Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια των παρακάτω δύο θεμάτων, και επειδή αυτά έχουν μεγαλώσει και παλιώσει, ας ξεκινήσουμε από την αρχή σε αυτό εδώ το θέμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=22138

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=53495

 

Μην αρχίσετε να απαριθμείτε ποιά παιχνίδια παίζετε όλα τα χρόνια που είστε gamers, απλά αυτά τα οποία πραγματικά αξίζουν για κάποιο λόγο την προσοχή μας.

Link to comment
Share on other sites

Lord of the Rings: Online

 

Είναι πραγματικά το μοναδικό MMO που με έχει κερδίσει:

- Γιατί δεν έχει την πίεση του Warcraft (αν δεν μπεις την τάδε μέρα και ώρα αποχαιρέτα το guild - ή όπως το λένε τέλος πάντων)

- Δεν έχει τα μετριότατα artistic γραφικά του WoW (ναι, ξέρω δεν είναι "άσχημα" απλά διαφορετικά, αλλά προσωπικά δε μου αρέσουν καθόλου),

- Δεν υπάρχει τόσο έντονο το στοιχείο του PvP (ποτέ δε μου άρεσε)

- Μου αρέσει ο κόσμος τους γιατί είναι βασισμένος σε μυθολογία που γνωρίζω και βρίσκω ενδιαφέρουσα.

- Τα quests που απαιτούν fellowship (μικρή ή μεγάλη ομάδα παικτών) για να ολοκληρωθούν δεν είναι δυσανάλογα πολλά.

- Είναι προσεγμένο σε όλους τους τομείς και όχι προχειροδουλειά.

 

Όντας RPG fan από τότε που με θυμάμαι να παίζω παιχνίδια σε υπολογιστή, μου αρέσει (και πάντα θα μου αρέσει) να παίζω μόνος μου και πλέον με τα MMO απλά να έχω τη δυνατότητα βοήθειας από άλλους παίκτες ή συνεργασίας για την ολοκλήρωση κάποιας αποστολής.

 

Αυτά τα ολίγα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

God of War 1,2,3 (σε ps2 , ps3 μονο)

 

Γιατι εχει αριστο gameplay και εθιστικο, πολυ προσεγμενα γραφικα που δεν τα βαριεσαι καθολου.

 

Νομιζω οτι δεν μπορω να το περιγραψω, πρεπει να το δοκιμασει καποιος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

The Saboteur (για PC)

 

Φοβερο παιχνιδι! Εχω κολησει 10 μερες τωρα!:up:

 

Πολυ καλη ιστορια (Παρισι-Αντισταση),

Πολυ καλη αντιγραφη της πολης, των κτηριων, των δρομων κλπ εκεινης της εποχης

Αποτυπωση διαφορων κοινωνικο-ιστορικων καταστασεων τοτε.

Επιτελους ενα παιχνιδι που δεν εισαι κλεισμενος μεσα σε κτηρια!

Εκπληκτικος ο τυπος που κανει τρελες ταρζανιες απο ταρατσα σε ταρατσα και σκαρφαλωνει παντου... πολυ πλακα!

Ατελειωτη ιστορια!!!!! Με πολλες αποστολες, καλη αφηγηση κλπ κλπ!

Ειναι βασισμενο πανω σε πραγματικα γεγονοτα (Βαρεθηκα τα βαμπιρ, τα τερατα, τα ρομποτ, τους εξωγηινους και καθε κουλο ψεμα)

 

Το προτεινω 100% σε οσους αρεσουν τα Adventure games!

 

υ.γ. Στα πολυ πολυ αρνητικα ειναι οτι το παιχνιδι εχει καποιο προβλημα και στο pc πολλες φορες δεν ξεκιναει καν. (Καπου διαβασα οτι δεν υποστηριζει καλα τις GPU ATI.)

Εβγαλε η εταιρεια ενα Patch (ειναι ακομα beta) και διορθωθηκε 99% το προβλημα, αν και σε εμενα αμα παιζεις κανα 3ωρο σερι αρχιζουν παλι τα κοληματα στα γραφικα και πρεπει να κανεις κανα pc restart!! Αναμενω το κανονικο patch. Δεν ειναι παντως λογος για να μην το παρετε! Το παιχνιδι ειναι σουπερ!!

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Call of Duty: Modern Warfare 2 στο PC. Τα Χριστούγεννα είχα τερματίσει το Singleplayer που είχε ενδιαφέρουσα ιστορία και αρκετά καλά γραφικά. Τώρα είμαι 28 level στο multiplayer και το βρίσκω πολύ πιο καλό από το προηγούμενο του Call of Duty 4, γιατί έχουν προστεθεί κάποια πράγματα που το κάνουν πιο ενδιαφέρον (περισσότερα attachments σε όπλα, φτιάχνεις κάτι σαν εικόνα και όχι απλά ένα name για τον παίχτη σου κτλ.). Δεν παίζω πάρα πολύ, όσο έπαιζα τότε με το 4, δηλαδή το μέγιστο 1-1μιση ώρα την ημέρα, αλλά έχει μέρες που δεν παίζω και καθόλου. Συνήθως παίζω μισή ώρα την ημέρα.

Στο PC επίσης παίζω και Flight Simulator X, όταν βαριέμαι να παίζω CoD. Έπαιζα παλιά το FS 2004, αλλά μετά το X ήθελε πολύ καλό PC και δεν το έπαιζα γιατί κολλούσε στο παλιό μου PC. Τώρα τα Χριστούγεννα που πήρα το καινούριο άρχισα να ξαναπαίζω. Είναι αρκετά καλό, αν και τα γραφικά θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα, ειδικά στην Ελλάδα. Αν δεν βρεις αρχεία που φτιάχνουν τα αεροδρόμια, δεν λέει το παιχνίδι για Ελλάδα και για τις περισσότερες χώρες.

 

Στο PS3 παίζω Pro 2010. Το αγόρασα επειδή το έχουν κάτι φίλοι και παίζουμε καμιά φορά και μπορεί να παίζουμε και on-line. Παλαιότερα έπαιζα και GTA IV, αλλά έχω να παίξω από το τέλος του καλοκαιριού...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

games σαφως και παιζω με παιχνιδομηχανες μονο.

ps3,psp,dsi.

rayman,super mario...παιδικα αλλα μου αρεσουν στο dsi.

pro 2008-09-10 ps3

god of the war 1,2,3,το απολυτο παιχνιδι.

prince of persia.

medal of honour.

call of duty.

need for speed underground.

batman arcam asyloum.

crash...τρελο κολλημα μια εποχη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

resident evil 1-5

pro

Final fantasy 8-14

cs

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Metal Gear Solid 4:Guns of the Patriots.

 

Για μένα,απλά ο καλύτερος τίτλος που κυκλοφόρησε στο ps3.Το έχω τερματίσει τουλάχιστον 5 φορές εδώ και καιρό και σκέφτομαι μήπως και το ξαναρχίσω.

Link to comment
Share on other sites

Moto GP 3: Ultimate Racing Technology

 

Απίθανο παιχνιδάκι, φοβερό κοντρόλ της μηχανης και ρεαλιστικο gameplay :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Anno 1404

Saboteur

NBA 2K10

NHL 10

Pro

L4D2

Red Alert 2 (το καλυτερο παιχνιδι ever, μιλαμε για ωρες, μερες...και φυσικα skirmish με 4 αντιπαλους στο Brutal και παει λεγοντας...)

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στην παρούσα φάση έχω κολλήσει με το Darksiders ενώ περιμένω πως και πως το Heavy Rain.

 

Μια παρατήρηση προς το παιδί που μιλούσε για το Saboteur. Δεν αντιλέγω, κι εγώ ξετρελάθηκα μαζί του, αλλά adventure δεν είναι. Ψιλοsandbox το λες και σίγουρα action, αλλά adventure σε καμία περίπτωση, ούτε καν action-adventure.

Link to comment
Share on other sites

Myst Online - URU live Again.

 

Μες στην προηγούμενη εβδομάδα η Cyan ανακοίνωσε ότι ξανα-επαναφέρει το Uru Live, με την ονομασία Uru Live Again, αλλά αυτή τη φορά εντελώς δωρεάν και με υποστήριξη σε όλες τις χώρες (η Ελλάδα ήταν στις χώρες που δεν υποστηριζόταν όταν είχε γίνει η "αναβίωση" μέσω του GameTap + Cyan).

 

Η ανακοίνωση αναφέρει ότι δέχονται δωρεές, βέβαια, αλλά δεν είναι υποχρεωτικό κάποιο fee/συνδρομή. Γενικά έγινε ένας ψιλοχαμός και πλάκωσε πολύς κόσμος με αποτέλεσμα να λυγίσουν οι servers αρχικά. Μόλις χθες κατάφερα να μπω και να παίξω, και να τσεκάρω λίγο τις νέες εποχές που δεν είχα την ευκαιρία να δω μέχρι τώρα. Τώρα κόλλησα ξανά και εξερευνώ τα πάντα :happy:

 

Υπάρχουν μικρο-bugs και κάποια ενοχλητικά κολλήματα, αλλά νομίζω ότι κάποια ομάδα από τη Cyan ασχολείται με την επίλυσή τους. Επίσης, υπάρχει σχέδιο να "ανοίξει" στο κοινό η ανάπτυξη των εποχών/Ages :w00t:, αλλά δεν ξέρουμε σε ποια φάση θα γίνει αυτό.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση έχω κολλήσει με το Darksiders ενώ περιμένω πως και πως το Heavy Rain.

 

Είδα λίγο το Darksiders, αλλά τα γραφικά του με απογοήτευσαν λίγο. Τι χοντροκοπιές είναι αυτές; Σαν να παίζω WoW. Και από gameplay το μισάωρο που έπαιξα, δε μπορώ να πω πως είδα και κάτι ιδιαίτερα καινούργιο.

 

Myst Online - URU live Again.

 

Μες στην προηγούμενη εβδομάδα η Cyan ανακοίνωσε ότι ξανα-επαναφέρει το Uru Live, με την ονομασία Uru Live Again, αλλά αυτή τη φορά εντελώς δωρεάν και με υποστήριξη σε όλες τις χώρες (η Ελλάδα ήταν στις χώρες που δεν υποστηριζόταν όταν είχε γίνει η "αναβίωση" μέσω του GameTap + Cyan).

 

Κρίμα μόνο που δεν είναι και για Mac (υπολόγιζα ότι θα είναι αφού όλα τα Myst ήταν και για mac στο ίδιο πακέτο). :(

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα μόνο που δεν είναι και για Mac (υπολόγιζα ότι θα είναι αφού όλα τα Myst ήταν και για mac στο ίδιο πακέτο). :(

 

Σε αυτό το thread υπάρχουν κάποιες οδηγίες για Mac. http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?p=315072#315072

Δεν είναι το πιο απλό πράγμα, αλλά από ό,τι διαβάζω όσοι τις ακολούθησαν τους δούλεψε.

Ενδεχομένως στο μέλλον να δούμε πιο εγγενή υποστήριξη (ή πιο user-friendly). Ειδικά αν δώσουν ως open source τον κώδικα για το παιχνίδι.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το thread υπάρχουν κάποιες οδηγίες για Mac. http://mystonline.com/forums/viewtopic.php?p=315072#315072

Δεν είναι το πιο απλό πράγμα, αλλά από ό,τι διαβάζω όσοι τις ακολούθησαν τους δούλεψε.

Ενδεχομένως στο μέλλον να δούμε πιο εγγενή υποστήριξη (ή πιο user-friendly). Ειδικά αν δώσουν ως open source τον κώδικα για το παιχνίδι.

 

Cider once again.

Thanks, I might try it :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

-AOE III

-Bioshock (μεχρι να παρω στα χερια μου το 2 :D)

-Fallout 3

-Stalker Clear Sky

-Assassin's Creed

-Warcraft III Frozen Thrown (στο netbook)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες – λόγω περιορισμένου χρόνου – παίζω το Sims 2 Deluxe Edition. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι περα απ το pro παιζω το euro truck simulator καθ οτι εχω τρελα με φορτηγα και νταλικες!:lol:

Ξερει κανεις αν υπαρχει κατι αναλογο και με λεωφορεια..?

Link to comment
Share on other sites

@filipsyros Πως παίζεις Warcraft 3 στο netbook? Συγνώμη εαν ακουστεί κουλό αλλά δεν νομίζω πως το σηκώνει εκεί πέρα?? (?!)

 

Πάντως έχω στον υπολογιστή μου το Crash Bandicoot 2, The Longest Journey και το Warcraft 3 Frozen Throne (DotA).

 

Αυτά απο εμένα :happy:

Link to comment
Share on other sites

@filipsyros Πως παίζεις Warcraft 3 στο netbook? Συγνώμη εαν ακουστεί κουλό αλλά δεν νομίζω πως το σηκώνει εκεί πέρα?? (?!)

 

Πάντως έχω στον υπολογιστή μου το Crash Bandicoot 2, The Longest Journey και το Warcraft 3 Frozen Throne (DotA).

 

Αυτά απο εμένα :happy:

 

Mια χαρα το ''σηκωνει''....Με ρυθμισεις στα γραφικα στο medium και αναλυση οθονης στα 800x600.

Δες κι αυτο το βιντεο στο youtube απο μενα ειναι:

http://www.youtube.com/watch?v=eJuGKRHh3fI

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να και η δική μου συλλογή από αγαπημένα:

 

1)MAFIA (έμαθα ότι βγαίνει και νούμερ 2 και είμαι τρισευτυχισμένος :D :D :D)

 

2)Rome-Medieval Totatl War

 

3) Championship Manager

 

4) Desperados 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...