Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7230


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει,αναφέρεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία, το παρήγγειλα ήδη και το περιμένω. Ελπίζω ότι θα είναι τυπικό Nokia, δηλαδή εύχρηστο, αξιόπιστο και με όλες τις χρήσιμες δυνατότητες.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ξερει κανεις πως μπορω να μικρανω την γραμματοσειρα του ρολογιου; και γενικα πως γινεται να γινουν πιο μικρα τα γραμματα σε ολα τα μενου;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 8gb απο το 5800, 1ον) κανει για το 7230? και αν ναι, 2ον) θα την χειρηζετε καλα η θα κολλαει και θα lagαρει ?
Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 8gb απο το 5800, 1ον) κανει για το 7230? και αν ναι, 2ον) θα την χειρηζετε καλα η θα κολλαει και θα lagαρει ?

Στο site forum.nokia.com αναφέρει ότι υποστηρίζει κάρτες μέχρι 16GB, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις την 8GB που έχεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Από την στιγμή που δεν έχει wifi δεν μπορείς να συνδεθείς στο ίντερνετ μέσω ασύρματης σύνδεσης. Μπορείς μόνο μέσω του παρόχου σου αφού πρώτα έχεις περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν έχει wifi δεν μπορείς να συνδεθείς στο ίντερνετ μέσω ασύρματης σύνδεσης. Μπορείς μόνο μέσω του παρόχου σου αφού πρώτα έχεις περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις.

 

α, αρα δεν έχει wi-fi. Βασικά η κοπέλα μου το πήρε, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Αυτό σημαίνει πως αν περαστούν οι ρυθμίσεις, θα μπαίνει στο ιντερνετ με την χρέωση του παρόχου. Δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση της Vodafone, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

α, αρα δεν έχει wi-fi. Βασικά η κοπέλα μου το πήρε, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Αυτό σημαίνει πως αν περαστούν οι ρυθμίσεις, θα μπαίνει στο ιντερνετ με την χρέωση του παρόχου. Δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση της Vodafone, σωστά?

 

ακριβως..φροντισε ομως να εχεις και πακετο με δωρεαν mb στο προγραμμα σου,για να μη σ ερθει νταμπλας στον επομενο λογαριασμο..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Τελικά η μπαταρία πόσο κρατάει με μέτρια χρήση? Το ηχείο του είναι καλό (δυνατό, καθαρό)?

 

Η μπαταρία μετά από την πρώτη φόρτιση κράτησε κάπου 4,5 μέρες με νορμάλ χρήση - ούτε λίγη ούτε πάρα πολλή. Πιστεύω ότι αυτό βελτιώνεται κιόλας μετά από 2-3 πλήρεις αποφορτίσεις... Θα επανέλθω όταν έχω νεότερα!

 

Το ηχείο δεν έχω άποψη, το κινητό είναι αλλουνού :D Μου λέει πάντως ότι είναι ευχαριστημένος, ακούγεται καθαρά.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στα καλά καθούμενα ή όταν πάω να τραβήξω το πορτάκι για να απαντήσω σε μια κλήση το κινητό σβήνει. Η μπαταρία απο οτι είδα δεν κουνιέται και δεν ξέρω τι παίζει.

 

επίσης χάνει το ξυπνητήρι ή τυχών ειδοποίηση που του έχω βάλει.

 

να είναι θέμα λογισμικού;; να είναι κάτι σε hardware ;; μάλλον πρέπει να το πάω στην Νόκια ε;;

Link to comment
Share on other sites

στα καλά καθούμενα ή όταν πάω να τραβήξω το πορτάκι για να απαντήσω σε μια κλήση το κινητό σβήνει. Η μπαταρία απο οτι είδα δεν κουνιέται και δεν ξέρω τι παίζει.

 

επίσης χάνει το ξυπνητήρι ή τυχών ειδοποίηση που του έχω βάλει.

 

να είναι θέμα λογισμικού;; να είναι κάτι σε hardware ;; μάλλον πρέπει να το πάω στην Νόκια ε;;

 

ακριβως..μαζι με την αποδειξη αγορας βουρ σε nokia care για αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγες μέρες έπεσε ένα ποτήρι κόκκινο κρασί πάνω στο κινητό.....το έκλεισα και αφού το σκούπισα το έβαλα σε ένα μπωλ με ρύζι, γιατί διάβασα κάπου ότι τραβάει την υγρασία, για 24 ώρες. όταν το έβγαλα άνοιγε κανονικά αλλά δυστυχώς το πληκτρολόγιο δεν ανταποκρίνεται καθόλου....τι να κάνω [εκτός από το να το δώσω για επισκευή) ????:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Από την στιγμή που δεν έχει wifi δεν μπορείς να συνδεθείς στο ίντερνετ μέσω ασύρματης σύνδεσης. Μπορείς μόνο μέσω του παρόχου σου αφού πρώτα έχεις περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις.

 

προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση των ρυθμισεων από την vodafone με τα μηνυματα -τα αποθηκευσα - αλλα τιποτα μπαινω στο μενου και δεν βλέπω στην συνδεσμικοτητα επιλογη για ιντερνετ - επιλογη φορεα, τις μισες επιλογες εχει αυτο το μενου απο ατα αλλα νοκια,

 

τι μπορω να κάνω? πως να το ρυθμίσω, θέλει αναβάθμιση το λογισμικό?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το τί να προσέξω από το κατάστημα το οποίο θα το παραγγείλω. Κάτι για debrand και για παραεισαγωγής διαβάζω. Το κινητάκι τι λέει, καλό? Κανένα πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλό είναι σε γενικές γραμμές για τα λεφτά του.

 

Μόνο που έχω ένα πρόβλημα. Κάποιες εισερχόμενες κλήσεις στο μητρώο έχουν κολλήσει και δεν μπορώ να τις διαγράψω με τίποτα! Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω και τι φταίει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά!Αγόρασα σήμερα το Nokia 7230.Πάω κι εγώ σιγά σιγά να το ανοίξω και να βάλω μπαταρία,sim και κάρτα μνήμης.Απασφαλίζω,βάζω τη σιμ και ασφαλίζω.Στην κάρτα μνήμης όμως δεν ασφάλιζε,πήγαινε πάνω κάτω χωρίς να σταθεροποιείται.Έτσι είναι το κινητό ή μου το έδωσαν ελαττωματικό?Καινούρια συσκευή...είναι κρίμα ρε παιδιά:(Παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος για να πάω αύριο στο Γερμανό να παραπονεθώ και να ζητήσω αλλαγή συσκευής.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...