Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα μπορείς!!! Και των τελευταίων 30 ημερών!!!

Αλλά αν δεν σου τα σώζει στην κάρτα θα γεμίσει η κύρια μνήμη!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα κατά την πρώτη εκκίνηση; Το κινητό έχει κολλήσει κανένα 20λεπτο στο Sim card status checking, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η SIM;
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα κατά την πρώτη εκκίνηση; Το κινητό έχει κολλήσει κανένα 20λεπτο στο Sim card status checking, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η SIM;

 

Xα χα χα...καλώς τον..... το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.... κάνε hard reset και όλα θα είναι εντάξει μετά......δες τα πρώτα μου ποσς στο thread για να δεις τί τράβηξα..... ήταν έτοιμο να πάει πίσω το κινητό.....

 

Έχουν κάνει κάποια μαμακία στην HTC όταν κάναν flash τη ROM για τελευταία φορά γι' αυτό έχει μείνει έτσι....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Xα χα χα...καλώς τον..... το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.... κάνε hard reset και όλα θα είναι εντάξει μετά......δες τα πρώτα μου ποσς στο thread για να δεις τί τράβηξα..... ήταν έτοιμο να πάει πίσω το κινητό.....

 

Έχουν κάνει κάποια μαμακία στην HTC όταν κάναν flash τη ROM για τελευταία φορά γι' αυτό έχει μείνει έτσι....

 

Ευτυχώς δε χρειάστηκε hard reset, πατώντας στο κουμπάκι που σε πηγαίνει στο home screen, μου ζήτησε το PIN και όλα καλά έκτοτε...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δε χρειάστηκε hard reset, πατώντας στο κουμπάκι που σε πηγαίνει στο home screen, μου ζήτησε το PIN και όλα καλά έκτοτε...

 

A εσύ ήσουν σε καλύτερη κατάσταση από εμένα...... καλό διάβασμα....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

το destinator δεν μου ανοιγει με τιποτα κανεις αλλο με παρομοιο προβλημα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Ηρθε και το Δικό μου !!!!!!

σε αναμονή να φορτίσει η μπαταρία ως το απόγευμα !!!

(άντε και δεν αντέχω)

.....

 

Μια πρώτη εικόνα.

Όταν το πιάνεις στα χέρια σου πρώτη φορά δεν μπορείς να πιστέψεις

πόσο διαφορετική είναι από κοντά η συσκευή παρόλο που μέχρι σήμερα

έχω δει αμέτρητα βιντεάκια

Πραγματικά "γεμίζει" το χέρι σου με ευχαρίστηση .

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το destinator δεν μου ανοιγει με τιποτα κανεις αλλο με παρομοιο προβλημα?

 

Ποιο destinator έχεις; Έχεις βάλει το κατάλληλο skin; Γίνεπιο αναλυτικός στην περιγραφή του προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κανω εγκατασταση κανονικα αντιγραφω την συντομευση στο programs τοu start menu αλλα παντωντας το exe μου λεει:your software is not correctly installed please reinstall.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κυκλοφορούν έτοιμες εκδόσεις που τρέχουν κατευθείαν από την κάρτα μνήμης. Ψάξε για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα των ελλληνικών αλλά δεν μπορώ να καταλάβω,Εχω αλλάξει από το registry σε HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang=408 , έχω βάλει τα αρχεία του tsipistri στο κομμάτι που λέει Notifications σε Ελληνικό manilla - Solved αλλά όταν λαμβάνω sms δέν μπορώ να ακούσω το notification sound μήπως δέν είναι εφικτό?
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως ανεβαίνει η ένταση στην εισερχόμενη κληση γιατί δεν ξέρω για πιο λόγο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου....μουσική ακούγεται πολύ δυνατά εισερχόμενη κληση όμως πολύ χαμηλά:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως ανεβαίνει η ένταση στην εισερχόμενη κληση γιατί δεν ξέρω για πιο λόγο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου....μουσική ακούγεται πολύ δυνατά εισερχόμενη κληση όμως πολύ χαμηλά:(

 

Καλησπέρα Κώστα.

Στην κατάσταση αναμονής, πάτα στην πλαϊνή αριστερή πλευρά το πάνω μέρος του πλήκτρου.. Θα δεις κάτι παύλες στην οθόνη και από εκεί θα ρυθμίσεις την ένταση του ήχου κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κώστα.

Στην κατάσταση αναμονής, πάτα στην πλαϊνή αριστερή πλευρά το πάνω μέρος του πλήκτρου.. Θα δεις κάτι παύλες στην οθόνη και από εκεί θα ρυθμίσεις την ένταση του ήχου κλήσης.

 

από εκεί είναι στο τέρμα πάνω το είχα τσεκάρει πριν γράψω

και system και ring είναι τέρμα πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση μόνο στο δικό μου είναι τόοοσο ενοχλητική;

Κάθε φορά που χτυπά, πετάγομαι μέχρι το ταβάνι... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο προβλήματα-ερωτήσεις:

 

1) Πως μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να αποθηκεύει τα mail και τα συνημμένα στην κάρτα μνήμης; Έχω 6 λογαριασμούς που παρακολουθώ και δέχομαι mail με μεγαλούτσικα συνημμένα. Σήμερα μου γέμισε όλη τη μνήμη και άρχισα να σβήνω mail σαν τρελός!!! :lol:

 

Θα πας στα μυνηματα και email kai θα ανοιξης τον λογαριασμο που θελης θα επιλεξης

μενου-εργαλεια-επιλογες-αποθηκευση και θα τικαρης στην καρτα μνημης και ολα ΟΚ.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

από εκεί είναι στο τέρμα πάνω το είχα τσεκάρει πριν γράψω

και system και ring είναι τέρμα πάνω.

Όπως έγραψα και πιο πριν και η δόνηση αλλά και ο ήχος είναι ότι πρέπει να πάθεις καρδιακό επεισόδιο...!

 

Μήπως χαμηλώνει ο ήχος όταν το πιάνεις ή όταν το κουνάς και γι'αυτό σου φαίνεται ότι δεν είναι τόσο δυνατά;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα μυνηματα και email kai θα ανοιξης τον λογαριασμο που θελης θα επιλεξης

μενου-εργαλεια-επιλογες-αποθηκευση και θα τικαρης στην καρτα μνημης και ολα ΟΚ.

 

:):):)

Έτοιμος!!! Μια δοκιμή τώρα και όλα ΟΚ!!!

Ευχαριστώ φίλε!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πριν και η δόνηση αλλά και ο ήχος είναι ότι πρέπει να πάθεις καρδιακό επεισόδιο...!

 

Μήπως χαμηλώνει ο ήχος όταν το πιάνεις ή όταν το κουνάς και γι'αυτό σου φαίνεται ότι δεν είναι τόσο δυνατά;

 

όχι μαρία δεν είναι αυτό.ούτε είναι θέμα ringtone.πολύ φοβάμαι ότι η επομενη απάντηση θα είναι του athanaso77 που θα μου λέει hard reset έκανες???:p

πλακα πλακα όμως δεν με βλέπω να το γλιτώνω αυτή τη φορα αν δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση εκτος από τα πλαϊνά κουμπιά:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Start -> Settings -> Menu -> All Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) -> Event: Message: New Message

και εκεί ενεργοποίησε το Play sound και διάλεξε τον ήχο της επιλογής σου.

Φίλε μου ευχαριστώ και πάλι.

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από athanaso77 Εμφάνιση Μηνύματος

Start -> Settings -> Menu -> All Settings -> Sounds & Notifications -> Notifications (tab) -> Event: Message: New Message

και εκεί ενεργοποίησε το Play sound και διάλεξε τον ήχο της επιλογής σου.

 

Αυτό δέν μου δουλεύει εμένα σε ελληνικό mui

Στα εισερχόμενα sms δέν μπορώ να έχω ηχητική ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η δόνηση μόνο στο δικό μου είναι τόοοσο ενοχλητική;

Κάθε φορά που χτυπά, πετάγομαι μέχρι το ταβάνι... :blink:

 

Εάν το έχεις σε ξύλινο τραπεζάκι πάντως, είναι λογικό.

 

@_KOSTASKELLAS_:

Το hard reset δεν είναι η εύκολη λύση στα περισσότερα προβλήματα αλλά είναι η μοναδική λύση για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχουμε hardware πρόβλημα. Εξάλλου εάν έχεις πάρει ένα backup, σε 5 λεπτά η συσκευή σου επανέρχεται όπως ήταν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχεις σε ξύλινο τραπεζάκι πάντως, είναι λογικό.

 

@_KOSTASKELLAS_:

Το hard reset δεν είναι η εύκολη λύση στα περισσότερα προβλήματα αλλά είναι η μοναδική λύση για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχουμε hardware πρόβλημα. Εξάλλου εάν έχεις πάρει ένα backup, σε 5 λεπτά η συσκευή σου επανέρχεται όπως ήταν.

 

αυτό ακριβώς έκανα και ακούγεται κανονικά τώρα...τι έφταιγε δεν μπορώ να καταλάβω:blink::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...