Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα το φακελο των windows τον ανοιγει ακαριαια.ποιο γρηγορα απο τη 1.66.τωρα περναω προγραμματα.το bsb tweaks να το περασω η μου ειναι αχρηστο αφου η ρομ εινα μαγειρεμενη??
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα το radio 2.8 δουλεψε ο dialer χωρις προβλημα.

Θα τσεκαρω και βλεπουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

με τη καινουργια του kwbrs πως γινεται να κανουμε update στην ωρα.με την official 1.66 γινοτανε αυτοματα απο το update του καιρου στη καινουριγια 1.3 topix δεν μου γινεται??
Link to comment
Share on other sites

το 2.08.50.05 δεν μου αρεσε καθολου. σημα τηλεφωνου και wifi φτωχο...αλλα το χειροτερο ειναι ο ηχος που εχει μειωθει αισθητα παρολο που ηταν ολα 100%.

ειπα να γυρισω στο 2.07.50.27_2 αλλα ειδα το νεο ραδιο 2.08.50.08_2. η διαφορα τεραστια. πολυ καλυτερο σημα και επιτελους ο ηχος στα νορμαλ υψηλα επιπεδα που ηταν παντα.να δουμε και απο μπαταρια τι θα λεει...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω εβαλα μεγαλυτερη καρτα και μπερδευτηκα και εσβησα απο την καρτα τους χαρτες του drive.τι κανω?υπαρχουν καπου στην μνημη του τηλ η το κατεβαζω παλι απο το σαιτ της εταιριας και περναω το s /n το οποιο το εχω στο φακελακι στο κουτι?

οκ εκανα το 2ο και το εγκατεστησα

Edited by tolisfar
βρηκα λυση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μπορει καποιος να μου δωσει ενα link για το last ROM update στα αγγλικα ομως?

εχω αγορασει συσκευη με ελληνικο ROM και δε μπορω να κανω upgrade σε αγγλικο.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

μπορει καποιος να μου δωσει ενα link για το last ROM update στα αγγλικα ομως?

εχω αγορασει συσκευη με ελληνικο ROM και δε μπορω να κανω upgrade σε αγγλικο.

 

Ευχαριστω!

 

Aν εχεις ελληνικη ρομ για να βαλεις αγγλικη θες goldcard η hspl

 

Οσο για ρομς....Θα επιμεινω να δοκιμασετε του λαυρεντιου...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη συνεχιζει να με εκπλησει θετικα.

Φανταζομαι αυτο το μηχανακι με windows mobile 7

 

Αυτο που ειδα τωρα δεν το εχω ξαναδει με καμια συσκευη pda, pna, iphone.

 

Επιασε σημα μεσα στο σπιτι που βρισκεται στο εισογειο 3οροφου μα στενο δρομο και επισης τριοροφο μπροστα.

Δειτε και μονοι σας να μην λετε οτι υπεβαλω.

 

 

 

http://img.skitch.com/20100214-1ebr9ta5pbt68s4d8qqnk6gnfg.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόσφατα αγορασα ένα HTC HD2 και θέλω να εγκαταστησω εφαρμογές μου στο Extended_ROM κατάλογο της συσκευής, ώστε όταν το τηλέφωνο γίνει hard reset, οι εφαρμογές να εγκατασταθούν αυτόματα μετά τις εφαρμογές του κατασκευαστή.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι και πως πρέπει να γίνει, για να ξεκλειδωσω τον κατάλογο αυτό, να γράψω τα CAB των εφαρμογών μου και έπειτα να το ξανακλειδώσω;

 

Ευχαριστώ πολύ για κάθε βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μια μικρη παρατηρηση για το πρωτο ποστ

 

τα λινκ για τα

16/20 shortcuts for Manila 2.5

Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

 

ειναι το ιδιο πραγμα οποτε αν θες αφαιρεσε το ενα απο τα δυο....

 

 

 

Κατα τα αλλα, περιμενω εντυπωσεις για την 1.3 και κυριως για το νεο radio....

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

]Καλημερα' date=' πηρα ενα HD2 απο τη Wind[/b'] και εχει την 1.48.482.4ΕLL. Θελω λοιπον να του περασω μια αγγλικη ROM και προσπαθω να βαλω την official WWE:1.66.405.2 αλλα μου βγαζει ERROR [294] : INVALID VENDER ID και δεν με αφηνει να προχωρησω. Κανω κατι λαθος?

 

 

το εφερε τελικα η wind επισημα???:blink::blink: εαν οχι ξερει καποιος ποτε θα ερθει γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα αυτη της wind....με πανε απο μερα σε μερα:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόσφατα αγορασα ένα HTC HD2 και θέλω να εγκαταστησω εφαρμογές μου στο Extended_ROM κατάλογο της συσκευής, ώστε όταν το τηλέφωνο γίνει hard reset, οι εφαρμογές να εγκατασταθούν αυτόματα μετά τις εφαρμογές του κατασκευαστή.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι και πως πρέπει να γίνει, για να ξεκλειδωσω τον κατάλογο αυτό, να γράψω τα CAB των εφαρμογών μου και έπειτα να το ξανακλειδώσω;

 

Ευχαριστώ πολύ για κάθε βοήθεια!!

 

Αυτο γινεται αλλα οχι για ολες τις εφαρμογες.

Καποιες απ αυτες τις κανεις εγκατασταση στην καρτα και μπορεις μετα απο hard reset να μεταφερεις τα shorcut με καποιον explorer ωστε να ειναι και παλι διαθεσημες.

Παλιοτερα με αλλες συσκευες υπηραχαν προβληματα και επρεπε να ξαναγινουν εγκατασταση.

Οι εφαρμογες που μπορουν να περαστουν στην καρτα ειναι συνηθως media players, προγραμματα πλοηγησης και γενικα κυριως τα πολυ βαρια προγραμματα.

Το θεμα ειναι οτι δεν κρατουν τις ρυθμισεις τους οι οποιες αποθηκευονται στον φακελο program files της συσκευης.

 

Παντως αν προκειται να κανεις hard reset μπορεις να επαναφερεις τα παντα αν εχεις backup χωρις κανενα προβλημα.

Ακομα κι αν εχεις αλλαξει ρομ, οπως ειπα πιο πριν το spb backup διαθετει upgrade mode που σημαινει οτι επαναφερει το backup απο την προηγουμενη ρομ αφοβα.

Ο athanasso λεει οτι αν δεν εχεις κανει αλλαγες στο manila δεν υπάρχει κανενα προβλημα.

Εγω το εκανα οταν περασα την νεα ρομ του kwbr και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οι roms απο miri τι λενε συγκρινοντε με kwbr k laurentius??

 

μεινε μακρια απο τον Miri...:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εγω ακομα δεν την πειραζω την topix 1.2!

Την εχω στησει τοσο μαματα που πλεον χαιρομαι το τηλεφωνο μου και δε πιστευω οτι θα μου προσφερει τιποτα καποια αλλη.

Το χερακι μου δε παυει να με τρωει αλλα κρατιεμα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εγω ακομα δεν την πειραζω την topix 1.2!

Την εχω στησει τοσο μαματα που πλεον χαιρομαι το τηλεφωνο μου και δε πιστευω οτι θα μου προσφερει τιποτα καποια αλλη.

Το χερακι μου δε παυει να με τρωει αλλα κρατιεμα!!

 

 

καλησπερα :)

 

και καλα κανεις Βαγγελη :) ασε να δουμε τι γινεται και αν αξιζει ο κοπος να ξαναστηνεις απο την αρχη ;) μεχρι στιγμης ουτε ζεστη ουτε κρυο,με την 1.3..

 

θελω να τσεκαρω video playback και αυτονομια μπαταριας με το νεο ραδιο,οσο και την σταθεροτητα της ρομ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα. Πως γινεται να κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ οπως εκανε το παλιο HD και να σταματανε να τρεχουν;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα. Πως γινεται να κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ οπως εκανε το παλιο HD και να σταματανε να τρεχουν;

 

φιλε μου πρεπει να ακολουθησεις 2 βασικους κανονες και μετα να αρχισεις τις ερωτησεις ;)

 

1 and R.T.F.M.

 

ps and edit

 

για να μην περαστει σαν προσωπικο αυτο το ποστ μου,μπορει να εκανα quote σε σενα,αλλα αυτο ισχυει για καθε μελος που ειναι στην θεση σου φιλε μου;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Cooked Roms (με το Start menu επάνω)

 

Μετά από δοκιμές της 2.07 των laurentius ,duttythroy κατέληξα σε αυτή του

Xannytech pandora 1.5 με max manila έτοιμη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=610119

Οτι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εγω ακομα δεν την πειραζω την topix 1.2!

Την εχω στησει τοσο μαματα που πλεον χαιρομαι το τηλεφωνο μου και δε πιστευω οτι θα μου προσφερει τιποτα καποια αλλη.

Το χερακι μου δε παυει να με τρωει αλλα κρατιεμα!!

 

Καλα κανεις Βαγγελη.

Δεν εχω δει καμια διαφορα. Για το radio εχω την εντυπωση οτι τρωει λιγο παραπανω την μπαταρια. Δεν ειμαι σιγουρος ακομα αλλα θα φανει. Μοναδικο κριτηριο η καταναλωση τις ωρες που πεφτω για υπνο.

 

καλησπερα :)

 

και καλα κανεις Βαγγελη :) ασε να δουμε τι γινεται και αν αξιζει ο κοπος να ξαναστηνεις απο την αρχη ;) μεχρι στιγμης ουτε ζεστη ουτε κρυο,με την 1.3..

 

θελω να τσεκαρω video playback και αυτονομια μπαταριας με το νεο ραδιο,οσο και την σταθεροτητα της ρομ :)

 

Δημητρη πολυ ευχαριστο οτι με την upgrade mode του SPB Backup, δουλευουν ολα ρολόι.

Αν σιγουρευτω τις επομενη φορα θα περασω αρχικα κανονικα μονο αυτα που συχρονιζω, θα κρατησω ετσι την συσκευη μια μερα για να εχω εικονα της ρομ και μετα θα ριχνω το backup. Ετσι θα εχω μετρο συγκρισης.

 

Αν ολα πανε καλα θα απαλαχθουμε απο τον βραχνα του στησιματος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα και εγω το εχω δοκιμασει μια φορα,αλλα δεν εκατσε καλα,ηταν ψυχολογικο οτι κατι δεν πηγαινε καλα; δεν ξερω,απλα hr και εστησα απο την αρχη..

 

το προτιμω το στησιμο απο την αρχη,μιας κι καθε ρομ μου,εχει τις ιδιες ακριβως εφαρμογες κ στησιμο,οποτε ετσι εχω καλυτερη εικονα στο τι κανει η καθε ρομ που δοκιμαζω..

 

αν οντως ολα πανε καλα με το restore as rom upgrate,τοτε οντως σωθηκαμε!

 

παντως σε διαφορετικα builds,δυσκολο το βλεπω να δουλευει αξιοπιστα...μακαρι να διαψευστω για συμφερον ολων μας:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε zaharaki πως φτανεις εκει στο HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAlbum : ok_minimize

για να αλλαξουμε την τιμη;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε zaharaki πως φτανεις εκει στο HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAlbum : ok_minimize

για να αλλαξουμε την τιμη;

Βαλε εναν Registry editor για να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι η 2η φορα που το κανεις αυτο,να προτεινεις δλδ λαθος ρομ στα μελη του φορουμ...η συγκεκριμενη ρομ,για αλλη μια φορα θα σε ρωτησω,απο που και ως που ειναι η πιο γρηγορη και απο που το συμπερανες;

που το στηριζεις;ετσι για να δουμε πως σκεφτεσαι...γιατι και την προηγουμενη φορα που το εκανες,η ρομ που προτεινες ηταν απαραδεκτη και δεν μπορουσε να συναγωνιστει σε ταχυτητα,οπως λες,ουτε καν την OEM ρομ της htc....την οποια μονο αργη δεν μπορει να την χαρακτηριζει καποιος....

 

Εβαλα τις δύο rom που αναφέρω και για κάποιο λόγο μου "έτρωγαν" την μπαταρία. Δηλαδή από τις 12 το βράδυ μέχρι το πρωί από το 100% η μπαταρία είχε φτάσει στο 10%, χωρις βέβαια να το χρησιμοποιήσω, χώρια τα κολλήματα ,αλλά και στις δύο ρομ. Αυτή μου φαίνεται γρήγορη από ,πχ, τις ενναλαγες στην οθόνη ,αλλά είναι και πιο συμμαζεμένη σε ότι αφορά τα εικονίδια.

Το να προτείνει κάποιος μια δοκιμή που έχει κάνει δεν νομίζω οτι είναι κατακριτέο. Αυτό ίσως βοηθήσει από άσκοπα format.

Άλλωστε αυτό γίνεται αφιλοκερδώς.

Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα hard reset, διαπίστωσα οτι μόλις κάνω αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό σταματάνε οι ειδοποιήσεις στα μυνήματα (ούτε ήχος, ούτε δόνηση). Κάποιος άλλος νομίζω έχει ποστάρει την ίδια απωρεία (το διαπίστωσα μέσω google) αλλά δεν κατάφερα να βρω το ποστ. Έχει κάποιος να προτίνει κάτι? Ευχαριστώ.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...