Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα blackberry 9700bold και το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι η οθονη αναβει μια στις τοσες και πολλες φορες αφου εχει αναψει σβηνει και ενω λειτουργει το κινητο σβηνει και δεν δουλευει καθολου παρακαλω τα φωτα σας!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα αυτό σημαίνει ότι η JVM εμφάνισε σφάλμα. Μπορεί να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή.

 

Αρχικά δοκιμάζεις battery pull (βγάζεις και ξαναβάζεις μπαταρία). Αν δεν φτιάξει, πρέπει να περάσεις ξανά το λογισμικό του τηλεφώνου. Θα χάσεις τα πάντα από τη συσκευή σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Thanx thief, το έκανα και δουλεύει οκ τώρα, το πρόβλημα είναι άλλο βέβαια...

μου εμφανίζεται το μήνυμα: "έλεγχος MEP απέτυχε, θέλετε να εισάγετε κωδικό ξεκλειδώματος MEP; Ναι Όχι;" τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι έχει κλείδωμα δικτύου το τηλέφωνο. Πρέπει να εισάγεις τον σωστό κωδικό ώστε να λειτουργήσει με τη SIM που έχεις βάλει. Προσοχή γιατί αν εξαντλήσεις τις προσπάθειες (10 συνολικά, αν το πήρες μεταχειρισμένο ενδεχομένως να έχουν δοκιμάσει κάποιες φορές), τότε το τηλέφωνο θα κλειδωθεί μόνιμα και δεν υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδώσεις.

 

Με τη sim που του έβαλες έχει λειτουργήσει καθόλου στο παρελθόν; Δεν μπορεί να το έβγαλε ξαφνικά αυτό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ξαναλειτουργήσει με τη συγκεκριμένη sim όχι, αλλά είναι δυνατόν να μην ξεκλειδώνει ένα τηλέφωνο;

Είναι της Tmobile το συγκεκριμένο κινητό από USA

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν στην περίπτωση που ο προηγούμενος κάτοχος προσπάθησε να το ξεκλειδώσει ανεπιτυχώς 10 φορές... Έχει συμβεί.

 

Κάνε το εξής:

 

Πήγαινε Options > Advanced Options > Sim Card (Αν έχεις OS6, Options > Device > Advanced > SIM).

Εκεί γράφεις MEPD (πατάς τα αντίστοιχα πλήκτρα αλλά δεν πρόκειται να δεις κάτι να αλλάζει, απλώς πληκτρολόγησέ το).

Βρες την ένδειξη "Network", αυτή λογικά θα γράφει Active, που σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο.

 

Πάντως από τη στιγμή που σου ζητάει τον κωδικό, θεωρώ σίγουρο ότι έχει κλείδωμα. Και για να τον ζητάει, προφανώς απομένουν ακόμα προσπάθειες.

 

Είναι πολύ απλό να αγοράσεις τον κωδικό ξεκλειδώματος από διάφορα site ώστε να το ξεκλειδώσεις. Κάποια στιγμή είχαν εμφανιστεί και κάποια δωρεάν προγράμματα για τον υπολογιστή, αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά για να σου πω.

 

Ρίξε μια ματιά κι εδώ - στην τελευταία σελίδα αναφέρεται ένα forum που ενδεχομένως να σου δώσει δωρεάν τον κωδικό!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα ! Πρωτη φορα πηρα blackberry στα τοσα χρονια που χρησιμοποιώ κινητο και πηρα το 9720 . Στην αρχη οφειλω να ομολογησω οτι δεν με ενθουσιασε και εχει αρκετες διαφορες με android που ειχα τοσο χρονια αλλα οσο πιο πολυ το ψαχνω το βρισκω ολο και πιο ενδιαφερον και εκπλήσσομαι ευχαριστα :) Εχω καποιες ερωτησεις , πολλες να πω την αληθεια και θα σας ημουν υποχρεος αν με βοηθουσατε .

1) Στο συμβολαιο που εχω δεν εχω την υπηρεσια bis αλλα εχω 450 mb δεδομενα . Μπορω να τους πω να μου τα αλλαξουν σε bis ?γιατι κατι τετοιο διαβαζα στα προηγουμενα ποστ ..

2)Αλλος τροπος ή εφαρμογη για αναγνωση Mail υπαρχει ; εχω το os 6

3) Οταν το πρωτοεκανα εγκατασταση , δεν εμπαινε στο blackberry world εαν ανοιγα το wifi αλλά ούτε και με τα δεδομένα . Νου εβγαζε ενα μηνυμα για το data plan και μου ελεγε να απευθυνθω στον παροχο . Μπηκε ομως με δεδομενα ανοιχτα και το wifi ταυτοχρονα :blink: Πως εγινε αυτο ; Τωρα μπαινει κανονικα μονο με wifi . Εαν εχω κλειστα τα δεδομενα υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει ; σε αλλα κινητα αποκλειεται γιατι ειναι κλειστα απλα εδω το ρωταω για επιβεβαιωση γιατι κατι μου λενε για κρυφες χρεωσεις κλπ .. Το ιδιο μηνυμα για το data plan Μου βγαζει και στο facebook . Τι μπορω να κανω για να το βγαλω ;

4)Οσον αφορα τους χαρτες βλεπω οτι το κινητο τους εχει αλλα δεν μπορω να τους βρω .. Πρεπει να εχω bis για να δουλευουν;

5)Μπορει κανεις να μου προτεινει καποιες εφαρμογες για καιρο , αθλητικα και δουλειες στα ελληνικα ;Η εστω και στα αγγλικα ; Βρηκα καποιες αλλα οχι πολλες .. για καθαρισμο μνημης βρηκα μια αλλα με αφηνει μονο καθε 12 ωρες να το καθαριζω το memory booster . Γνωριζει καποια κανεις χωρις περιορισμο ; Υπαρχει καποιο θεμα στο foroum μονο για εφαρμογες ; ξεχασα να αναφερω οτι εχω το os 6 .

 

5)Οσον αφορα εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης υπρχουν καποιοι περιορισμοι απο οτι βλεπω . πχ στο βαιμπερ δεν αφηνει κλησεις παρα μονο σε os 5 Και 7 . Υπαρχει καμια για Os 6 εκτος απο το zello ; ειχα κανει και downgrade σε os 5 αλλα δεν εβγαζα ακρη και ξαναεβαλα το 6 (μετα απο ενα ολοκληρο σαββατο που εψαχνα το πως γινεται κτλ )

 

Συγνωμη για το τοσο μεγαλο ποστ αλλα εχω αρκετες αποριες και θα ηθελα την βοηθεια σας . Οτιδηποτε αλλο θα μπορουσατε να μου λεγατε σχετικα με το blackberry η να μου δειχνατε (κανενα ποστ) θα σας ημουν υποχρεος . Ευχαριστω εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θέλεις BIS, για να δουλέψει το κινητό στο μάξιμουμ.

 

Να σε ρωτήσω, γιατί δεν επελεξες μια συσκευή με OS10?

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα σε bold κατι φιλε μου μου αρεσε η αληθεια ειναι οπτικα και σιγα σιγα το μαθαινω . Για να καταλαβω χωρις bis δεν εχω δεδομενα ; μπορεις να με βοηθησεις ισως σε κατι απο τα παραπανω ;
Link to comment
Share on other sites

Αφού ήθελες κάτι σε bold καλά έκανες και το πήρες, απλώς το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι 2 ετών, από τα τελευταία bold και σταμάτησε στο OS7.1 (γιατί είσαι ακόμα στο 6; ).

 

Τα τηλέφωνα αυτά (προ OS10) δεν έχουν και κάτι ιδιαίτερο από native εφαρμογές, οι περισσότερες είναι πλέον ξεπερασμένες γιατί σταμάτησε η ανάπτυξή τους και δεν υποστηρίζουν εφαρμογές google. Οπότε είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα...

 

Οι χάρτες που αναφέρεις καθώς και άλλες λειτουργίες, όπως το push mail, η φημισμένη συμπίεση δεδομένων, εφαρμογές τύπου facebook κλπ απαιτούν πακέτο bis από τον πάροχο. Δεν ξέρω πλέον τι ισχύει στην αγορά, πάντως μέχρι πριν 1,5 χρόνο η vodafone το έδινε δωρεάν (στο ενεργοποιούσε πάνω στο υπάρχον πακέτο δεδομένων) ενώ οι υπόλοιποι πάροχοι το έδιναν με μηνιαίο πάγιο. Χωρίς αυτό έχεις ένα κουτσουρεμένο τηλέφωνο που θα σε δυσκολέψει.

 

Το bold παραμένει πολύ καλό τηλέφωνο για χρήση επαγγελματική με αρκετή επικοινωνία μέσω email, με την προϋπόθεση να έχεις bis, αλλά από την πλευρά των εφαρμογών δύσκολα θα σε ικανοποιήσει. Μάλλον έπρεπε να πας προς Q10 μεριά...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην καλως όρισες στην μεγάλη οικογένεια των ΒΒ φανς.

 

Όπως σου απάντησε και ο thief που είναι εξπερ στα ΒΒ, το συγκεκριμένο μοντέλο χρειάζετα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΒΙS για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις τις δυνατότητες που προσφέρουν οι server's RIM.

 

Δυστυχώς όμως η Vodafone δεν το παρέχει πιά οπότε θα πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα σε Cosmote Wind. Δες τα οικονομικά προγράμματα τους και αποφάσισε ποιό σε συμφέρει αν και οφείλω να σε προειδοιποιήσω οτι ...κόβουν κ...ς με τις τιμές τους. Π.χ εγω σε Cosmote πριν μου κλέψουν το 9700 που ειχα με BIS με χρέωναν 15 ευρώ το μήνα για 500 MB και απο εκεί και μετά ευρώ και ΜΒ. H wind στα ίδια λεφτά έδινε 1 GB αλλά μπορεί να έχουν αλλάξει τιμές οπότε καλύτερα να το ψάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone υποστηρίζει κανονικά την υπηρεσία BIS, όποτε καλείς το 13830 και ζητάς την ενεργοποίηση BIS για το Blackberry.

Εφόσον η γραμμή σου ειναι με συμβόλαιο η υπηρεσία BIS ενεργοποιείται μέσα σε 20 λεπτά.

Δεν υπάρχει επιπλέον πάγιο και κόστος για την ενεργοποίηση και χρήση του BIS εφόσον έχεις πακέτο internet στην γραμμή σου.

Το εκανα μάλιστα χτες που απο το Passport ξαναγύρισα στο 9900 Bold.

Καλείς το 13830 και ζητάς να σε συνδέσουν με το τμήμα Blackberry Internet Service και ζητάς την ενεργοποίηση.

Μόλις γίνει η ενεργοποίηση απο την Vodafone, βγάζεις μπαταρία και SIM για ένα λεπτό απο το κινητό και μετά απο 1 λεπτό ανοίγεις παλι την συσκευή. Θα δεις στην οθόνη πάνω δεξιά να αναγράφει το GPRS με κεφαλαία γράμματα ή θα έχει το σημα/logo "μούρου"".

Είσαι μετά έτοιμος για την πλήρη χρήση της συσκευης σου και την αξιοποίηση της έχοντας push emails, χάρτες, BBM, Facebook WhtatsApp, Wedbrowsiing και αλλα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone υποστηρίζει κανονικά την υπηρεσία BIS, όποτε καλείς το 13830 και ζητάς την ενεργοποίηση BIS για το Blackberry.

Εφόσον η γραμμή σου ειναι με συμβόλαιο η υπηρεσία BIS ενεργοποιείται μέσα σε 20 λεπτά.

Δεν υπάρχει επιπλέον πάγιο και κόστος για την ενεργοποίηση και χρήση του BIS εφόσον έχεις πακέτο internet στην γραμμή σου.

Το εκανα μάλιστα χτες που απο το Passport ξαναγύρισα στο 9900 Bold.

Καλείς το 13830 και ζητάς να σε συνδέσουν με το τμήμα Blackberry Internet Service και ζητάς την ενεργοποίηση.

Μόλις γίνει η ενεργοποίηση απο την Vodafone, βγάζεις μπαταρία και SIM για ένα λεπτό απο το κινητό και μετά απο 1 λεπτό ανοίγεις παλι την συσκευή. Θα δεις στην οθόνη πάνω δεξιά να αναγράφει το GPRS με κεφαλαία γράμματα ή θα έχει το σημα/logo "μούρου"".

Είσαι μετά έτοιμος για την πλήρη χρήση της συσκευης σου και την αξιοποίηση της έχοντας push emails, χάρτες, BBM, Facebook WhtatsApp, Wedbrowsiing και αλλα πολλά

 

Στο κατάστημα της Vodafone στην οδό Στουρνάρη όπου είχα ρωτήσει πριν ένα μήνα μου ειπαν οτι η εταιρία τους δεν παρεχει BIS αλλά τα απλά Data Plan της καλύπτουν τα Blackberry OS 10.0 που δεν χρειάζονται "συνδρομή" στους servers RIM και λειτουργούν όπως όλα τα άλλα smartphones. Ενω σε Cosmote kai Wind που τηλεφώνησα μου ειπαν οτι εχουν BIS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thief αναβαθμιση σε OS 7 δεν σηκωνει .. Πηγα να το κανω και απο το blackberry desktop απα τις επιλογες που μου δινει , καθως και απο το επισημο σαιτ του blackberry αφου επελεξα το μοντελο και μου εβγαλε αναλυτικα ολα υποστηριζομενα λογισμικα . Αν κανω καπου λαθος φυσικα και σηκωνει ενημερωσε με σε παρακαλω για το ψαξω παραπανω. Οσο για την wind εχει bis και μαλιστα 2 πακετα απο οτι μου ειπαν σημερα στα 7 ευρω το ενα και στα 10 το αλλο με την διαφορα νομιζω οτι το 10αρι εχει περισσοτερα mb . Εγω τους προτεινα να μου βγαλουν τα δεδομενα (0,5 gb) και να μου βαλουν το bis χωρις χρεωση αλλα μου ειπαν δεν γινεται . Ενω παλιοτερα στην vodafone γινοταν απο οτι ηξερα . Το κινητο στην καθημερινη του χρηση ειναι πολυ καλο και η ποιοτητα του ηχου καλη , και το Multitasking αρκετα ικανοποιητικο για τα χαρακτηριστικα του οποτε δεν εχω παραπανο . Λιγο στις εφαρμογες ζοριζομαι που τις χρειαζομαι για δουλεια και παιζω με τους σελιδοδεικτες αλλα κατα τα αλλα ειναι οκ . Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν παω να φορτωσω μια σελιδα για παραδειγμα το capital ακομα και αθλητικα gazzeta κτλ , μου βγαζει οτι η σελιδα ειναι πολυ μεγαλη και δεν μπορει να την ανοιξει . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση μηπως ; Το 70 , 80 % των σελιδων μου βγαζει αυτο το μηνυμα . Επισης πως μεταφερω εφαρμογες στην sd ? εχω 32 gb sd και επειδη εβαλα 5-6 εφαρμογες μου λεει οτι δεν εχει αλλο χωρο υπολοιπο ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

rookie1 σε ευχαριστω για το καλωσορισμα ! Ζοριζομαι λιγο ειναι η αληθεια στην αρχη και λογω ελλειψης χρονου αλλα το παλευω :)

Link to comment
Share on other sites

Thief αναβαθμιση σε OS 7 δεν σηκωνει .. Πηγα να το κανω και απο το blackberry desktop απα τις επιλογες που μου δινει , καθως και απο το επισημο σαιτ του blackberry αφου επελεξα το μοντελο και μου εβγαλε αναλυτικα ολα υποστηριζομενα λογισμικα . Αν κανω καπου λαθος φυσικα και σηκωνει ενημερωσε με σε παρακαλω για το ψαξω παραπανω. Οσο για την wind εχει bis και μαλιστα 2 πακετα απο οτι μου ειπαν σημερα στα 7 ευρω το ενα και στα 10 το αλλο με την διαφορα νομιζω οτι το 10αρι εχει περισσοτερα mb . Εγω τους προτεινα να μου βγαλουν τα δεδομενα (0,5 gb) και να μου βαλουν το bis χωρις χρεωση αλλα μου ειπαν δεν γινεται . Ενω παλιοτερα στην vodafone γινοταν απο οτι ηξερα . Το κινητο στην καθημερινη του χρηση ειναι πολυ καλο και η ποιοτητα του ηχου καλη , και το Multitasking αρκετα ικανοποιητικο για τα χαρακτηριστικα του οποτε δεν εχω παραπανο . Λιγο στις εφαρμογες ζοριζομαι που τις χρειαζομαι για δουλεια και παιζω με τους σελιδοδεικτες αλλα κατα τα αλλα ειναι οκ . Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν παω να φορτωσω μια σελιδα για παραδειγμα το capital ακομα και αθλητικα gazzeta κτλ , μου βγαζει οτι η σελιδα ειναι πολυ μεγαλη και δεν μπορει να την ανοιξει . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση μηπως ; Το 70 , 80 % των σελιδων μου βγαζει αυτο το μηνυμα . Επισης πως μεταφερω εφαρμογες στην sd ? εχω 32 gb sd και επειδη εβαλα 5-6 εφαρμογες μου λεει οτι δεν εχει αλλο χωρο υπολοιπο ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

rookie1 σε ευχαριστω για το καλωσορισμα ! Ζοριζομαι λιγο ειναι η αληθεια στην αρχη και λογω ελλειψης χρονου αλλα το παλευω :)

 

Όσον αφορά το browsing θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις τον mini OPERA όπου θα δείς τεράστια διαφορά σε ταχύτητα φόρτωσης σελίδων επειδή τις κάνει preload και στην εμφανίζει πιο άμεσα. Ο browser του OS 6 είναι όντως αργός.

 

Όσον αφορά την αναβάθμιση σε OS 7.0 ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν την σηκώνει το 9700. Εγω είχα σταματήσει στην 6.0. Αν όμως το λέει ο thief μπορεί και να υπάρχει τρόπος να γίνεται, Οπότε ας μας απαντήσει καλύτερα ο ίδιος γιατί όπως προείπα είναι genious στα ΒΒ!

 

Τέλος αν θυμάμαι καλά όχι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου. Ρίξε και κια ματιά εδω να διαβάσεις οτι ακόμα και με λειτουργικό 10 που πρακτικά σου επιτρέπει να το κάνεις, οι εφαρμογές "σέρνονται".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις Rookie1 για το 9700, αλλά ο φίλος είπε ότι έχει το 9720 που επίσημα παίρνει το OS7.1. Θα έπρεπε να το εμφανίζει στο desktop manager, αλλά πολύ συχνά δεν συμβαίνει αυτό. Επομένως πρέπει να γίνει χειροκίνητη εγκατάσταση από εδώ (ξέρω ότι είναι O2 UK, δεν υπάρχει θέμα - έχει ελληνικά και παίζει στα ελληνικά δίκτυα). Θα πρέπει να κάνεις full backup στο τηλέφωνο πριν κάνεις την αναβάθμιση, γιατί θα σου σβήσει τα πάντα. Θα κάνεις εγκατάσταση το αρχείο από το link που σου έδωσα, μετά θα πας c->Program Files -> Common Files -> Research in Motion -> AppLoader και θα διαγράψεις το vendor.xml. Στη συνέχεια τρέχεις το loader.exe από τον ίδιο φάκελο.

 

Για τις εφαρμογές είναι όπως τα λέει ο Rookie1. O browser είναι λίγο καλύτερος στο 7.1, αλλά και πάλι καλό θα ήταν να δοκιμάσεις τον Opera.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

thief συγνωμη εγω μπερδευτηκα το 9700 εχω γιαυτο δεν γινεται . Πανω στην πληκτρολογηση προφανως . Οποτε δεν γινεται ετσι ;

 

Ως πρωην κατοχος ενος ΒΒ 9700 (κορυφαίο τηλέφωνο) με βεβαιότητα μπορώ να σου πώ οτι σταμάτησα τα upgrades OS στην έκδοση 6. Σε αυτή τη σελίδα μπορείς να δεις ποιες εκδόσεις είναι διαθέσιμες για Ελλάδα αναλόγως τον πάροχο κινητης τηλεφωνίας που έχεις. Δυστυχως δεν είχαν ολοι οι παροχοι τις ιδιες εκδοσεις και αυτη ηταν μια παθογενεια της RIM.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

rookie το εχω αναβαθμισει σε 6 σε ευχαριστω πολυ ! πρωτα το ειχα κανει downgrade σε 5 για να δω μηπως παιζουν καποιες εφαρμογες (viber κτλ) αλλα δεν εβγαλα ακρη και γυρισα στο 6 ! Ειναι οντως καλο τηλεφωνο και η μπαταρια του μπορω να πω οτι κραταει πολυ . Απλα εχει ενα κακο οτι ενω ειναι στο 20 25 % ξαφνικα σβηνει . Τωρα αυτο φανταζομαι γινεται επειδη δεν συννενοειται η εφαρμογη με το τηλ ή μαλλον εχει περασει πολλα χερια και ειναι αναμενομενο (το πηρα απο ebay B κατηγορια ) .
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλε μια μπαταρία ΟΕΜ απο το ebay δεν θα σου κοστίσει παραπάνω απο 8-9 ευρώ και πραγματικά ια δεις τεράστια διαφορά. Εμένα με 5 χρόνια χρήσης απο καινούργιο που το είχα πάρει στα τελευταία της η μπαταρία κρατουσε με το ζόρι μια ημέρα αλλά μόλις του έβαλα καινούργια μπαταρια αυτομάτως το τηλέφωνο κράταγε 3 μέρες full ΑΛΛΑ το χρησιμοποιούσα για κλήσεις mail sms και ΒΒΜ μόνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα! στην παρεα! ειμαι καινουριος χρειαζομαι τη βοηθεια σας εχω ενα blackberry bold 9700 ειναι απο αγγλια ωταν βαζω την σιμ μου ζηταει και εναν δευτερο κωδικο. δεν ξερω τη ειναι. σας παρακαλω παρα πολλη! οποιος ξερει κατι ας βοηθειση το γουσταρω πολλη αυτο το κινιτο. μου εχει μεινει μια προσπαθεια.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς λέει το μήνυμα που σου εμφανίζει? Ισως να είν αι "κλειδωμάνο" και να μην παίζει με κάρτες των ελληκων παρόχων. Υπάρχει όμως τρόπος να το ξεκλειδώσεις νομίζω με το κατάληλο λογισμικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ χαλάσεις την τελευταία προσπάθεια στην τύχη. Όπως λέει ο Rookie, πες μας ακριβώς τι γράφει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...