Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εφαρμογες που αναφερεις δηλαδη ανταλλασουν πακετα δεδομενων μονο μεσω BIS? Δεν ρυθμιζονται μεσω καμμιας αλλης προσβασης?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι εφαρμογες που αναφερεις δηλαδη ανταλλασουν πακετα δεδομενων μονο μεσω BIS? Δεν ρυθμιζονται μεσω καμμιας αλλης προσβασης?

 

κοιτα, για να το αξιοποιησεις πληρως το ΒΒ καλυτερα βαλε BIS θα ειναι καλυτερα! πριν ξεχασα να αναφερω το facebook.. ειμαι 99% σιγουρος οτι μεταφερονται αυτα με ΒΙS!

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες που αναφερεις δηλαδη ανταλλασουν πακετα δεδομενων μονο μεσω BIS? Δεν ρυθμιζονται μεσω καμμιας αλλης προσβασης?

 

Υπάρχει το aerize wifix το οποίο κάνει ακριβώς αυτό! Πάντως αν θελεις σωστή λειτουργία του ΒΒ σου συνιστώ να βάλεις bis

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην Βοηθεια βρηκα αυτο

''Χρήση GMAIL

Όσοι χρησιμοποιείται GMail, προκειμένου να μην προωθούνται στη συσκευή τα mail που στέλνετε, δημιουργείστε ένα φίλτρο που θα μπλοκάρει τα μηνύματα που έχουν ως αποστολέα τον εαυτό σας. ''

τι ακριβως ειναι και πως το κανω????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα βαλω καποια στιγμη BIS, αλλα αφου προς το παρον δινει δωρεαν ιντερνετ το f2g μεχρι το τελος του χρονου γιατι να μην το εκμεταλλευτο και να πληρωνω και παγιο?

 

Απο call quality και speaker ειναι καλο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!!!Πως γινετε οταν το κανω συνχρονισμο μεσω Desktop Manager,να μην μου περναει 2πλες και 3πλες τις καταχωρησεις που εχω στο Outlook??????!!!!!!!!!!Εχω κανονικα την διενεξη,να ειναι ετσι ωστε να ''νικαει'' παντα το Outlook

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην Βοηθεια βρηκα αυτο

''Χρήση GMAIL

Όσοι χρησιμοποιείται GMail, προκειμένου να μην προωθούνται στη συσκευή τα mail που στέλνετε, δημιουργείστε ένα φίλτρο που θα μπλοκάρει τα μηνύματα που έχουν ως αποστολέα τον εαυτό σας. ''

τι ακριβως ειναι και πως το κανω????

 

Αυτό είναι για να μην σου αποστέλλονται στο ΒΒ σου οι αποδείξεις απεσταλμένου και διαβασμένου email (read receipts Κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να μην σου αποστέλλονται στο ΒΒ σου οι αποδείξεις απεσταλμένου και διαβασμένου email (read receipts Κλπ κλπ)

 

Όχι ακριβώς. Η φιλοσοφία (και επιτυχία αν θες) του gmail έγκειται στον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει και διαχειρίζεται τα μυνήματα. Αν πχ στείλεις μέσω του web interface ένα μύνημα, τότε θα σου έρθει κατά τον συγχρονισμό στο outlook στα εισερχόμενα (και μετά εσύ το κάνεις ό,τι θες). Εν πρώτοις ακούγεται λίγο οξύμωρο αυτό, αλλά η φιλοσοφία των labels που ακολουθεί, δίνει μια εντελώς διαφορετική ώθηση στην σωστή οργάνωση της αλληλογραφίας.

 

Το θέμα είναι πολύ μεγάλο για να αναπτυχθεί εδώ, απλά αυτό το φίλτρο που αναφέρθηκε, αφορά στην μη λήψη (στο κινητό μέσω BIS) των μηνυμάτων που στέλνουμε, είτε μέσω outlook, είτε μέσω του web interface του gmail.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους και όλες,

θα χρειαστώ τη βοήθεια σας σχετικά με την αναφορά παράδοσης SMS η οποια παρότι είναι ενεργοποιημενη options-->sms-->delivery report: on δεν λειτουργεί όταν στέλνω SMS. Η συνδεση μου είναι στο δίκτο της Wind... Εχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

 

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω εχω αυτη την απορια,αλλα ταυτοχρονα και ισως την απαντηση!!!!Οταν στελνω μηνυμα βγαζει διπλα 1 πρασινο ν(τικ) και μετα απο λιγο πανω απο αυτο το τικ βγαζει 1 σημα σαν χαρτι.Μηπως αυτο ειναι η αναφορα παραδοσης???Ρωταω τους πιο εμπειρους γιατι εγω ειμαι νεος χρηστης

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

To τικ σημαίνει ότι εστάλη, το D Delivered (Παραδόθηκε) & το R Read (διαβάστηκε).. Αυτά ισχύουν σε SMS & BBM Messages
Link to comment
Share on other sites

To τικ σημαίνει ότι εστάλη, το D Delivered (Παραδόθηκε) & το R Read (διαβάστηκε).. Αυτά ισχύουν σε SMS & BBM Messages

 

Η συγκεκριμένη λειτουργία είναι συστεμική δηλαδή του παρόχου Ή της συσκευής? Γιατί ενω στο ΒΒ 8900 που είχα δούλευε κανονικα η αναφορά παράδοσης τωρα στο ΒΒ9700 δεν μπορω να καταλαβω τι παει στραβα και δεν λειτουργεί... Απο την εξυπ πελατων της Wind ο ενας μου λεει οτι ειναι θεμα δικτύου και ο αλλος οτι ειναι θεμα συσκευης... που να βγάλω ακρη :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να παρω το 9700 και προσπαθω να λυσω καποιες αποριες αν καποιος μπορει να με βοηθ. θα ηταν καλο γιατι απο τα καταστηματα δεν ξερουν τιποτα.

 

1) εχει φωνητικη κληση στα ελληνικα

2) εχει ταχειες κλησης

3) υποστηριζ chat με msn - facebook live

4) μπορεις να αρχειοθετ τα e-mail που ερχονται στο κινητο σε φακελους

5) τα e-mail που ερχονται στο κινητο ερχονται και στον υπολογιστη π.χ. msn

6) ποσα e-mail αποθηκευη

7) ανοιγει pdf αρχεια σαν επισυν. στα e-mail

8) υπαρχουν χαρτες με φωνητικη πλοηγηση στα ελληνικα με πληρωμη

9) στην αρχικη οθονη μπορεις να βλεπεις ραντεβου και να εχεις και ειδοποιηση

10) περνει απο αλλα κινητα ηχους με bluetooth

11) σε τι μορφη μπορεις να δεις ταινειες

12) εχει videoκλησεις

13) μπορεις να βλεπεις σελιδες στο Internet ευκολα η ειναι αργο επισης μπορεις να δεις και video στο internet.

συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα θελω να ξερω αν μου κανει ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω σε όσα μπορώ γιατί δεν έχω πολύ χρόνο:

 

1) όχι

2) ναι

3) ναι - για msn έχει κανονικό live messenger, για facebook θα χρειαστείς κάποιο πρόγραμμα, είτε το δωρεάν ΙΜ+ είτε κάποιο άλλο, λειτουργεί πάντως κανονικότατα

4) τι ακριβώς θες να κάνεις; τα email από μόνα τους έρχονται σε ξεχωριστό φάκελο για κάθε λογαριασμό, από κει και πέρα δε μπορείς να τα βάζεις σε φακέλους

5) ναι, εννοείται - όταν τα σβήνεις έχεις τη δυνατότητα αν θες να σβήνονται και από το Inbox του mail provider σου

6) όσα χωράει στη μνήμη = άπειρα

7) ναι αλλά θέλει πρόγραμμα (pdf to go) το οποίο νόμιμα δεν είναι δωρεάν

8) όχι

9) ναι, μπορείς να βάλεις ένα θέμα που να υποστηρίζει today view

10) κανονικά, ήχους, εικόνες κλπ

11) από τα επίσημα στοιχεία: Video format support: XviD partially supported, H.263, H.264, WMV3, MPEG4, Sorenson Spark & On2 VP6 (Flash support). Οποιαδήποτε ταινία όμως δε θα τη μετατρέπεις πριν την περάσεις για προβολή στο τηλέφωνο;

12) όχι (αλήθεια, τις χρησιμοποιείς; :p)

13) το browsing είναι άνω του μετρίου όταν είσαι σε 3G δίκτυο ή μέσω wifi. Δεν είναι επιπέδου iphone όμως. Για βίντεο δεν ξέρω τι γίνεται γενικά, πάντως σε γνωστές σελίδες όπως youtube μπορείς σίγουρα μέσω wifi - μέσω δικτύου είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για της απαντησεις το μονο που με χαλασε ηταν η φωνητικη κληση γιατι μιλαω συνεχεια στο αυτοκινητο.

μολις το παρω θα σας χρειαστω για να μου προτειντε προγραμματα.

ενα τελευταιο ειναι καλυτερο το storm2 σε χαρακτηριστικα η οχι , γιατι εχω μπερδευτει.

 

ευχαριστω και παλι

Edited by taxtherapy
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές τα δύο αυτά τηλέφωνα έχουν τις ίδιες δυνατότητες. Είναι πιο πολύ θέμα του τι προτιμάς, touch με πιο μεγάλη (σε διαστάσεις, όχι σε ανάλυση) οθόνη ή full qwerty πληκτρολόγιο και πιο μικρές διαστάσεις συσκευής.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

7) Νομίζω πως ακόμα και χωρίς να έχεις εγκατεστημένο πρόγραμμα, μπορείς να ανοίξεις κανονίκά αρχεία pdf που είναι επισυννημένα σε email.

 

10) Στο δικό μου BB 9000 δεν μπορούσα να πάρω ringtones από άλλα κινητά (δοκίμασα με SE και ΗTC με WM 6.1). Λέτε να φταίει κάτι στις ρυθμίσεις μου;

 

καλησπερα ενδιαφερομαι να παρω το 9700 και προσπαθω να λυσω καποιες αποριες αν καποιος μπορει να με βοηθ. θα ηταν καλο γιατι απο τα καταστηματα δεν ξερουν τιποτα.

 

1) εχει φωνητικη κληση στα ελληνικα

2) εχει ταχειες κλησης

3) υποστηριζ chat με msn - facebook live

4) μπορεις να αρχειοθετ τα e-mail που ερχονται στο κινητο σε φακελους

5) τα e-mail που ερχονται στο κινητο ερχονται και στον υπολογιστη π.χ. msn

6) ποσα e-mail αποθηκευη

7) ανοιγει pdf αρχεια σαν επισυν. στα e-mail

8) υπαρχουν χαρτες με φωνητικη πλοηγηση στα ελληνικα με πληρωμη

9) στην αρχικη οθονη μπορεις να βλεπεις ραντεβου και να εχεις και ειδοποιηση

10) περνει απο αλλα κινητα ηχους με bluetooth

11) σε τι μορφη μπορεις να δεις ταινειες

12) εχει videoκλησεις

13) μπορεις να βλεπεις σελιδες στο Internet ευκολα η ειναι αργο επισης μπορεις να δεις και video στο internet.

συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα θελω να ξερω αν μου κανει ευχαριστω εκ τον προτερων

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

7) Νομίζω ότι έχεις δίκιο τώρα που το λες. Απλά έχω εγκατεστημένο το pdf to go και δε μπορώ να το δοκιμάσω τώρα...

 

10) Για να λάβεις, πήγαινες στην έκθεση και πατούσες receive using bluetooth? Τι σφάλμα σου έβγαζε; Και ποια έκδοση λογισμικού είχες;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές τα δύο αυτά τηλέφωνα έχουν τις ίδιες δυνατότητες. Είναι πιο πολύ θέμα του τι προτιμάς, touch με πιο μεγάλη (σε διαστάσεις, όχι σε ανάλυση) οθόνη ή full qwerty πληκτρολόγιο και πιο μικρές διαστάσεις συσκευής.

 

Πέρα από τις δύο αυτές προφανείς διαφορές υπάρχει κάτι που να κάνει κάποιο να υπερτερεί του άλλου; Ρωτάω γιατί έχω Bold 9700 και σκέφτομαι να πάρω το storm.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το 9000, ήρθε η ώρα να αγοράσω το 9700 :) Δεν έχω εντωπίσει κάποιον ακόμα να το πουλάει από Αθήνα, αλλά θα βρώ θα βω :) :) Εκτός από την κάμερα, ποια άλλη εμφανή διαφορά έχει από το 9000;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την χρήση του youtube μέσω wifi.

Συγκεκριμένα μέχρι πριν 1 εβδομάδα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Τις τελευταίες 6-7 ημέρες προσπαθώ να ανοίξω video και μου εμφανίζει σφάλμα "An error has occurred attempting to play media"

Φυσικά προτού ποστάρω έκανα ένα google search, αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο.

Εκτος από battery pull, δοκιμασα σε 2 διαφορετικά wifi δίκτυα, δοκίμασα μέσω του m.youtube.com, το "Support javaScript" ειναι ενεργοποιημένο, εχω δοκιμάσει και με native browser & με Opera Mini 5 beta 2 (γενικότερα δεν έχω αλλάξει κάτι στη συσκευή τις τελευταίες ημέρες) :confused:

Συκευή: BB 9700

OS: 5.0.0.442

Provider: Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις δύο αυτές προφανείς διαφορές υπάρχει κάτι που να κάνει κάποιο να υπερτερεί του άλλου; Ρωτάω γιατί έχω Bold 9700 και σκέφτομαι να πάρω το storm.

Ευχαριστώ.

 

Το Storm 2 έχει 3G πομποδέκτη που "πιάνει" 7,2mbps σε αντίθεση με το 9700 που "πιάνει" 3,6mbps...

 

Μετά το 9000, ήρθε η ώρα να αγοράσω το 9700 :) Δεν έχω εντωπίσει κάποιον ακόμα να το πουλάει από Αθήνα, αλλά θα βρώ θα βω :) :) Εκτός από την κάμερα, ποια άλλη εμφανή διαφορά έχει από το 9000;

 

Γενικά μικρότερο μέγεθος από το 9000... δες και το review για λεπτομέρειες!

 

Καλησπέρα & χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την χρήση του youtube μέσω wifi.

Συγκεκριμένα μέχρι πριν 1 εβδομάδα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Τις τελευταίες 6-7 ημέρες προσπαθώ να ανοίξω video και μου εμφανίζει σφάλμα "An error has occurred attempting to play media"

Φυσικά προτού ποστάρω έκανα ένα google search, αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο.

Εκτος από battery pull, δοκιμασα σε 2 διαφορετικά wifi δίκτυα, δοκίμασα μέσω του m.youtube.com, το "Support javaScript" ειναι ενεργοποιημένο, εχω δοκιμάσει και με native browser & με Opera Mini 5 beta 2 (γενικότερα δεν έχω αλλάξει κάτι στη συσκευή τις τελευταίες ημέρες) :confused:

Συκευή: BB 9700

OS: 5.0.0.442

Provider: Vodafone

 

Οφείλεται κατά κύριο λόγο στην σύνδεση του wi-fi... χάνει κάποια "πακέτα" και διακόπτεται το streaming! Δεν είναι τίποτα... ξαναδοκιμάζεις και παίζει!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...