Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Handtec πάντως βγαίνει 555 (με shipping)

 

Aπό handtec μπορείς να πάρεις χωρίς να πληρώσεις ΦΠΑ? ..εννοώ αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ

.... δεν έχω ξαναπάρει από εκεί και δεν ξέρω......

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Aπό handtec μπορείς να πάρεις χωρίς να πληρώσεις ΦΠΑ? ..εννοώ αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ

.... δεν έχω ξαναπάρει από εκεί και δεν ξέρω......

 

Έχει επιλογή.

Δεν έχω εταιρικό ΑΦΜ όμως και δεν το έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Handtec πάντως βγαίνει 555 (με shipping)

 

Διορθωνω Handtec 577,24 ΕΥΡΩ :cool:

Expansys 585,41 ΕΥΡΩ με το κουπονι του φιλου :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνω Handtec 577,24 ΕΥΡΩ :cool:

Expansys 585,41 ΕΥΡΩ με το κουπονι του φιλου :D

 

Έχεις δίκιο.

Η handtec ανέβασε την τιμή.

Στην παραγγελία που είχα κάνει ήταν 487

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.

Δες το X7510. Δεν το κάλυψε ποτέ.

 

Το Χ7510 δεν ήρθε ποτέ Ελλάδα επίσημα και ούτε σκόπευε. Το HD2 θα έρθει σίγουρα, κατά συνέπεια... ισχύει η εγγύηση κανονικά. Η ACE Hellas έχει ήδη παραλάβει συσκευές και κάνει τις δοκιμές της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όσοι το πήρατε:

διαβάζω ότι άλλη ρομ φορούσε το μοντέλο που παρουσιάσαν και την αλλάξαν στο μοντέλο παραγωγής (λογικό), αλλά αυτή που φοράει τώρα έχει πιο χαμηλές επιδόσεις, lag, δεν υποστηρίζει multi-touch στον IE και σε άλλες εφαρμογές! Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι βλακείες;

:confused::confused::confused:

http://www.mobiletechworld.com/2009/11/11/htc-hd2-retail-rom-benchmarks-slower-than-before/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη στιλεού είναι τραγική. Αδύνατον να γίνει επιλογή κειμένου μεγαλύτερου από μια λέξη. Σε video είχα δει ότι γίνεται όπως στο Iphone με άγκιστρα, που τα σέρνεις όπου θέλεις και κάνεις copy, στο δικό μου δεν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όσοι το πήρατε:

διαβάζω ότι άλλη ρομ φορούσε το μοντέλο που παρουσιάσαν και την αλλάξαν στο μοντέλο παραγωγής (λογικό), αλλά αυτή που φοράει τώρα έχει πιο χαμηλές επιδόσεις, lag, δεν υποστηρίζει multi-touch στον IE και σε άλλες εφαρμογές! Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι βλακείες;

:confused::confused::confused:

http://www.mobiletechworld.com/2009/11/11/htc-hd2-retail-rom-benchmarks-slower-than-before/

 

Σχετικά με τον IE μήπως αν δοκιμάσετε να τον κάνετε whitelist

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=582811

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη στιλεού είναι τραγική. Αδύνατον να γίνει επιλογή κειμένου μεγαλύτερου από μια λέξη. Σε video είχα δει ότι γίνεται όπως στο Iphone με άγκιστρα, που τα σέρνεις όπου θέλεις και κάνεις copy, στο δικό μου δεν γίνεται.

 

αρχισανε τα οργανα? :confused::confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οποιος το βαρεθηκε παντως εγω το αγοραζω...χιχιχιχιχι...αμεσα

στο εχπανσυς τελοσ για τωρα:http://www.expansys.com.gr/d.aspx?sbdelline=188868&i=188868

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη στιλεού είναι τραγική. Αδύνατον να γίνει επιλογή κειμένου μεγαλύτερου από μια λέξη. Σε video είχα δει ότι γίνεται όπως στο Iphone με άγκιστρα, που τα σέρνεις όπου θέλεις και κάνεις copy, στο δικό μου δεν γίνεται.

 

αρχισανε τα οργανα? :confused::confused:

 

 

Το διαβαζα και στο xda-developers.Eιναι αληθεια οτι εχει εμφανιστε ενα προβληματακι.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν ισχύει αυτό

 

Nowhere to enter owner information, so impossible to add pre-owned software in most cases

 

που διαβάζω εδώ κάτω κάτω στη σελίδα στα μειονεκτήματα;

 

Φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό για πολλούς και διάφορους λόγους... :X :confused:

Link to comment
Share on other sites

Odystsak το εβαλα αυτο που ειπες αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει!! τι κανω λαθος ρε ****το??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν ισχύει αυτό

 

Nowhere to enter owner information, so impossible to add pre-owned software in most cases

 

που διαβάζω εδώ κάτω κάτω στη σελίδα στα μειονεκτήματα;

 

Φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό για πολλούς και διάφορους λόγους... :X :confused:

 

Ακόμα και να μην έχει επιλογή (πράγμα που δεν πιστεύω), γίνεται σίγουρα μέσω registry.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το sashimi και το τηλέφωνο στήνεται σε 5 min με όλα τα settings έτοιμα (συμπεριλαμβανομένου owner information)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν ισχύει αυτό

 

Nowhere to enter owner information, so impossible to add pre-owned software in most cases

 

που διαβάζω εδώ κάτω κάτω στη σελίδα στα μειονεκτήματα;

 

Φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό για πολλούς και διάφορους λόγους... :X :confused:

 

Αυτό λύνεται βάζοντας το όνομα σου στο contacts/people by ME.

Αλλά και αυτό δείχνει ότι το βγάλανε χωρίς να ρίξουν 2η ματιά στη ROM

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κάποιος απο handtec; Υπάρχει δυνατότητα πληρωμής μέσω paypal στο συγκεκριμένο eshop γιατί στο check out αναφέρει οτι αυτός ο τρόπος πληρωμής δεν ισχύει για αγορές απο άλλη χώρα πλήν Αγγλίας.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να μην έχει επιλογή (πράγμα που δεν πιστεύω), γίνεται σίγουρα μέσω registry.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το sashimi και το τηλέφωνο στήνεται σε 5 min με όλα τα settings έτοιμα (συμπεριλαμβανομένου owner information)

 

Αυτό λύνεται βάζοντας το όνομα σου στο contacts/people by ME.

Αλλά και αυτό δείχνει ότι το βγάλανε χωρίς να ρίξουν 2η ματιά στη ROM

 

Thanks a lot :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό λύνεται βάζοντας το όνομα σου στο contacts/people by ME.

Αλλά και αυτό δείχνει ότι το βγάλανε χωρίς να ρίξουν 2η ματιά στη ROM

 

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για όποιον δυσκολευτεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κάποιος απο handtec; Υπάρχει δυνατότητα πληρωμής μέσω paypal στο συγκεκριμένο eshop γιατί στο check out αναφέρει οτι αυτός ο τρόπος πληρωμής δεν ισχύει για αγορές απο άλλη χώρα πλήν Αγγλίας.

 

Αγόρασα εγώ και σίγουρα κάποιοι ακόμα από εδώ, αλλά ακόμα δεν έχουμε παραλάβει.

Πληρώνεις με google checkout. Αν έχεις άλλο billing και shipping address μπορεί να σε πάρουν τηλέφωνο στο shipping address για επιβεβαίωση.

Στέλνουν με Fedex.

Link to comment
Share on other sites

απο ηχειο πως παει?ειναι αναλογο του hd?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με το iGo δε μπορεσα να το λυσω. Εβαλα στο sys αυτο που μου ειπε ο Odystsak αλλα τπτ! Μαλλον κατι λειπει απο το data.zip
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους:Οι αυξημενες διαστασεις της συσκευηε επιτρεπουν την απροβληματιστη μεταφορα και τον εργονομικο χειρισμο της συσκευης?

 

Π.χ. μεταφερεται ανετα και διακριτικα στην τσεπη ενος jean(ή ακομα και βερμουδας) ή θα υπαρχουν θεματα με ερωτησεις του υφους:"HD2 ειναι αυτο στην τσεπη σου ή χαιρεσαι που με ειδες?":p

 

Επισης οσον αφορα στο χειρισμο της συσκευης:Ειναι αληθεια οτι ειναι δυσκολο να το χειριστεις με το ενα χερι,εχοντας προσβαση με τον αντιχειρα σε ολη την επιφανεια της οθονης χωρις να χρειαζεται να το μετακινεις στο χερι σου?Η χρειαζεται 2 χερια?Επισης οταν επιχειρεις να πατησεις τα hardware πληκτρα στο κατω μερος,με το ενα χερι,γερνει λιγο η συσκευη προς τα πισω λογω βαρους?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη καλησπερα. :)

 

μια ερωτηση σε παρακαλω.

multitouch στον explorer εχεις; :X

 

με γεια!!! ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους:Οι αυξημενες διαστασεις της συσκευηε επιτρεπουν την απροβληματιστη μεταφορα και τον εργονομικο χειρισμο της συσκευης?

 

Π.χ. μεταφερεται ανετα και διακριτικα στην τσεπη ενος jean(ή ακομα και βερμουδας) ή θα υπαρχουν θεματα με ερωτησεις του υφους:"HD2 ειναι αυτο στην τσεπη σου ή χαιρεσαι που με ειδες?":p

 

Επισης οσον αφορα στο χειρισμο της συσκευης:Ειναι αληθεια οτι ειναι δυσκολο να το χειριστεις με το ενα χερι,εχοντας προσβαση με τον αντιχειρα σε ολη την επιφανεια της οθονης χωρις να χρειαζεται να το μετακινεις στο χερι σου?Η χρειαζεται 2 χερια?Επισης οταν επιχειρεις να πατησεις τα hardware πληκτρα στο κατω μερος,με το ενα χερι,γερνει λιγο η συσκευη προς τα πισω λογω βαρους?

 

Οπως ειπα και πριν μερικα ποστ, η πιο ευκολη χρηση του κινητου ειναι με τα δυο χερια.

Ναι οταν το χειριζεσαι με το ενα χερι πρεπει να μετακινεις το χερι σου οπως και οταν πρεπει να πατησεις τα κατω κουμπια φυσιολογικα πρεπει να γυρεις λιγο τη συσκευη.

 

Οσον αφορα την μεταφορα εγω δεν εχω κανενα προβλημα βαζοντας στο τζιν καθως ειναι πολυ λεπτο και πραγματικα δεν ενοχλει.

Τωρα για το ποσο διακριτικη μπορει να ειναι η συσκευη μεσα στην τσεπη σου τι να σου πω? αν καποια σε ακουμπησει εκει... ε παιξτω λιγο ιστορια:lol:

Παντως δεν κανει μπαμ οτι το εχεις μεσα στην τσεπη, αλλα εγω τα φοραω και λιγο ανετα τα τζιν!

 

 

Βαγγελη καλησπερα. :)

 

μια ερωτηση σε παρακαλω.

multitouch στον explorer εχεις; :X

 

με γεια!!! ;)

 

Αν εννοεις τον internet explorer οχι δεν εχω multitouch αλλα υπαρχει μια ιδεα στους xda οτι υπαρχει κατι σαν την whitelist του gsensor οπου μπορεις να προσθετεις τα προγραμματα που θες.

Αλλα πιστεψε με τον IE δεν θα τον χρησιμοποιησεις καθως ο οπερα ειναι κλασης ανωτερος.

 

Αν τωρα εννοεις τον file explorer τοτε ναι εκει εχεουμε multitouch και πιο σωστα pinch to zoom για να μην μας βαλει πιπερι στο στομα η apple που εχει κατοχυρωσει την ονομασια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...