τελικά είναι λογικό τα fps games ,να τα ευχαριστιεμαι στο έπακρο στο πισι, λόγω mouse and keyboard. Αφού σκέφτομαι και υπόλοιπα, δηλαδή τα 4,5 να τα βάλω και στο πισι για τον παραπάνω λόγο.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, ωραίος. Να αναφέρεις έστω τον τίτλο και καμιά κουβέντα (όπως και έκανες).

Εντάξει το υπέθεσα πως θα ήταν το FC3, όμως μπορεί κάποιος άλλος να μην έπαιρνε πρέφα. Ωραίο το Far Cry 3.

 

Αν και θιασώτης του FC2, oμολογώ πως το τρίτο είναι πιο αγνή διασκέδαση.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Carto

wp7829635.png

https://store.steampowered.com/app/1172450/Carto

Ενα υπεροχο πρωτοτυπο παιχνιδι με ενα gameplay που σιγουρα δεν εχουμε ξαναδει. Το ταξιδι μας ξεκιναει με το κοριτσακι που βλεπουμε στην πιο πανω φωτογραφια να κανει παρεα με τη γιαγια της σε ενα αεροσκαφος στα συννεφα και εξαιτιας μιας καταιγιδας πεφτει στο εδαφος. Αποστολη μας ειναι να παμε την Carto στη γιαγια της.

Η ιδιαιτεροτητα του παιχνιδιου ειναι οτι ο κοσμος που ειναι το κοριτσακι δεν υπαρχει. Βρισκοντας κομματια του χαρτη φτιαχουμε εμεις τον κοσμο του παιχνιδιου. Στη διαρκεια του ταξιδιου θα συναντησουμε πολλους νεους ανθρωπους διαφορες φυλες, φιλους και θα μαθουμε πολλα νεα πραγματα. Το παιχνιδι εχει απεραντη ψυχη εχει δοθει βαση στην λεπτομερεια και οι διαλογοι αποπνεουν μια τρυφεροτητα.

Δεν ειναι ενα ευκολο παιχνιδι σε αρκετα σημεια κολλησα αλλα η ευχαριστηση οταν ελυσα καποιους γριφους τεραστια. Το παιχνιδι δινει παντα clues στο πως πρεπει να διαμορφωθει ο χαρτης και τι πρεπει να κανουμε οποτε με κοινη λογικη και προσοχη στον καθε χαρτη το παιχνιδι ειναι εφικτο χωρις καμια βοηθεια. Εκδοτης ειναι το Humble με δημιουργο την Sunhead Games. Εφτιαξαν ενα τοσο πρωτοτυπο παιχνιδι με τοση ψυχη που πιστευω οτι οι δημιουργοι εβαλαν την καρδια τους οταν το εφτιαχναν και φαινεται. Το προτεινω στον καθενα να το παιξει προσωπικα δεν βρηκα καποια ατελεια ειναι ενα αψογα αρτιο παιχνιδι που θα κανει καθε gamer να νιωσει καποια πολυ ομορφα συναισθηματα μεχρι το τελος του ταξιδιου. 10/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/kVTFFqS/dd1ad6ee

Link to comment
Share on other sites

Song Of Horror. Τρομερη ατμοσφαιρα κορυφαιος ηχος πολυ ομορφα γραφικα. Δεν ειμαι των horror και οσο παιζω ειμαι με την ανατριχιλα αλλα μου αρεσει πολυ μεχρι στιγμης. 

SONG-OF-HORROR-2021-12-12-18-25.png
SONG-OF-HORROR-2021-12-12-18-31.png
SONG-OF-HORROR-2021-12-12-18-51.png
SONG-OF-HORROR-2021-12-16-23-59.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...