Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

screen alingment με το δαχτυλο και με τπτ αλλο..αυτο που ειχα πει παλιοτερα για καλυτερη αντιστοιχιση οθονης ηταν σε αλλο thread και για αλλη συσκευη:lol:

 

οσο για την ρυθμιση στον οπερα

opera:config

user prefections

adaptive zoom 90-120 και save;)

αν διαβαζατε καλυτερα δεν θα χρειαζοταν να λεμε τα ιδια και τα ιδια συνεχως και να μαζευονται 20 σελιδες με ανουσια ποστς μεσα σε 3 ημερες...

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο HD ή υπάρχει μόνο σε πιο καινούργιες εκδόσεις του opera??

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ακούγετε γελοίο αυτό αλλά είναι λίγο απελπιστική η κατάσταση. Πως τσέκαρες το proximity sensor?

 

Δεν κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο... απλά παρατήρησε αν απενεργοποιείται η οθόνη όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί σου... αν δεν σβήνει τότε μάλλον κλείνεις εσύ τι γραμμή καταλάθος... αν σβήνει τότε καλύτερα να κοιτάξεις πιο βαθιά το πρόβλημά σου.

 

Επίσης... αν έχεις βάλει κάποιο screen protector... μπορεί να φταίει κι αυτό.

 

Ας μην μπερδεύουμε τα πράγματα μόνοι μας, τι σχέση έχουν τα αυτιά στη συγκεκριμένη συζήτηση; :wacko:

 

Απλά επειδή ο φίλος ανέφερε οτί το πρόβλημα είναι πιο έντονο όταν χρησημοποιεί το δεξί αυτί!!!!

 

ΥΓ. Σόρρυ για το συνεχόμενο μήνυμα...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πρόσεξα ότι στην αρχή που μιλούσα η οθόνη μαύρισε και μετά ξανά άναψε αλλά πρέπει να το έχω κολλημένο στο αυτί μου. Screen saver δεν έχω βάλει!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό έχει να κάνει με τον αισθητήρα. Όταν το βάζεις στο αυτί η οθόνη σβήνει. Ποιο είναι το πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με τον αισθητήρα. Όταν το βάζεις στο αυτί η οθόνη σβήνει. Ποιο είναι το πρόβλημα;

 

οτι πολλες φορες κλεινει η γραμμη και ξανατηλεφωνω ξανα και ξανα

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έβαλα αυτά εδώ για την camera , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=602234 αλλά όταν πάω στο menu βίντεο , για προχωρημένους και επιλέξω μορφή λήψης Η.264 και πατήσω εγγραφή μετά δεν το παίζει το βίντεο ,ξέρει κάποιος κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πρόσεξα ότι στην αρχή που μιλούσα η οθόνη μαύρισε και μετά ξανά άναψε αλλά πρέπει να το έχω κολλημένο στο αυτί μου. Screen saver δεν έχω βάλει!

 

 

Δοκίμασε και με το handsfree και αν έχειςτο ιδιο προβλημα τοτε μαλλον πρεπει να το κοιταξεις μεσω αντιπροσωπειας. Αλλιως μελετα ξανα τον τροπο που κρατας το τηλεφωνο :p

 

(ουαου μολις ποσταρα απο το κινητο... δεν ηταν πολυ δυσκολο τελικα :) )

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για προτεινεται καποιο φτηνο και αξιοπιστο bluetooth για το κινητο απο αυτα που εχουν κατι σαν μανταλακι....Δοκιμασα ενα παλιο παροπλισμενο που υπηρχε σπιτι αλλα δεν το "βλεπει" ....

 

Ευχαριστω.

 

Edit

 

Τελικα τα καταφερα με ενα παροπλισμενο της κορης μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις σε κάποια θεματάκια όσον αφορά το κινητό...

1) Θα ήθελα hardware κουμπάκι για να τραβαω τις φωτό και τα κουμπάκια της έντασης να μπορούσαν να ρυθμίζουν το zoom

 

2) όταν γράφουμε μνμ θα ήθελα όταν πατάμε το ''Προς'' να έδειχνε τους τελευταίους παραλήπτες ή να μας άνοιγε τον κατάλογο να διαλέξουμε και να μην χρειάζεται να πάμε μέσω μενού

 

3) η μπαταρία αδειάζει με το καλημέρα... το αφήνω το βράδυ και το πρωί έχει χάσει και 30% της μπαταρίας...

 

4) έχω ένα προβληματάκι με τον όπερα, όταν πατάω το εικονίδιο σε φόρουμ (όπως καλή ώρα αυτό) να με πάει στο πρώτο αδιάβαστο μνμ σε ένα θέμα δεν το κάνει αυτό αλλά μου ανοίγει μόνο την σελίδα χωρίς να με πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο πόστ...

 

κατά τα άλλα είναι πολύ καλό κινητό και με φοβερή οθόνη...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

3) η μπαταρία αδειάζει με το καλημέρα... το αφήνω το βράδυ και το πρωί έχει χάσει και 30% της μπαταρίας...

 

αυτο δες το στους xda... το εχουν αντιμετωπίσει κι' αλλοι... κατι εμποδιζει το κινητο να μπει σε sleep mode. εχεις βαλει galarm, καποιον task manager??

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει καποιος αλλος προβληματα με το Garmin ?

 

To δοκιμασα και ενω περνιετε σωστα (αν δεν κανω λαθος δλδ ειδα να ξεκλειδωνεται το gps), κολλαει τελειως το κινητο μετα απο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει καποιος αλλος προβληματα με το Garmin ?

 

To δοκιμασα και ενω περνιετε σωστα (αν δεν κανω λαθος δλδ ειδα να ξεκλειδωνεται το gps), κολλαει τελειως το κινητο μετα απο λιγο.

 

μην ασχολεισαι με λαθος πραγματα στο λεο ;)

 

χανεις τον χρονο σου αδικα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην ασχολεισαι με λαθος πραγματα στο λεο ;)

 

χανεις τον χρονο σου αδικα :)

καλησπερα και χρονια πολλα!

σου ειναι ευκολο να αναφερεις ποια προγραμματα gps ειναι συμβατα με το leo?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!

σου ειναι ευκολο να αναφερεις ποια προγραμματα gps ειναι συμβατα με το leo?:)

 

destinator7

igo8

και τπτ αλλο :)

 

IGO 8.34 RULES on LEO !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ενοειται :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην ασχολεισαι με λαθος πραγματα στο λεο ;)

 

χανεις τον χρονο σου αδικα :)

 

Στο πα πριν στο ξαναλεω αλλα ειναι για το Λεο!! :cool:

 

Ειπα απλα να τα δοκιμαζα ολα ..

 

Περιμενω νεα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

destinator7

igo8

και τπτ αλλο :)

 

 

 

ενοειται :lol:

αυτα τα δυο δουλευουν τα εχω δοκιμασει,αλλα πρεπει να πω οτι το πιο αξιοπιστο που δεν με εχει κρεμασει ποτε ειναι το miomap.ηθελα να ρωτησω,αν βρισκεσαι στην αττικη οδο η στις πολλες γεφυρες στο σ.ε.φ δινουν σωστες οδηγιες?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα δυο δουλευουν τα εχω δοκιμασει,αλλα πρεπει να πω οτι το πιο αξιοπιστο που δεν με εχει κρεμασει ποτε ειναι το miomap.ηθελα να ρωτησω,αν βρισκεσαι στην αττικη οδο η στις πολλες γεφυρες στο σ.ε.φ δινουν σωστες οδηγιες?:)

 

Μεγάλη κουβέντα πας να αρχίσεις αλλά off topic. Σε γενικές γραμμες το igo έχει διάφορους χάρτες. 2 forum (εκτός του myphone) που θα σου πρότεινα

 

http://www.navimania.gr/forum.php

http://gpspocketpc.gr/phpbb/index.php

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα πας να αρχίσεις αλλά off topic. Σε γενικές γραμμες το igo έχει διάφορους χάρτες. 2 forum (εκτός του myphone) που θα σου πρότεινα

 

http://www.navimania.gr/forum.php

http://gpspocketpc.gr/phpbb/index.php

ευχαριστω.δεν ειχα προθεση για off topic κουβεντα,αφου ρωτησα για προγραμμα αν δουλευει σωστα με το leo.παντως εγω σιγουρα δεν εχω το σωστο χαρτη για το igo:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το garmin ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, δουλευει αψογα ενω το igo δεν μπορει να εντοπισει δορυφορους με τιποτα , εχω δοκιμασει τα παντα αλλα οι διρυφοροι αφαντοι οποτε κανω τη δουλεια μου με το garmin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και το iGO δουλεύει κανονικά. Βάλε το GPS Test να βρει αυτό τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και ξαναδοκίμασε με το iGO.

 

καλησπερα και χρονια πολλα!

σου ειναι ευκολο να αναφερεις ποια προγραμματα gps ειναι συμβατα με το leo?:)

 

Όλα όσα δουλεύουν στα windows mobile.

 

Παιδια για προτεινεται καποιο φτηνο και αξιοπιστο bluetooth για το κινητο απο αυτα που εχουν κατι σαν μανταλακι....Δοκιμασα ενα παλιο παροπλισμενο που υπηρχε σπιτι αλλα δεν το "βλεπει" ....

 

Μήπως πρέπει να το κάνεις reset γιατί είναι κλειδωμένο σε άλλη συσκευή; Δες το manual του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το VITO Audio Notes Touch 1.03...

Επίσης, πώς μπορεί να αλλαχθεί το default folder και να μη πηγαίνει στη συσκευή αλλά στη κάρτα? (εννοώ με την ίδια εφαρμογή, με third party ξέρω πως γίνεται.....)

 

Εχεις βρει λυση τελικά σε αυτο??? Αλλαξες το default folder???

 

Update:Audio Notes Touch automatically detects and stores records to the place that provides more free space: in main memory or on a storage card.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτα τα δυο δουλευουν τα εχω δοκιμασει,αλλα πρεπει να πω οτι το πιο αξιοπιστο που δεν με εχει κρεμασει ποτε ειναι το miomap.ηθελα να ρωτησω,αν βρισκεσαι στην αττικη οδο η στις πολλες γεφυρες στο σ.ε.φ δινουν σωστες οδηγιες?:)

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες, στο Windows Mobile Navigation. Ας μην επεκταθούμε άλλο περί τούτου σε αυτό το thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...