Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσπαθησει εδώ και πολύ καιρό να ενημερώσω το σύστημα της amd radeon rx 580 αλλά οταν πάω να το κάνω μου βγάζει error για το installmanager οτι δεν το βρίσκει, μετά το κατεβάζω από αλλού και παω να το τρέξω ως admin και μου βγαζει NSIS error , ψάχνω και αυτό το πρόβλημα αλλά δεν βγάζω άκρη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθησει εδώ και πολύ καιρό να ενημερώσω το σύστημα της amd radeon rx 580 αλλά οταν πάω να το κάνω μου βγάζει error για το installmanager οτι δεν το βρίσκει, μετά το κατεβάζω από αλλού και παω να το τρέξω ως admin και μου βγαζει NSIS error , ψάχνω και αυτό το πρόβλημα αλλά δεν βγάζω άκρη.

 

Τρεκε ενα ddu αρχικα και κανε ολικο unistall των drivers της καρτας γραφικων

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Επειτα κατεβασε τους επισημους απο το site της amd και κανε install.

Link to comment
Share on other sites

Τρεκε ενα ddu αρχικα και κανε ολικο unistall των drivers της καρτας γραφικων

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Επειτα κατεβασε τους επισημους απο το site της amd και κανε install.

 

Έκανα uninstall τα recommended που μου εγραφε, κατέβασα χειροκίνητα τα drivers της radeon rx 580 αλλά οταν παω να το εγκαταστήσω δεν με αφηνει και μου λεει NSIS error....ειναι κανα firewall που το εμποδιζει;

 

ΥΓ ουτε firewall ουτε τιποτα φταιει..

 

Εγκατέστησα το NSIS installer μολις και συνεχίζω..

 

Πάλι τα ίδια.. ακρη γιοκ.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα uninstall τα recommended που μου εγραφε, κατέβασα χειροκίνητα τα drivers της radeon rx 580 αλλά οταν παω να το εγκαταστήσω δεν με αφηνει και μου λεει NSIS error....ειναι κανα firewall που το εμποδιζει;

 

ΥΓ ουτε firewall ουτε τιποτα φταιει..

 

Εγκατέστησα το NSIS installer μολις και συνεχίζω..

 

Πάλι τα ίδια.. ακρη γιοκ.

Windows 10 εισαι? Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας?

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 εισαι? Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας?

 

Ναι windows 10 φυσικά. Ασυμβατότητας όσον αφορά οποίες παραμέτρους;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα uninstall τα recommended που μου εγραφε, κατέβασα χειροκίνητα τα drivers της radeon rx 580 αλλά οταν παω να το εγκαταστήσω δεν με αφηνει και μου λεει NSIS error....ειναι κανα firewall που το εμποδιζει;

 

ΥΓ ουτε firewall ουτε τιποτα φταιει..

 

Εγκατέστησα το NSIS installer μολις και συνεχίζω..

 

Πάλι τα ίδια.. ακρη γιοκ.

Έχω RX570 , ποτέ δεν είχα θέμα με εγκατάσταση drivers.

Τι είναι αυτό το NSIS;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω RX570 , ποτέ δεν είχα θέμα με εγκατάσταση drivers.

Τι είναι αυτό το NSIS;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Έλα ντε... Με έχει γκαστρώσει αυτό το πράγμα... Να δεις που είναι κάτι πολύ απλό που αυτή τη στιγμή δεν μου πάει στο μυαλό...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σφάλμα γενικότερα είναι για κατεστραμμένα installers, ή κάποιο θέμα με την registry και τον installer.

Δοκίμασε τα κλασικά για αρχή. Εκκαθάριση cache του browser και registry (με ccleaner πχ), απενεργοποίηση των antivirus, άλλη πηγή για κατέβασμα, μετακίνηση του αρχείου σε άλλο φάκελο και μετονομασία.

Δεν είχα θέμα ποτέ με την 580, αλλά μου έτυχε το ίδιο θέμα (και κάποια άλλα) με το sonic studio και έτσι λύθηκε το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σφάλμα γενικότερα είναι για κατεστραμμένα installers, ή κάποιο θέμα με την registry και τον installer.

Δοκίμασε τα κλασικά για αρχή. Εκκαθάριση cache του browser και registry (με ccleaner πχ), απενεργοποίηση των antivirus, άλλη πηγή για κατέβασμα, μετακίνηση του αρχείου σε άλλο φάκελο και μετονομασία.

Δεν είχα θέμα ποτέ με την 580, αλλά μου έτυχε το ίδιο θέμα (και κάποια άλλα) με το sonic studio και έτσι λύθηκε το συγκεκριμένο.

 

Τελικά η RX580 pulse που κατέχω είναι η 580Χ , κατέβασα τα driver αλλά μάταια... πάλι μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα. Για να δοκιμάσω αυτό που λες.

 

Να πω σε αυτό το σημείο οτι ο AMD drivers installer δεν υπάρχει πλέον μέσα διότι τα αφαίρεσα μεσω της διαδικασίας DDU. Το κουτί της κάρτας γραφικών περιέχει ενα cd με drivers μάλλον , αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω μιας και δεν έχω cd reader.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω απελπιστεί , τα εχω δοκιμάσει όλα, κάτεβασα και απο αλλη πηγή , εκανα εκκαθαριση της κας και παλι τιποτα. Εκανα αλχημείες και πάλι τίποτα!! NSIS error installing launcher..

 

 

ΥΓ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!! δοκίμασα να πάρω το .exe αρχειο και να το πετάξω μεσα στο φακελο της AMD , παω να το τρέξω και λειτουργεί!!! λιγη εμπειρία χρειάζεται , ευτυχως κατι κάνω.

 

 

ΥΓ2 παρόλο που έχω βάλει και τα τελευταία drivers ,τα 19.12.1 του Δεκεμβρίου..το Skyrim αρνείται πεισματικά να ανοίξει!! Πάω να κάνω new game και με πετάει απλά έξω!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω απελπιστεί , τα εχω δοκιμάσει όλα, κάτεβασα και απο αλλη πηγή , εκανα εκκαθαριση της κας και παλι τιποτα. Εκανα αλχημείες και πάλι τίποτα!! NSIS error installing launcher..

 

 

ΥΓ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!! δοκίμασα να πάρω το .exe αρχειο και να το πετάξω μεσα στο φακελο της AMD , παω να το τρέξω και λειτουργεί!!! λιγη εμπειρία χρειάζεται , ευτυχως κατι κάνω.

 

 

ΥΓ2 παρόλο που έχω βάλει και τα τελευταία drivers ,τα 19.12.1 του Δεκεμβρίου..το Skyrim αρνείται πεισματικά να ανοίξει!! Πάω να κάνω new game και με πετάει απλά έξω!

Αν μπορεις παρε backup και πηγαινε για format. Αυτο με το nsis δεν ειναι φυσιολογικο και καπου κολλαει το ολο πραγμα. Και το skyrim αρκετα παλιο παιχνιδι επρεπε να παιζει ανετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παμε μερικα screens απο Ghost Recon Breakpoint

2019-12-02-16-29.png&key=e70518d445d079713fff84e91420c4fa7a40a662e70648c779884c07b84e6986

2019-12-02-17-05.png&key=1fff1903120ab09e04f5089cae5718652355cad3ab31899cf91d6fb597c7d417

2019-12-02-17-07-01.png&key=c674a2b5c0e3a4567cf4ed2dc485218f1a808a8c975008ec0d924d20c813f156

2019-12-02-19-46.png&key=024fa3525a9c148b4cf9a41ae4956c28f0bda4156512c19218f84a8bcf69d52e

Link to comment
Share on other sites

Θα απεγκαταστήσω αν είναι το skyrim και θα το εγκαταστήσω μπας και λειτουργήσει, ως ύστατη λύση αυτό. Αν δεν πιάσει δεν θα κάνω αλχημείες θα κάνω ένα format και τέλος. Το ίδιο πράγμα μου κάνει και σε ένα ακόμα παιχνίδι το shadow warrior αλλά ξέχασα να το αναφέρω.

Τι γίνεται όμως με την ενεργοποίηση των windows; υπάρχει κίνδυνος το κλειδί που έβαλα από το good offer 24 να μην χρησιμοποιείται ξανά;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον Microsoft λογαριασμό σου στο pc για να γίνει ένα με το κλειδί.

Όταν κάνεις sign in με τον account σου μετά από format, δεν θα χρειάζεται κάτι.

Γενικότερα βέβαια η διαδικασία γίνεται πλέον πανεύκολα στα w10 και μέσα από τις ρυθμίσεις, χωρίς φλασάκια/cd και κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μάγκες το κατάφερα!!!

Έκανα ολικό reset των windows 10, έπειτα εγκατέστησα κανονικά τα drivers, έβαλα το steam και κατέβασα πρώτα το skyrim για crash test και όντως άνοιξε παίδες και είμαι χαρούμενος. Τώρα εννοείται κατεβάζω το counter strike global offensive.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μάγκες το κατάφερα!!!

Έκανα ολικό reset των windows 10, έπειτα εγκατέστησα κανονικά τα drivers, έβαλα το steam και κατέβασα πρώτα το skyrim για crash test και όντως άνοιξε παίδες και είμαι χαρούμενος. Τώρα εννοείται κατεβάζω το counter strike global offensive.

Τέλεια κάποιο θέμα ειχε ίσως με την registry. Καλό παίξιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

RAGE 2[TerrorMania DLC]

maxresdefault.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/548570/RAGE_2/

 

Το δευτερο DLC του Rage 2 μας μεταφερει σε εναν παραλληλο κοσμο στον οποιο επικρατουν σκελετοι καθε λογης με ροπαλα ασπιδες σπαθια οπλα μπαζουκα μαζι με τους giants σκελετους σαν mini bosses. Στη διαρκεια θα παρουμε και ενα νεο οπλο-σπαθι στα προτυπα του DLC. Η ατμοσφαιρα θυμιζει halloween και η Bethesda το εβγαλε ακριβως πανω στην γιορτη. Θα προτεινα να το παιξετε μονο εφοσον εχετε τερματισει το βασικο παιχνιδι μαζι με το Rise of the ghosts και εχετε τον παικτη στο φουλ. Προσφερει ενα challenge αν και οχι τοσο δυσκολο οσο θα περιμενε κανεις. Γρηγορο gameplay pure fun πιστολιδι σε ενα 90λεπτο DLC. Ελπιζω στο επομενο DLC να δωσουν και λιγη βαση στην ιστορια. 7/10

 

Βγηκαν 89 φωτογραφιες στο παρον DLC να παρετε μια ιδεα

https://postimg.cc/gallery/1b2hf0pyc/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Γειά σου King2009. Βλέπω που και που το θέμα και βλέπω τα review σου. Πολύ ωραία και βλέπω ότι τα παίζεις τα παιχνίδια πριν σχολιάσεις. :up::clap::)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου King2009. Βλέπω που και που το θέμα και βλέπω τα review σου. Πολύ ωραία και βλέπω ότι τα παίζεις τα παιχνίδια πριν σχολιάσεις. :up::clap::)

 

Να σε καλα φιλε μου. Εννοειται για αναλυτικο review πρωτα τα τελειωνω και μετα γραφω αναλυτικα. Ενδιαμεσα μπορει να βαλω καποιο screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά έχω μαύρα μεσάνυχτα όσον αφορά το Gaming σε υπολογιστή

 

Πήρα το lenovo c340 με επεξεργαστή ryzen 5 και ενσωματωμένη κάρτα γραφικών AMD Radeon RX Vega 8

8gb ram

Τι παιχνίδια μπορώ να παίζω? Είναι πολύ αδύναμο για τα καινούργια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά έχω μαύρα μεσάνυχτα όσον αφορά το Gaming σε υπολογιστή

 

Πήρα το lenovo c340 με επεξεργαστή ryzen 5 και ενσωματωμένη κάρτα γραφικών AMD Radeon RX Vega 8

8gb ram

Τι παιχνίδια μπορώ να παίζω? Είναι πολύ αδύναμο για τα καινούργια?

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε εδώ

1. https://www.game-debate.com/search/games

και εδώ

2. https://www.systemrequirementslab.com/cyri

 

Μπορείς να δεις ένα παιχνίδι που σε ενδιαφέρει αν μπορεί ο υπολογιστής σου να το "τρέξει".

Edited by vampyre
typo
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Need For Speed Heat

Νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με ενα απο τα πιο απολαυστικα NFS των τελευταιων χρονων. Η palm city που ειναι το παιχνιδι ειναι μια πανεμορφη πολη με πολυ κινηση και παρα παρα πολυ βροχη δεν θα μας κανει να βαρεθουμε λεπτο. Υπαρχουν speedtraps/billboards/collectibles decals και αναλογα αν ειναι μερα η βραδυ εχουμε και τους αναλογους αγωνες. Το βραδυ ειναι το σοβαρο παιχνιδι ομως με τις αστυνομιες που γινεται ο κακος χαμος. Μου θυμισε αρκετα most wanted εδω εχουμε το heat level που οσο πιο μεγαλο ειναι ερχονται ολο και πιο πολλες αστυνομιες. Στα υπολοιπα εχουμε το reputation αναμεσα στον underground κοσμο και στα του modding υπαρχει μεχρι και ηχοσυστημα και γενικα φτιαχνεις τα παντα απο το χρωμα του nitro μεχρι τον θορυβο η το δισκοφρενο. Ανωτερο απο το payback μεχρι στιγμης που εκει τελειωσα το main story και μετα το αφησα εδω βλεπω να προσπαθω να κανω οσα περισσοτερα μπορω.Στα των γραφικων με νταλια ηλιος το πρωι δειχνουν χαλια αλλα με την απιστευτη βροχη η ακομα καλυτερα το βραδυ με τα χιλιαδες φωτα και τις αντανακλασεις εχουμε μια παλετα γραφικων ανταξια για το 2019.

 

2019-12-29-08-00.png

2019-12-29-07-08.png

2019-12-29-07-08-01.png

2019-12-29-07-09.png

2019-12-29-07-14.png

2019-12-29-07-14-01.png

2019-12-29-07-14-02.png

2019-12-29-08-08.png

2019-12-29-08-19.png

2019-12-29-08-20-01.png

2019-12-29-08-28-01.png

2019-12-29-08-29-01.png

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ... βρηκα το cod ww2 σε προσφορα στο steam Rest Of World , ενώ στο EU είναι ακριβότερο.. αν το αγοράσω για ROW δεν θα μπορω να το παίξω;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...