Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ενισχυτη ακουστικων το σκεφτομαι κι εγω ο ιδιος, εκτος της εντασης ειναι πολυ καλυτερη η ποιοτητα.

Δεν το συζηταω για τα στοκ ακουστικα, εννεα στις δεκα ειναι πολυ μετρια.

Αυτο που μου γραφεις ειναι αρκετο :)

 

Κι εγώ για την ποιότητα πήρα τον ενισχυτή, όχι για την ένταση, όπως είπα με τα καλά ακουστικά η ένταση του X10 είναι σχεδόν εκκωφαντική. Αλλά μη φανταστείς και τρομερή διαφορά με τον ενισχυτή. Το όνειρό μου είναι ένα κινητό στο μέλλον με ψηφιακή έξοδο (optical ή coaxial out).

 

Αλλά ας μη βγούμε άλλο εκτός θέματος, ό,τι θες από θέμα ήχο στο X10 και όχι μόνο στείλε pm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεπω οτι κάποιοι έχουν βάλει 2,2 , μπορει καποιος να ανεβάσει, αν δεν υπαρχει, εναν ελληνικο οδηγο για μετάβαση απο 2,1 σε 2,2.(καλο θα ηταν να αναφέρονται μερικες απο τις αδυναμίες τις καθε rom)

Οσοες φορες εχω διαβάσει απο τους xda, δεν βγαζω ακρη.... και εννοειται οτι δεν περνω ρισκο να κανω κατι το οποιο δεν καταλαβαινω 100%...γιατι μετα...το υπερκινητο ... Χ10..θα το κλαιω... και δεν το θελω!!!!

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδιά δεν έχει και τραγική διαφορά η 2,1 με την 2,2 το μεγαλύτερο πλεονέκτημά της για μένα ειναι οτι μπορεις να βάλεις της εφαρμογές στην SD και flash player εντάξει τόση υπομονή κάναμε ,λίγη ακόμη και θα έχουμε 2,3 πως κάνετε έτσι μωρέ :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτεται κανενας σας να αλλαξει κινητο ή το καλοκαιρι που θα ερθει η gingerbread σας αλλαξε τα σχεδια?:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτεται κανενας σας να αλλαξει κινητο ή το καλοκαιρι που θα ερθει η gingerbread σας αλλαξε τα σχεδια?:p

 

Εντάξει μπορεί να #@#%@% την SE που καθυστερεί να αναβαθμίσει της συσκευές της (μας γκάστρωσε όμως) αλλά για δες τώρα , η πλακα ποια ειναι οτι πάντα έλεγα πως δε θα πάρει την 2,2 και θα πάει στην 2,3 ,να λοιπόν που γίνεται πραγματικότητα , θα το κρατήσω 1-2 χρόνια τουλάχιστο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτεται κανενας σας να αλλαξει κινητο ή το καλοκαιρι που θα ερθει η gingerbread σας αλλαξε τα σχεδια?:p

 

Εγώ έτσι κι αλλιώς σκόπευα να το κρατήσω, εκτός αν μου χαλάσει/το χαλάσω/μου το κλέψουν. Απλά τα νέα για Gingerbread έκαναν πολύ πιο ευχάριστη την απόφασή μου:)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παρω το arc η καποιο αλλο σε κανα διμηνο. παντως ειναι πολυ ρηγμενη συσκευη σε σχεση με τα κινητα τις σειρας του (galaxy , desire ). εχει θετικα και αρνητικα, παντως χειροτερο δεν εναι.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη χαρα δεχτηκα το Χ10 σημερα, η διαφορα απο το ZTE Blade ειναι χαωδης.

 

Ηρθε με 2.1 αλλα χωρις multitouch. Πως μπορω να το ενεργοποιησω (νομισα πως θα ηταν περασμενο στην 2.1). Αν κανει καποια διαφορα, ειμαι σε baseband .49 (σημαινει κατι κακο αυτο, πρεπει να το αλλαξω?)

 

Επισης, τι ειναι το SUSE?

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη χαρα δεχτηκα το Χ10 σημερα, η διαφορα απο το ZTE Blade ειναι χαωδης.

 

Ηρθε με 2.1 αλλα χωρις multitouch. Πως μπορω να το ενεργοποιησω (νομισα πως θα ηταν περασμενο στην 2.1). Αν κανει καποια διαφορα, ειμαι σε baseband .49 (σημαινει κατι κακο αυτο, πρεπει να το αλλαξω?)

 

Επισης, τι ειναι το SUSE?

 

ευχαριστω πολυ!

Το SEUS είναι το Sony Ericsson Update Service

 

Πήγαινε στο site της SE to Αγγλικό, και κατέβασέ το.Τρέχτο και θα σου περάσει πιο καινούργια έκδοση και με Multi touch.

 

Έχεις αρκετά παλιά έκδοση. Αυτή είχε και εμένα όταν το πήρα την παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως και αν γινεται να αναβει το Led flash οταν παιρνουμε φωτο?Χρειαζεται καποια εφαρμογη?

AN7 πηπως εννοεις pinch to zoom και οχι multitouch?

Edited by georgegr1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως και αν γινεται να αναβει το Led flash οταν παιρνουμε φωτο?Χρειαζεται καποια εφαρμογη?

AN7 πηπως εννοεις pinch to zoom και οχι multitouch?

 

Ανάβει αλλά εσύ θέλεις αυτόματα , το πρόγραμμα της SE δεν έχει τέτοια δυνατότητα μπορείς να το κάνεις απο τις ρυθμίσεις τις κάμερας, προηγμένες ρυθμίσεις, φως , ενεργοποίηση , κάθε φορά που βγάζεις φωτο θα ανάβει, υπάρχει το Vignette που έχει αυτόματο φλας αλλα εμένα δε μου αρέσει.

 

Καλα λεει multitouch η για να ακριβολογούμε dual touch και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδιά δεν έχει και τραγική διαφορά η 2,1 με την 2,2 το μεγαλύτερο πλεονέκτημά της για μένα ειναι οτι μπορεις να βάλεις της εφαρμογές στην SD και flash player εντάξει τόση υπομονή κάναμε ,λίγη ακόμη και θα έχουμε 2,3 πως κάνετε έτσι μωρέ :lol::lol:

 

Το τραγικο που λες ειναι λιγο...Η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ:D και οχι αυτα τα 2 που λες.Εγω ειπα να την βαλω για το flash αλλα μετα απο 1 εβδομαδα περιπου νοιωθω οτι εχω αλλο τηλεφωνο!!!!!:)

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Ανάβει αλλά εσύ θέλεις αυτόματα , το πρόγραμμα της SE δεν έχει τέτοια δυνατότητα μπορείς να το κάνεις απο τις ρυθμίσεις τις κάμερας, προηγμένες ρυθμίσεις, φως , ενεργοποίηση , κάθε φορά που βγάζεις φωτο θα ανάβει, υπάρχει το Vignette που έχει αυτόματο φλας αλλα εμένα δε μου αρέσει.

 

μόνο σε εμένα το vignette είναι πιο αργό και απ τον θάνατο?

 

 

Καλα λεει multitouch η για να ακριβολογούμε dual touch και δουλεύει μια χαρά.

;);) Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Ανάβει αλλά εσύ θέλεις αυτόματα , το πρόγραμμα της SE δεν έχει τέτοια δυνατότητα μπορείς να το κάνεις απο τις ρυθμίσεις τις κάμερας, προηγμένες ρυθμίσεις, φως , ενεργοποίηση , κάθε φορά που βγάζεις φωτο θα ανάβει, υπάρχει το Vignette που έχει αυτόματο φλας αλλα εμένα δε μου αρέσει.

 

Καλα λεει multitouch η για να ακριβολογούμε dual touch και δουλεύει μια χαρά.

 

Γιατι ειναι dual touch αφου pinch to zoom δεν ειναι; Μονο για το ιντερνετ..... Χανω κατι;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

μόνο σε εμένα το vignette είναι πιο αργό και απ τον θάνατο?

 

Χίλια LOL!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

(Χρησιμοποιώ αυτή την έκφραση και συνήθως δεν την καταλαβαίνουν οι συνομιλητές μου!)

Έχεις δίκιο για τη Vignette, και σε εμένα είναι αργή, τόσο σε stock fw (2.1) όσο και σε miui (2.2).

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12652887&postcount=14

 

Το δοκίμασα και δίνει ένα καλό boost στην ταχύτητα της sd.

αν δεν σας δουλεύει αυτό το script, αντί για xbin βάλτε bin.

 

 

 

 

Χίλια LOL!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

(Χρησιμοποιώ αυτή την έκφραση και συνήθως δεν την καταλαβαίνουν οι συνομιλητές μου!)

Έχεις δίκιο για τη Vignette, και σε εμένα είναι αργή, τόσο σε stock fw (2.1) όσο και σε miui (2.2).

omg + 3lol που λέμε ε? :p

 

Στην 2.1 ποιος ο λόγος να βάλεις το Vignette. Με το μονταρισμένο πρόγραμμα της SE το κινητό σπέρνει, είναι το μόνο που με ξενερώνει με τις 2.2 + 2.3 που δεν θα έχω το πρόγραμμα της SE gia cam.

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε εμένα το vignette είναι πιο αργό και απ τον θάνατο?

 

 

;);)

 

χαχαχαχαχα Οχι , έχεις δίκιο λέμε :)

 

Γιατι ειναι dual touch αφου pinch to zoom δεν ειναι; Μονο για το ιντερνετ..... Χανω κατι;

 

pinch to zoom ,αγγίζω σπρώχνω με το ένα δάκτυλο .

dual touch αγγίζω την οθόνη με 2 δάκτυλα .

 

Υπάρχουν και οι δύο λειτουργίες αλλα δεν δουλεύουν πάντα και 2 σε όλες τις εφαρμογές για παράδειγμα δεν υπάρχει doualtouch στο mediascpe αλλα μονο το pinch to zoom σε αρκετά παιχνιδια όμως παιζει καιμπορω να πω πολυ καλά το dt

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12652887&postcount=14

 

Το δοκίμασα και δίνει ένα καλό boost στην ταχύτητα της sd.

αν δεν σας δουλεύει αυτό το script, αντί για xbin βάλτε bin.

 

Ναι, όντως δουλεύει.

Εγώ έχω την εφαρμογή SD Speed Boost (κάπως έτσι) που ουσιαστικά χρησιμοποιεί αυτό το script. Η διαφορά είναι εμφανής στη φόρτωση της Gallery.

 

 

omg + 3lol που λέμε ε? :p

 

Στην 2.1 ποιος ο λόγος να βάλεις το Vignette. Με το μονταρισμένο πρόγραμμα της SE το κινητό σπέρνει, είναι το μόνο που με ξενερώνει με τις 2.2 + 2.3 που δεν θα έχω το πρόγραμμα της SE gia cam.

 

Για τα εφφέ και για το αυτόματο φλας, κατά βάση! ;-)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η 2.2 που εχετε περασει,ειναι επισημη?

περιμενετε επισημως την 2.3?

καμια βελτιωση στην ενταση του ακουστικου υπαρχει,ή η χρηση handsfree ειναι αναγκαια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

η 2.2 που εχετε περασει,ειναι επισημη?

περιμενετε επισημως την 2.3?

καμια βελτιωση στην ενταση του ακουστικου υπαρχει,ή η χρηση handsfree ειναι αναγκαια?

 

ευχαριστω

 

Η 2.2 είναι ανεπίσημη αλλά θα υπάρξει επίσημη 2.3 σε λίγο καιρό...

Η μόνη βελτίωση για την ένταση στο ακουστικό υπάρχει μέσω custom kernel αλλά ακόμη είναι σε δοκιμαστικό στάδιο και αν δεν είσαι αρκετά εξοικειωμένος με το να "πειράζεις" την συσκευή σου καλύτερα να περιμένεις να βγει κάποια πιο σταθερή και βελτιωμένη έκδοση.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βγει το ndrive11, αλλα δεν βλέπει τους χαρτες απο το ndrive 10, και φυσικα το 10 πλεον δεν παιζει, ζηταει update στο 11....

Εχεις κανεις το 11??

Εχει το ιδιο προβλημα???

Βρηκα αυτή την λυση (If NDrive cannot find the map, remove the _TA or _NT from the file name

(i.e. rename SWE_TA.map to SWE.map))

αλλα δεν και παλι δεν εμφανιζει κανενα χαρτη

Καμια ιδέα?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βγει το ndrive11, αλλα δεν βλέπει τους χαρτες απο το ndrive 10, και φυσικα το 10 πλεον δεν παιζει, ζηταει update στο 11....

Εχεις κανεις το 11??

Εχει το ιδιο προβλημα???

Βρηκα αυτή την λυση (If NDrive cannot find the map, remove the _TA or _NT from the file name

(i.e. rename SWE_TA.map to SWE.map))

αλλα δεν και παλι δεν εμφανιζει κανενα χαρτη

Καμια ιδέα?

 

Εγω πάντως έχω το Ndrive 10 και το apk το είχα περάσει απ'ευθειας από ένα μαγαζάκι. Είχα κατεβασμένους τους χάρτες και στο market δε φαινεται καθόλου ότι το έχω κατεβασμένο, άρα δε μου βγάζει ούτε το update και έτσι δε με ενοχλεί καθόλου και δουλεύει τέλεια.

Αν θέλεις να πέράσεις το 11 μπορείς από το site του Ndrive φαντάζομαι να το αγοράσεις ή αλλιώς να περιμένεις ψάχνοντας "άλλον" τρόπο.

Επίσης μπορείς να ξαναπεράσεις το 10 χωρίς να ανακατέψεις καθόλου το market και έτσι να δουλέψει...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . δινει ενας γνωστος μου ενα xperia x10 .αυτη τη στιγμη εχω το htc desire . αξιζει το κινητακι ?απο μπαταρια πως τα παει ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία όσον αφορά στο ημερολόγιο. Εγώ έχω περασμένα δύο ημερολόγια. Το ένα είναι εξ'ολοκλήρου με ολοήμερες καταχωρήσεις και το άλλο εχει καταχωρήσεις που λήγουν σε 2 ώρες για παράδειγμα.

Η απορία μου είναι γιατί τις ολοήμερες καταχωρήσεις τις δείχνει ακόμη και αρκετούς μήνες πριν ενώ αυτές που λήγουν δεν τις δείχνει πέρα από τον πρώτο μήνα προς τα πίσω και εκείνες όχι όλες? Θέλω ας πούμε να δω ένα συμβάν που έγινε τον Ιανουάριο ή το Φεβρουάριο και έχει λήξει και δε μπορώ.

Στο παλιό ημερολόγιο δεν υπήρχε τέτοιο θέμα...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...