Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Slide


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 6700s Slide

(RM-576)

Capture and share quickly and easily

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/6700_slide/6700_slide_main.jpg

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/6700_slide/6700_slide_detail1.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/6700_slide/6700_slide_detail2.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/6700_slide/6700_slide_detail3.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

24 November 2009

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia 6700 slide is device supporting EGPRS, WCDMA and HSDPA/HSUPA (3.5G). Enjoy videos, music, and graphics on the 2.2” QVGA display. Take photos with a 5 megapixel Autofocus camera with a dual LED flash and Carl Zeiss optics. Additional features include USB charging with simultaneous data transfer, Ovi Share, Bluetooth 2.1 +EDR, and stereo FM RDS radio.

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

S60 3rd Edition, Feature Pack 2

 

Λειτουργικό σύστημα:

Symbian OS v9.3

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

071.004

 

Δείκτης SAR:

0,91 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

0589605 (Lime) / 0589466 (Petrol Blue) / 0589366 (Pink) / 0589670 (Purple) / 0589282 (Raw) / 0589536 (Red)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν δύο παραλλαγές τις συσκευής:

6700s (RM-576) η οποία προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά.

6700s-1c (RM-577) η οποία προορίζεται για την αγορά της Αμερικής.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει και CPU στα 600MHz το εχω παρει ηδη!!!!

 

Πολυ ομορφο και επιτελους ενα μικρο σε μεγεθος S60.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά του forum.nokia αναφέρουν ότι θα έχει

CPU Count - Single CPU

CPU Type - ARM 11

CPU Clock Rate - 600 MHz

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δελτίο τύπου αναφέρει: "Nokia 6700 slide is expected to become available in the first quarter of 2010" και αυτό ξέρουμε μέχρι στιγμής. Αν υπάρξει κάποια ενημέρωση, θα την βρεις γραμμένη σε αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
To SAR του είναι 0.91 W/kg. Μπορείς να το δεις και στο link http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια το είδα σήμερα απο κοντά στο πλαίσιο. Ειναι απλά πανέμορφο, στιβαρο και πιο μικρο σε όγκο απο το 6500 slide που είχα. Δυστηχώς δεν ήταν ανοιχτό για να δω πως παει απο οθόνη. Εγω το σκέφτομαι να το πάρω τώρα που χω την επιδότηση άλλα έχω να ασχοληθώ με symbian απο το 6260 που είχα. Το προβλημα μου είναι κατα πόσο θα είναι ευκολο να περνάω εφαρμογες ραγισμένες γιατι κάτι διάβασα οτι πρέπει να τις κάνεις signed και άλλα τέτοια κουραφέξαλα. Πάντως το κινητάκι είναι κουκλί και θα ξεκουράσει το omnia μου τώρα το καλοκαιρι που χω και το πρόβλημα του όγκου του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Όλες οι εφαρμογές δεν χρειάζονται singing για να γίνουν εγκατάσταση και δεν είναι λόγος αυτός για να σε φοβίζει.Μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις ένα πιστοποιητικό,ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα για να δεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

Υ.Γ.Αν τελικά προχωρήσεις στην αγορά του περιμένουμε εντυπώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Όλες οι εφαρμογές δεν χρειάζονται singing για να γίνουν εγκατάσταση και δεν είναι λόγος αυτός για να σε φοβίζει.Μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις ένα πιστοποιητικό,ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα για να δεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

Υ.Γ.Αν τελικά προχωρήσεις στην αγορά του περιμένουμε εντυπώσεις.

 

thanks φίλε, μάλλον στο μέλλον θα χρειαστώ την βοηθειά σου. Με τα παλιά θυμάμαι η διαδικασία ήταν απλή και γρήγορη, ακόμα θυμάμαι που ανταλλάσαμε προγράμματα ετσι για πλάκα πίνοντας καφέ σε κάποιο μαγαζι. Σιγουρα τα πράγματα πλέον θα είναι πιο δύσκολα όσον αφορά τις επιτόπου ανταλλαγες? Το λειτουργικό του είναι s60 v3 θεωρείτε παλιό? Α μπορείς επίσης αν ξέρεις κάποια προγράμματα must που θα πρέπει να έχω στην συσκευή? Στο 6260 με έιχε βολέψει απίστευτα το answering machine και το black list.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.Ότι χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Ρίξε μια ματιά εδώ Ποιες είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτερες εφαρμογές; Επίσης για ότι χρειαστείς σχετικά με εφαρμογές μπορείς να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ

Επίσης καλό είναι να διαβάσεις το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ Πολλές απορίες σου θα λυθούν μέσα από το faq.

Σαν λειτουργικό το S60 3rd Edition είναι παλιό αλλά υποστηρίζεται πολύ καλά από την Nokia,τουλάχιστον στον τομέα των συσκευών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικα σήμερα το απογευμα. Απο εμφάνιση δεν παιζεται το ποιό όμορφο κινητό νοκια που πέρασε απο τα χέρια μου, το μενου (vodafone 360) της βοδιαφονε στην οθόνη αναμονής απενεργοποιητε αλλάζοντας θέμα, μόνο κατι εφαρμογες έχει μέσα αλλα ακομα δεν μπορεσα να τις βγάλω. Κατασκευαστικά είναι πολυ ανώτερο απο 6500 slide που είχα, το slide του δουλευει άποψα χώρις τριγμούς για την ώρα. Η πλοήγησηστο μενου ειναι αψογη λόγο του γρήγορου επεξεργαστή που φοράει. Το πήρα σε ασημι με μαυρο και δένει τέλεια ο συνδιασμός.Πάρτε και μία φώτο απο το κινητό για αρχή.

http://img691.imageshack.us/i/15052010.jpg/

 

 

2-3 ερωτησούλες γιατι δεν θυμάμαι και πολλα.

1) Πως γίνετε να βλέπω αν είχα κάποια αναπάντητη χωρίς να ανοίξω το τηλέφωνο?

2) Σε κάποιες καταχώρημένες επαφές όταν με καλούν μου δείχνει μόνο τον αριθμό.

3) Οταν επιλέγω να μου διαβάσει τα μηνήματα έχει επιλογή μόνο για αγγλίκη γλώσσα.

4) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα του στυλ NODATA που έχουμε στα windows mobile ωστε να μη συνδέεται στο internet?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

1) Αν έχει τη δυνατότητα της αναπνοής δηλαδή, κάποια φωτεινή ένδειξη η οποία αναβοσβήνει όταν το έχεις κλειδωμένο και είναι σβηστή η οθόνη, μπορείς να διαπιστώσεις αυτό που λες, αλλιώς θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις.

2) Σιγουρέψου πως δεν έχεις επιλέξει την ταυτόχρονη εμφάνιση των επαφών της sim και της εσωτερικής μνήμης στις "Επαφές". Εάν όχι, έλεγξε μήπως και έχεις τους εν λόγω αριθμούς σε δύο διαφορετικές επαφές ταυτόχρονα.

3) Μέσα από το εικονίδιο "Ομιλία" σου δίνεται η δυνατότητα να κατεβάσεις όποιο πακέτο γλώσσας επιθυμείς.

4) Όχι δεν υπάρχει, αλλά ούτε και χρειάζεται. Απλά για καλό και για κακό κάνε αυτό: πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Προορισμοί > Επιλογές > Προεπιλεγμένη σύνδεση > Ερώτηση πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Αν έχει τη δυνατότητα της αναπνοής δηλαδή, κάποια φωτεινή ένδειξη η οποία αναβοσβήνει όταν το έχεις κλειδωμένο και είναι σβηστή η οθόνη, μπορείς να διαπιστώσεις αυτό που λες, αλλιώς θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις.

2) Σιγουρέψου πως δεν έχεις επιλέξει την ταυτόχρονη εμφάνιση των επαφών της sim και της εσωτερικής μνήμης στις "Επαφές". Εάν όχι, έλεγξε μήπως και έχεις τους εν λόγω αριθμούς σε δύο διαφορετικές επαφές ταυτόχρονα.

3) Μέσα από το εικονίδιο "Ομιλία" σου δίνεται η δυνατότητα να κατεβάσεις όποιο πακέτο γλώσσας επιθυμείς.

4) Όχι δεν υπάρχει, αλλά ούτε και χρειάζεται. Απλά για καλό και για κακό κάνε αυτό: πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Προορισμοί > Επιλογές > Προεπιλεγμένη σύνδεση > Ερώτηση πάντα.

 

1) Αν εννοεις το πολυπλήκτρο να αναβοσβήνει όχι δεν υπαρχει και δεν εχω δει κάπου αυτή την δυνατότητα. Οταν εννοεις να το ξεκλειδωσω τι εννοεις?

2) έχω επιλέξει μόνο τα τηλεφωνα τις συσκευης αλλα πάλι το ίδιο.

3) Δεν μπορω να το κατεβάσω απο κάπου αλλου γιατι για την ωρα δεν έχω σύνδεσει ιντερνετ στο κινητο (Εχω κάνει μεταφορα απο κοσμοτε σε βόνταφον και ακομα δουλευω με κοσμοτε).

4) thanks

Που μπορώ να βρω το ελληνικό product code για να δω αν η συσκευη μου είναι ελληνική?

 

cavaradosi

Δεν μοιάζει καθόλου πλαστικο και ψεύτικο. Είναι το πιο κομψο, στιβαρό και μικρό s60, δες το λίγο καλύτερα.

Edited by tron
Link to comment
Share on other sites

1) Αν εννοεις το πολυπλήκτρο να αναβοσβήνει όχι δεν υπαρχει και δεν εχω δει κάπου αυτή την δυνατότητα. Οταν εννοεις να το ξεκλειδωσω τι εννοεις?

2) έχω επιλέξει μόνο τα τηλεφωνα τις συσκευης αλλα πάλι το ίδιο.

3) Δεν μπορω να το κατεβάσω απο κάπου αλλου γιατι για την ωρα δεν έχω σύνδεσει ιντερνετ στο κινητο (Εχω κάνει μεταφορα απο κοσμοτε σε βόνταφον και ακομα δουλευω με κοσμοτε).

Που μπορώ να βρω το ελληνικό product code για να δω αν η συσκευη μου είναι ελληνική?

1) Εννοεί ότι θα πρέπει να ξεκλειδώνεις το πληκτρoλόγιο ανοίγοντας το slide.

2) Μήπως στην μνήμη της συσκευής έχεις αποθηκευμένο 2 φορές τον ίδιο αριθμό αλλά με διαφορετικό όνομα? Για κοίταξέ το.

3) Κατέβασε το από το http://www.nokia.gr/support/software/text-to-speech

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε από τη Vodafone.

Ήδη παίζει σχετική διαφήμιση στη τηλεόραση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε από τη Vodafone.

Ήδη παίζει σχετική διαφήμιση στη τηλεόραση.

 

το έχει και το ΠΛΑΙΣΙΟ και νομίζω δεν είναι vodafone>> http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-6700-slide-Blue-1121010164803.htm

 

καλή η τιμή του πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι υλικό είναι; Είναι μέταλλο, όπως το 6700 classic ή πλαστικό;

 

λοιπόν το είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ. δεν μου φαινεται για πλαστικο. καλη ποιοτητα ειναι. αλλα τελικα ειχατε δικιο, vodafone ειναι. Δεν ξερω στον ΓΕΡΜΑΝΟ αν ειναι αλλιως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς θα μεταφέρω τις επαφές από το sony k770i στο nokia 6700 slide? Ευχαριστώ!!!

Καλορίζικο.

Για να μεταφέρεις τις επαφές σου από το SE στο 6700 συγχρόνισε το SE με το Outlook μέσω του SE suite και μετά συγχρόνισε το Outlook με το PC suite ή Ovi suite και θα περάσουν οι επαφές στο 6700slide. Επίσης ρίξε μια ματιά και στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...