Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο σημαίνει ότι έχεις εγκαταστήσει λάθος έκδοση λογισμικού, ή ότι για κάποιο λόγο δεν τη βλέπει. Το ότι φτάνεις εκεί πάντως σημαίνει ότι το κινητό λειτουργεί μια χαρά.

 

Έχεις αφαιρέσει άλλες τυχόν εκδόσεις; Θα πρέπει στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων του υπολογιστή σου να υπάρχουν μόνο το Desktop Software και η έκδοση λογισμικού που θες να εγκαταστήσεις, τίποτα άλλο που να λέει "Blackberry".

 

Τελικα αλλαξα υπολογιστη και ολα καλα :)

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ασς,

 

εχω ενα προβλημα με το 9700.μερικες φορες δεν μου ερχονται email απο pop account της δουλειας (δεν εχουμε bes) κινητο?δηλ ερχονται στον λογαριασμο μου στο outlook και δεν ερχονται στο κινητο.οποτε ποιος ο λογος να εχω bb.

ξερει κανεις κατι?μηπως ειναι καμια ρυθμιση στο outlook.δεν εχω κανενα προβλημα με το hotmail/gmail.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ασς,

 

εχω ενα προβλημα με το 9700.μερικες φορες δεν μου ερχονται email απο pop account της δουλειας (δεν εχουμε bes) κινητο?δηλ ερχονται στον λογαριασμο μου στο outlook και δεν ερχονται στο κινητο.οποτε ποιος ο λογος να εχω bb.

ξερει κανεις κατι?μηπως ειναι καμια ρυθμιση στο outlook.δεν εχω κανενα προβλημα με το hotmail/gmail.

ευχαριστω

 

Μήπως αυτές οι μερικές φορές είναι όταν το outlook είναι ανοικτό; Είχα στην προηγούμενη δουλειά μου που χρησιμοποιούσα ΒΒ 9700 με BIS, το ίδιο πρόβλημα γιατί το outlook ήταν ρυθμισμένο έτσι ώστε ο email server να μην κρατά τα μηνύματα που δεχόταν καθόλου από τη στιγμή που κατέβαιναν στο σταθμό εργασίας του χρήστη. Έτσι, αν ήταν ανοικτός ο ΗΥ και το outlook και συνεπώς κατέβαζε τα μηνύματα δεν τα έπερνα στο ΒΒ μέσω BIS. Αν ήταν κλειστό το outlook τότε κατέβαιναν κανονικά στο ΒΒ. Το πρόβλημα λύθηκε με την τροποποίηση της ρύθμισης του outlook να παραμένουν τα μηνύματα στον server για 1 ή και περισσότερες μέρες.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια επειδη σημερα πηρα και εγω bb για 2η φορα στη ζωη μου (η προηγουμενη ηταν πριν πολυ καιρο)

και εχω την εξης απορια.. επειδη τα πληκτρα ειναι καπως μικρα και μου βγαζει λιγο τη ψυχη, υπαρχει κανενα προγραμμα voice to text για ελληνικα ?

.
Link to comment
Share on other sites

λίγο δύσκολο και φανταζομαι για να δινονται οι εντολές θα πρεπει να εισαι σε ησυχο περιβαλλον. Το περασα και εγω αυτο με την μεταβαση απο 9000 σε 9780 και ακομα χειροτερα σε 9800. Η λυτρωση ήρθε με το 9900, αλλα μονο για την πληκτρολογηση γιατι κατα τα αλλα είναι απο τα πιο lousy BBs. Συνεχισε να πληκτρολογεις και θα συνηθισεις. guaranteed.
it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επι δύο ημέρες τώρα προσπαθώ να εγκαταστήσω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ έκδοση του Desktop Manager στο laptop (win7 32 bit) αλλά δυστυχώς...

Προηγουμένως είχα απεγκαταστήσει την έκδοση του Desktop Manager 7 και εν συνεχεία προσπάθησα να την επανεγκαταστήσω αλλά μετά το self unzipping του σχετικού αρχείου (111mb) το Instalation wizzard των Windows ζητάει CD egkat;astashw το οποίο δεν υπάρχει και ως εκ τούτου ακυρώνει τη διαδικασία εγκατάστασης.

Δοκίμασα να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση του DM (6) αλλά βγάζει μήνυμα οτι υπάρχει ήδη εγκατεστημένη στον υπολογιστή νεώτερη έκδοση και ως εκ τούτου ζητάει πρώτα να την απεγκαταστήσω για να μου επιτρέψει να στήσω την παλιότερη έκδοση.

Εχω φρικάρει με το ρημαδοπρόγραμμα ....

?

Καμιά ιδέα για το τι κάνω λάθος ή τι δεν κάνω ώστε να μπορέσω να εγκαταστήσω επιτέλους το DM????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σας ... να σας ρωτησω κατι γιατι εχω σκασει ...

εχω εδω και 1 χρονο τωρα το 9700 , ειναι καρτοκινητο της cosmote whats up . το τηλεφωνο το ειχα παρει απο ebay και ειναι κινεζικο και απλα μου αρεσε σαν σχημα τοτε και το πηρα , δεν εδωσα σημασια καν στο τι μπωρει να εχει μεσα .. ειναι αψογο ,πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και μου βαλανε τις ρυθμησεις ιντερνετ .. στην διαρκεια αρχισα να μπαινω και στο ιντερνετ (facebook ktl ) ολα μια χαρα ... το μονο προβλημα που εχω και εχω σκασει πραγματικα ειναι που δεν μπωρο να ανεβασω φωτο στο facebook απο το τηλεφωνο ( π.χ. βγαζω μια φωτο και παω στις επιλογες και μου λεει αποστολη σε μαιλ κ.τ.λ .. δεν γραφει καπου για facebook . δεν ξερω μηπως δεν ειναι εφικτο επιδη ειναι κινεζικο , η ισως κατι κανω εγω λαθος που δεν το γνωριζω.. υπαρχει καποιος που να γνωριζει να μου πει ? σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εχω το blackberry 9700, 1-2 μηνες τωρα, και αρχισαν τα προβληματα...

 

(1)Καταρχην δεν μπορω να στηλω sms,το γραφω...παταω να το στηλω..και μου βγαζει ενα "Χ" και μου λεει: Δεν εχετε εγγραφει στην υπηρεσια που ζητηθηκε.

 

(2)Επεισης δεν βλεπει την MicroSD, και εκτος απο αυτο..προσπαθω να το συνδεσω με τον Η/Υ για να βαλω ενα ringtone για να χτυπαει, και λογο της MicroSD λογικα, δεν με συνδεει, απλα φορτιζειι!

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να παρακαλέσω να μην ανοίγετε νέο θέμα για τις απορίες σας εάν δεν υπάρχει λόγος :)

 

 

καλησπερα σας,

εχω το blackberry 9700, 1-2 μηνες τωρα, και αρχισαν τα προβληματα...

 

(1)Καταρχην δεν μπορω να στηλω sms,το γραφω...παταω να το στηλω..και μου βγαζει ενα "Χ" και μου λεει: Δεν εχετε εγγραφει στην υπηρεσια που ζητηθηκε.

 

(2)Επεισης δεν βλεπει την MicroSD, και εκτος απο αυτο..προσπαθω να το συνδεσω με τον Η/Υ για να βαλω ενα ringtone για να χτυπαει, και λογο της MicroSD λογικα, δεν με συνδεει, απλα φορτιζειι!

 

Ευχαριστω :)

Το τηλέφωνο μέχρι τώρα λειτουργούσε κανονικά; Τη micro-SD την εντόπιζε και ξαφνικά σταμάτησε; Δοκίμασες να ελέγξεις την κάρτα σε άλλη συσκευή (άλλο κινητό ή PC) για να βεβαιωθείς ότι λειτουργεί;

 

καλησπερα σας ... να σας ρωτησω κατι γιατι εχω σκασει ...

εχω εδω και 1 χρονο τωρα το 9700 , ειναι καρτοκινητο της cosmote whats up . το τηλεφωνο το ειχα παρει απο ebay και ειναι κινεζικο και απλα μου αρεσε σαν σχημα τοτε και το πηρα , δεν εδωσα σημασια καν στο τι μπωρει να εχει μεσα .. ειναι αψογο ,πηγα σε ενα καταστημα γερμανος και μου βαλανε τις ρυθμησεις ιντερνετ .. στην διαρκεια αρχισα να μπαινω και στο ιντερνετ (facebook ktl ) ολα μια χαρα ... το μονο προβλημα που εχω και εχω σκασει πραγματικα ειναι που δεν μπωρο να ανεβασω φωτο στο facebook απο το τηλεφωνο ( π.χ. βγαζω μια φωτο και παω στις επιλογες και μου λεει αποστολη σε μαιλ κ.τ.λ .. δεν γραφει καπου για facebook . δεν ξερω μηπως δεν ειναι εφικτο επιδη ειναι κινεζικο , η ισως κατι κανω εγω λαθος που δεν το γνωριζω.. υπαρχει καποιος που να γνωριζει να μου πει ? σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας !

 

Το τηλέφωνο είναι αυθεντικό blackberry ή κινέζικη αντιγραφή; Μέσα από την εφαρμογή του facebook δεν μπορείς να κάνεις ανάρτηση φωτογραφίας; (έχει επιλογή "Photos" στο μενού της εφαρμογής)

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, γεια σας!

 

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος. Μου πήραν ένα Blackberry 9700 από ένα από τα γνωστά καταστήματα μεταχειρισμένων κινητών στην Ομόνοια (Πανεπιστημίου, δεν το κάνω πιο συγκεκριμένο) και είχε μέσα όταν το άνοιξα, τηλέφωνα και φωτογραφίες από τον προηγούμενο μάλλον ιδιοκτήτη. Εγώ εκείνη τη στιγμή, πανικοβλήθηκα να πω την αλήθεια, γιατί πήγε ο νους μου μήπως είναι κλεμμένο.

 

Τσέκαρα το ΙΜΕΙ της συσκευής και είναι ίδιο με αυτό του κουτιού που μου έδωσαν. Το μαγαζί έδωσε και εγγύηση κιόλας με την αγορά. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθώ μπλεγμένη έτσι; Το λέω γιατί κι εγώ δεν έχω όρεξη για τρεχάματα (προφανώς) και αν το έχει χάσει κάποιος με το δίκιο του θα το ψάχνει. Ουσιαστικά μπορεί κάποιος να με καθησυχάσει; Ή να μου πει τι να ελέγξω για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι ΟΚ;

 

Λοιπό, επειδή με έφαγε η υποψία από τότε που το σκέφτηκα, το κινητό επιστρέφεται στο μαγαζί σήμερα κιόλας, για να μην έχουμε μπλεξίματα.

 

Και πάλι συγνώμη αν το ποστ ήταν άκυρο ή ακατάλληλο.

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αυτοί συνήθως αγοράζουν μεταχειρισμένα ή κάνουν ανταλλαγές και το μόνο που κάνουν είναι να ελέγξουν εάν λειτουργεί. Είναι εξαιρετικά πιθανό απλώς να μην μπήκε κάποιος στον κόπο να "αδειάσει" το τηλέφωνο από τα δεδομένα του προηγούμενου ιδιοκτήτη. Πάντως για να είναι με την αρχική του συσκευασία, το θεωρώ απίθανο να ήταν κλεμμένο. Τελικά το έδωσες πίσω;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά, τι πρέπει να απενεργοποιήσω, ώστε να μην μου συμπληρώνει τελείως διαφορετικές λέξεις από αυτές που γράφω στα mails;

 

Και κάτι ακόμα. Που διαλέγω ποιες είναι οι εργάσιμες ημέρες της εβδομάδας, ώστε το ξυπνητήρι να χτυπάει ανάλογα;;

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζεις το ξυπνητήρι έχει επιλογή εργασιμων ημερών. Απο Δευτέρα ως Παρασκευή. Δεν αλλάζει, εκτός αν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το multi alarms.

Όσο για το άλλο απενεργοποιησε το spell check μέσα απο τις ρυθμίσεις της πληκτρολογησης.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζεις το ξυπνητήρι έχει επιλογή εργασιμων ημερών. Απο Δευτέρα ως Παρασκευή. Δεν αλλάζει, εκτός αν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το multi alarms.

Όσο για το άλλο απενεργοποιησε το spell check μέσα απο τις ρυθμίσεις της πληκτρολογησης.

 

Από τις ρυθμίσεις του ορθογραφικού ελέγχου εννοείς, ή από κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει. Δεν το έχω στα ελληνικά και δεν θυμάμαι την ακριβή ερμηνεία.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μπορώ να σου πω συγκριτικά με το 9780 καθώς δεν το έχω δουλέψει,

αλλά για τα προσωπικά μου γούστα και με τις εφαρμογές που είχα μου είχε φανεί κάπως αργό και είχα γυρίσει σε os 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Σκέτη δεν νομίζω να τη βρεις κάπου. Μπορείς όμως να πάρεις ολόκληρο το μεσαίο τμήμα (πχ από εδώ) και να χρησιμοποιήσεις μόνο την κεραία, είναι αρκετά φθηνό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα σε όλους,

 

Πρόσφατα πήγα στην cosmote. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιώ το bb 9700 για email χωρίς να ενεργοποιήσω το BIS (το οποίο χρεώνεται έξτρα). Το πακέτο που έχω έχει δωρεάν mb......

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

χωρις BIS τι δεν θα δουλευει;

 

το opera mini θα δουλευει με το νετ

απο το δικτυο κινητης;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
προκεται να ερθει στα χερια μου ενα 9700,σε περιπτωση που εχει το περιβοητο προβλημα με to battery drain τι κανω?γιατι δεν μπορω να βρω μια συγκεκριμενη απαντηση στο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

προκεται να ερθει στα χερια μου ενα 9700,σε περιπτωση που εχει το περιβοητο προβλημα με to battery drain τι κανω?γιατι δεν μπορω να βρω μια συγκεκριμενη απαντηση στο θεμα.

 

Καλησπέρα, ρίξε μία ματιά στο παρακάτω λινκ...

 

http://forums.crackberry.com/blackberry-bold-9700-f146/blackberry-bold-9700-battery-drain-spinning-clock-issue-possible-solutions-663194/

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κανένας που να ξέρει τι είδος error είναι ο AppError523 που εμφανίζεται με το που ανοίγει; Σαν επιλογή έχει το να κάνει reset, ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...