Jump to content

[Maemo 5] Εφαρμογές πλοήγησης


karlesg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το sygic φόρτωσα το mobile 10 έγραψα την εντολή στο xterminal

αλλα όταν βάζο τον map grc στο n900 και μετά ανοίγω το πρόγραμμα μου λέει ότι δεν έχω map μέσα στην μνήμη help :O

 

Για να το λέει μήπως όντως δε πέρασες χάρτες μέσα; Μόνη της η εφαρμογή δε κάνει τίποτα.

Βρες χάρτες κ πέρασε τους στον φάκελο "maps".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοείτε με χάρτες μέσα φίλος δεν είναι πρώτη φορα με gps από route 66 έχω gps .το έφτιαξα όπως και να χει
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να δουλεψει το GPS για το SYGIC ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται να συνδεθει στο ιντερνετ?

 

Πρεπει να ταξιδεψω εξωτερικο και θα το χρειαστω οπωσδηποτε. Οποιος εχει καμια ιδεα ειτε για το sygic ή για οποοδηποτε αλλο GPS προγραμμα που να δουλευει offline, ας κανει τον κοπο να με ενημερωσει.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

To sygic ουτως η αλλιώς λειτουργεί και offline.Σε ρωτάει να μπει online αμα θέλεις να βρει τη θέση σου πιο γρήγορα,αλλά δεν χρειάζεται.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

To sygic ουτως η αλλιώς λειτουργεί και offline.Σε ρωτάει να μπει online αμα θέλεις να βρει τη θέση σου πιο γρήγορα,αλλά δεν χρειάζεται.

 

 

Σωστος. Απλα αργουσε να πιασει δορυφορο (μηπως υπαρχει τροπος να γινει πιο γρηγορο?) και νομισα οτι χρειαζεται παντα συνδεση με δικτυο.

 

 

 

Σ'ευχαριστω

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Απλα αργουσε να πιασει δορυφορο (μηπως υπαρχει τροπος να γινει πιο γρηγορο?) και νομισα οτι χρειαζεται παντα συνδεση με δικτυο.

 

 

 

Σ'ευχαριστω

 

Κοίτα να δείς, το καινούριο το Sygic v10 όσες φορές το άνοιξα βρήκε στίγμα πολύ γρήγορα σε σχέση με το v9.Κάτι που δεν τοχα δει σε κανένα άλλο πρόγραμμα.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γεια σας... Γνωριζει καποιος αν οι χαρτες υποστηριζονται στην Κυπρο;επειδη κοιταξα και η χωρα μου δεν ειναι μεσα.Αυτο σημαινει οτι ακομα να μας βρουν οι δορυφοροι ; :(
From N9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Γνωριζει καποιος αν οι χαρτες υποστηριζονται στην Κυπρο;επειδη κοιταξα και η χωρα μου δεν ειναι μεσα.Αυτο σημαινει οτι ακομα να μας βρουν οι δορυφοροι ; :(

 

Οι δορυφόροι σε "βρίσκουν" παντού. Απλά οι χάρτες της Nokia δεν είναι ενημερωμένοι.

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Γνωριζει καποιος αν οι χαρτες υποστηριζονται στην Κυπρο;επειδη κοιταξα και η χωρα μου δεν ειναι μεσα.Αυτο σημαινει οτι ακομα να μας βρουν οι δορυφοροι ; :(

 

Απ'ότι ξέρω για τον χάρτη της Κύπρου όσο αφορά το Ovimaps, αφαιρέθηκαν προσωρινά μετά από κάποιο θέμα-παράπονο που δημιούργησαν οι τούρκοι:mad:..... και την πληρώσαμε εμείς οι Έλληνοκύπριοι... αλλά αυτό πάει καιρό τώρα...

επειδή χρησιμοποιώ το Sygic για Κύπρο και Αθήνα δεν πρόσεξα ότι ακόμα να επαναφέρουν το χάρτη.

Για το Sygic μπορείς να τους βρεις κανονικά....

(άσχετο:στη τελευταία έκδοση του sygic για Android, Aura 2.1.2 δεν υπάρχει ο χάρτης της Κύπρου(παράξενο)... για το maemo αλλά και για όλα τα OS με έκδοση Sygic μέχρι 8.24 ο χάρτης που υπάρχει δουλεύει κανονικά)

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Aν αρχισουμε για τους τουρκους δεν θα σταματήσουμε.......τέλος πάντων.

Φίλε μου πριν δύο μέρες εγκατέστησα το sygic αλλά δεν είδα την Κύπρο μεσα,συγκεκριμένα το eastern europe απο το ovi store και μου ζήτησε και κωδίκους αρα αν πληρώσω θα έχω;δεν είδα κάτι άλλο.Άν έχεις κατι άλλο υποψιν σου πες το.Ευχαριστώ

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια με σπασμενο προγραμμα ,πχ sygic ποσο γρηγορα κλειδωνει δορυφορους....ειναι δηλ να βρεις προγραμμα σπασμενο για maemo.....και σαν χρηση πλοηγησης κανει ''νερα'',απλως ρωταω διοτι δεν εχω χρονο να διαβασω απο την αρχη,κ περιμενει ενα παιδι,απαντηση ου για να το τσιμπησω....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το sygic δουλεύει άψογα στο Ν900. Οι δορυφόροι κλειδώνουν σε μερικά δευτερόλεπτα με agps και σε λίγα παραπάνω (το πολύ μισό λεπτό) χωρίς internet. Είναι κι άλλα βέβαια εκτός από την πλοήγηση που πρέπει να τσεκάρεις αν θες να το πάρεις για να μη μετανιώσεις μετά.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και παλι. Μετα απο ενα flash που εκανα στο κινητο μου εγκατεστησα παλι το Sygic επειδη ηταν τελειο αλλα ομως αυτη τη φορα με ενα προβλημα που δεν καταλαβα γιατι αφου εκανα την ιδια εγκατασταση με πριν.

Να με ρωτα συνεχως να ενωθω με internet ειδαλλως με καμια δυναμη δεν κλειδωνει δορυφορο και με ενα μυνημα κατω αριστερα της οθονης που λεει οτι δεν υπαρχει GPS ενω παλια στο δευτερολεπτο με εντοπιζε οταν ημουν συνδεδεμενος και σε δευτερολεπτα οταν ημουν στο αυτοκινητο.Τι λετε να εγινε;

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλημερα και απο μενα παιδια μια ερωτηση εχω το SYGIC GPS και πλεων δεν πιανει δορυφορο φτει οτι σταματισε να συνεργαζετε το sygic με το maemo η απλα εφαγε κωλημα η εφαρμογη???? εν κατακληδη το προγραμα δεν πιανει δορυφορο τι να κανω?????? ( με αλλα προγραματα πιανω δοριφορους)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα παιδια μια ερωτηση εχω το SYGIC GPS και πλεων δεν πιανει δορυφορο φτει οτι σταματισε να συνεργαζετε το sygic με το maemo η απλα εφαγε κωλημα η εφαρμογη???? εν κατακληδη το προγραμα δεν πιανει δορυφορο τι να κανω?????? ( με αλλα προγραματα πιανω δοριφορους)

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το supl.nokia.com σε supl.google.com στα settings και χρησιμοποίησε Α-GPS.

δεν έχει παντως σχέση η συνεργασία Sygic maemo.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...