Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινησα σημερα NFS Most Wanted 2012 ηθελα κατι με αμαξια παραλληλα με το Horizon και δεν το μετανιωσα. Η παλια καλη συνταγη αδρεναλινης

2021-07-18-16-18.png

2021-07-18-16-28-01.png

2021-07-18-23-14.png

2021-07-18-23-23.png

2021-07-18-23-28.png

2021-07-19-00-02.png

2021-07-19-00-04.png

2021-07-19-00-05-01.png

2021-07-19-00-49.png

2021-07-19-00-10-01.png

 

 

Και εδω κουμπωσα reshade ακομα καλυτερο απο οτι ειναι

reshade.png

reshade-4.png

reshade2.png

reshade3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Need For Speed Most Wanted[2012][ALL DLCS 100%]

background-the-inscription-race-need-for-speed-most-wanted-2-wallpaper-preview.jpg

 

Μιας και αργει το επομενο NFS παιχνιδι και μετα το Payback και το Heat με τραβηξε να παιξω ενα απο τα αγαπημενα μου NFS παιχνιδια που ειχα παιξει στο PS3 το Most Wanted του 2012. Να πω αρχικα οτι οσοι περιμενετε ενα κλασικο NFS παιχνιδια θα απογοητευτειτε. Η Criterion η εταιρεια που εφτιαξε το παιχνιδι ειχε ολη την καλη διαθεση να βγαλει το καλυτερο NFS που εχει υπαρξει και αξιο διαδοχο του MW του 2005 αλλα η ΕΑ λογω πιεσης για να βγει γρηγορα το παιχνιδι το κυκλοφορησαν οπως οπως. Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κακο παιχνιδια αντιθετως ειναι εξαιρετικα ευχαριστο σε οτι κανει απλα δεν ειναι καθαροαιμο NFS. Ειναι 90% burnout και 10% NFS και αν το δειτε ετσι θα το αγαπησετε. Δεν εχουμε καθολου customization εμφανισης των αυτοκινητων ολα ειναι μανισια και αλλαζει απλα το χρωμα.

 

Ιστορια δεν υπαρχει το παιχνιδι σε πεταει μεσα στην πανεμορφη Fairhaven πολη του παιχνιδιου και σου δινει 10 αντιπαλους με τα καλυτερα αυτοκινητα και σου λεει περασε τους και γινε εσυ ο καλυτερος στην πολη. Καπου εδω τελειωνει η ιστορια. Παμε στα πολυ καλα πραγματα που κανει το παιχνιδι που δεν ειναι αλλο απο την αδρεναλινη που προσφερει το εξαιρετικα πορωτικο soundtrack τον αξιοθαυμαστο κοσμο που παρολο που βγηκε το 2012 συνεχιζει να ειναι ενα πανεμορφο παιχνιδι με τα αμαξια να εχουν τρομερη λεπτομερεια και να δειχνουν υπεροχα εν ετη 2021.

 

Οι αγωνες ποικιλουν μεταξυ sprint/circuit/drift/speedrun και τα collectibles επισης αρκετα μεταξυ σπασιμων πινακιδιων σπασιμο φραχτων προστασιας και καμερες ταχυτητας. Τα αμαξια δεν στα δινει ετοιμα ουτε μπορεις να τα αγορασεις δεν υπαρχουν χρηματα στο παιχνιδι παρα μονο SP ποντοι ωστε οσο ανεβαινεις να μπορεις να ανταγωνιστεις τους καλυτερους most wanted του παιχνιδιου. Τα αμαξια τα βρισκουμε διασπαρτα στο κοσμο της Fairhaven. Απο tuning επισης πρεπει να νικησουμε αγωνες ωστε να παρουμε καλυτερα εξαρτηματα για το αμαξι μας. Καθε αμαξι εχει να κανει 8 αγωνες. Αυτο σημαινει οτι θα χειριστειτε αρκετα αμαξια μεχρι το 100% κατι που το βρηκα πολυ καλο το καθε αμαξι εχει τη δικη του οδηγικη συμπεριφορα. Θα βρουμε οτι αμαξι θελουμε απο τα κορυφαια Bugatti Pagani μεχρι και αμαξια της σειρας οπως Lancia και Alfa Romeo.

 

Τα 4 DLC μου αρεσαν πολυ και αξιζει να ασχολειθειτε. Ειδικα το velocity pack προσφερει ενα καινουργιο μικρο χαρτη που ειναι ενα αεροδρομιο με ενα σωρο stunts αγωνες και συλλεκτικα. 26 ωριτσες μου πηρε για να κανω 100% το παιχνιδι δεν αφησα τιποτα εκανα gold ολους τους αγωνες και βρηκα ολα τα collectibles και τα αμαξια. Καποια hard races ηταν δυσκολοι και θελει προσοχη. Στα αρνητικα να πω οτι δεν μου αρεσαν τα cutscenes καθε φορα οταν τρακαρουμε ειναι λιγο σπαστικο και καποια αμαξια που ειναι λες και ερχονται κατα πανω σου εν ωρα αγωνα και οταν παιζεις hard αγωνα εισαι στο τελος και εξαιτιας τους χανεις ειναι λιγο σπαστικο. Δεν ειναι πραγματα που θα κανουν το παιχνιδι κακο ομως γιατι τα καλα ειναι πολυ περισσοτερα. Με λιγα λογια δειτε το παιχνιδι ως ενα burnout και θα το αγαπησετε στεκεται εξαιρετικα καλα 9 χρονια μετα και προσφερει απλοχερα αδρεναλινη και συγκινησεις στον παικτη. 8.5/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα (ξανά μετά από χρόνια που το είχα τερματίσει) το Grand Theft Auto IV. Την complete edition αυτή την φορά ώστε αφού ξανατερματίσω, να παίξω τα δύο dlc (Βallad & Lost).

Πολύ πιο "σκοτεινό" σε ύφος αυτό το GTA. Στο στυλ του III.

 

Αν και προτιμώ περισσότερο το ανάλαφρο και υποδειγματικό γράψιμο του V.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και αρκετές ημέρες ολοκληρώσει το Watch Dogs , απλά μου μένουν τα πολύ side side quests τα οποία και προχωρώ με την ίδια χαρά και ευχαρίστηση που ολοκλήρωσα τις υπόλοιπες αποστολές. Το παιχνίδι αυτό απλά είναι ένα αριστούργημα, έχει την δικιά του ταυτότητα και σου αφήνει ένα θετικό στίγμα ότι έπαιξες κάτι ξεχωριστό...αντάξιο να λέγεται ισότιμο των GTA και όχι απομίμηση !

 

Το watch dogs 2 ωχριά μπροστά σε αυτό το αριστούργημα. Επίσης το wd2 είναι εμφανώς επηρεασμένο από τις new-age ορθοπολιτικές τακτικές της ubisoft...δεν θέλω να φαντάζομαι πως θα είναι το legion..παρ' ολα αυτά και εκείνο (wd2) το είχα ευχαριστηθεί.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και αρκετές ημέρες ολοκληρώσει το Watch Dogs , απλά μου μένουν τα πολύ side side quests τα οποία και προχωρώ με την ίδια χαρά και ευχαρίστηση που ολοκλήρωσα τις υπόλοιπες αποστολές. Το παιχνίδι αυτό απλά είναι ένα αριστούργημα, έχει την δικιά του ταυτότητα και σου αφήνει ένα θετικό στίγμα ότι έπαιξες κάτι ξεχωριστό...αντάξιο να λέγεται ισότιμο των GTA και όχι απομίμηση !

 

Το watch dogs 2 ωχριά μπροστά σε αυτό το αριστούργημα. Επίσης το wd2 είναι εμφανώς επηρεασμένο από τις new-age ορθοπολιτικές τακτικές της ubisoft...δεν θέλω να φαντάζομαι πως θα είναι το legion..παρ' ολα αυτά και εκείνο (wd2) το είχα ευχαριστηθεί.

 

Μοναδικο το WD1 φιλε μου το αγαπησα ειναι μοναδικο στο ειδος του. Παιξε και το DLC με τον TBONE. Το 2 το εδωσε δωρεαν η Ubisoft και αγορασα το DLC με 6.40 καποια στιγμη θα το πιασω αλλα με στεναχωρεις λιγο με αυτο που γραφεις.

 

 

Με τραβηξε να παιξω horroraki και επιασα το Moons Of Madness. Επαιξα ενα 2ωρακι δεν με απογοητευσε καθολου

2021-08-08-00-53.png

2021-08-08-01-31.png

2021-08-08-02-59.png

2021-08-08-03-00.png

2021-08-08-03-03.png

2021-08-08-03-04.png

2021-08-08-03-27-05.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Immortals Fenyx Rising. Πολυ ομορφο art design ωραιο gameplay στα προτυπα της ubisoft και ενα τερμα κωμικο στοιχειο στο narrative που κανει το παιχνιδι οσο πιο ευχαριστο γινεται. Εγινε edit το exe για να ειναι ultrawide και τα cutscenes και μπηκε και reshade για να καθαρισει η εικονα και να τονωσω λιγο τα χρωματα. 

Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-20-36-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-20-38-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-20-54-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-21-05.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-21-24.
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-21-29-
Immortals-Fenyx-Rising-2021-08-26-21-47.

 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανηλθα στο Gaming μετα απο 8 χρονια. Ο λογος που σταματησα ο γαμος και ο λογος που επεστρεψα το διαζυγιο... Πηρα το xbox series s και παιζω παιχνιδια απο το Game Pass.
Τα χρονια περασαν και δεν με ενθουσιαζει το ιδιο...
Αυτο που μου εχει κανει εντυπωση το MLB The Show 21. Παλια επαιζα αθλητικα απο ολα τα σπορ και γνωριζω καλα το αθλημα. Πραγματικα αυτο το παιχνιδι ειναι οτι καλυτερο απο sport game εχω παιξει. Ισως μονο το ESPN NFL 2k4 η το πλησιαζει. Αψογη παρουσιαση,, γραφικα και gameplay.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Immortals Fenyx Rising[Main Game 99%]

resize-16314113501539974684-IFREPICSTDSt

https://store.ubi.com/us/immortals-fenyx-rising/5cec210a39798c0870c07684.html?lang=en_US

Ενα υπεροχο παιχνιδι απο την ubisoft που θα χαμογελασετε σε πολλες στιγμες με αρκετους διαλογους θα θαυμασετε τον πανεμορφο κοσμο και το πολυ εξυπνο platforming που εχει και θα δειτε με αλλο ματι την δικη μας ελληνικη μυθολογια με τους θεους του Ολυμπου.  Η ιστορια μας εχει να κανει με τον Τυφων εναν τιτανα γεννημενο στα ταρταρα να προσπαθει να καταστρεψει τους θεους και παραλληλα και τους ανθρωπους και να ξανα φτιαξει τον κοσμο με αυτον κυριαρχο. Ο Διας καταφευγει στον Προμηθεα τον οποιο εχει φυλακισμενο και κλεινουν μια συμφωνια με τον Προμηθεα να επιλεγει εναν θνητο τον Fenyx που ως ο μονος ζωντανος στη γη προσπαθει να καταστρεψει τον Τυφων και να σωσει τη γη και τους ανθρωπους οι οποιοι εχουν γινει πετρα. Το gameplay του ειναι στα προτυπα της ubisoft εχουμε chests loot τα οποια ομως για να τα ανακαλυψουμε θα πρεπει να λυσουμε διαφορους γριφους πανω στο οποιο εχει γινει πολυ καλη δουλεια και υπαρχει μεγαλη ικανοποιηση οταν γινεται επιλυση αυτων. Τον Fenyx μπορουμε να τον κανουμε οπως θελουμε ανδρα γυναικα και να μοιαζει οπως εμεις θελουμε. Προσωπικα επελεξα γυναικα και δεν το μετανιωσα στιγμη.

Τα γραφικα του ειναι στυλ breath of the wild και ειναι πανεμορφα με ζωντανα χρωματα και μοναδικο art design. Στην αρχη ο Fenyx ειναι τοσο αδυναμος που για να τα βαλει με 2-3 εχθρους θα χρειαστει βοηθεια απο διαφορα potion και πολυ προσοχη. Οσο προχωραμε νιωθουμε την αναβαθμισιμοτητα στον χαρακτηρα μας και αποκταμε δυναμη κοντα σε αυτη των θεων ωστε να μπορεσουμε να τα βαλουμε ακομα και με τους δυνατοτερους εχθρους του παιχνιδιου. Το πιο εξυπνο μερος του παιχνιδιου ειναι τα vaults περιοχες του Ταρταρου που πρεπει να λυσουμε καποια ειναι δυνατα και καποια myth challenges στον εξω κοσμο. Το παιχνιδι ειναι ενα κρυφο διαμαντακι προσωπικα γελασα σε παρα πολλες στιγμες το narrative απο Δια-Προμηθεα ειναι μοναδικο αλλα και οι 4 θεοι που θα πρεπει να ελευθερωσουμε στη διαρκεια του παιχνιδιου[Αρης/Αθηνα/Αφροδιτη/Ηφαιστος] ειναι υπεροχοι με καφρικους διαλογους αλλα και ο καθενας εχει την προσωπικοτητα που γνωρισαμε απο μικροι. Ο Ερμης ο οποιος μας βοηθαει απο την αρχη θα γινει ο αγαπημενο σας.

Για οσους παιζεται σε ultrawide πρεπει να γινει ενα edit στο exe αρχειο και δεν θα εχετε μπαρες σε κανενα σημειο στο παιχνιδι στα cutscenes παρα μονο σε καποια pre render cutscenes που ειναι λιγα λεπτα απο τις 50 ωρες που κραταει το παιχνιδι για 100%.  Το παιχνιδι το πηγα 99% ισως μου διεφυγε καποιο hidden quest αν και απο οσο ειδα τα εχω κανει ολα η ισως καποιο να glitchare και να μην καταγραφηκε. Παρολα τα παρα πολλα chests που εχει το παιχνιδι δεν βαρεθηκα λεπτο γιατι ειναι τοσο εξυπνα φτιαγμενο το παιχνιδι εχει υπεροχη μουσικη που σε βαζει στον κοσμο του με υπερβολικα αξιαγαπητους χαρακτηρες με καφρικους διαλογους που δειχνει και την αλλη μερια των θεων που το βαζω μεσα στα 5 καλυτερα παιχνιδια της Ubisoft.

Μεσα στην απαισιοδοξια της εποχης μας λογο covid το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι τοσο αισιοδοξο οσο πρεπει που αυτες οι 50 ωρες ειναι αρκετες για να σας κανει να περασετε ομορφα να γελασετε με την ψυχη σας αλλα και να παιδεψετε το μυαλο σας. Υπαρχουν και 3 DLC που συνδεονται με το βασικο παιχνιδι θα τα ξεκινησω αυριο ελπιζω να ειναι το ιδιο καλα. 9.2/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/B1ShzJx

 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Immortals Fenyx Rising[A New God+Myths of the Eastern Realm][100%]

imfmyths-800x400.jpg

https://store.ubi.com/uk/immortals-fenyx-rising---season-pass/5f85cb530d253c0584642902.html

Μολις τελειωσα το βασικο παιχνιδι επιασα το New Gods το πρωτο DLC του παιχνιδιου το οποιο θα μας παει στο Πανθεον στο μερος που ζουν ολοι οι θεοι. Εκει ο χαρακτηρας μας ο Fenyx θα περασει μεσα απο 24+1 trials ωστε να παρει μια θεση διπλα στους θεους. Το βρηκα απολαυστικο πιανει τα 5 βασικα skills που γνωρισαμε στο βασικο παιχνιδι και τα εξελισσει με ενα ιδιαιτερο τροπο το καθενα κανοντας καποιους γριφους αρκετα πιο δυσκολους και συναμα προσιτους μολις σκεφτουμε out of the box. Καποιοι με δυσκολεψαν οταν τους εβγαλα ομως η ικανοποιηση ηταν μεγαλη. Οσοι αγαπησατε τα vaults στο βασικο παιχνιδι θα σας αρεσει ακομα περισσοτερο το New Gods. 11 ωριτσες για τα παντα ολα χρειαστηκαν ουτε λεπτο παραπανω και εκλεισε υπεροχα με τους θεους να κανουν παρτυ παρεα με τον Fenyx. 9/10

Στο δευτερο DLC το Myths of the Eastern Realm θα ταξιδεψουμε στην Κινεζικη μυθολογια με τον χαρακτηρα μας Ku και τη βοηθεια της θεας Nuwa και Gong Gong να προσπαθουμε να επαναφερουμε την ισορροπια των παντων. To DLC ειναι πανομοιοτυπο με το βασικο παιχνιδι αλλα χωλαινει παρα πολυ στους διαλογους γενικα δεν με τρελανε. Λιγο διαφορετικοι γριφοι και οι εχθροι απλα εχουν αλλα χρωματα οπως και η μαχη ειναι ιδια με μικροαλλαγες. 6.5/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το καθε DLC

https://postimg.cc/gallery/xMnFF4x

https://postimg.cc/gallery/tgRdFRq

 

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moons of Madness

game-steam-moons-of-madness-cover.jpg

https://store.steampowered.com/app/1012840/Moons_of_Madness

Τα Φεγγαρια της Τρελας ειναι ενα ατμοσφαιρικο horror παιχνιδι με δημιουργο την Rock Pocket Games στο πρωτο τους παιχνιδι. Θα το χαρακτηριζα κλειστοφοβικο με μια τρομερα κλειστοφοβικη ατμοσφαιρα. Το παιχνιδι θα μας παει στον Αρη οπου ο χαρακτηρας μας Shane ως μελος του πληρωματος βρισκεται σε αποστολη για την ανακαλυψη ενος μυστηριου σηματος απο τα εγκατα του πλανητη. Το παιχνιδι αμφιταλαντευεται μεταξυ πραγματικοτητας και τρελας μεχρι το τελος. Τα logs που βρισκουμε στους υπολογιστες θα μας διηγηθουν ακριβως τι συμβαινει και τι πραγματικα συμβαινει στον πλανητη Αρη. Το παιχνιδι μου θυμισε εντονα Alien και λογο των οργανισμων που θα συναντησουμε και εξαιτιας της ατμοσφαιρας με τον αρχαιο πολιτισμο. Παιζεται αυστηρα με ακουστικα μιας και ο ηχος παιζει πρωταρχικο ρολο στο παιχνιδι. Στα του gameplay το παιχνιδι εχει κυριως γριφους θα τους χαρακτηριζα εξυπνους που θελουν καποια σκεψη αλλα κυριως παταει στο narrative της υπεροχης ιστοριας που θελει να δωσει και στην ατμοσφαιρα παρα στο gameplay. Στην τελικη μιλαμε για ενα ατοφιο ατμοσφαιρικο horror οποτε πιστευω δεν θα ξενισει το αρκετα απλοικο gameplay του. Εχουμε jump scares εχουμε καποιες εντονες στιγμες αγχους αλλα μεχρι εκει. Θα ηθελα να εχει ελληνικα γιατι καποια logs παρα ειχαν περιεργες λεξεις πιανεις το κεντρικο νοημα αλλα χανεις αυτο ακριβως που ηθελαν να διηγηθουν developers. Τα γραφικα ειναι υπεροχα απολυτα αληθοφανη και εχει δωθει βαση στη λεπτομερεια. Το παιχνιδι εχει 2 τελη. Τελειωσα πρωτα αυτο που ηθελα και επειτα απο το resume σε παει στο last checkpoint οποτε ειδα και το αλλο. Ειναι ενα παιχνιδι που δεν εχει ακουστει πολυ και αδικα οποτε οσοι αρεσκεστε σε τετοιου ειδους παιχνιδια δωστε του μια ευκαιρια και υποσχομαι δεν θα σας απογοητευσει. 8.5/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/Rn2J0Jf/5e09b847

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Close To The Sun[100%]

66966-Close-To-The-Sun.jpg

https://store.steampowered.com/app/968870/Close_to_the_Sun

Το Close to the Sun ειναι ενα παιχνιδι horror μυστηριου φτιαγμενο απο την [Storm in a Teacup]. Η ιστορια μας ξεκιναει με την Rose να την κοπελα που βλεπουμε στο εξωφυλλο πιο πανω να εχει λαβει απο την επιστημονα αδερφη της Ada ενα γραμμα το οποιο την λεει να ερθει στο Helios μια κιβωτο μεσα στο νερο ωστε να την βοηθησει. Helios ειναι το μερος το οποιο εφτιαξε ο Νικολα Τεσλα ο γνωστος σε ολους μας επιστημονας στο οποιο μυστικα μαζευει τους καλυτερους επιστημονες του κοσμου για να δημιουργησουν νεες εφευρεσεις. Καταφθανοντας εκει θα δουμε οτι ολο το μερος εχει μπει σε καραντινα. Στη διαρκεια των 10 chapter θα μαθουμε τι ακριβως συμβαινει με το μερος τι γινεται με την αδερφη μας και γιατι ειναι σε καραντινα η βαση. Δεν θελω να γραψω παραπανω γιατι εγκυμονουν spoilers και ειναι αυτο που κραταει ολο το παιχνιδι. Το gameplay του ειναι οσο πιο απλο γινεται θα μπορουσα να το πω walking simulator η running simulator στα σημεια που μας κυνηγανε. Το παιχνιδι με κρατησε λογο της μοναδικης ατμοσφαιρας των πανεμορφων ρεαλιστικων γραφικων και του υπεροχου ηχου προτεινω εννοειται ακουστικα. Το υπολοιπο κομματι βρισκεται σε μετριο επιπεδο με την ιστορια να εχει το μυστηριο της αλλα να μην καταφερνει να εντυπωσιασει καποια chapters παραειναι αδυναμα. Το παιχνιδι εχει collectibles τα οποια ειναι αρκετα ευκολο να βρεθουν με λιγο ψαξιμο. Συνολικα μου αφησε αναμεικτες εντυπωσεις το παιχνιδι τελειωνει και αφηνει κενο για δευτερο μερος οταν και αν βγει. 7.3/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/pzrGsn2/ebd1039e

 

Στην παρακατω playlist εχω ανεβασει ολα τα chapters του παιχνιδιου για οποιον απλα θελει να το δει για την ιστορια που εχει να προσφερει

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λιώνω στο AC Rogue, για δεύτερη φορά. Μία στο Χ360 και τώρα στο PS3. Πολύ ωραίος τίτλος.

Γενικά όλο το American Saga της σειράς το γουστάρω. Πρέπει να δω και το Liberation κάποια στιγμή.

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα farcry3 στο πισι μου και μετά θα πιάσω το farcry5 του ps4 pro , έπειτα το new dawn που επίσης έχω στο πισι.

Κανα καλό μοντ υπάρχει για το 3 Κίνγκ; Για γραφικά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, thePRODIGY said:

Εγώ λιώνω στο AC Rogue, για δεύτερη φορά. Μία στο Χ360 και τώρα στο PS3. Πολύ ωραίος τίτλος.

Γενικά όλο το American Saga της σειράς το γουστάρω. Πρέπει να δω και το Liberation κάποια στιγμή.

Πολυ καλο το Rogue και το μονο AC που παιζουμε και ως templar και ως Assassin βλεπουμε δηλαδη την οπτικη και απο τις 2 μεριες. Δεν ειναι black flag αλλα οι ναυμαχιες ειναι αρκετα καλυτερες.

5 ώρες πριν, Inevar said:

Εγώ ξεκίνησα farcry3 στο πισι μου και μετά θα πιάσω το farcry5 του ps4 pro , έπειτα το new dawn που επίσης έχω στο πισι.

Κανα καλό μοντ υπάρχει για το 3 Κίνγκ; Για γραφικά.

Εδω εισαι φιλε μου να το ευχαριστηθεις

https://www.nexusmods.com/farcry3/mods/200

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλη η φάση με τις αποικίες (μετέπειτα Η.Π.Α.) την λατρεύω. Μου αρέσει πολύ το setting ιστορικά (αλλά και γεωγραφικά) των AC3/Rogue.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο μοντακι Κινγκ , μιλάμε γραφικαρες ! Το μόνο που με χαλάει είναι που χάλασαν τον map πυξίδα μέσα στο game , όχι όταν πατάς το Μ. Εκεί όλα καλά.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εδώ και λίγη ώρα με πετάξε έξω το παιχνίδι, προσπάθησα 5 φορές να ξαναμπώ , πάει να φορτώσει το save αλλά μάταια. Να πώ πως το δούλεψα ώρες αρκετές με το mod. (Εξάλλου δεν υπάρχει επιλογή απενεργοποίησής του.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δυστυχώς ούτε από άλλο save ανοίγει, κολλάει στο φόρτωμα και με πετάει.

------------------------

Του έκανα files verification που ουσιαστικά πέταξε έξω το mod, οπότε θα ξαναπεράσω το mod και όταν ξαναγίνει αυτό πάλι θα περάσω το mod πάνω.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2021 at 5:40 ΜΜ, Inevar said:

Πολύ καλο μοντακι Κινγκ , μιλάμε γραφικαρες ! Το μόνο που με χαλάει είναι που χάλασαν τον map πυξίδα μέσα στο game , όχι όταν πατάς το Μ. Εκεί όλα καλά.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εδώ και λίγη ώρα με πετάξε έξω το παιχνίδι, προσπάθησα 5 φορές να ξαναμπώ , πάει να φορτώσει το save αλλά μάταια. Να πώ πως το δούλεψα ώρες αρκετές με το mod. (Εξάλλου δεν υπάρχει επιλογή απενεργοποίησής του.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δυστυχώς ούτε από άλλο save ανοίγει, κολλάει στο φόρτωμα και με πετάει.

------------------------

Του έκανα files verification που ουσιαστικά πέταξε έξω το mod, οπότε θα ξαναπεράσω το mod και όταν ξαναγίνει αυτό πάλι θα περάσω το mod πάνω.

Μηπως κατι περαστηκε λαθος φιλε μου? Ελπιζω να κρατησες το save και να ξανα περασεις το mod απο πανω να μην χρειαστηκε δηλαδη να το ξανα παιξεις απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 9:38 ΜΜ, coulis said:

 

 

On 12/10/2021 at 11:28 ΜΜ, coulis said:

 

On 12/10/2021 at 1:46 ΜΜ, Inevar said:

 

 

On 16/10/2021 at 10:12 ΜΜ, king2009 said:

 

 

4 ώρες πριν, king2009 said:

Μηπως κατι περαστηκε λαθος φιλε μου? Ελπιζω να κρατησες το save και να ξανα περασεις το mod απο πανω να μην χρειαστηκε δηλαδη να το ξανα παιξεις απο την αρχη.

Με αυτο το verification που έκανα μέσα από το ubisoft connect δεν χάθηκαν τα saves  ευτυχώς απλά επανέφερε το παιχνίδι εκεί που ήταν χωρίς mod , ξαναπέρασα το mod και δουλεύει κανονικά ευτυχώς. Τις οδηγίες τις ακολούθησα εξαρχής όπως ήτανε τώρα να σκάλωσε κάπου δεν ξέρω έτσι είναι αυτά το θέμα είναι ότι δεν χάνονται τα saves ευτυχώς .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inevar said:

 

 

 

Με αυτο το verification που έκανα μέσα από το ubisoft connect δεν χάθηκαν τα saves  ευτυχώς απλά επανέφερε το παιχνίδι εκεί που ήταν χωρίς mod , ξαναπέρασα το mod και δουλεύει κανονικά ευτυχώς. Τις οδηγίες τις ακολούθησα εξαρχής όπως ήτανε τώρα να σκάλωσε κάπου δεν ξέρω έτσι είναι αυτά το θέμα είναι ότι δεν χάνονται τα saves ευτυχώς .

Παλι καλα οποτε ολα καλα με τα saves. Ελπιζω να μην ξανα εχεις θεμα εφοσον σου δουλευει το mod δεν μπορει να σε πεταει καπου σκαλωσε. Παιξε λιγες φορες και βλεπεις πως θα παει. Αλλιως θα σε στειλω καποιο reshade που εκει σιγουρα δεν θα εχεις θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 11:46 ΜΜ, king2009 said:

Παλι καλα οποτε ολα καλα με τα saves. Ελπιζω να μην ξανα εχεις θεμα εφοσον σου δουλευει το mod δεν μπορει να σε πεταει καπου σκαλωσε. Παιξε λιγες φορες και βλεπεις πως θα παει. Αλλιως θα σε στειλω καποιο reshade που εκει σιγουρα δεν θα εχεις θεμα. 

Παρατηρώ ότι κάπου το mod χάλασε...τι θέλω να πω, δες μια διαρκή ομίχλη πορτοκαλί, αυτό δεν υπήρχε. Υπάρχει μηπως κάποια ρύθμιση;

825339855_3.thumb.jpg.027b289f33d8b7c834b25583ac68ac87.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Inevar said:

Παρατηρώ ότι κάπου το mod χάλασε...τι θέλω να πω, δες μια διαρκή ομίχλη πορτοκαλί, αυτό δεν υπήρχε. Υπάρχει μηπως κάποια ρύθμιση;

825339855_3.thumb.jpg.027b289f33d8b7c834b25583ac68ac87.jpg

Μηπως εβαλες καποιο αλλο mod απο πανω γιατι το συγκεκριμενο mod δεν δουλευει σε συνδιασμο με αλλα και δημιουργει προβληματα οπως το παραπανω. Δοκιμασες να κλεισεις το παιχνιδι και ξανα ανοιγμα μηπως στρωσει? Σιγουρα αυτο το πορτοκαλι δεν ειναι. Το mod πρακτικα αλλαζει αρκετα textures στο παιχνιδι προσθετει skins εφοσον δεν ειχες θεμα μεχρι στιγμης κατι το επηρεασε μηπως καποια ρυθμιση στα γραφικα η καποια αλλαγη του driver? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, king2009 said:

Μηπως εβαλες καποιο αλλο mod απο πανω γιατι το συγκεκριμενο mod δεν δουλευει σε συνδιασμο με αλλα και δημιουργει προβληματα οπως το παραπανω. Δοκιμασες να κλεισεις το παιχνιδι και ξανα ανοιγμα μηπως στρωσει? Σιγουρα αυτο το πορτοκαλι δεν ειναι. Το mod πρακτικα αλλαζει αρκετα textures στο παιχνιδι προσθετει skins εφοσον δεν ειχες θεμα μεχρι στιγμης κατι το επηρεασε μηπως καποια ρυθμιση στα γραφικα η καποια αλλαγη του driver? 

Έλα ντε... Το πολύ πολύ να το ξαναπεράσω από πάνω αφού κάνω αυτό το verification μέσω Unisoft connect.

Αλλαγή στα γραφικά ίσως και να έκανα αλλά την επαναφερα οπότε δεν θα φταίει αυτό, το έκλεισα και ανοιξα ναι 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Inevar said:

Έλα ντε... Το πολύ πολύ να το ξαναπεράσω από πάνω αφού κάνω αυτό το verification μέσω Unisoft connect.

Αλλαγή στα γραφικά ίσως και να έκανα αλλά την επαναφερα οπότε δεν θα φταίει αυτό, το έκλεισα και ανοιξα ναι 

Τι να πω δεν ξερω για στο κανει αυτο. Αν το ξανα περασεις φροντισε να μην αλλαξεις τιποτα στα γραφικα μετα να δουμε μηπως στο ξανα κανει. Το ειχα περασει παλιοτερα και δεν ειχα παρομοια θεματα καπου λογικα κολλαει η δουλεια αλλα και παλι αφου σου δουλευει μια χαρα μερικες μερες ειναι περιεργο να σε κανει νερα αργοτερα χωρις να εχεις πειραξει κατι. Να κανει τα δικα του το uplay? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...