Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα να ρωτησω κατι παω να βαλω το pin και το imei τις συσκευης στην σελιδα της βοντα και δεν τα δεχετε μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο λογαριασμο σας μεσω προγραμματος html χρησιμοποιηστε την δικη σας συσκευη για προσβαση στο bis τι εννοει να σας πω οτι μου εχει ενεργωποιηση η βοντα το blackberry 150 mb βασικα τι μπορω να κανω μεσω του σαιτ της βοντα ? στο bb app word τις συσκευης τι στοιχεια πρεπει να βαλω για να κατεβασω προγραμματα ?

συγνωμη για την κουραση

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις μέσα από τη συσκευή σου στο email settings. Από εκεί θα κάνεις τις ρυθμίσεις σου.

 

Στο AppWorld θα πρέπει να κάνεις εγγραφή και να βάλεις username και password.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο θέμα περί Appworld, στις 3 τελευταίες σελίδες συζητάμε και για το πρόβλημα που αναφέρεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

πηρα το 9700, πρωτη φορα με blackberry (ερχομαι απο android)

 

η εκδοση λογισμικου ειναι η 5.0.0.400

και μου γραφει πως εχω την τελευταια, δεν υπαρχει η 6.κατι ή δεν αναβαθμιζεται παραπανω;

 

για να αναβει το led οταν εχω αναπαντητη πως το ρυθμιζω;

 

ευχαριστω και συγνωμη για την ασχετοσυνη

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πήρα τηλέφωνο στη Wind και μου είπαν ότι σε μια ώρα θα μου έχουν συνδέσει τ υπηρεσία BIS.... Πώς μπορώ να καταλάβω ότι μου την έχουν συνδέσει???

Θα φανεί από κάπου??

 

Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ πολύ thief, με το που ενεργοποίησαν την κάρτα μου SIM φάνηκε αμέσως το εικονίδιο με τους χάρτες!!!! :D

 

Όχι συγνώμη το βρήκα!!!!

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

θα δεις το 3G πάνω δεξιά να μην είναι σκέτο αλλά να έχει το σήμα της BlackBerry δίπλα. Αν έχεις GPRS πρέπει να είναι με κεφαλαία. Αν σου έχει φανεί το εικονίδιο των χαρτών μάλλον το έχουν ήδη συνδέσει.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος του blackberry 9700 και είναι η πρώτη μου συσκευή blackberry! Ως κύρια συσκευή έχω το htc desire HD και πήρα blackberry, γιατί είχα την περιέργια να δοκιμάσω το λειτουργικό της σύστημα. Κάλεσα την vodafone μόλις άνοιξα την συσκευή και ζήτησα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας bis.

Σχετικά με την πρώτη φόρτιση, τι να κάνω? Να περιμένω να αδειάσει τελείως? Πόσες ώρες να την αφήσω να φορτίσει μετά?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος του blackberry 9700 και είναι η πρώτη μου συσκευή blackberry! Ως κύρια συσκευή έχω το htc desire HD και πήρα blackberry, γιατί είχα την περιέργια να δοκιμάσω το λειτουργικό της σύστημα. Κάλεσα την vodafone μόλις άνοιξα την συσκευή και ζήτησα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας bis.

Σχετικά με την πρώτη φόρτιση, τι να κάνω? Να περιμένω να αδειάσει τελείως? Πόσες ώρες να την αφήσω να φορτίσει μετά?

 

 

Kαλορίζικος :D

 

Λογικά, πρέπει να είναι στη μέση περίπου η μπαταρία.

Άφησέ την να τελειώσει, μέχρι να κλείσει το τηλ. Μετά, αν μπορείς φόρτισέ το κλειστό (πλήρης φόρτιση)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικος :D

 

Λογικά, πρέπει να είναι στη μέση περίπου η μπαταρία.

Άφησέ την να τελειώσει, μέχρι να κλείσει το τηλ. Μετά, αν μπορείς φόρτισέ το κλειστό (πλήρης φόρτιση)

 

Με την vodafone που μίλησα, δεν με ρώτησαν σε ποιο bis, με πόσα δωρεάν MB θέλω να μπω. Απλά μου είπαν ότι το έκαναν. Έτσι γίνεται η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Με την vodafone που μίλησα, δεν με ρώτησαν σε ποιο bis, με πόσα δωρεάν MB θέλω να μπω. Απλά μου είπαν ότι το έκαναν. Έτσι γίνεται η διαδικασία?

 

Όχι, καθώς η Vodafone δίνει 3 επιλογές BIS με 10, 13 και 18 ευρώ.

Πάρ' τους τηλ για να επιλέξεις το πρόγραμμά σου.:rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές μου, με ποιον τρόπο μπορώ να τις μεταφέρω στο 9700, από την άλλη μου συσκευή (htc desire HD)? Δεν τις έχω αποθηκευμένες στο gmail μου. Γίνεται αυτή η διαδικασία να γίνει μέσω bluetooth?

 

* Μίλησα πάλι με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της vodafone και μου είπαν ότι έχει αλλάξει η διαδικασία και πως ενεργοποιούν μεν αυτοί τα bis στην γραμμή, αλλά χρησιμοποιώ τα 100 mb του προγράμματος μου και όχι κάποια άλλα επιπλέον. Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Με την vodafone που μίλησα, δεν με ρώτησαν σε ποιο bis, με πόσα δωρεάν MB θέλω να μπω. Απλά μου είπαν ότι το έκαναν. Έτσι γίνεται η διαδικασία?

 

Τι πρόγραμμα έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα έχεις ?

 

To unlimited 25, το νέο.

Πάντως τα bis έχουν ενεργοποιηθεί από χθες κανονικά. Σύνδεσα τους λογαριασμούς μου των email, εμφανίστηκαν οι χάρτες, το twitter κτλ και το gprs είναι από χθες με μεγάλα γράμματα.

Ακόμη δεν έχει αδειάσει τελείως η μπαταρία του από χθες που το έχω ανοίξει, αλλά παρατηρώ πως από την στιγμή που η μπαταρία έχει πέσει κάτω από το 10%, δεν έχω καθόλου σήμα. Γράφει OFF πάνω δεξιά. Γιατί συμβαίνει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει για οικονομία.

Μπορείς να το παρακάμψεις με πρόγραμμα ή καλώντας 112 μεχρι να συνδεθεί στο δίκτυο και μετά να το κλεισεις :)

 

Sent from my ZTE-BLADE

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται να μεταφέρω τις επαφές μου από το htc desire HD, στο 9700? Γίνεται μέσω bluetooth, έστω μία - μία? Από το παλιό μου κινητό, τις μετέφερα μέσω bluetooth στο desire HD μου, μιας που δεν τις έχω ούτε στο gmail μου, ούτε στο outlook. Αλλά χθες που δοκίμασα να τις μεταφέρω μέσω bluetooth από το htc στο blackberry, δεν γινόταν καμία μεταφορά επαφής.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται να μεταφέρω τις επαφές μου από το htc desire HD, στο 9700? Γίνεται μέσω bluetooth, έστω μία - μία? Από το παλιό μου κινητό, τις μετέφερα μέσω bluetooth στο desire HD μου, μιας που δεν τις έχω ούτε στο gmail μου, ούτε στο outlook. Αλλά χθες που δοκίμασα να τις μεταφέρω μέσω bluetooth από το htc στο blackberry, δεν γινόταν καμία μεταφορά επαφής.

 

Αν μπορεις να τις μεταφερεις απο το htc στο outlook, τοτε απο το outlook μεταφερονται στο ΒΒ μεσω tou desktop manager.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα διατεθει επισημα ποτε το OS 6 απο τους ελληνικους παροχους για το 9700;

γιατι η cosmote ηδη προωθει το 9780 και πιστευω πως δεν θα δωσει για εμας την αναβαθμιση

 

κατι αλλο, ενας παροχος π.χ. cosmote, μπορει να επεμβει στο software (OS 6) για να κανει τυχον διορθωσεις/βελτιωσεις;

αυτο το ρωταω διοτι στο 6 δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα στα ελληνικα

 

τελος, δυστυχως για ενα τηλεφωνο που αν μη τι αλλο θεωρειται επαγγελματικο, απογοητευτηκα παρα πολυ

 

αν εχεις κληση και δεν την δεις εκεινη την ωρα, δεν υπαρχει τροπος ειδοποιησης (χωρις την προσθηκη καποιου προγραμματος), απαραδεκτο

 

για να κανεις αμφιδρομο συγχρονισμο με το google calendar πρεπει να πας σε μαγο σιγουρα

και αν δεν καταληξεις με διπλες και τριπλες καταχωρησεις στο ημερολογιο σου, θα κερδισεις σιγουρα το joker

 

θελω να σβησω ενα email που διαβασα στον υπολογιστη μου; χα..χα...στο τηλεφωνο θα ειναι εκει και θα σε περιμενει (η απολυτη εννοια του συγχρονισμου)

 

δε θελω να προσβαλω κανενα για τις επιλογες του, αλλα ανοιγοντας μια φθηνη συσκευη android και δινοντας το email σου (ναι τοσο απλα), γινεσαι ανθρωπος και δεν ασχολεισαι με τιποτα απο αυτα που εγραψα παραπανω

 

παντα φιλικα και ολα αυτα αποτελουν προσωπικη μου αποψη/εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα διατεθει επισημα ποτε το OS 6 απο τους ελληνικους παροχους για το 9700;

γιατι η cosmote ηδη προωθει το 9780 και πιστευω πως δεν θα δωσει για εμας την αναβαθμιση

 

κατι αλλο, ενας παροχος π.χ. cosmote, μπορει να επεμβει στο software (OS 6) για να κανει τυχον διορθωσεις/βελτιωσεις;

αυτο το ρωταω διοτι στο 6 δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα στα ελληνικα

 

τελος, δυστυχως για ενα τηλεφωνο που αν μη τι αλλο θεωρειται επαγγελματικο, απογοητευτηκα παρα πολυ

 

αν εχεις κληση και δεν την δεις εκεινη την ωρα, δεν υπαρχει τροπος ειδοποιησης (χωρις την προσθηκη καποιου προγραμματος), απαραδεκτο

 

για να κανεις αμφιδρομο συγχρονισμο με το google calendar πρεπει να πας σε μαγο σιγουρα

και αν δεν καταληξεις με διπλες και τριπλες καταχωρησεις στο ημερολογιο σου, θα κερδισεις σιγουρα το joker

 

θελω να σβησω ενα email που διαβασα στον υπολογιστη μου; χα..χα...στο τηλεφωνο θα ειναι εκει και θα σε περιμενει (η απολυτη εννοια του συγχρονισμου)

 

δε θελω να προσβαλω κανενα για τις επιλογες του, αλλα ανοιγοντας μια φθηνη συσκευη android και δινοντας το email σου (ναι τοσο απλα), γινεσαι ανθρωπος και δεν ασχολεισαι με τιποτα απο αυτα που εγραψα παραπανω

 

παντα φιλικα και ολα αυτα αποτελουν προσωπικη μου αποψη/εμπειρια

 

Στο 6 δεν μπορεις να στειλεις μυνημαστα ελληνικα? Γιατι δεν μπορεις? Που το ειδες αυτο γραμμενο?

----------------------

Οταν λεμε επαγγελματικο τηλεφωνο εννοουμε blackberry. Τελεια και παυλα. Ρωτα με εμενα που εχω σκασει κατα καιρους κατι 500αρες και παλι στα ΒΒ ξαναγυρισα.

Και το αλλο .... οταν γινεσαι ανθρωπος. Οταν εχεις 2000 μυνηματα το μηνα στειλε-παρε, δες τον λογαριασμο σου με το ΒΒ και δες τον και με οποιοδηποτε αλλο κινητο, και μετα τα ξαναλεμε.

Εγω πριν 5 χρονια δεν μπορουσα να καταλαβω πως στεκεται η RIM στην αγορα με εκεινες τις παντοφλες, τα εμφανισιακα απαραδεκτα τηλεφωνα που κυκλοφορουσε. Κι ομως.....

Link to comment
Share on other sites

To OS6 στέλνει κανονικότατα ελληνικά sms από την πρώτη μέρα που βγήκε. Πολύ πιθανόν να υπήρξε κάποιο πρόβλημα στις ρυθμίσεις σου... Ο κάθε πάροχος όχι, δε μπορεί να επέμβει στο λογισμικό. Το μόνο που κάνει είναι έλεγχος του λογισμικού για συμβατότητα και κατόπιν το δίνει στους χρήστες του. Αυτός είναι και ο λόγος που, ανεξαρτήτως παρόχου, κάθε έκδοση λειτουργεί σε οποιοδήποτε τηλέφωνο, οπότε και δεν είναι "ανάγκη" να βγάλει κάποιο λογισμικό ελληνικός πάροχος.

 

Από κει και πέρα, ο καθένας επιλέγει τηλέφωνο βάσει των αναγκών του.

 

Το θέμα με τις κλήσεις ισχύει μεν, προσωπικά δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Μπορεί απλά να έτυχε.

Για τον συγχρονισμό google δεν ξέρω να σου πω γιατί δε χρησιμοποιώ google account. Πάντως το google calendar δεν είναι κάποιο επαγγελματικό standard για να είναι προφανές ότι θα το υποστηρίζει, δε νομίζω ότι όλοι οι κατασκευαστές υποστηρίζουν τα πάντα. Συγχρονισμός με outlook πάντως καθώς και με exchange λειτουργεί απροβλημάτιστα, κάτι που σίγουρα είναι πιο "επαγγελματικό" σαν λύση σε σχέση με το google calendar - και δε μιλάω για δυνατότητες, αλλά για πραγματικές καταστάσεις, τι είναι πιθανότερο να βρεις σε μια εταιρεία;

 

Πάντως γενικά η εμπειρία που έχεις από το blackberry βασίζεται καθαρά στο BIS και όχι στο BES που είναι και το μεγάλο "όπλο", οπότε μη θεωρείς ότι έχεις δει όλες τις δυνατότητες που μπορεί να σου δώσει σε εταιρικό/επαγγελματικό περιβάλλον. Στο android όπως λες, θα δώσεις το google mail σου και μόνο, στα υπόλοιπα δεν είναι το ίδιο.

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα πάντως. Προφανώς δε σου κάνει το blackberry, δεν τρέχει και τίποτα. Το ότι όμως είναι καθαρά επαγγελματικό εργαλείο φαίνεται από όποια σκοπιά και να το δεις, δε μπαίνω καν στον κόπο να το αναλύσω το θέμα αυτό. Σύμφωνα με τα δεδομένα που παραθέτεις, χρειάζεσαι κάποιο android, αφού χρησιμοποιείς κατ' εξοχήν τις υπηρεσίες της google, οπότε και μάλλον προς τα εκεί πρέπει να κοιτάξεις. :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

@Leon_94

@thief

 

Εχετε το OS 6 και στελνετε μηνυμα στα ελληνικα;

οταν γραψω ενα sms πανω απο 10-12 χαρακτηρες και πατησω αποστολη, το μηνυμα εξαφανιζεται, δεν το στελνει

σε εσας δουλευει κανονικα δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετέφερα τελικά μία - μία τις επαφές μου από το htc desire HD, στο blackberry 9700 και τώρα θέλω, να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο 9700, να τις αποθηκεύσω κάπου, έτσι ώστε στα επόμενα blackberry μου, να μπορώ να έχω άμεσα τις επαφές μου, χωρίς να χρειάζεται να τις μεταφέρω πάλι μία - μία. Στα android συγχρονίζεις άμεσα με το gmail. Στα blackberry, με τι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετέφερα τελικά μία - μία τις επαφές μου από το htc desire HD, στο blackberry 9700 και τώρα θέλω, να συγχρονίσω τις επαφές που έχω στο 9700, να τις αποθηκεύσω κάπου, έτσι ώστε στα επόμενα blackberry μου, να μπορώ να έχω άμεσα τις επαφές μου, χωρίς να χρειάζεται να τις μεταφέρω πάλι μία - μία. Στα android συγχρονίζεις άμεσα με το gmail. Στα blackberry, με τι?

 

μπορεις φιλε μου μεσω του blackberry desktop manager.αυτο το προγραμμα το βρισκεις στο cd που εχει η συσκευασια ή το κατεβαζεις.μπορεις να παρεις αντιγραγα ασφαλειας ή/και να μεταφερεις της επαφες σου κτλ σε αλλα bb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...