Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο, δεν είναι όλα τα releases αρπαχτές και κάποια ασφαλώς ξεχωρίζουν από το συφερτό. Το παραδέχθηκα ήδη από το πρώτο μήνυμα εδώ.

 

Η αυθαίρετη 10ετία αναμονής οφείλεται στο ότι είμαι παράξενος, αλλά ευτυχώς υπάρχει τεράστιο backlog παιχνιδιών που μου επιτρέπει να είμαι συνεπής-παράξενος.

 

 

Επίσης, αν ποτέ βγω στη σύνταξη (σε n χρόνια, /. n > 0), θα έχω όλο το χρόνο να παίξω τα καλά παιχνίδια. Δες πόσα πόσα παιχνίδια κυκλοφόρησαν το 1998, πόσα το 2008 και πόσα θα κυκλοφορήσουν το 2018.

 

Άσε, έχω καεί με το DNF.

Edited by kai50000
Link to comment
Share on other sites

Εχω ζηλια ναι. Ζηλεύω την μικροψυχια και τον ελιτισμο.

Μακαρι να την ελεγα και εγω στους υπόλοιπους για την αγοραστική τους ικανότητα.

 

Απορω που μετα απο ολα αυτα συνεχίζουν και σου μιλάνε στα σοβαρά.

 

Μιλαμε για παιχνίδια εδω. Οχι για εγκεφάλους και πορτοφολια.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Το backlogging θα με φάει και μένα, μπήκα στον χωρό της παρούσας γενιάς τέλος 2016.

 

Αν και όπως βλέπω να πηγαίνει το πράγμα με τα battle royales, θα αρχίσει να μικραίνει η "play later" λίστα.

 

Κάποτε με το πρώτο CoD Zombies DLC, ήταν αστείο και διασκεδαστικό. Τώρα οι περισσότεροι devs αρέσκονται στο να σου πετάξουν κάποια assets, δύο γραμμές σενάριο σε κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις και τα υπόλοιπα ας τα βρουν μεταξύ τους 16 μαντράχαλοι κάφροι.

 

Το YuGiOh που έπαιζα στο γυμνάσιο είχε περισσότερη πλάκα από αυτό.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Η καμμένοι που παίζουν pubg overwatch fortnite χάνουν πολλά από τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχουν και κάτι να πουν.

 

Οι ώρες που έχω ρίξει σε multiplayer minecraft (πολύ άνετα πάνω από 3-4.000) με τον ενα κολλητο μου είναι από τος καλύτερες ώρες gaming που έχω ρίξει. Το ίδιο και οι ~100 fortnite μέχρι τωρα

 

ㄟ(ツ)ㄏ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ώρες που έχω ρίξει σε multiplayer minecraft (πολύ άνετα πάνω από 3-4.000) με τον ενα κολλητο μου είναι από τος καλύτερες ώρες gaming που έχω ρίξει. Το ίδιο και οι ~100 fortnite μέχρι τωρα

 

ㄟ(ツ)ㄏ

Βρε και εγώ έχω 500 600 ώρες σε counter σε Lan και ακόμα 500 σε lineage επίσης με φίλους. Αλλά αυτά κάποια στιγμή περνάνε στα 15 16 τα κάναμε. Το minecraft εφόσον σου αρέσει πολύ καλά κάνεις και το λιώνεις το fortnite pubg δεν με κάνουν κάποια αίσθηση μετά από ατελείωτες ώρες ice world dust Italy.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο, δεν είναι όλα τα releases αρπαχτές και κάποια ασφαλώς ξεχωρίζουν από το συφερτό. Το παραδέχθηκα ήδη από το πρώτο μήνυμα εδώ.

 

Η αυθαίρετη 10ετία αναμονής οφείλεται στο ότι είμαι παράξενος, αλλά ευτυχώς υπάρχει τεράστιο backlog παιχνιδιών που μου επιτρέπει να είμαι συνεπής-παράξενος.

 

 

Επίσης, αν ποτέ βγω στη σύνταξη (σε n χρόνια, /. n > 0), θα έχω όλο το χρόνο να παίξω τα καλά παιχνίδια. Δες πόσα πόσα παιχνίδια κυκλοφόρησαν το 1998, πόσα το 2008 και πόσα θα κυκλοφορήσουν το 2018.

 

Άσε, έχω καεί με το DNF.

Παλιά έβγαιναν λίγα παιχνίδια και καλά. Τώρα βγαίνουν 10 φορές περισσότερα που σίγουρα κάποια θα είναι για το άρμεγμα. Ξεχωρίζεις τα καλά και τέλος. 10ετιας παιχνίδια παίζω και εγώ απλά 1 2 στο εξάμηνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το backlogging θα με φάει και μένα, μπήκα στον χωρό της παρούσας γενιάς τέλος 2016.

 

Αν και όπως βλέπω να πηγαίνει το πράγμα με τα battle royales, θα αρχίσει να μικραίνει η "play later" λίστα.

 

Κάποτε με το πρώτο CoD Zombies DLC, ήταν αστείο και διασκεδαστικό. Τώρα οι περισσότεροι devs αρέσκονται στο να σου πετάξουν κάποια assets, δύο γραμμές σενάριο σε κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις και τα υπόλοιπα ας τα βρουν μεταξύ τους 16 μαντράχαλοι κάφροι.

 

Το YuGiOh που έπαιζα στο γυμνάσιο είχε περισσότερη πλάκα από αυτό.

Μετά το 2010 έχουν βγει παιχνιδαρες. Περιμένω πως και πως και το crash bandicoot να τα παίξω και τα 3 μιας και μόνο το 3 είχα τελειώσει στο ps1 μαζί με κάτω κόσμο. Γενικα αψογα παιχνίδια μπορείς να πεις και τα thief 1 2 3 αλλά δεν παίζονται σήμερα. Myst riven παίζω στο κινητο πάντως είναι άλλη φάση αυτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Καμμένοι"

 

the irony is strong

Καλά πήγαινε σε ίντερνετ καφέ και αν δεν βρεις καμιά 10αρια άτομα να έχουν δίπλα Red Bull να είναι καμιά 50αρια ώρες ξαξρυπνοι τα λέμε. Έχω να πατησω σε Internet Cafe μια 10ετια για να παίξω αλλά η κατάσταση είναι αυτή. 3 μήνες lineage είχα κολλήσει το 2007 ποτέ ξανά με online.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα Vita για να θυμηθώ τα νιάτα μου. Ξεκίνησα την τριλογία Jak & Daxter
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι ώρες που έχω ρίξει σε multiplayer minecraft (πολύ άνετα πάνω από 3-4.000) με τον ενα κολλητο μου είναι από τος καλύτερες ώρες gaming που έχω ρίξει. Το ίδιο και οι ~100 fortnite μέχρι τωρα

 

ㄟ(ツ)ㄏ

 

Αφού δεν έχεις και κανα παιχνίδι της προκοπής. Εδώ είχες φάει κόλλημα με εκείνο το hot wheels.

 

Ξαναπήρα Vita για να θυμηθώ τα νιάτα μου. Ξεκίνησα την τριλογία Jak & Daxter

 

Χαρντκορίλας, σωραίος !!! Χρόνια πολλά για χθες btw !

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Χαρντκορίλας, σωραίος !!! Χρόνια πολλά για χθες btw !

 

Και μετά μπαίνουν τα βαριά χαρτιά. Resistance Burning Skies! :p:p

 

Ευχαριστώ πολύ Τζόνι μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μέτριο^

 

Προτίμησε το Killzone Mercenary.

Απίστευτο παιχνίδι, θα με θυμηθείς. Εμπειρία επιτραπέζιας κονσολας σε ολους τους τομείς.

 

Καμιά σχέση με το Burning Skies.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Και μετά μπαίνουν τα βαριά χαρτιά. Resistance Burning Skies! :p:p

 

Ευχαριστώ πολύ Τζόνι μου!

Μακριά

http://www.metacritic.com/game/playstation-vita/resistance-burning-skies

 

Καλύτερα ξανά παίξε τα εξαιρετικά πρώτα 3 στο ps3.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μέτριο^

 

Προτίμησε το Killzone Mercenary. Απίστευτο παιχνίδι, θα με θυμηθείς. Εμπειρία επιτραπέζιας κονσολας σε ολους τους τομείς.

 

Και τρελό replayability. Αγαπημένο το Killzone..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και τρελό replayability. Αγαπημένο το Killzone..

 

Ω ναι. Το τερμάτισα κολλητά τρεις φορές. Απίθανο.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εποχή έχει τα δικά της εθιστικά παιχνίδια. Πάντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν αυτοί που θα πέσουν στη λούμπα, αυτοί που θα βρέξουν τα πόδια τους, άντε μέχρι τη μέση και αυτοί οι οποίοι θα κράζουν από μακριά.

 

Θυμάμαι τη γιαγιά μου να παίρνει το θυμιατό και να λιβανίζει το σπίτι όταν με έβλεπε (και άκουγε να παίζω DooM), θυμάμαι τον αδερφό μου να με κράζει για τις ώρες που έριχνα στο SC2K και το MoO, ενώ ο ίδιος καιγόταν στο Sensible Soccer και στο Pinball Dreams. Στη σχολή το Μ/Κ είχε γίνει ο παράδεισος του LAN gaming. Κυρίως AoE, SC άντε και κανά Quake II.

Link to comment
Share on other sites

King διαφωνώ, το multiplayer με τη παρέα σου δεν έχει σχέση με ηλικία. Εγώ πλέον βαριέμαι τα single. Δε διασκεδάζω το ίδιο. Και έχω παιχνιδαρες στο backlog, αλλά απλώς δε με κρατάνε πάνω από μισάωρο τη φορά μαξ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

King διαφωνώ, το multiplayer με τη παρέα σου δεν έχει σχέση με ηλικία. Εγώ πλέον βαριέμαι τα single. Δε διασκεδάζω το ίδιο. Και έχω παιχνιδαρες στο backlog, αλλά απλώς δε με κρατάνε πάνω από μισάωρο τη φορά μαξ

Με την παρέα μου θα πάμε για ποδόσφαιρο βαρη καφέ ταβέρνα θα δούμε καμιά ταινία κτλ. Κάποτε όντως λιώναμε κυρίως counter και το διασκεδαζαμε. Τώρα που μεγαλώσαμε προσωπικά θέλω την ησυχία μου στο κάθε παιχνίδι που παίζω να με ταξιδέψει στον κόσμο του. Τώρα αν κανονίσουν κανα Lan όχι δεν λέω. Όπως τι βρίσκει ο καθένας είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον βαριέμαι τα single.

 

Πέτρο καταλαβαίνω ότι είσαι στην μετεφηβική ηλικία και νιώθεις ακόμα το αίμα σου να βράζει. Όμως κάποια στιγμή στο μέλλον θα διαβάζεις αυτά που έγραφες και θα γελάς και εσύ :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τί βρίσκει;

Την ευχαρίστηση άλλος θέλει multi άλλος single player ότι αρέσει στον καθένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μέτριο^

 

Προτίμησε το Killzone Mercenary.

Απίστευτο παιχνίδι, θα με θυμηθείς. Εμπειρία επιτραπέζιας κονσολας σε ολους τους τομείς.

 

Καμιά σχέση με το Burning Skies.

 

Το χω παίξει το Mercenary αλλά δεν το είχα τερματίσει ποτέ γιατί ήταν την περίοδο που αποχωρίστηκα την κονσόλα. Θα το ξαναπάρω εννοείται. Είναι παιχνίδι που δείχνει ξεκάθαρα το για τι ήταν ικανή αυτή η κονσόλα.....:(

 

Μακριά

http://www.metacritic.com/game/playstation-vita/resistance-burning-skies

 

Καλύτερα ξανά παίξε τα εξαιρετικά πρώτα 3 στο ps3.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται να μην παίξω το Burning Skies. Το Resistance είναι η all time favourite σειρά όσα χρόνια παίζω games. Μόνο για να την "ολοκληρώσω" πρέπει να το παίξω. Εδώ έχω τερματίσει το Retribution που το κάνανε port από το PSP στο PS Vita και είχε κάκιστο χειρισμό, δεν γίνεται να αφήσω το Burning Skies! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω τερματίσει το Retribution που το κάνανε port από το PSP στο PS Vita και είχε κάκιστο χειρισμό, δεν γίνεται να αφήσω το Burning Skies! :P

 

Ποιον κάκιστο χειρισμό ρε ? Μια χαρά ήταν το παιχνιδάκι. Και εάν θυμάμαι καλά, όσοι είχαν PSP τότε που η Sony έλουσε και ήταν το PSN down ένα φεγγάρι, το έδιναν τζάμπα ως σόρρυ.

 

edit: Ααααακυρο, το Killzone έλεγα, τα μπέρδεψα. Σόοοορρυ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Διάβασα αναλυτικά τις συζητήσεις σας και ήταν ενδιαφέρουσες. Εγώ από τη μεριά μου θα ήθελα να αναφέρω πως τις τελευταίες μέρες παίζω το αξέχαστο Championship Manager 01/02 στο Laptop μου, που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα τωρινά τέτοιου είδους games.

Στο XBOX ONE αγόρασα το L. A Noire remastered και είμαι ευχαριστημένος. Τρομερό story, τρομερή μουσική, όμορφοι ήχοι. Αξίζει θαρρώ!

Link to comment
Share on other sites

Το L.A Noire μαζί με το Red Dead Redemption ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια που έβγαλε η Rockstar στην προηγούμενη γενιά. Ένα Billy 2 να βγάλει στην τωρινή & δεν θα ξανά ζητήσω τίποτε άλλο

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ένα Billy 2 να βγάλει στην τωρινή & δεν θα ξανά ζητήσω τίποτε άλλο

 

Bully 2 ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...