Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα γιατί μου βγάζει error με την μία και δεν τρέχει την εφαρμογή καθόλου?

 

Προσοχη στο κατέβασμα αν εχεις κάποιο αντιβαιρους απενεργοποίησε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To ξανα ποσταρω για δεν ειδα καποια απαντηση... :(

 

Model :x10i

Country: Germany

Brand :Customized

Αλλα το έχω αγοράσει απο Wind...

Το brand πως αλλαζει? Γιατι μαλλον δεν θα παρω απο οτι καταλαβαινω ποτε την 2,1...

και γιατι να γραφει Brand :Customized, τι σημαινει?

επισης βλεπω και αυτα απο το κρυφο menu.

File System-Phone sofware version: R2Ba026 Generic

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στο κατέβασμα αν εχεις κάποιο αντιβαιρους απενεργοποίησε το

 

δεν έχω τίποτα ενεργο. εχω τικάρει και τα τρία στο εφαρμογές ανάπτυξη, συνδέω το κινητό, πατάω το SUPERONRCLICK και έχω σφάλμα εφαρμογής , η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά

 

άκυρο δεν είχα .ΝΕΤ framework το πρόγραμμα τρέχει αλλά κολλάει στο rageagainstthecage

Edited by iolakos
Link to comment
Share on other sites

To ξανα ποσταρω για δεν ειδα καποια απαντηση... :(

 

Model :x10i

Country: Germany

Brand :Customized

Αλλα το έχω αγοράσει απο Wind...

Το brand πως αλλαζει? Γιατι μαλλον δεν θα παρω απο οτι καταλαβαινω ποτε την 2,1...

και γιατι να γραφει Brand :Customized, τι σημαινει?

επισης βλεπω και αυτα απο το κρυφο menu.

File System-Phone sofware version: R2Ba026 Generic

 

Αν θυμάμαι καλά κι εμένα που ήταν Generic Global έγραφε Brand: Customized. Μην ανησυχείς. Απλά θα περιμένεις το update με την Γερμανία.

 

δεν έχω τίποτα ενεργο. εχω τικάρει και τα τρία στο εφαρμογές ανάπτυξη, συνδέω το κινητό, πατάω το SUPERONRCLICK και έχω σφάλμα εφαρμογής , η εφαρμογή απέτυχε να προετοιμαστεί σωστά

 

Μάλλον δεν έχουν εγκατασταθεί οι ADB drivers στο PC σου. Περίμενε λίγο αφού συνδέσεις το κινητό να περάσουν οι drivers. Τι λειτουργικό έχεις?

 

Τελικά πήρε παράταση ζωής το X10 με το 2.1. Προσωρινά το γλύτωσα το έξοδο του Desire Z. :-)

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κι εμένα που ήταν Generic Global έγραφε Brand: Customized. Μην ανησυχείς. Απλά θα περιμένεις το update με την Γερμανία.

 

Τελικά πήρε παράταση ζωής το X10 με το 2.1. Προσωρινά το γλύτωσα το έξοδο του Desire Z. :-)

 

συγχρονισμό των επαφών μας με αυτές του facebook πως κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ok , είμαι πίσω μαζί σας για περισσότερα νέα. Κατ' αρχάς να τονίσω ότι ξανα-flash-αρα την 2.1 λόγω διαφόρων bugs που είχαν εμφανιστεί...

 

Η 2η φορά , αναμενόμενα , ήταν και η τυχερή!

 

*Πολύ καλύτερη ταχύτητα αν και στην αρχή θα σας δώσει την εντύπωση ότι αργεί. Αυτό συμβαίνει γιατί τρέχουν διάφοροι συγχρονισμοί στο background και αφού τελειώσει η όλη διαδικασία το κινητό πάει σφαίρα ... και όταν λέμε σφαίρα δεν εννοούμε R2BA024 -> R2BA026: Σφαίρα ........ μην αφοδεύσω ... εννοούμε ΣΦΑΙΡΑ.

 

*Αισθητά βελτιώθηκε η ένταση του ακουστικού κατά την διάρκεια της κλήσης. Όχι πλέον δεν είναι εντύπωση μας ούτε οφείλεται στην όξυνση της ακοής μας. Είναι γεγονός η ένταση έχει αυξηθεί.

 

*Φοβερή αυτονομία μπαταρίας. Από χθες που πέρασα την 2.1 στις 4 το βράδυ μέχρι τώρα στις 11.30 το επόμενο πρωί το κινητό το έχω πεθάνει. Αποτέλεσμα κατανάλωσης...?

9% :blink:

 

*Επίσης προβλήματα που ανέφερα με το κλείδωμα της οθόνης , δεν υφίστανται , προφανώς είχε φάει κάποιο κόλημα η συσκευή. Το market δουλεύει επίσης άψογα , κατεβάζει γρήγορα , χωρίς αποτυχημένες προσπάθειες και η εγκατάσταση των εφαρμογών γίνεται αστραπιαία.

 

*Την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας μέσω του σένσορα όντως την αφαιρέσανε. Η φωτεινότητα είναι πάγια πλέον (κατά την αρεσκεία του χρήστη) και μπορεί να ρυθμιστεί εξωτερικά μέσω του Widget σε 3 διαφορετικές σκάλες (ασθενής - μέτρια - δυνατή).

 

*Η διαδικασία root για την 2.1 έχει επιτευχθεί. Αν αυτό σας εμπόδιζε απ' το να την κάνετε τότε προχωρήστε άφοβα. Λειτουργεί 100% και είμαι rooted με περασμένο Titanium Backup όλα λειτουργούν ok.

 

*Ανέφερα ένα πρόβλημα κολήματος κατά την επαναφορά επαφών από την default εφαρμογή backup της Sony Ericsson. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο "έστρωσε" με το re-flash που έκανα ή εάν είναι όντως bug. Δεν ήθελα να ρισκάρω να μου ξαναπεράσει μισές και κατακρεουργημένες επαφές και sms.

 

*Αντιμετωπίζω μια δυσκολία με το Wi-Fi. Συγκεκριμένα αν το ανοίξω από το widget όσο και να περιμένω δεν συνδέεται. Αν πάω στις Ρυθμίσεις και προβάλω την λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα Wi-Fi τότε συνδέεται κατευθείαν στο κοντινότερο που μπορεί να μπει (εφόσον έχει τον κωδικό). Περίεργο ... :shifty:

 

*Timescape/Mediascape πολύ πιο γρήγορα λόγω λειτουργικού πλέον , και θα καλυτερέψουν περισσότερο και ως αυτόνομες εφαρμογές με την 2.1.x που θα κυκλοφορήσει σε λίγο που θα αφορά αυτά αποκλειστικά και μόνο.

 

*Καιρός να δοκιμάσουμε αυτόν τον φοβερό και τρομερό Launcher Pro , τον τεράστιο ανταγωνιστή του ADW Launcher για εκδόσεις 2.1 και άνω!

Και φυσικά το μεγάλο μας παράπονο , η παιχνιδάρα Angry Birds Official (όχι η Beta) , τρέχει άψογα!

 

Αυτά από μένα προς το παρόν, θα επιστρέψω σύνοτμα με νεότερα! :)

 

Edit (έτσι γιατί δεν άντεξα):

Τελικά πήρε παράταση ζωής το X10 με το 2.1. Προσωρινά το γλύτωσα το έξοδο του Desire Z. :-)

Θέλεις να χειροδικήσω? Όχι πες μου , θέλεις? Προσπαθείς να με κάνεις να ζηλέψω? Έχω βάλει ήδη στο μάτι το Desire HD!!!!

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κι εμένα που ήταν Generic Global έγραφε Brand: Customized. Μην ανησυχείς. Απλά θα περιμένεις το update με την Γερμανία.

 

 

 

και ποτε θα ειναι αυτη ξερεις? ή που μπορω να δω "την σειρα των updates"?

 

ο αλλος τροπος ειναι αυτά που περιγραφουν τα

1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824788

ή

2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8934154#post8934154

 

και μετα να κανω update στην 2.1?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

συγχρονισμό των επαφών μας με αυτές του facebook πως κάνουμε?

 

Εγώ δεν το έκανα αλλά αν μπεις στις επαφές, πάτα μενού, ρυθμίσεις, βάλε το λογαριασμό σου στο facebook (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), επέλεξε Εμφάνιση Ενημερώσεων κατάστασης και μετά στις επαφές ξανά μενού και Κατάσταση Ενημέρωσης.

Λογικά έτσι πρέπει να είναι. Αν το κάνεις επιβεβαίωσε το να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

 

ο αλλος τροπος ειναι αυτά που περιγραφουν τα

1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824788

ή

2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8934154#post8934154

 

και μετα να κανω update στην 2.1?

 

1. Πρώτα κάνεις αυτό: Debrand to Nordic Combined (B) Quick and update to 2.1

 

2. Μετά update σε 2.1 μέσω SEUS.

 

3. Και τέλος ΑΝ θέλεις, root στη 2.1 κάνεις αυτό: 2.1 Rooted Nordic FW

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έκανα αλλά αν μπεις στις επαφές, πάτα μενού, ρυθμίσεις, βάλε το λογαριασμό σου στο facebook (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), επέλεξε Εμφάνιση Ενημερώσεων κατάστασης και μετά στις επαφές ξανά μενού και Κατάσταση Ενημέρωσης.

Λογικά έτσι πρέπει να είναι. Αν το κάνεις επιβεβαίωσε το να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

 

αν βάλεις το λογαριασμό facebook σου προσθέτει στις ήδη υπάρχουσες επαφές ΚΑΙ αυτές του facebook. στις επαφές αυτές παίρνει κανονικά τις ενημερώσεις από το facebook.Δε μπορώ να βρω τον τρόπο που θα συγχωνεύσω τις δύο ίδιες μου επαφές...:O

Link to comment
Share on other sites

Το μενού σέρνεται λίγο.. απογοήτευση!

 

Δώσε του λίγο χρόνο να κάνει sychronize, scan κλπ. Μετά θα δεις ότι είναι γρηγορότερο από την 1.6.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για την Ελλάδα πότε θα βγει παιδιά? Γνωρίζει κανείς?
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Για την Ελλάδα πότε θα βγει παιδιά? Γνωρίζει κανείς?

 

Δεν ξέρω αν ισχύει και την πηγή αλλά ο @zzzzz λέει:

 

το update για Ελλαδα/Ιταλια θα ειναι διαθεσιμο απο την Τεταρτη
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ok , είμαι πίσω μαζί σας για περισσότερα νέα. Κατ' αρχάς να τονίσω ότι ξανα-flash-αρα την 2.1 λόγω διαφόρων bugs που είχαν εμφανιστεί...

 

Η 2η φορά , αναμενόμενα , ήταν και η τυχερή!

 

*Πολύ καλύτερη ταχύτητα αν και στην αρχή θα σας δώσει την εντύπωση ότι αργεί. Αυτό συμβαίνει γιατί τρέχουν διάφοροι συγχρονισμοί στο background και αφού τελειώσει η όλη διαδικασία το κινητό πάει σφαίρα ... και όταν λέμε σφαίρα δεν εννοούμε R2BA024 -> R2BA026: Σφαίρα ........ μην αφοδεύσω ... εννοούμε ΣΦΑΙΡΑ.

 

*Αισθητά βελτιώθηκε η ένταση του ακουστικού κατά την διάρκεια της κλήσης. Όχι πλέον δεν είναι εντύπωση μας ούτε οφείλεται στην όξυνση της ακοής μας. Είναι γεγονός η ένταση έχει αυξηθεί.

 

*Φοβερή αυτονομία μπαταρίας. Από χθες που πέρασα την 2.1 στις 4 το βράδυ μέχρι τώρα στις 11.30 το επόμενο πρωί το κινητό το έχω πεθάνει. Αποτέλεσμα κατανάλωσης...?

9% :blink:

 

*Επίσης προβλήματα που ανέφερα με το κλείδωμα της οθόνης , δεν υφίστανται , προφανώς είχε φάει κάποιο κόλημα η συσκευή. Το market δουλεύει επίσης άψογα , κατεβάζει γρήγορα , χωρίς αποτυχημένες προσπάθειες και η εγκατάσταση των εφαρμογών γίνεται αστραπιαία.

 

*Την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας μέσω του σένσορα όντως την αφαιρέσανε. Η φωτεινότητα είναι πάγια πλέον (κατά την αρεσκεία του χρήστη) και μπορεί να ρυθμιστεί εξωτερικά μέσω του Widget σε 3 διαφορετικές σκάλες (ασθενής - μέτρια - δυνατή).

 

*Η διαδικασία root για την 2.1 έχει επιτευχθεί. Αν αυτό σας εμπόδιζε απ' το να την κάνετε τότε προχωρήστε άφοβα. Λειτουργεί 100% και είμαι rooted με περασμένο Titanium Backup όλα λειτουργούν ok.

 

*Ανέφερα ένα πρόβλημα κολήματος κατά την επαναφορά επαφών από την default εφαρμογή backup της Sony Ericsson. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο "έστρωσε" με το re-flash που έκανα ή εάν είναι όντως bug. Δεν ήθελα να ρισκάρω να μου ξαναπεράσει μισές και κατακρεουργημένες επαφές και sms.

 

*Αντιμετωπίζω μια δυσκολία με το Wi-Fi. Συγκεκριμένα αν το ανοίξω από το widget όσο και να περιμένω δεν συνδέεται. Αν πάω στις Ρυθμίσεις και προβάλω την λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα Wi-Fi τότε συνδέεται κατευθείαν στο κοντινότερο που μπορεί να μπει (εφόσον έχει τον κωδικό). Περίεργο ... :shifty:

 

*Timescape/Mediascape πολύ πιο γρήγορα λόγω λειτουργικού πλέον , και θα καλυτερέψουν περισσότερο και ως αυτόνομες εφαρμογές με την 2.1.x που θα κυκλοφορήσει σε λίγο που θα αφορά αυτά αποκλειστικά και μόνο.

 

*Καιρός να δοκιμάσουμε αυτόν τον φοβερό και τρομερό Launcher Pro , τον τεράστιο ανταγωνιστή του ADW Launcher για εκδόσεις 2.1 και άνω!

Και φυσικά το μεγάλο μας παράπονο , η παιχνιδάρα Angry Birds Official (όχι η Beta) , τρέχει άψογα!

 

Αυτά από μένα προς το παρόν, θα επιστρέψω σύνοτμα με νεότερα! :)

 

Edit (έτσι γιατί δεν άντεξα):

 

Θέλεις να χειροδικήσω? Όχι πες μου , θέλεις? Προσπαθείς να με κάνεις να ζηλέψω? Έχω βάλει ήδη στο μάτι το Desire HD!!!!

 

Θα συμφωνησω σε ολα.Το κινητο πλεον φυσαει.Βαλε και τον launcher pro και θα νιωσεις αλλος ανθρωπος.Ελπιζω το επομενο update να μας ξανακανει χαρουμενους.

 

EDIT:Τα ατομα δεν παιζονται εκει στους xda.ROOT σε 10 δευτερα και μετα απο 8 ωρες?ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα δω απο που ειναι το τηλεφωνο μου και ποτε θα γινει το update σε εμενα??????
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

EDIT:Τα ατομα δεν παιζονται εκει στους xda.ROOT σε 10 δευτερα και μετα απο 8 ωρες?ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.
Link?:confused::confused:
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Link?:confused::confused:

 

Το ανέφερε ο freco 2 σελίδες πίσω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3369790#post3369790

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο να κάνει sychronize, scan κλπ. Μετά θα δεις ότι είναι γρηγορότερο από την 1.6.

 

Λίγο χρόνο? Από εχθές το έχω περάσει και έχω κάνει άπειρες επανεκκινήσεις αλλά τίποτα, το ζουμ που κάνουν τα εικονίδια είναι τραγικό και το scroll στο μενού είναι τραγικό επίσης.. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει νας κανει καποιος μια περιγραφη με τα βηματα για το root. Κατεβασα τα zip και τα ξεζιπαρισα. Μετα? Απλως συνδέω το κινητο και τρεχω το superoneclick.exe? Ποιο απο τα δυο? το v1 ή το v1.5.1. Win Vista εχω. Τα υπολοιπα adb κλπ τι τα κανουμε?

Το ξερω :cry:, αλλα και οι αρχαριοι εχουν ψυχη..:O

Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί τόσος πανικός; Εγώ πιστεύω ότι μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχει δοθεί για όλες τις χώρες......δηλαδή οι 5 μέρες μας πείραξαν; Η ουσία είναι ότι από την στιγμή που ξεκίνησε το update θα δοθεί πλεόν σε όλους.......Ήταν να μη γίνει η αρχή, τώρα που έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εμενα γραφει

Model x10i

Country France

Brand Customized FR

 

Ποτε παει για update????

 

Γιατι δεν βαζεις nordic να πας τωρα 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια φοβαμαι μην εχει τιποτα παρενεργειες (κολληματα-κλπ)επισης ηθελα να ρωτησω αν το nordic ειναι branded γιατι εμενα δεν ειναι και δεν θελω να γινει.Οποιος το εχει κανει παρακαλω να μας πει.

Τελος εμενα ειναι απο Γαλλια πρεπει να περασω το companion του nordic να ξαναπερασω την 1,6 και μετα θα μου βγαλει την 2,1?ετσι απλα?

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εμενα γραφει

Model x10i

Country France

Brand Customized FR

 

Ποτε παει για update????

 

Κι εμένα France είναι κανονικά. Ούτε το ίδιο δεν το θυμάται πλέον.:lol:

 

Δες το μυνημα μου πιο πάνω (3283). Ακόλουθα τα βήματα και είσαι μια χαρά. Ούτε να φλασαρεις την nordic χρειάζεται αν είσαι rooted.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...