Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρα πολύ δυνατή ένταση το ακουστικό...

 

Δες όμως μήπως στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ εκεί που λέει ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΗΧΟΥ να κάνεις OFF την ρύθμιση ΜΙΑ ΕΝΤΑΣΗ για να ρυθμίζεις ξεχωριστά την ένταση...

 

στο οφφ ειναι αλλα και παλι ειναι πιο χαμηλο απο του 9000

!

:X
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας δοκιμάσει το παρακάτω ?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5233994&postcount=583

 

Υπόσχεται ψηφιακή πυξίδα σε ΟΛΑ τα προγράμματα πλοήγησης

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

στο οφφ ειναι αλλα και παλι ειναι πιο χαμηλο απο του 9000

!

 

εαν τις εντασεις τις εχεις ολες τερμα και κατα την διαρκεια της κλησης, εχει προβλημα σοβαρο.

δοκιμασε hard reset.

ή πολυ σοβαρο

Στειλτο στην Ace hellas να το κοιταξουν.Ειναι μεσα στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση παρακαλω. σε ελληνικο τηλεφωνο γιατι στα sms ακομη και οταν στο πληκτρολογιο επιλεγω μικρα γραμματα συνεχιζει να γραφει κεφαλαια? δεν εχω βρει πουθενα να μπορω να στειλω sms με ελληνικους χαρακτηρες αλλα μικρα γραμματα.

Καμια βοηθεια ???

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας δοκιμάσει το παρακάτω ?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5233994&postcount=583

 

Υπόσχεται ψηφιακή πυξίδα σε ΟΛΑ τα προγράμματα πλοήγησης

 

Προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει αλλά κάπου κολλάω!!! :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση παρακαλω. σε ελληνικο τηλεφωνο γιατι στα sms ακομη και οταν στο πληκτρολογιο επιλεγω μικρα γραμματα συνεχιζει να γραφει κεφαλαια? δεν εχω βρει πουθενα να μπορω να στειλω sms με ελληνικους χαρακτηρες αλλα μικρα γραμματα.

Καμια βοηθεια ???

 

Για να μπορεις να στειλεις 160 χαρακτηρες.

δεν ξερουμε αν και ποτε η Ace Hellas θα το διορθωσει αυτο.:mad:

προς το παρον 160 και Κεφαλαια Μονο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μπορεις να στειλεις 160 χαρακτηρες.

δεν ξερουμε αν και ποτε η Ace Hellas θα το διορθωσει αυτο.:mad:

προς το παρον 160 και Κεφαλαια Μονο.

 

Τι να διορθώσει ρε παιδιά; Το πρωτόκολλο των ελληνικών sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία ελληνικά στην περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms. Δεν είναι θέμα συσκευή ή εταιρίας.

 

Σε άλλες συσκευές που μπορεί να έχετε δει στο παρελθόν είναι κάποια μετατροπή σε πεζά που την κάνει η ίδια η συσκευή. Στην περίπτωση των 70 χαρακτήρων/sms μπορείς να έχεις μικρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει αλλά κάπου κολλάω!!! :wacko:

 

Στο google maps λειτουργει ικανοποιητικα εφοσον δεν εισαι ακινητος , στο igo λειτουργει μεν αλλα εχει μεγαλο lag.

Link to comment
Share on other sites

Στο google maps λειτουργει ικανοποιητικα εφοσον δεν εισαι ακινητος , στο igo λειτουργει μεν αλλα εχει μεγαλο lag.

 

Επίσης κάτι λέει ότι εντός αυτοκινήτου δεν λειτουργεί λόγω παρεμβολών :confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Μην ξεχνάμε ότι περιμένουμε και τα 6.5.3 (επίσημα) πρώτα.

 

Θα τα δωσει παιδια. Πραγματι, τα 6.5.3 αξιζουν τον κοπο, ειδικα στο HD2 με την capacitive ειναι must (μεχρι την ελευση των 7αριων παντα) :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια μωλις χθες πηρα απο την voafone το νεο μου κηνιτο.Τελικα ειναι πολυ μεγαλητερο απο τι φανταζομουνα αλλα τα σπαει απο τι βλεπω εκει τα παντα.Προσπαθω να κανω update τα προαγραματα απο το site της HTC οπως για παραδηγαμα αυτο http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=825&news_id=438 αλλα κολαω εκει που λεει Copy the update, which is an .exe file, to your device. To install the update, tap the .exe file and follow the on-screen instructions.τι θελει να παει ο πιητης?

 

 

 

Και κατι ακομα τι μεγεθος memory περνει το κηνιτο 16 η 32 και το κηνιτο μπορει να υποστιριξει flash player video ,MPEG4 file mp4 και divx?

 

καλη χρονια σε ολους σας με υγεια και χαρα και οποια σησκευη επιθημιτε να την παρετε :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια μωλις χθες πηρα απο την voafone το νεο μου κηνιτο.Τελικα ειναι πολυ μεγαλητερο απο τι φανταζομουνα αλλα τα σπαει απο τι βλεπω εκει τα παντα.Προσπαθω να κανω update τα προαγραματα απο το site της HTC οπως για παραδηγαμα αυτο http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=825&news_id=438 αλλα κολαω εκει που λεει Copy the update, which is an .exe file, to your device. To install the update, tap the .exe file and follow the on-screen instructions.τι θελει να παει ο πιητης?

 

 

Και κατι ακομα τι μεγεθος memory περνει το κηνιτο 16 η 32?

 

Κατ'αρχην Καλη χρονια!Λοιπον,απ'οτι καταλαβα και νομιζω το εκανα κι εγω ετσι,κανεις αντιγραφη το exe στην καρτα σου και το τρεχεις απο κει(μεσα στη συσκευη);)Τωρα για το 2ο,νομιζω οτι παιρνει μεχρι 16.αλλα ας πει και καποιος αλλος,πιο εμπειρος,την γνωμη του:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονία σε όλους, Ειθε το 2010 να σας φέρει ότι πωθείτε

 

32 υποστηρίζει. Αλλά άντε βρες

 

 

PS Ωραίο πράγμα, να έρχεσαι για δουλειά στις 6 πρωτοχρονιάτικα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση παρακαλω. σε ελληνικο τηλεφωνο γιατι στα sms ακομη και οταν στο πληκτρολογιο επιλεγω μικρα γραμματα συνεχιζει να γραφει κεφαλαια? δεν εχω βρει πουθενα να μπορω να στειλω sms με ελληνικους χαρακτηρες αλλα μικρα γραμματα.

Καμια βοηθεια ???

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά !

Για να στέλνεις sms και να τα λαμβάνουν οι άλλοι με μικρούς χαρακτήρες πας :

Μενού>Ρυθμίσεις > τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο >εισαγωγή κειμένου .. και στο πεδίο Λοιπά - Ρυθμίσεις SMS βάλε off τον διακόπτη υποστήριξης 160 χαρακτήρων.

 

Πρόσεχε όμως !!.. με αυτό τον τρόπο ένα μνμ 160 χαρακτήρων θα σου χρεώνεται σαν 2 ή και 3 μνμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους.

Θα ξαναρωτήσω γιατι μου εχει σπασει το νευρικο συστημα.

Τι να κανω οταν ενωνω το τηλεφωνω με το pc και ειμαι σε αλλο απο το δικο μου ή ακομα και στο δικο μου και δεν θελω να κανει συνχρονισμο χωρις να κινδινευω να χασω τις επαφες μου βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλη χρονια σε ολα τα παιδια,καπου εδω ειχε γραφτει για ενα προγραμματακι για soft reset,βγαζει ενα εικονιδιο στα προγραμματα....εφαγα τον κοσμο να το βρω εδω μεσα αλλα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλη χροναι παιδια.....Ξυπναμε σιγα σιγα !!!:):)

 

Χθες δοκιμασα πρωτη φορα να ανεβασω σε facebook φωτο απο την ταβερνα που ημουν αλλα το αποτελεσμα ...τραγικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλη χρονια σε ολα τα παιδια,καπου εδω ειχε γραφτει για ενα προγραμματακι για soft reset,βγαζει ενα εικονιδιο στα προγραμματα....εφαγα τον κοσμο να το βρω εδω μεσα αλλα.....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021542#post3021542

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021523#post3021523

 

Καλή χρονιά και με υγεία για όλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια! Χρονια πολλά και καλη χρονιά να έχουμε όλοι! Την Δευτέρα παραλαμβάνω και εγώ το κινητό από Πλαίσιο. Επειδή σκέφτομαι να πάρω και μια καρτούλα η Transcend Memory Card (MicroSDHC, Class 6, with card reader RDP3, TS8GUSDHC6-P3, 8GB) είναι καλή επιλογή ή να πάρω κατι σε sandick; Ευχαρισρώ εκ των προτέρων! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους..Νεος κατοχος του κινητου εχω να πω το εξης, ειναι πραγματικα κριμα οτι μια τετοια συσκευη που με το σωστο στησιμο μπορει να πεταει και που σιγουρα θα γινετε ολο και καλυτερη να προδιδετε απο την απαραδεκτη μπαταρια του.Με τα δικα μου δεδομενα και με τις απαιτησεις που εχω απο μια τετοιων δυνατοτητων συσκευη το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο.

Δεν εχα φυσικα απαιτησεις για 48ωρο αλλα το να μην μου βγαζει ημερα σιγουρα δεν το περιμενα.Αγορα δευτερης μπαταριας υποχρεωτικη και πιστευω οτι θα γινει το απολυτο εργαλειο.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως αυτη τη στιγμη νεα διαπιστωση εχουνε παη ολες οι υπενθυμισεις γενεθλια γιορτες κλπ 1 μερα πισω Ολα τα συμβαντα ανεξερετως Επισης ωρα σαν τοπο κατοικιας το ΕΧΩ ρυθμιση 200 φορες και αυτο επιστρεφη GMT-12 ΚΟΥΑΤΖΑΛΕΙΝ μετα απο καθε επανεκινηση

 

Καλή χρονιά σε όλους. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα POWERSER με σένα. Άλλαζε συνέχεια η ώρα/ημερομηνία και κατά συνέπεια αποδιοργανώνονταν η συσκευή ( SMS λάθος ώρα ληψης, Time zone πάντα σε ώρα Κουατζαλειν κλπ.):down: Παρατήρησα τελικά μετά απο άπειρες ώρες δοκιμών, ότι αυτό συνέβαινε μόνο όταν άλλαζα το my location (επειδή μου έβγαζε λανθασμένα ως θέση μου ένα χωριό που βρίσκεται έξω από τη Λάρισα, που είναι η πόλη που μένω) και έβαζα τη σωστή τοποθεσία που είναι η Λάρισα. Έτσι απλά πλέον έχω αφήσει τη λανθασμένη τοποθεσία στο HOME SCREEN, και η ώρα και μέρα δουλεύουν μια χαρά..:dash:

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους.

Θα ξαναρωτήσω γιατι μου εχει σπασει το νευρικο συστημα.

Τι να κανω οταν ενωνω το τηλεφωνω με το pc και ειμαι σε αλλο απο το δικο μου ή ακομα και στο δικο μου και δεν θελω να κανει συνχρονισμο χωρις να κινδινευω να χασω τις επαφες μου βασικά.

 

Στις ρυθμίσεις του προγράμματος στον υπολογιστή υπάρχει η επιλογή του τι να μην συγχρονίζεις. Τα απενεργοποιείς όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολα τα παιδια,καπου εδω ειχε γραφτει για ενα προγραμματακι για soft reset,βγαζει ενα εικονιδιο στα προγραμματα....εφαγα τον κοσμο να το βρω εδω μεσα αλλα.....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3022047#post3022047

 

.....Είχα επισυνάψει επίσης και αυτό το .cab που είναι ένα μόνο εικονίδιο για Soft reset...Δες μήπως σε βολεύει καλύτερα..:p

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

KAΛH XPONIA ME YΓEIA ΣE OΛOYΣ!

Petran φιλε μου διαβαζω απο χθες το thread απο περιεργεια κ μονο για να δω ποτε κ ποιος θα πει εστω για τα ματια του κοσμου τα χρονια πολλα...

 

Αν δεν το ελεγες πρωτος δεν νομιζω οτι θα ακουγοντουσαν εδω μεσα συντομα...

 

Δεν αντεχω να βλεπω ανθρωπους να μπαινουν 4.30 ωρες μετα την εισοδο του νεου χρονου κ απλα να ζητανε χωρις μια ευχη..εστω για τα ματια του κοσμου ρε αδερφε...

 

Τεσπ μην σας στεναχωρω χρονιαρες μερες...αλλα δεν ειναι «φιλικο» το κλιμα κατω απο τετοιες καταστασεις...

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ & ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ

 

Ζαχαράκη (συγνώμη αλλά δεν γνωρίζω το μικρό σου), χρόνια πολλά και σε σένα (τον δικαιολογημένα τις περισσότερες φορές ¨γκρινιάρη" της παρέας μας) αλλά και στον Athanaso & τον echidna, μπράβο σας σε ρε παιδιά για την υπομονή σας και τη διαθεση αλληλοβοήθειας που δείχνετε συνέχεια.

Με τη ευχή (εμείς τα "γαιδούρια") να βοηθάμε πιο συχνά σε πράγματα που γνωρίζουμε αλλά και οι έχοντες απορίες να το ψάχνουνε και λίγο περισσότερο

 

Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους.

Θα ξαναρωτήσω γιατι μου εχει σπασει το νευρικο συστημα.

Τι να κανω οταν ενωνω το τηλεφωνω με το pc και ειμαι σε αλλο απο το δικο μου ή ακομα και στο δικο μου και δεν θελω να κανει συνχρονισμο χωρις να κινδινευω να χασω τις επαφες μου βασικά.

Εχει απαντηθεί και πιο πάνω: στις επιλογές συγχρονισμού έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις πια στοιχεία θα συγχρονίσεις, αν θες να είσαι ακόμα πιο ασφαλής με τις επαφές σου και γενικά με τα PIM στοιχεία σου πάρε ενα backup στο .pst αρχείο σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...