Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Αίτημα για διακοπή και μετάβαση σε καρτοκινητό Q στις 26/11/2014. Μου λένε 18/1/2015 θα γίνει η αλλαγή. Δεν λέω τίποτα, υπογράφω την αίτηση διακοπής, παίρνω την κάρτα και φεύγω. Πρώτο τηλέφωνο 1/12 «γιατί θέλετε να διακόψετε το συμβόλαιο» κτλ, «σας κάνω προσφορά καρτοσύνδεση 600' προς όλους (τρίλεπτα), 30 SMS και 300 MB με 12,6€ τελική τιμή και διάρκεια 18 μήνες». Αρνήθηκα αν και ήταν δελεαστικό. Σήμερα η ίδια προσφορά ως δια μαγείας έπεσε στα 10€ και δέχτηκα. Δεν έχω υπογράψει κάτι, απλά καταγράφηκε αίτημα ακύρωσης διακοπής. Πρέπει να πάρω sim της Wind και να καλέσω τον πωλητή που μου έκανε την προσφορά. Θεωρείτε ότι αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Αίτημα για διακοπή και μετάβαση σε καρτοκινητό Q στις 26/11/2014. Μου λένε 18/1/2015 θα γίνει η αλλαγή. Δεν λέω τίποτα, υπογράφω την αίτηση διακοπής, παίρνω την κάρτα και φεύγω. Πρώτο τηλέφωνο 1/12 «γιατί θέλετε να διακόψετε το συμβόλαιο» κτλ, «σας κάνω προσφορά καρτοσύνδεση 600' προς όλους (τρίλεπτα), 30 SMS και 300 MB με 12,6€ τελική τιμή και διάρκεια 18 μήνες». Αρνήθηκα αν και ήταν δελεαστικό. Σήμερα η ίδια προσφορά ως δια μαγείας έπεσε στα 10€ και δέχτηκα. Δεν έχω υπογράψει κάτι, απλά καταγράφηκε αίτημα ακύρωσης διακοπής. Πρέπει να πάρω sim της Wind και να καλέσω τον πωλητή που μου έκανε την προσφορά. Θεωρείτε ότι αξίζει;

 

Γενικά φίλε δεν αξίζει συμβόλαιο πλέον σε σχέση με καρτοκινητή. Είναι πανάκριβα. Τώρα η συγκεκριμένη προσφορά πρέπει να είναι η ίδια που ρώτησε κάποιος στο θέμα για τα καρτοκινητά wind και του απάντησα αναλυτικά γιατί δεν αξίζει σε σχέση με f2g. Δες εκεί την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να δεχτώ, πήγα σε κατάστημα wind και εξήγησα το ιστορικό. Για την κάρτα SIM της wind μου ζήτησαν 5€ όποτε έφαγα το πρώτο στράβωμα. Δεν το προχώρησα, δοκίμασα να καλέσω στον αριθμό που μου έδωσαν (8001108660) όπου φυσικά περίμενα στην αναμονή ατελείωτα. Τις επόμενες ημέρες πάλι προσπαθούσα να καλέσω μόνο που πλέον "η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη". Κι άλλο στράβωμα, βουρ χτες ξαναπήγα σε wind για νέο αίτημα ακύρωσης και μετάβασης σε κάρτα Q. Σήμερα πάλι τηλέφωνο, τους τα είπα. Λέει το παραπάνω τηλέφωνο καταργήθηκε και πρέπει να καλέσω στο 1260. Ισχύει ότι πρέπει να αγοράσω SIM για την μετάβαση σε καρτοσύνδεση 22,5. Θεωρώ ότι είναι καλή ευκαιρία η συγκεκριμένη προσφορά, αυτό που με παραξένεψε όμως είναι η απάντηση που πήρα όταν ρώτησα πού υπογράφω. Μου είπαν λοιπόν ότι σύμφωνα με τα όσα νέα ισχύουν από την ΕΕΤ η κλήση που καταγράφεται θεωρείται συμβόλαιο. Το έχετε ακούσει εσείς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Κραταει κανεις ακομα συμβόλαιολιο Q, που εγινε wind1 καπιο στιγμης;  Εκοψα με το ζορι και Daily Internet. Και μια χαρα.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...