Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά παίζει από wifi, αυτό έχω βάλει κι εγώ. Ο τύπος απλά προσπαθεί να καλύψει τον κλο του νομικά και λέει αυτα για τους developers.

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το περάσω αμέσως!!!

Παιρνει και destinator το HD2 ????

 

Ναι μια χαρα παίζει :) Απλως το icon είναι χάλια στην home screen :(

 

Στα συνημενα εχω ενα icon...αλλα πως το βάζω είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

γιαυι να μην παιρνει????

 

Που να ξερω....Νεουλης ειμαι με τεοια συσεκυη...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα ίδια αποτελέσματα με την ελληνική θα έχουμε και με την αγγλική 1.48.

 

Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν για αυτούς που αμφιβάλλουν για το εάν αξίζει να κάνουν την αναβάθμιση ή όχι.

 

Το Vito Audio Notes (1.2 & 1.3) δε δουλεύει με την αγγλική rom (1.43 & 1.48), δείτε και τα σχετικά threads από τους xda!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592608&highlight=vito

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=588644&highlight=vito

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το Vito Audio Notes (1.2 & 1.3) δε δουλεύει με την αγγλική rom (1.43 & 1.48), δείτε και τα σχετικά threads από τους xda!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592608&highlight=vito

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=588644&highlight=vito

 

Επιβεβαιωνομαι λοιπον επισημα..:)

ενας ακομη λογος να φλασαρετε την ελληνικη ρομ οσοι δεν το εχετε κανει ακομη;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ θα το περάσω αμέσως!!!

 

 

Ναι μια χαρα παίζει :) Απλως το icon είναι χάλια στην home screen :(

 

Στα συνημενα εχω ενα icon...αλλα πως το βάζω είναι το θέμα.

 

ειδα οτι βρηκες το σωστο destinator,αν αλλαξεις κ το σκιν απο τις ρυθμισεις του προγραμματος θα σου φτιαξει κ αυτο;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνομαι λοιπον επισημα..:)

ενας ακομη λογος να φλασαρετε την ελληνικη ρομ οσοι δεν το εχετε κανει ακομη;)

 

Θα μας βάλεις σε ταλαιπωρία βραδιάτικα:lol:

Μόνο και μόνο για το Vito δεν το επιχειρώ, τώρα που έφερα το κινητό στα μέτρα μου!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει φουλαρει κανενος αλλου η internal storage???? Δεν εχω βαλει πολλα πραγματα ακομα μεσα (κανα δυο προγραμματακια του στυλ spb wirelesss μονο στην εσωτερικη μνημη και τα υπολοιπα στην εξωτερικη) και το κινητο φουλαρε ειχε φτασει 7mb και δεν μπορουσε να ανοιξει το you tube app λογω λιγοστης μνημης... Αρχισα να να ψαχνω λιγο στο net και οι περισσοτεροι λενε να ωαλουμε οσεσ περισσοτερεσ cache μπορουμε στην καρτα μνημης (την cache του opera, του htc akbum κλπ)... Εγω με τα χιλια ζορια αποδεσμευσα 30 mb αλλα βλεπω να ξαναγεμιζουν γρηγορα... Ξερει κανεις πως μπορω να δω ποιο αναλυτικα με τι εχει γεμισει η εσωτερικη μνημη???? (ψαχνοντας απο τον explorer προσπαθησα ηδη). Περιπου τι ποσο εχετε ελευθερο οι περισσοτεροι????

Ειναι κριμα ενα κινητο με τετοια hardware χαρακτηριστικα (πραγματικα σκοτωνει) να αρχιζει να σερνεται και να μας κανει την ζωη δυσκολη, μετα απο λιγο καιρο, λογω μικρης rom....

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι βρηκες το σωστο destinator,αν αλλαξεις κ το σκιν απο τις ρυθμισεις του προγραμματος θα σου φτιαξει κ αυτο;)

 

παντως εμενα τα panosha_801 δεν μου εμφανιζονται καλα...

 

απο τα 4 tabs στην αρχη ,μου δειχνει τα 3!!! το πανω αριστερα ειναι σαν αορατο, αλλα οταν πατησω εκει εμφανιζεται....

 

μηπως υπαρχουν και αλλα skin να δοκιμασουμε???

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα τα panosha_801 δεν μου εμφανιζονται καλα...

 

απο τα 4 tabs στην αρχη ,μου δειχνει τα 3!!! το πανω αριστερα ειναι σαν αορατο, αλλα οταν πατησω εκει εμφανιζεται....

 

μηπως υπαρχουν και αλλα skin να δοκιμασουμε???

 

 

Ποιος μιλησε για αυτο ;

Αν εχεις την σωστη εκδοση του προγραμματος θα βρεις μεσα και το σκιν που ταιριαζει στην συσκευη σου;)

 

 

Ironsam80

καθαρισε την cashe του Αλμπουμ

και του οπερα/ιντερνετ εξπλορερ και λογικα θα καθαρισεις πανω απο 30-40mbs

αναλογα με την χρηση που εχεις κανει!

Φυσικα πρεπει να χρησιμοποιησεις καποιον πιο εξεζητημενο file explorer πχ resco file explorer που ειναι και ο καλυτερος και στις ρυθμισεις του να εχεις επιλεξει να εμφανιζονται τα κρυφα αρχεια!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μετα τις προτες φορτισεις εχει βελτιωθει αισθητα η μπαταρια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις αν βορω να βαλω στις συντομευσεις στην αρχικη οθονη αρχεια τα οποια δεν στα εχει να τα επιλεξεις οπως το bluetooth ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μετα τις προτες φορτισεις εχει βελτιωθει αισθητα η μπαταρια.

ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις αν βορω να βαλω στις συντομευσεις στην αρχικη οθονη αρχεια τα οποια δεν στα εχει να τα επιλεξεις οπως το bluetooth ας πουμε.

 

 

Με τον resco που λεω στο προηγουμενο μηνυμα μου και με την επιλογη να φαινονται τα κρυφα αρχεια, κανε μια βολτα μεσα στα windows και θα βρεις αρκετα απο αυτα που ζητας.

Κανε εναν φακελο δικο σου μεσα στο windows/start menu/programs

και βαλε συντομευσεις αυτων που θελεις εκει.

Μετα θα στα εμφανισει στι επιλογες για να τα προσθεσεις στις συντομευσεις του μανιλα.

Απλα μην περιμενεις να βρεις τα παντα με αυτον τον τροπο!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μιλησε για αυτο ;

Αν εχεις την σωστη εκδοση του προγραμματος θα βρεις μεσα και το σκιν που ταιριαζει στην συσκευη σου;)

 

το προγραμμα ενα ειναι. destinator 7.

 

αλλα, αλλη η οθονη του omnia (που ειχα), αλλη του hd2 (που εχω)

 

καποιος που να εχει το dest7 ,να προτεινει καποιο skin, please...:O

Link to comment
Share on other sites

Την cache του album πως την καθαριζω???? Απλα σβηνω το αρχειο στο application files??? Ναι συμφωνω και γω στο diamond τον resco χρησιμοποιουσα αλλα δεν εχω παρει ακομα μεγαλη sd οποτε θα ξεκινησω απο βδομαδα το ''επισημο'' στησιμο του κινητου.... Παντως το βρισκεις φυσιολογικο τοσο μικρο amount μνημης???? Δηλαδη με 30-40 mb ελευθερα, θα παιζουμε και σβηνε ξανα σβηνε, cache????

 

κονομι21:

ειναι λογικο η μπαταρια σου να στρωνει με τον καιρο... και ο κατασκευαστης λεει πως η αποδοση ενδεχεται να βελτιωθει μετα απο τους πρωτους πληρεις κυκλους φορτισης/αποφορτισης... Το εχω παραταηρησει κι εγω στις περισσοτερες συσκευες μου...

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα ενα ειναι. destinator 7.

 

αλλα, αλλη η οθονη του omnia (που ειχα), αλλη του hd2 (που εχω)

 

καποιος που να εχει το dest7 ,να προτεινει καποιο skin, please...:O

 

 

Εσυ οτι πεις....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το cashe του unternet explorer που ειναι ????εγω εχω βαλει το cache του οπερα στη καρτα...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το Vito Audio Notes (1.2 & 1.3) δε δουλεύει με την αγγλική rom (1.43 & 1.48), δείτε και τα σχετικά threads από τους xda!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592608&highlight=vito

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=588644&highlight=vito

 

Εμένα μου δουλεύει...γράφει 2-way απλά είναι πιο χαμηλά η φωνή του άλλου.... γράφει όμως σίγουρα πιο δυνατά από Incall recording μόνο του.... τα έχω και τα 2 εγκατεσστημένα, δεν δοκίμασα μόνο με το Vito.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο με τη μικρη διαθεσιμη μνημη αποθηκευσης ειναι μεγαλη βλακεια σε τετοιο μηχανακι!

Ακομα και το iolite(TC09) που ειχα εχει 210ΜΒ ελευθερα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι βρηκες το σωστο destinator,αν αλλαξεις κ το σκιν απο τις ρυθμισεις του προγραμματος θα σου φτιαξει κ αυτο;)

 

Είσαι θεός!!! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που η αγορά ήταν ανοιχτή πέρασα πάλι απο το πλαίσιο και το είχαν προβολή. μπορώ να πώ ότι άν ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά, έγινε αγάπη με το πρώτο άγγιγμα!Η συσκευή λεπτή και ελαφριά, η capasitive οθόνη μου ταίριαξε αμέσως λόγω του αρένα που έχω και είμαι συνηθισμένος στην χρήση με το δάχτυλο.η οθόνη μόνο μου φάνηκε κάπως τα χρώματα να μήν είναι πολύ ζωηρά αλλά ίσως να ήταν σε αυτόματο φωτισμό ή να έφταιγαν τα έντονα άσπρα φώτα του καταστήματος. Και με τις χερούκλες που έχω άνετα στο ένα χέρι με τον αντίχειρα πατούσα το έναρξη πάνω αριστερα χωρίς να το μετακινήσω το κινητό μέσα στην παλάμη.

άντε τώρα να βρώ και 600+ ευρά (άγιε βασίλη ακούς ή κάνεις την παλαβή:p)

 

μπήκα σε ένα μενού να δώ πόσο χώρο χρησιμοποιεί και πάνω η επικεφαλίδα του μενού ήταν στα ρώσικα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

στο προγραμμα google maps και στο προγραμμα facebook δεν μου βγαζει σωστα τα γραμματα,αλλα κατι τετραγωνα! εχω την αγγλικη rom και εχω ρυθμισει το regional settings για ελλαδα.υπαρχει και καποια αλλη ρυθμιση για να φαινονται σωστα τα γραμματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνομαι λοιπον επισημα..:)

ενας ακομη λογος να φλασαρετε την ελληνικη ρομ οσοι δεν το εχετε κανει ακομη;)

ενας λογος ειναι...φαινεται πολυ δυσκολη διαδικασια...εχει πολλα βηματα και παρ ολο που τα διαβασα δυο τρεις φορες,δεν ειμαι βεβαιος οτι θα το εκανα σωστα...:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Παίζοντας με την Ελληνική και την Αγγλική rom παρατήρησα ότι τα fonts της Ελληνικής είναι πολύ καλύτερα και ομαλά (smooth). Έχει παρατηρήσει κανένας συνφορουμίστας κάτι παρόμοιο; :dizzy:

 

2) Επίσης από λάθος :cry: έχασα το nDrive. Αν και έχω serial - αφού το αγόρασα από Ελλάδα - δεν μπορώ να βρω τo πρόγραμμα. Έχει κανείς κάποια λύση; Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι στο ψαξιμο για καινουριο κηνιτο μεχρη αρχες του αλου μηνα πρεπει να παρω νεα σησκευη.Ειχα το 905i της sony αλλα δεν μου βγηκε τοσο καλο οσο περιμενα.

Τωρα λεω να παω για smart phone αλλα ποιο?Οι απετισεις μου ειναι αρκετες δλδ να εχει μια αξιοπρεπη καμερα να εχει οθονη πανω απο 3ιντσες να εχει ενα καλο προγραμα GPS και οχι απλα ενα google maps να βιαβαζει DPF και World κημενα-αρχεια και να εχει wi fi.Στο iphone κολαω γιατι σιγουρα μολις το παρω μεσα σε 3 μηνες θα βγει καινουριο και θα ξενεροσω,δεν ξερω αν μπορεις να δουλεψεις world pdf αρχεια απο καμερα παλι δεν ξερω τι λεει και ουτε το GPS του.εχω ακουσει πολα καλα λογια αλλα δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει σαν κηνιτο.Αλλη σησκευη που εχω στο μιαλο μου ειναι το HTC HD2 και SAMSUNG omnia2 και οχι με τοσο ενθουσιασμο το HTC HERO.(για τα HTC δεν εχω ακουσει καλα λογια για την υποστιριξη -εγγιησης στην ελλαδα και οχι καλο sfotware) εχετε να μου προτινετε καπιο αλο κηνιτο?

Πιστευω οτι με την βοηθεια σας κατι θα μπορεσω να ξεμπερδεψω μεσα στο χαμο που γηνετε απο κηνιτα πια.Ευχαριστω εκτον πρωτερον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...