Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες επιλεγεις τι να κανεις backup, ανθες κανεις τα παντα fullbackup.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος παιδιά να πάρουμε το τρέχον «στήσιμο» του κινητού σε rom; Σαν να φτιάχνουμε δηλαδή ένα image του κινητού με τα προγράμματα, τις επαφές και ότιδήποτε άλλο σε - κάτι σαν - cooked rom;

 

Δηλαδή, συγνώμη για την επιμονή μου αλλά τώρα μου κινήσατε και την περιέργεια, εσείς οι «μάγειρες» :p την cooker rom πως την φτιάχνετε; Δεν παίρνετε σαν βάση μια base, την χτίζετε με διάφορα (π.χ. CHT, ArkSwitch κτλ.) και μετά παίρνεται ένα image αυτής; Γιατί δεν μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο σε ποιό προχωρημένο σε στήσιμο σύστημα; :confused:

 

Δυστυχώς δεν γίνετε, μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα :)

 

Ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση στα περιεχόμενα της ρομ και δεν μπορεί να τα αλλάξει.

 

Το μόνο που γίνετε εύκολα είναι το backup (spb backup) σε όλη την μνήμη του τηλεφώνου.

Το οποίο όμως δεν είναι σωστό να το κάνετε restore σε άλλη ρομ.

Κάθε νέα ρομ θέλει το δικό της στήσιμο,

κάποιοι κάνουν restore από άλλη ρομ και δουλεύει,

αυτο δεν είναι σωστό γιατί μετα το restore δεν έχουν την νέα ρομ αλλά επιστρέφουν στην παλιά, άρα δεν έχει γίνει και η αναβάθμιση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη το spb backup κραταει back up τα παντα και μολις το τρεξεις σου περναει ακομα και τα quik links στη θεση που τα ειχες ή μονο καποια βασικα πραγματα?

 

Παίρνει backup από τη rom όπως την έχεις στημένη. Αν κάνεις hard reset και επαναφέρεις το backup, θα φέρει τη συσκευή σου ακριβώς στην κατάσταση όταν πήρες το backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θέλω να ρωτήσω ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Ρωτάω γιατι έπειτα απο 12 χρόνια στη Vodafone, παρατήρησα ότι με 10 ευρώ λιγότερα το μήνα (και δεν είναι λίγο το ποσό αν το βάλετε το χρόνο), έχω παραπάνω λεπτά για βιντεοκλήσεις, παραπάνω sms, παραπάνω mms και παραπάνω mb για browsing. Μιλάω συγκριτικα για τα προγράμματα Vodafone Unlimited 50 και Wind M.

 

Εμένα το πακέτο VU 50 με επιπρόσθετο το Mobile Internet Small μου πήγαινε στα 62,50, αλλά μετά από μια έκπτωση που είπαν ότι θα μου κάνουν θα πάει στα 56, ενώ το Wind M πάει σαν αρχική στα 46 με πολύ περισσότερες παροχές. Αν παρατηρήσετε η αρχική διαφορά ήταν στα 16 ευρώ και μετά την έκπτωση της VD πάει στα 10.

 

Τί παίζει επίσης με την διάθεση των νέων συσκευών και ειδικά αυτών της HTC?

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by htc_oriented

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θέλω να ρωτήσω ποιά η εμπειρία των ανθρώπων που έχουν συμβόλαιο στη Wind όσον αφορά την ποιότητα των υπηρεσιών της (σήμα, γενικότερη ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα browsing μέσω mobile internet, και προβλήματα).

 

Ρωτάω γιατι έπειτα απο 12 χρόνια στη Vodafone, παρατήρησα ότι με 10 ευρώ λιγότερα το μήνα (και δεν είναι λίγο το ποσό αν το βάλετε το χρόνο), έχω παραπάνω λεπτά για βιντεοκλήσεις, παραπάνω sms, παραπάνω mms και παραπάνω mb για browsing. Μιλάω συγκριτικα για τα προγράμματα Vodafone Unlimited 50 και Wind M.

 

Εμένα το πακέτο VU 50 με επιπρόσθετο το Mobile Interner Small μου πήγαινε στα 62,50, αλλά μετά από μια έκπτωση που είπαν ότι θα μου κάνουν θα πάει στα 56, ενώ το Wind M πάει σαν αρχική στα 46 με πολύ περισσότερες παροχές.

 

Αξίζει να πάω στην Wind ή θα αντιμετωπίσω προβλήματα και θα το βλαστημάω μετά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλο θα ηταν να κανεις την ερώτηση σου εδω

για να μην βγουμε off topic :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

 

εχω ενα hd2 με version rom 1.66.482.1 και θελω να βαλω καινουργια rom. το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα γνησια rom. προτεινετε κατι?

 

* ολα αυτα τα ψαχνω επειδη αλλαζει συνεχως η ωρα στο hd2 μου.

Link to comment
Share on other sites

για να βρισκει τους δορυφορους το igo primo στο hd2 χρειαζεται να γραψω κατι στο sys?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να βρισκει τους δορυφορους το igo primo στο hd2 χρειαζεται να γραψω κατι στο sys?

 

[gps]

port=4

baud=57600

 

εχω ενα hd2 με version rom 1.66.482.1 και θελω να βαλω καινουργια rom. το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα γνησια rom. προτεινετε κατι?

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

 

εχω ενα hd2 με version rom 1.66.482.1 και θελω να βαλω καινουργια rom. το προβλημα μου ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα γνησια rom. προτεινετε κατι?

 

* ολα αυτα τα ψαχνω επειδη αλλαζει συνεχως η ωρα στο hd2 μου.

 

Το προβλημα το εχεις για ενα απο τους πιο κατω λογους

 

1.

Ρυθμίσεις > μενου >περρισοτερα > Προσωπικά > Τηλέφωνο > Καρτέλα Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

 

Πρέπει να μην είναι επιλεγμένη η ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

 

2.

Xρησιμοποιείς τον destinator

 

Κοίταξε το και ενημέρωσε με.

 

Η καλυτερη ρομ για την συσκευη σου ειναι η Omega

Δοκιμασε την :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερει κανεις που ειναι η καταχωρηση στην registry των ρυθμισεων του καιρου?

 

Δεν ξέρω γιατί ρωτάς άλλα αυτές είναι:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]

"Weather.CityList"="ASI|TW|TW018|TAIPEI,EUR|ES|SP008|BARCELONA,EUR|UK|UK124|LONDON,NAM|US|WA|SEATTLE,EUR|FR|FR012|PARIS,ASI|JP|JA041|TOKYO"

"Data.AutoDownloadOff"=dword:1

"Data.DownloadWhenRoaming"=dword:0

"Weather.Fahrenheit"=dword:0

"Weather.CurrentCity"=dword:0

"Weather.EnableCurrentLocation"=dword:1

"Weather.PostFirstRun"=dword:1

"Weather.AutoDownloadInterval"=dword:3C

"Weather.LastUpdateTime"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00

"Weather.ServerURLOverride"="http://weather.not2advanced.com/htcweather/forecastdata.php?ac=XDADevs&locCode=%25ls&version= 1&device=innovation"

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.

Ξερει κανεις που ειναι η καταχωρηση στην registry των ρυθμισεων του καιρου?

 

Τι το θέλεις αυτό (αν επιτρέπεται);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη.

Μονο αυτο χρειαζομαι

"Weather.CityList"="ASI|TW|TW018|TAIPEI,EUR|ES|SP008|BARCELO NA,EUR|UK|UK124|LONDON,NAM|US|WA|SEATTLE,EUR|FR|FR012|PARIS, ASI|JP|JA041|TOKYO"

Θελω να φτιαξω ενα cab με τις πολεις για να τις περναω καθε φορα που αλλαζω rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστός! Ενημερωτικά πάντως μπορείς να μαζέψεις όλες τις αλλαγές στη registry σου (πέρα από τον καιρό) και να φτιάξεις ένα cab με όλες τις αλλαγές μαζί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αλλαγή της ώρας το αντιμετώπισα, σύμφωνα με τις οδηγίες που βρήκα στο φόρουμ. Ωστόσο, έχω το εξής πρόβλημα: τα μηνύματα που δέχομαι εμφανίζονται να έρχονται μία ώρα μετά από αυτήν που δείχνει το ρολόι, ενώ αυτά που στέλνω έχουν τη σωστή ώρα. Οπότε αντιλαμβάνεστε ότι είναι ανακατεμένα όταν εμφανίζονται στη λειτουργία της συνομιλίας. Υπάρχει λύση γι' αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ!

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να πάω να αγοράσω το καπάκι μπαταρίας? :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ενημερωτικά πάντως μπορείς να μαζέψεις όλες τις αλλαγές στη registry σου (πέρα από τον καιρό) και να φτιάξεις ένα cab με όλες τις αλλαγές μαζί.

 

Ναι το ξερω, αυτο θελω να κανω.

Ευχαριστω.

 

Με τι τρόπο γίνεται αυτό; :confused:

Και μπορεί να περνούν οι αλλαγές σε κάθε αλλαγή rom;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρετε που μπορώ να πάω να αγοράσω το καπάκι μπαταρίας? :worry:

 

Στο ebay original και σε πολύ καλές τιμές.

 

Με τι τρόπο γίνεται αυτό; :confused:

Και μπορεί να περνούν οι αλλαγές σε κάθε αλλαγή rom;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3170870#post3170870

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη.

Μονο αυτο χρειαζομαι

"Weather.CityList"="ASI|TW|TW018|TAIPEI,EUR|ES|SP008|BARCELO NA,EUR|UK|UK124|LONDON,NAM|US|WA|SEATTLE,EUR|FR|FR012|PARIS, ASI|JP|JA041|TOKYO"

Θελω να φτιαξω ενα cab με τις πολεις για να τις περναω καθε φορα που αλλαζω rom.

Μπορείς να προσθέσεις με αυτό και πόλεις που δεν είναι καταγεγραμμένες;

 

Ξέρετε που μπορώ να πάω να αγοράσω το καπάκι μπαταρίας? :worry:

Αγόρασα πολύ πρόσφατα ενα απο εδω:

http://www.netimes.com/shop/original-htc-hd2-battery-cover-p-2564.html?cPath=80_731

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να προσθέσεις με αυτό και πόλεις που δεν είναι καταγεγραμμένες;

 

Μόνο όσες πόλεις υποστηρίζει το accuweather.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βρω καπου το wallpaper/theme του desire με τα πολλα χρωματα (κοκκινο, κιτρινο, πρασινο.....) και τις φουσκαλες; που ειναι σε κινηση ομως...
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο εδω αλλα δεν ειναι animated....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=657288&highlight=desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...