Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ο αποθηκευτικός χώρος της εσωτερικής μνήμης, μειώνεται δραματικά με την καθημερινή χρήση. Έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, ακόμα και οι φωτογραφίες. Τι μπαίνει λοιπόν συνέχεια και δεσμεύει το χώρο. Υπάρχει τρόπος καθαρισμού ή πρέπει να σβήνω μόνος κάποια αρχεία; Αν συνεχίσει έτσι, σε δυο εβδομάδες δεν θα υπάρχει χώρος στην εσωτερική μνήμη.

 

Πραγματικα ετσι ειναι...Μια λυση για λιγο χωρο ειναι να διωξεις οτι φωτογραφιες , μουσικη εχεις και αλλα τετοια στην καρτα μνημης. Και παλι ομως η μνημη δεν φτανει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ετσι ειναι...Μια λυση για λιγο χωρο ειναι να διωξεις οτι φωτογραφιες , μουσικη εχεις και αλλα τετοια στην καρτα μνημης. Και παλι ομως η μνημη δεν φτανει.

 

Μα έτσι κι αλλιώς, οι φωτογραφίες έχω επιλέξει να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης από τις επιλογές της κάμερας. Αποθηκεύονται και στη συσκευή από μόνες τους; Την μουσική κι αυτή την έχω στην κάρτα. Δηλαδή σε λίγο καιρό, πολύ λιγο όμως, δεν θα υπάρχει μνήμη στο τηλέφωνο; Μου φαίνεται περίεργο αυτό. Σίγουρα θα υπάρχει μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι κι αλλιώς, οι φωτογραφίες έχω επιλέξει να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης από τις επιλογές της κάμερας. Αποθηκεύονται και στη συσκευή από μόνες τους; Την μουσική κι αυτή την έχω στην κάρτα. Δηλαδή σε λίγο καιρό, πολύ λιγο όμως, δεν θα υπάρχει μνήμη στο τηλέφωνο; Μου φαίνεται περίεργο αυτό. Σίγουρα θα υπάρχει μια λύση.

 

 

Ετσι ειναι...Απλα εγω δεν το ειχα κανει απο την πρωτη φορα και το εκανα οταν ειδα οτι ειχε γεμισει η καρτα. Αλλα και τωρα καπου 40ΜΒ μου εχουν μεινει....Μακαρι να υπαρχει λυση...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ο αποθηκευτικός χώρος της εσωτερικής μνήμης, μειώνεται δραματικά με την καθημερινή χρήση. Έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, ακόμα και οι φωτογραφίες. Τι μπαίνει λοιπόν συνέχεια και δεσμεύει το χώρο. Υπάρχει τρόπος καθαρισμού ή πρέπει να σβήνω μόνος κάποια αρχεία; Αν συνεχίσει έτσι, σε δυο εβδομάδες δεν θα υπάρχει χώρος στην εσωτερική μνήμη.

 

Βάλε το SKTools, έχει διάφορα καθαριστικά μέσα.

 

Καλημέραααααα

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το SKTools, έχει διάφορα καθαριστικά μέσα.

 

Καλημέραααααα

To sktools είναι σαν το pocket mechanic φαντάζομαι. Θέλει πολύ προσοχή στην χρήση γιατί μπορεί να σβηστούν και πολύτιμα αρχεία. Εγω΄κατά λάθος είχα σβήσει τους ήχους κλήσης του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα όταν καλούσαν δεν χτυπούσε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια και Χρονια Πολλα σε ολους και απο μενα!

 

Αντε με το HSPL να φλασαρουμε καμια ρομ!

 

Δημητρη ποτε περιπου θα βγαλει ο Λαυρεντης τη ρομ του? Ειμαι μεγαλος Φαν!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ο αποθηκευτικός χώρος της εσωτερικής μνήμης, μειώνεται δραματικά με την καθημερινή χρήση. Έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, ακόμα και οι φωτογραφίες. Τι μπαίνει λοιπόν συνέχεια και δεσμεύει το χώρο. Υπάρχει τρόπος καθαρισμού ή πρέπει να σβήνω μόνος κάποια αρχεία; Αν συνεχίσει έτσι, σε δυο εβδομάδες δεν θα υπάρχει χώρος στην εσωτερική μνήμη.

 

Μετα απο ψαξιμο ανακαλυψα οτι στη θεση Windows/youtube αποθηκευεται το ιστορικο των βιντεο που εχουν προβληθει στο youtube καθως και τα αγαπημενα. Αν και επι το πλειστον τα αρχεια με μορφη εικονιδιων που αποθηκευονται εχουν μεγεθος 3Κb, μετα απο χρηση 3 εβδομαδων καταλαμβαναν συνολικα 8Μb ετσι λοιπον σε τακτα χρονικα διαστηματα καλο ειναι να διαγραφονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια και Χρονια Πολλα σε ολους και απο μενα!

 

Αντε με το HSPL να φλασαρουμε καμια ρομ!

 

Δημητρη ποτε περιπου θα βγαλει ο Λαυρεντης τη ρομ του? Ειμαι μεγαλος Φαν!:lol:

 

 

 

καλημερα Βαγγελη!

 

η ρομ ειναι ετοιμη:)

 

δοκιμασε αν δεν βαριεσαι την topix 1.1.2...

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις αμεσα να ξαναφλασαρεις:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο ανακαλυψα οτι στη θεση Windows/youtube αποθηκευεται το ιστορικο των βιντεο που εχουν προβληθει στο youtube καθως και τα αγαπημενα. Αν και επι το πλειστον τα αρχεια με μορφη εικονιδιων που αποθηκευονται εχουν μεγεθος 3Κb, μετα απο χρηση 3 εβδομαδων καταλαμβαναν συνολικα 8Μb ετσι λοιπον σε τακτα χρονικα διαστηματα καλο ειναι να διαγραφονται.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου. Το έχω δει κι εγώ. Αλλά η μνήμη που καταλαμβάνουν είναι πολύ μικρή. Τα σβήνω κι εγώ κάθε τόσο. Αλλά πιστεύω ότι αλλού είναι τα "χοντρά" αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Βαγγελη!

 

η ρομ ειναι ετοιμη:)

 

δοκιμασε αν δεν βαριεσαι την topix 1.1.2...

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις αμεσα να ξαναφλασαρεις:rolleyes:

φιλε Δημήτρη καλημέρα,

Εχω βαλει την topix 1.1.2 χωρις να εχω κανενα πρόβλήμα, οταν λες οτι η rom ειναι ετοιμη θα μπει καποια στιγμή το link?

Θεωρεις, σαν μαγιστρος των mobiles που εισαι, οτι ειναι καλυτερη από την topix? η μενουμε εδω....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα Βαγγελη!

 

η ρομ ειναι ετοιμη:)

 

δοκιμασε αν δεν βαριεσαι την topix 1.1.2...

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις αμεσα να ξαναφλασαρεις:rolleyes:

 

φιλε Δημήτρη καλημέρα,

Εχω βαλει την topix 1.1.2 χωρις να εχω κανενα πρόβλήμα, οταν λες οτι η rom ειναι ετοιμη θα μπει καποια στιγμή το link?

Θεωρεις, σαν μαγιστρος των mobiles που εισαι, οτι ειναι καλυτερη από την topix? η μενουμε εδω....

 

Θα βαλω κατευθειαν του Λαυρεντη, δε δοκιμαζω για αρχη καμια αλλη. Ο ανθρωπος παντα βρισκει τη χρυση τομη στις ρομ του και παντα ριχνει πολυ δουλεια και αυτος και οι beta testers του, και ποτε δεν αρνειται να βοηθησει.

 

Ασε που τη δοκιμαζεις εσυ Δημητρη........:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την παραπανω απαντηση, ενα προβληματάκι... ειχα αγορασμενο το copilot αλλα με την rom tou topix δεν το εχω, από που μπορω να το βρω? Ξ'ερετε?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από χθες είμαι και εγώ ενας κατοχος του καταπληκτικού αυτού κινητού! Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει πως μπορουμε με το χ να τερματίζουμε τα προγράμματα γιατι το ψάχνω απο χθές το βράδυ και έχω σκάσει!:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από χθες είμαι και εγώ ενας κατοχος του καταπληκτικού αυτού κινητού! Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει πως μπορουμε με το χ να τερματίζουμε τα προγράμματα γιατι το ψάχνω απο χθές το βράδυ και έχω σκάσει!:cry:

 

 

Απλό...πας στο πρώτο πόστ του θέματος

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Απλό...πας στο πρώτο πόστ του θέματος

 

το έχω ψάξει αλλά δεν το βρίσκω! Μάλλον δεν το βλέπω!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

το έχω ψάξει αλλά δεν το βρίσκω! Μάλλον δεν το βλέπω!!!!!!:lol:

 

Πηγαινε στο πρωτο ποστ, θα πας στη συλλογη προγραμματων και θα κατεβασεις το Duttys Task manager. Θα το πεταξεις μεσα στη καρτα μηνημης του τηλ και με ενα file explorer θα το κανεις εγκαταστασει. Σοφτ ρεσετ (επανεκιννηση το κινητο ) και εισαι ετοιμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχω ψάξει αλλά δεν το βρίσκω! Μάλλον δεν το βλέπω!!!!!!:lol:

 

μπές εδώ και μετά αφου μπεις στην σελίδα δες εκει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο πρωτο ποστ, θα πας στη συλλογη προγραμματων και θα κατεβασεις το Duttys Task manager. Θα το πεταξεις μεσα στη καρτα μηνημης του τηλ και με ενα file explorer θα το κανεις εγκαταστασει. Σοφτ ρεσετ (επανεκιννηση το κινητο ) και εισαι ετοιμος

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα! Από χθες είμαι και εγώ ενας κατοχος του καταπληκτικού αυτού κινητού! Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει πως μπορουμε με το χ να τερματίζουμε τα προγράμματα γιατι το ψάχνω απο χθές το βράδυ και έχω σκάσει!:cry:

 

Επίσης... εκτός του task manager της HTC (για τον οποίο πολλοί παραπονέθηκαν για memory drain) προτείνω τον πολύ καλό Showcase. (Κατεβάστε την έκδοση Showcase-1.0.1b.cab)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω:cool::cool:

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To sktools είναι σαν το pocket mechanic φαντάζομαι. Θέλει πολύ προσοχή στην χρήση γιατί μπορεί να σβηστούν και πολύτιμα αρχεία. Εγω΄κατά λάθος είχα σβήσει τους ήχους κλήσης του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα όταν καλούσαν δεν χτυπούσε τίποτα.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Θέλουν πολύ προσοχή αυτά τα προγράμματα που "καθαρίζουν" και πειράζουν registry γιατί εάν πειράξουμε κάτι που δεν γνωρίζουμε... δεν το γλιτώνουμε το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικά εικονίδια από εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=603496

 

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλο μπορώ να πω:cool::cool:

 

http://img30.imageshack.us/i/screen005it.png/

http://img24.imageshack.us/i/screen002a.png/

 

μηπως μπορεις να μου πεις το ρολοι το διπλο πως το εχεις βαλει;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο πρωτο ποστ, θα πας στη συλλογη προγραμματων και θα κατεβασεις το Duttys Task manager. Θα το πεταξεις μεσα στη καρτα μηνημης του τηλ και με ενα file explorer θα το κανεις εγκαταστασει. Σοφτ ρεσετ (επανεκιννηση το κινητο ) και εισαι ετοιμος

 

μπές εδώ και μετά αφου μπεις στην σελίδα δες εκει.

 

Επίσης... εκτός του task manager της HTC (για τον οποίο πολλοί παραπονέθηκαν για memory drain) προτείνω τον πολύ καλό Showcase. (Κατεβάστε την έκδοση Showcase-1.0.1b.cab)

 

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σχετικα με την μπαταρια?? Επειδη διαβασα και αλλη λενε ουτε μια μερα και αλλη περιπου 2 μερες. Ποσο περιπου κραταει??

Με ομιλια περιπου 10 λεπτα την ημερα, λιγο fb (status updates και λιγο browsing), μερικα μαιλ (5-6, αλλα χωρις reply) και μονο με GPRS. Σημα φουλ (στις περιοχες που κινουμαι και στο γραφειο και στο σπιτι) και κλειστο 12-8 το βραδυ. Περιπου ποσο θα κραταει??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Βαγγελη!

 

η ρομ ειναι ετοιμη:)

 

δοκιμασε αν δεν βαριεσαι την topix 1.1.2...

 

δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις αμεσα να ξαναφλασαρεις:rolleyes:

Άσε Δημήτρη τι έπαθα χτες το μεσημέρι με την Topix 1.1.2!!! :p

 

Χτύπησε ο συναγερμός στο μαγαζί και το κινητό δεν έστελνε τόνους για να τον απενεργοποιήσω (μάλλον bug της rom).... το αποτέλεσμα: σηκώθηκα από τον ύπνο και έκανα 20χλμ για να πάω να τον κλείσω!!! :(

 

Θέλω άλλη rom επειγόντως! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...