Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το ελεγαν τα παιδια στο techblog.....σου το ευχομαι παντος......!!!!και εγω αυτη την μεγαλη μρα περιμεν και τελικα ερχεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως λοιπον θα βαλω ελληνικα?(απο ace ελλας μου ειπαν καλα να παθεις )

 

ετσι σου ειπαν;

περαστικα τους πες τους.

βαλε τα ελληνικα σου αφου τα θες,(η πρωτη σελιδα αυτου του θρεντ εχει ολες τις πληροφοριες για το πως και γιατι) και να χαρεις την συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ετσι σου ειπαν;

περαστικα τους πες τους.

 

Γιατί... είπαν κάτι που δεν ισχύει; :confused:

 

Όσο είσαι με διαφορετική rom από την προβλεπόμενη είσαι εκτός εγγύησης.

 

Tην εψαξα αυτη την πρωτη σελιδα αλλα δεν το βρισκω...οπως επισης ψαχνω να βρω την εφαρμογη που να εχει data base και με αλλες πολεις να βλεπω τον καιρο αλλα δεν την βρισκω.Εχω την εφαρμογη απο το hd την κανει εγκατασταση αλλα δεν βλεπω να εχει προσθεσει αλλες πολεις.

 

WeatherCitiesGR.cab

 

Προσθέτει σχεδόν όλες τις ελληνικές πόλεις στο tab weather του manila. Θα τις βρεις εάν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά και ξεκινώντας με κεφαλαία. Δώσε βάση και στους τονισμένους χαρακτήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αναφερθηκα στην φραση η' την εννοια καλα να παθεις.

το οποιο μαλλον δεν ισχυει κατα την γνωμη μου.

και παλι περαστικα τους

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/htc-hd2-cosmote-2378/

 

και η cosmote το φερνει....αντε γεια!!!

 

μου εφτιαξες την μερα! :) αντε και την πεμπτη βγαινει και η επιδοτηση.

αλλα 699 ευρω και χωρις κανενα "δωρο"??? και τι περιεργο που ολοι το εχουν 698+ ευρω???? ε???

που ειναι το ΙΝΚΑ ή οι επιτροπες ανταγωνισμου ή οπως αλλιως λεγονται???

δεν ειναι δυνατον πολυεθνικες να το εχουν στα 698 και μικρα μαγαζακια πιο φτηνα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... είπαν κάτι που δεν ισχύει; :confused:

 

Όσο είσαι με διαφορετική rom από την προβλεπόμενη είσαι εκτός εγγύησης.

 

 

 

WeatherCitiesGR.cab

 

Προσθέτει σχεδόν όλες τις ελληνικές πόλεις στο tab weather του manila. Θα τις βρεις εάν κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά και ξεκινώντας με κεφαλαία. Δώσε βάση και στους τονισμένους χαρακτήρες.

 

ακομα ενας πιο ευκολος τροπος να βρεις στην αναζητηση Γιαννη ολες τις ελληνικες πολειςκαι μονο αυτες,ειναι να πληκτρολογησεις "greece";)

ετσι το χρησιμοποιω αυτο εγω και με βολευει αφανταστα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό Δημήτρη αλλά μιλάμε για πάνω από 50 πόλεις! :rolleyes:

 

 

τι 50?:blink:

 

πρεπει να ειναι πολυ παραπανω Γιαννη,τρελαινομαι στο σκρολαρισμα οποτε θελω να βρω μια πολη:lol:

 

ειναι λιγο πιο μπελαλιδικος ο τροπος που λεω,αλλα ετσι εχεις ΟΛΕΣ τις καταχωρημενες πολεις για την Ελλαδα.

ενω αν ψαχνεις με το ονομα τους καποια χωρια (που υπαρχουν και καποια τετοια) αν ειναι διαφορετικη η ονομασια που εχει δωθει απο τον developer της εφαρμογης,δεν προκειται να το βρεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση με το bluetooth headset, στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule αλλάζουμε την τιμή σε \windows\BTAGExt.dll.

 

Μηπως ειναι ευκολο να μου πει καποιος....εκανα τελικα το παραπανω μεσω resco explorer αλλαξα τις ρυθμισεις οπως παραπανω αλλα δεν δουλευει.Μηπως ειναι κατι λαθος και δεν ειναι btage και ειναι καπως αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση με το bluetooth headset, στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule αλλάζουμε την τιμή σε \windows\BTAGExt.dll.

 

Μηπως ειναι ευκολο να μου πει καποιος....εκανα τελικα το παραπανω μεσω resco explorer αλλαξα τις ρυθμισεις οπως παραπανω αλλα δεν δουλευει.Μηπως ειναι κατι λαθος και δεν ειναι btage και ειναι καπως αλλιως?

 

 

εκανες επανεκινηση μετα την αλλαγη της τιμης στην registry ?

ειναι υποχρεωτικη η επανεκινηση μετα απο καθε τετοια αλλαγη,ωστε να μπορεσει το συστημα να "γραψει" την νεα τιμη στην registry:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι Τετάρτη θα υπαρχει σιγουρα στα μαγαζια !! Με ενημερωσε φιλος που δουλευει στην WIND οτι μπηκε στην λιστα διαθεσιμοτητας τους σημερα... Αυτο που δεν ξερει ειναι τι ποσοτητες παιζουν. Υπαρχει τεραστια ζητηση !!!

 

παιδια χωρις να θελω να απογοητευσω κανεναν πριν μια ωρα μιλησα με τα κεντρικα της wind και μου ειπαν οτι για το λεο δεν υπαρχει καμια ενημερωση για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο.τα συμπερασματα δικα σας.ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους που περιμενω την wind

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

εκανες επανεκινηση μετα την αλλαγη της τιμης στην registry ?

ειναι υποχρεωτικη η επανεκινηση μετα απο καθε τετοια αλλαγη,ωστε να μπορεσει το συστημα να "γραψει" την νεα τιμη στην registry:)

εκανα βεβαια και μαλιστα δυο φορες την αλλαγη,Θα ξαναπροσπαθησω μιας και μου λες οτι ειναι σωστα τα παραπανω και δοκιμασμενα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα βεβαια και μαλιστα δυο φορες την αλλαγη,Θα ξαναπροσπαθησω μιας και μου λες οτι ειναι σωστα τα παραπανω και δοκιμασμενα.

 

 

δεν ειπα οτι ειναι σωστα αλλα ουτε,οτι ειναι λαθος!

 

αυτο εσυ θα το τσεκαρεις απο εκει που το διαβασες το registry tweak;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρεις καλυτερο κινητο...

Πλεον εχω και τα 2 και νομιζω οτι το hd2 ειναι 2 κλασεις πανω

Ειναι τετοια η αισθηση που δινει που δεν το αλλαζω με τιποτα.

Το iphone ειναι παιχνιδακι μπροστα στο hd2 και ναι εχει πλακα να παιζεις τα παιχνιδακια του και ναι εχει πολλα παιχνιδακια αλλα για παππουλη οπως εγω (32) δεν ειναι να το πολυπαιρνεις στα σοβαρα...

Ενα playstation ειναι με κινητο

Ελα που παιζω ομως τα κανονικα playstation παιχνιδια στο hd2 πλεον...

Link to comment
Share on other sites

- ROM Upgrade for HTC HD2 - 1.66.482.1 (Ελληνική)

 

παω να κανω εγκατασταση την πιο πανω ρομ και μου βγαζει

σφαλμα 294 (μη εγκυρο αναγνωριστικο πωλητη)

και δεν την κανει την εγκατασταση

πως το ξεπερναω η τι κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρεις καλυτερο κινητο...

Πλεον εχω και τα 2 και νομιζω οτι το hd2 ειναι 2 κλασεις πανω

Ειναι τετοια η αισθηση που δινει που δεν το αλλαζω με τιποτα.

Το iphone ειναι παιχνιδακι μπροστα στο hd2 και ναι εχει πλακα να παιζεις τα παιχνιδακια του και ναι εχει πολλα παιχνιδακια αλλα για παππουλη οπως εγω (32) δεν ειναι να το πολυπαιρνεις στα σοβαρα...

Ενα playstation ειναι με κινητο

Ελα που παιζω ομως τα κανονικα playstation παιχνιδια στο hd2 πλεον...

 

φιλε μου δεν ειναι το μερος που μπορει να γινει τετοια συζητηση ;)

εδω ειναι το καταλληλο μερος να συζητηθουν τετοια θεματα αλλα και να γινει οποια καταθεση αποψεων:)

Διαξιφισμοί

 

αν και απο τα λεγομενα σου,φαινετα οτι εχεις ηδη καταληξει :)

 

- ROM Upgrade for HTC HD2 - 1.66.482.1 (Ελληνική)

 

παω να κανω εγκατασταση την πιο πανω ρομ και μου βγαζει

σφαλμα 294 (μη εγκυρο αναγνωριστικο πωλητη)

και δεν την κανει την εγκατασταση

πως το ξεπερναω η τι κανω λαθος

 

φιλε μου καλησπερα

1.ειναι ελληνικο το τηλ σου?

2.διαβασες το 1ο ποστ?

εκει υπαρχει καθε πληροφορια για οτι χρειαστεις για να φερεις εις περας αυτην την διαδικασια,αλλα και πολλες αλλες πληροφοριες και λυσεις για το τηλεφωνο σου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να ρωτησω αν συμβαινει σε κανεναν οταν συχρονιζει με itech bluetooth clip d-radio εαν καθε φορα που το ανοιγει θελει να αυξανει την ενταση γιατι η deafolt του ειναι στην μεση.καθε φορα θελει αυξηση η ενταση.το κανει και σε αλλους¨:σε δοκιμη με αλλο τηλεφωνο εαν το εχεισ στο τερμα ειναι παντα ετσι.μονο στο hd2 to κανει .μηπως θελει καποια ρυθμιση το τηλεφωνο?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ενεργοποίηση με το bluetooth headset, στο HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTAGExtModule αλλάζουμε την τιμή σε \windows\BTAGExt.dll.

 

Μηπως ειναι ευκολο να μου πει καποιος....εκανα τελικα το παραπανω μεσω resco explorer αλλαξα τις ρυθμισεις οπως παραπανω αλλα δεν δουλευει. Μηπως ειναι κατι λαθος και δεν ειναι btage και ειναι καπως αλλιως?

 

Δεν είναι btage αλλά BTAGExt.dll.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα

1.ειναι ελληνικο το τηλ σου?

2.διαβασες το 1ο ποστ?

εκει υπαρχει καθε πληροφορια για οτι χρειαστεις για να φερεις εις περας αυτην την διαδικασια,αλλα και πολλες αλλες πληροφοριες και λυσεις για το τηλεφωνο σου;)

 

το τηλεφωνο μου δεν ειναι ελληνικο μπορω να βαλω ρομ ελληνικη ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την καινουρια rom 1.66 και οταν παω να προσθεσω στισ τοποθεσιες Πειραιας το βαζει με λαθος ωρα (διαφορα 12ωρες π.χ 07:10 Πειραιας Αθηνα 19:30) ενω την Αθηνα Θεσσαλονικη και Πατρα που εχει απο την αρχη ειναι ενταξει.

Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το τηλεφωνο μου δεν ειναι ελληνικο μπορω να βαλω ρομ ελληνικη ?

 

Όπως απαντήθηκε ήδη... διάβασε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Omnia 2, και επειδή είναι εκνευριστικά αργό σκέφτομαι να το αλλάξω με ένα HTC HD2, το μόνο που με προβληματίζει είναι

1. η αναπαραγωγή Divx, και μάλιστα με υπότιτλους (χρησιμοποιώ το TCPMP), είναι εφικτή και πως θα τη βαθμολογούσατε (χάνει καρέ, κολλάει κλπ),

2. επίσης παίζει Radio με RDS κλπ ?

3. Έχει τίποτα περιορισμούς στις εφαρμογές που βάζουμε, σκέφτομαι κυρίως της SPB, +Adobe pdf reader, NoData, υποθέτω ότι αφού τρέχουν στο Ομνια θα τρέχουν και σε αυτό

4. Δεν έχει TV-out υποθέτω

5. Παραμετροποιούνται τα μενού εύκολα;

6. Τα ελληνικά παίζουν ΟΚ, π.χ το Ομνια2 δεν έχει τόνους, παρά μόνο σε Τ9 ! Επίσης σε ορισμένες εφαρμογές βγαίνουν κουτάκια όπου έχει ελληνικά, μάλλον κάποια γραμματοσειρά λείπει

7. Υποστήριξη; Αναβάθμιση; Βγαίνουν συχνές, αν ναι θα πρέπει να τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή;

8. Ιντερνετ; Στο ΟΜνια2 χρησιμοποιούσα κυρίως το Skyfire, το μόνο που υποστηρίζει flash !

¨οποιος μου απαντήσει θα με σώσει από 500 σελίδες διάβασμα, ευχαριστώ !

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Ισχύει ότι και στο omnia2.

2. Ναι.

3. Κανένα πρόβλημα.

4. Δεν έχει.

5. Σχετικό είναι αυτό μιας και δεν ξέρω τι ζητάς ακριβώς εδώ. Το manila είναι μερικώς παραμετροποιήσιμο κυρίως ως προς τα θέματα εμφάνισης και όχι λειτουργίας.

6. Παίζουν όλα άψογα.

7. Αυτό είναι το δυνατό σημείο όλων των htc συσκευών.

8. Ότι ισχύει και στο omnia2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Omnia 2, και επειδή είναι εκνευριστικά αργό σκέφτομαι να το αλλάξω με ένα HTC HD2, το μόνο που με προβληματίζει είναι

1. η αναπαραγωγή Divx, και μάλιστα με υπότιτλους (χρησιμοποιώ το TCPMP), είναι εφικτή και πως θα τη βαθμολογούσατε (χάνει καρέ, κολλάει κλπ),

2. επίσης παίζει Radio με RDS κλπ ?

3. Έχει τίποτα περιορισμούς στις εφαρμογές που βάζουμε, σκέφτομαι κυρίως της SPB, +Adobe pdf reader, NoData, υποθέτω ότι αφού τρέχουν στο Ομνια θα τρέχουν και σε αυτό

4. Δεν έχει TV-out υποθέτω

5. Παραμετροποιούνται τα μενού εύκολα;

6. Τα ελληνικά παίζουν ΟΚ, π.χ το Ομνια2 δεν έχει τόνους, παρά μόνο σε Τ9 ! Επίσης σε ορισμένες εφαρμογές βγαίνουν κουτάκια όπου έχει ελληνικά, μάλλον κάποια γραμματοσειρά λείπει

7. Υποστήριξη; Αναβάθμιση; Βγαίνουν συχνές, αν ναι θα πρέπει να τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή;

8. Ιντερνετ; Στο ΟΜνια2 χρησιμοποιούσα κυρίως το Skyfire, το μόνο που υποστηρίζει flash !

¨οποιος μου απαντήσει θα με σώσει από 500 σελίδες διάβασμα, ευχαριστώ !

Να σου απαντήσω επειδή είχα και τα 2 κινητά:

 

1) Ένα κλικ πιο πάνω το Ομνια 2 στα divx (λόγω εγγενούς υποστήριξης και όχι λόγω ταχύτητας)

2) Φυσικά

3) Αφού τρέχουν στο όμνια εδώ τρέχουν 2 φορές καλύτερα

4) Όχι ούτε κάμερα εμπρός για 3G κλήσεις

5) Και ναι και όχι, ανάλογα πως το εννοείς

6) Όταν γράφεις μπορείς να τονίσεις αλλά είναι σπαστική η διαδικασία. Σε προγράμματα δεν έχει παρατηρηθεί κανένα πρόβλημα!

7) Βγαίνουν πολύ συχνά επίσημες και μαγειρεμένες εξαιρετικής ποιότητας. Καμία σχέση με του ομνια

8) Αν θέλεις αποκλειστικά flash μόνο skyfire ή ΙΕ, διαφορετικά opera!!! Αν δουλεύεις ιντερνετ στο ομνια, θα πάθεις πλάκα με την διαφορά που θα δεις!

 

Γενικότερα το HD2 υπερτερεί κατά πολύ και ίσως είναι το καλύτερο κινητό αυτή τη στιγμή! :)

 

 

Edit: Γιάννη με πρόλαβες lol

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα

1.ειναι ελληνικο το τηλ σου?

2.διαβασες το 1ο ποστ?

εκει υπαρχει καθε πληροφορια για οτι χρειαστεις για να φερεις εις περας αυτην την διαδικασια,αλλα και πολλες αλλες πληροφοριες και λυσεις για το τηλεφωνο σου;)

 

το τηλεφωνο μου δεν ειναι ελληνικο μπορω να βαλω ρομ ελληνικη ?

Πήγαινε στο πρώτο ποστ στο σημείο που λέει

Οδηγίες για flashing το HD2 με unofficial/cooked ROMs

- [HSPL] HowTo flash everything

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...