Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, king2009 said:

Τι να πω δεν ξερω για στο κανει αυτο. Αν το ξανα περασεις φροντισε να μην αλλαξεις τιποτα στα γραφικα μετα να δουμε μηπως στο ξανα κανει. Το ειχα περασει παλιοτερα και δεν ειχα παρομοια θεματα καπου λογικα κολλαει η δουλεια αλλα και παλι αφου σου δουλευει μια χαρα μερικες μερες ειναι περιεργο να σε κανει νερα αργοτερα χωρις να εχεις πειραξει κατι. Να κανει τα δικα του το uplay? 

Θα δούμε, ακόμα δεν ασχολήθηκα, σκέφτομαι να το περάσω από πάνω χωρίς να επέμβω μέσω Ubisoft connect. Δηλαδή απευθείας πάλι το mod πάνω στο ήδη ίδιο mod.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Inevar said:

Θα δούμε, ακόμα δεν ασχολήθηκα, σκέφτομαι να το περάσω από πάνω χωρίς να επέμβω μέσω Ubisoft connect. Δηλαδή απευθείας πάλι το mod πάνω στο ήδη ίδιο mod.

Ναι αυτο ειναι το καλυτερο λογικα καποιο αρχειο θα εγινε corrupted για καποιο λογο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, king2009 said:

Ναι αυτο ειναι το καλυτερο λογικα καποιο αρχειο θα εγινε corrupted για καποιο λογο.

Τελικά ξανάσβησα το mod και ακόμα χωρίς αυτό έχει πάλι πορτοκαλίλα το παιχνιδι... κάτι πειραχθηκε και δεν μπορω να βγάλω άκρη. Σκέφτομαι να το σβήσω τελείως και να το ξανακατεβάσω , μάλλον τα saves είναι online και θα κατέβουν πάλι!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Inevar said:

Τελικά ξανάσβησα το mod και ακόμα χωρίς αυτό έχει πάλι πορτοκαλίλα το παιχνιδι... κάτι πειραχθηκε και δεν μπορω να βγάλω άκρη. Σκέφτομαι να το σβήσω τελείως και να το ξανακατεβάσω , μάλλον τα saves είναι online και θα κατέβουν πάλι!

Αρα δεν εφταιγε το mod. Καμια ρυθμιση απο control panel καρτας γραφικων?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, king2009 said:

Αρα δεν εφταιγε το mod. Καμια ρυθμιση απο control panel καρτας γραφικων?

Δεν πείραξα καθόλου το πάνελ της κάρτας γραφικών. Ανοίγω το παιχνίδι πάλι να κάνω δοκιμές στις ρυθμίσεις μπας και το βρω .

 

μπά δεν έβγαλα ακρη.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που μονοπολω την συζήτηση, άκρη δεν βρήκα. Η μόνη λύση είναι να κάνω οριστική διαγραφή και επανεγκατάσταση του παιχνιδιού. Κράτησα backup (που δεν ξέρω κιόλας αν θα λειτουργήσουν αν χρειαστούν), το παιχνίδι κρατά cloud saves οπότε δεν θα έχω θέμα. Δοκίμασα να επανεγκαταστησω το watch dogs το οποίο πριν λίγη ώρα έσβησα, κατέβηκε ξανά ,πάω να το ανοίξω και λέει unsupported text language. Έτσι θα έκανα μια επιβεβαίωση για τα saves.

-----------------

(Χαχα) φόρτωσα ένα προηγούμενο save και δεν έχει την πορτοκαλιλα..πως γίνεται αυτό!!!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

 11-11 Memories Retold[All Collectibles 100%]

MV5-BNTA3-Mj-Uw-NDgt-ODU4-ZC00-NDNl-LWI3

https://store.steampowered.com/app/735580/1111_Memories_Retold

Το 11-11 Memories Retold ειναι ενα παιχνιδι που χτυπαει κατευθειαν στην καρδια του παιχτη απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος. Το ταξιδι που μας προσφερει το παιχνιδι μας παει στον πρωτο παγκοσμιο πολεμο που ξεκινησε το 1914 και τελειωσε το 1918 και μας δειχνει την ιστορια 2 ανδρων ο ενας απο τον Καναδα παει να πολεμησει για τους Αγγλους για χαρη μιας γυναικας και ο αλλος απο τη Γερμανια ενας πατερας που παει να βρει το χαμενο του γιο που πολεμαει για τη χωρα του και δεν εχει γυρισει. Στη διαρκεια αυτου του ταξιδιου να παρουμε μερος και με τους 2 χαρακτηρες σε γνωστες μαχες οπως η μαχη στη γεφυρα Vimy η στο πασιγνωστο Πασεντάλε. To παιχνιδι παταει καθαρα πανω στη διηγηση η οποια περνει αριστα το gameplay του ειναι οσο πιο απλο γινεται. Ευκολος χειρισμος των 2 παιχτων με απλους μηχανισμους σε οποια σημεια χρειαζεται μεσα στα 16 chapter που θα παιξουμε. Η διαρκεια του ειναι κοντα στις 5 ωρες αλλα αν θελετε να συλλεξετε ολα τα collectibles τα οποια ειναι αρκετα και οχι τοσο ευκολα να βρεθουν θα σας παρει πανω απο 10 τα περισσοτερα chapters τα επαιξα 2 φορες για να τα βρω ολα. Το τελευταιο chapter αποτελειται απο 6 διαφορετικα τελη το καθενα χαραζει το path για καθε χαρακτηρα. Το παιχνιδι ειναι γεματο συναισθηματα εχει φοβερο soundtrack τα γραφικα του ειναι σε στυλ ζωγραφιας και μπορει να ξενισουν αρχικα γρηγορα ομως θα καταλαβετε την ομορφια που βρισκεται μεσα τους και την ιδιατεροτητα να γινουν ετσι. Ειναι μια εμπειρια που πρεπει να ζησει καθε ανθρωπος ωστε να εκτιμησει καποια πραγματα γιατι μιλαμε για πολεμο ο οποιος αλλαζει τους ανθρωπους αλλα και οτι μενει πισω μετα απο αυτον. 9.5/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/xqnvrJv/3581ab01

 

Στην παρακατω playlist εχω ανεβασει ολα τα chapters του παιχνιδιου για οποιον απλα θελει να το δει για την ιστορια που εχει να προσφερει

 

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να λιώνω το πρώτο Motorstorm αυτόν τον καιρό, με σκοπό να το πάω μέχρι τέλους. Όμως αρχίζει και δυσκολεύει πολύ. Λατρεμένη Evolution Studios (Driveclub, Motorstorms).

20210928_205147

 

Επίσης, μετά από 25 χρόνια ξαναπαίζω σε SNES το Super Metroid (το πήρα σε reproduction cartridge φυσικά) με σκοπό όχι απλά να το τερματίσω (όπως έκανα παιδί) αλλά να βρω όσα περισσότερα optional bosses και upgrades μπορώ.

 

 

🎃🎃🎃 Μετά το Metroid, μπαίνω τάχιστα σε κλίμα Halloween με το καταληκτικό, όπως διαβάζω, Pumpkin Jack. fun fact: Έχει φτιαχτεί και σκοραριστεί από ένα άνθρωπο. Είναι και σε πολύ καλή έκπτωση, λόγω εποχής. 🎃🎃🎃

20211006_163142

 

20211020_215644.jpg

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1954 Alcatraz

1954-alcatraz.jpg

https://store.steampowered.com/app/255280/1954_Alcatraz

Το συγκεκριμενο παιχνιδι θα μπορουσα να πω οτι θυμιζει παλιες καλες εποχες οπου τα point and click παιχνιδια ειχαν περιοπτη θεση στην καρδια των gamers. Αυτο μπορω να πω ότι εχει πρακτικα εξαφανιστει μιας και βγαινουν ελαχιστα παιχνιδια στο ειδος και αυτά από συγκεκριμενες εταιρειες. Η Daedalic Entertainment είναι μια από αυτές και μπορω να πω ότι δεν τα παει ασχημα.

Η ονομασια του παιχνιδιου προδιδει και το γενικο concept. Ενας ανδρας ο Joe μπαινει φυλακη στο Αλκατραζ για ένα εγκλημα και μαζι με την κοπελα του Christine προσπαθει να δραπετευσει. Οι διαλογοι είναι υπεροχοι και συνοδευονται από ένα μοναδικο noir στυλ μαζι με κλασικη jass beat μουσικη που δενει αψογα την ατμοσφαιρα μαζι με την πλοκη και τους χαρακτηρες. Το παιχνιδι νομιζω εχει οση διαρκεια πρεπει είναι περιεκτικο σε αρκετα πραγματα και to the point χωρις να μακρηγορει για ασχετα θεματα περα από αυτά που θα μας απασχολησουν. Τα πιθανα τελη είναι 4 αλλα είναι λιγα τα σημεια που παιζουν ρολο ώστε να αλλαξει αυτό. Σε κανα 2 σημεια κολλησα και χρειαστηκα βοηθεια αλλα γενικα το παιχνιδι εχει λογικους γριφους οποτε με σωστη σκεψη και αφοσιωση στην πλοκη βγαινουν.

Αξιζει να του δωσετε μια ευκαιρια ειδικα οι λατρεις των point and click θα περασετε ωραια. Θα μπορουσε να είναι καλυτερο? Αναμφιβολα αλλα μου εβγαλε νοσταλγια οποτε περνει καποιους ποντους από εκει. 8/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/jSzQML7

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ryse: Son Of Rome

Στο Xbox Series S.

 

Παλιο αλλα δεδομενου οτι ειχα αποχη 7 χρονων απο το gaming μου φαινεται πολυ εντυπωσιακο...

Link to comment
Share on other sites

Το Pumpkin Jack ήταν εξαίσιο. Με ταξίδεψε από την τσιμεντένια πόλη σε ένα κόσμο παραμυθένιο. Πήρα το platinum εννοείται.

Συνεχίζω να δίνω πόνο στο Motorstom. Θέλω να το ολοκληρώσω, αν και προς το τέλος τα τουρνουά είναι εξαιρετικά δύσκολα. Απίστευτο παιχνίδι που κρατιέται εξαιρετικά καλά. Εντάξει θα μου πεις... οι της Εvolution Studios ήταν "μάγοι" οι άνθρωποι. Δες πως δείχνει παιχνίδι του 2007. Δες επίσης το Driveclub από το 2014 που ακόμα και τώρα είναι εκθαμβωτικό. 

 

Ξεκινήσαμε εδώ και λίγες ημέρες το Visage.  OMFG! Μαζί με το Alien Isolation και Silent Hill 1 είναι το τρομακτικότερο παιχνίδι που έχω παίξει. Πρώτο μεταξύ ίσων. 

Αργό, μεθοδικό, χωρίς να σου κρατάει το χέρι. Adveture παλαιάς κοπής. Πολύ πολύ ΠΟΛΥ τρομακτικό.

36190303visagegame-1454696840781.jpg

maxresdefault.jpg

Untitled.jpg

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Visage μετράει άσχημα! 

Αν και το θεωρώ πανδυσκολο 

Ναι Δημητρη ειναι πολυ δυσκολο. Σαν τα παλια adventure games. Με την διαφορα πως δεν μπορεις να αραξεις και να σκεφτεις με την ησυχια σου τις επομενες κινησεις σου.

Εχεις διαρκως το αισθημα του φοβου και του επικειμενου jumpscare.

Ευτυχως το παιζω παρεα με την φιλη μου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thePRODIGY said:

Ναι Δημητρη ειναι πολυ δυσκολο. Σαν τα παλια adventure games. Με την διαφορα πως δεν μπορεις να αραξεις και να σκεφτεις με την ησυχια σου τις επομενες κινησεις σου.

Εχεις διαρκως το αισθημα του φοβου και του επικειμενου jumpscare.

Ευτυχως το παιζω παρεα με την φιλη μου.

Απο οτι ειδα εχει και ελληνικα ετσι? Το εχει ενα bundle στο humble και με εψησε αν και χεζομαι λιγακι με τετοια horror προσφερουν ομως πολυ δυνατες ανατριχιλες.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει ελληνικά. 

 

Όντως βασιλη έτσι είναι. 

Δε το κρύβω ότι είδα walkthrough στο yt γιατί δε υπήρχε περίπτωση να προχωρήσω παρακάτω....

Link to comment
Share on other sites

Αν είστε φίλοι των dnd, προτείνω τη σειρά Pathfinder. Μόλις ξεκίνησα το Kingmaker, ενώ το 22 θα κυκλοφορήσει σε κονσόλα και η (ακόμα καλύτερη) συνέχειά του (Wrath of the Righteous). Ιδιαίτερα πολύπλοκα παιχνίδια, αλλά για όσους έχουμε το μικρόβιο, προφέρουν πίστη μεταφορά των επιτραπέζιων rpgs.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, king2009 said:

Απο οτι ειδα εχει και ελληνικα ετσι? Το εχει ενα bundle στο humble και με εψησε αν και χεζομαι λιγακι με τετοια horror προσφερουν ομως πολυ δυνατες ανατριχιλες.

Εχει ελληνικα, ομως υπαρχουν λαθη. Τουλαχιστον στην PS4 εκδοση. Αν χεζεσαι... χμμμ δεν ξερω. Ξανασκεψου το 😛

 

Εγω παντως μονος μου δεν παιζω!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thePRODIGY said:

Εχει ελληνικα, ομως υπαρχουν λαθη. Τουλαχιστον στην PS4 εκδοση. Αν χεζεσαι... χμμμ δεν ξερω. Ξανασκεψου το 😛

 

Εγω παντως μονος μου δεν παιζω!

Ωχ καταλαβα θα το ξανα σκεφτω γιατι σκεψου οτι χεζομαι με RE 2 και Dead Space που σιγουρα δεν τα λες ευκολα παιχνιδια οσον αφορα ατμοσφαιρα horror αλλα το visage βλεπω το παει σε αλλο επιπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, king2009 said:

Ωχ καταλαβα θα το ξανα σκεφτω γιατι σκεψου οτι χεζομαι με RE 2 και Dead Space που σιγουρα δεν τα λες ευκολα παιχνιδια οσον αφορα ατμοσφαιρα horror αλλα το visage βλεπω το παει σε αλλο επιπεδο. 

Μόνος, νυχτα, κλειστά φώτα+παντζούρια, ακουστικά στο τέρμα...... ΝΟΤ!!!

Η Νύχτα/σκοτάδι ισχύει αλλιώς δε βλέπεις τίποτα 😛 αντε ένα μικρό φωτάκι να ανάβει, μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, thePRODIGY said:

Εγω παντως μονος μου δεν παιζω!

Αυτούς τους ανθρώπους δεν τους κατάλαβα ποτέ. Ειδικά κάτι παιχνίδια που δεν πολεμάς τον εχθρό αλλά πρέπει να τρέξεις μακρυά, γυρνώντας πλάτη. Κάτι Outlast (αν θυμάμαι καλά) κάτι Mister X στο RE2. Πάτε καλά ρε;

 

Εγώ σε αναμονή του Anniversary Edition που θα βγει στις 11/11 ξαναξεκίνησα το Skyrim μέσω του Game Pass.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, king2009 said:

Ωχ καταλαβα θα το ξανα σκεφτω γιατι σκεψου οτι χεζομαι με RE 2 και Dead Space που σιγουρα δεν τα λες ευκολα παιχνιδια οσον αφορα ατμοσφαιρα horror αλλα το visage βλεπω το παει σε αλλο επιπεδο. 

Ναι... δεν φανταζεσαι!

1 ώρα πριν, kaluas said:

Αυτούς τους ανθρώπους δεν τους κατάλαβα ποτέ. Ειδικά κάτι παιχνίδια που δεν πολεμάς τον εχθρό αλλά πρέπει να τρέξεις μακρυά, γυρνώντας πλάτη. Κάτι Outlast (αν θυμάμαι καλά) κάτι Mister X στο RE2. Πάτε καλά ρε;

 

Εγώ σε αναμονή του Anniversary Edition που θα βγει στις 11/11 ξαναξεκίνησα το Skyrim μέσω του Game Pass.

John, δεν ειχα ομως ποτε θεμα μεγαλο με τα υπολοιπα παιχνιδια. Οκ... και το πρωτο Outlast πολυ τρομακτικο. Να τρεχεις και να ξερεις πως πισω σου ερχεται το ερεβος. Το ιδιο και χειροτερο το Alien Isolation που κυριολεκτικα εισαι λεια και το νιωθεις!

Ομως το Visage προσθετει και τον ψυχολογικο τρομο μαζι με τον υπερφυσικο, τα jumpscares κλπ. Ειναι εκρηκτικο κοκτεηλ.

 

Εχω διαβασει καποια λιγα ατομα που λενε πως κοβουν βολτες στο σπιτι χωρις νοημα. Λογικα δεν θα εχουν κανει triger την αρχη καποιου chapter. Το παιχνιδι εχει τρια κεφάλαια που αρχιζουν αγγιζοντας το key item του καθενος απο αυτα. Εκει ξεκινανε ολα. Εγω ειμαι στο κεφάλαιο της Dolores που διαβαζω παντου πως ειναι το "χειροτερο". 

Να τωρα που γραφω τις γραμμες αυτες θυμηθηκα το γελιο της και τσουρτσουρωσα γμτ...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρε γλυκέ μου άνθρωπε... ΠΑΛΙ Skyrim;  Dragon's Dogma να παίξεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως το Visage είναι μια ωδή στα Silent Hill και δη στα Silent Hill 4 (εντελώς όμως) και Playable Teaser.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, thePRODIGY said:

Βρε γλυκέ μου άνθρωπε... ΠΑΛΙ Skyrim;  Dragon's Dogma να παίξεις.

Ορκίζομαι στην ζωή μου, όταν βγει μία κονσόλα με back compat PS3, έφυγα για Platinum...

 

Skyrim εννοώ ε...

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Η μαχη με το θρυλικο Redmaw κερδηθηκε. Απο τις καλυτερες μαχες που εκανα μαζι με 2 τεραστια Behemoth. Αγαπη το παιχνιδι μπορω να καθομαι ωρες να παλευω με τα ρομποτ τοσο απολαυστικες ειναι οι μαχες. 

1.png
2.png

Horizon-Zero-Dawn-Fri-Nov-12-17-08-59-20
Horizon-Zero-Dawn-Fri-Nov-12-17-10-00-20

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...