Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και εγω κάτι σαν άσχετος που μάλλον έχει απαντηθεί σίγουρα. Αν θέλω να βάλω την 2.2 πως γίνετε αυτο και αν θα χάσω επαφές και της εφαρμογές μου και πως μπορώ να αλλάξω theme και τα εικονίδια και όλα αυτά? Επίσης να πω πως το κινητό είναι πολύ καλό σε όλα τα θέματα τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται γιατί πολύ το κακολογούν.

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγω κάτι σαν άσχετος που μάλλον έχει απαντηθεί σίγουρα. Αν θέλω να βάλω την 2.2 πως γίνετε αυτο και αν θα χάσω επαφές και της εφαρμογές μου και πως μπορώ να αλλάξω theme και τα εικονίδια και όλα αυτά? Επίσης να πω πως το κινητό είναι πολύ καλό σε όλα τα θέματα τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται γιατί πολύ το κακολογούν.

 

Φίλε μου αυτά που ρωτάς με 3 γραμμές, έχουν ένα βιβλίο ολόκληρο για απαντήσεις. Κάθε μέρα βγαίνει κάτι καινούργιο που πρέπει να διαβάζουμε και να δοκιμάζουμε για ώρες (οι κολημένοι γκατζετάκηδες :X ) που ασχολούμαστε. Εγώ πχ έχω την froyo 2.2.1 beta 3, και πρέπει να διαβάσω και να κάνω ένα σκασμό πράγματα για να πάω στην beta 4 και να φτιάξω να δουλεύει και πάλι όχι πλήρως.

Ξεκίνα από εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=614 και καλό διάβασμα. ;)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά που ρωτάς με 3 γραμμές, έχουν ένα βιβλίο ολόκληρο για απαντήσεις. Κάθε μέρα βγαίνει κάτι καινούργιο που πρέπει να διαβάζουμε και να δοκιμάζουμε για ώρες (οι κολημένοι γκατζετάκηδες :X ) που ασχολούμαστε. Εγώ πχ έχω την froyo 2.2.1 beta 3, και πρέπει να διαβάσω και να κάνω ένα σκασμό πράγματα για να πάω στην beta 4 και να φτιάξω να δουλεύει και πάλι όχι πλήρως.

Ξεκίνα από εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=614 και καλό διάβασμα. ;)

 

χαλάρωσε :-)

Δες το απο την καλή πλευρά, την ηδονή που νοιώθεις μετα την επιτυχή εγκατάσταση :-)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το λες που εχω την beta3, τελεία χωρίς 1 FC και ψάχνω ποια να δοκιμάσω τώρα. :-) Με τρώει αλλά δεν βρίσκω χρόνο.

 

Απλά εξηγώ ότι αυτα που ρώτησε ο φίλος δεν είναι μια απλή απάντηση.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αααα ολα κι ολα... Να'ναι καλα τα παιδια απο τους XDA, την εχουν απλοποιησει πολυ τη διαδικασια. Καταφερα και φλασαρα την τελευταια baseband (στο Ελλαντα θα ερθει σε κανα μηνα official ετσι οπως πανε) και μεσα σε μιση ωρα, χαρη και στο πολυαγαπημενο Titanium Backup περασα απο την beta 3 στη beta 4 χωρις πολυ μανουριασμα.

Βεβαια εβγαλα τα ματακια μου για κανα διωρακι στο διαβασμα απο thread σε thread αλλα τι ειναι ο πονος μπρος στα καλλη του παγωμενου γιαουρτιου...;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως είμαστε πολύ κόσμος εδώ μέσα , με πολυ διάβασμα. Εγώ δε βάζω beta4 ακόμα με beta 3 είμαι εδω και μία βδομάδα full stable. Το κινήτό είναι πιο stable απο την official rom της Sony. Αν δε κλείσει ο z το development ή αν δε βγει 3.0 εγω δε την αλλάζω.

Και κάτι άσχημο τώρα , πλακώθηκε ο z με το TripNRaVeR και αποχώρησε ο τελευταίος

Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί από τον trip πήραμε πολλά σε μικρό χρόνο και κατά την γνώμη μου αυτός ήταν και ο λόγος που του την πέσανε. φάνηκε ότι θα τους άφηνε πολύ πίσω. Κακο για μας γιατί χάθηκαν οι επιλογες
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Οντως η FreeX10 2.2 beta 3 ειναι πολύ καλή, δουλεύουν όλα μια χαρά εκτός απο την κάμερα οταν τη χρησιμοποιώ με κάποιες εφαρμογές οπως το barcode κ.α.

Η beta4 δεν αντελήφθην να προσφέρει πολλά περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το Χ10 υποστηριζει βιντεοκληση ή οχι ?

 

Καμια καλυτερη προταση αυτην την στιγμη με 500 ευρω υπαρχει ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το Χ10 υποστηριζει βιντεοκληση ή οχι ?

 

Όχι.

 

Καμια καλυτερη προταση αυτην την στιγμη με 500 ευρω υπαρχει ?

 

Με βιντεοκλήση?

Αν όχι HTC Desire HD (480), Samsung Galaxy S i9000 (480), HTC Desire z (470) κα.

Skroutz it ;)

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

και εγω!!!! τιποτα διαφορετικο απλα multitouch.....

 

πωπω ελεος 505 εβγαλε στο quadrant...... μηπως το εχουν βαλει να τρεχει στα 400mhz??????? xaxaxa

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

και εγω!!!! τιποτα διαφορετικο απλα multitouch.....

Φιλε απο περιεργεια μπορεις να μου πεις τι Εκδοση βασικου φασματος φορας μετα το τελευταιο update;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

 

Δεν εχει καν καμερα για μελλοντικη υποστηριξη βιντεοκλησεων ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καν καμερα για μελλοντικη υποστηριξη βιντεοκλησεων ?
Aν ειχε μπροστινη καμερα θα ειχε και βιντεοκλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Aν ειχε μπροστινη καμερα θα ειχε και βιντεοκλησεις.

 

Στην εικονα του ασπρου φαινεται ενα κενο μπροστα και νομιζα οτι ηταν καμερα , αλλα μαλλον δεν ειναι

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Στην εικονα του ασπρου φαινεται ενα κενο μπροστα και νομιζα οτι ηταν καμερα , αλλα μαλλον δεν ειναι
Αυτο που λες ειναι αισθητηρας φωτος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο περιεργεια μπορεις να μου πεις τι Εκδοση βασικου φασματος φορας μετα το τελευταιο update;

 

εκδοση βασικου φασματος 2.1.54

Link to comment
Share on other sites

Μολης κανω το νεο update της Sony για το Χ10 :D!!!

 

και εγω!!!! τιποτα διαφορετικο απλα multitouch.....

 

πωπω ελεος 505 εβγαλε στο quadrant...... μηπως το εχουν βαλει να τρεχει στα 400mhz??????? xaxaxa

 

 

Η αναβάθμιση που κάνατε, ήταν η επίσημη ; Έκανα πριν από λίγο ενημέρωση λογισμικού, αλλά μου λέει ότι διαθέτω ήδη το νεότερο λογισμικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το xpiria x10 (οχι το μινι προ) κ παρολο που διαβασα μερικα σχετικα φορουμς δεν μου εχει λυθει μια απορια.....πως μπορω να αλλαξω ηχο μηνυματος? Και επειτα να βαλω οχι καποιον απο τους ηχους του κινητου αλλα καποιον που περασα εγω. Υ.Γ. μπορει να ειναι λιγο χαζη ερωτηση αλλα τ να κανουμε :p
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν δοκιμάσατε το market αλλα συνεργάζεται άψογα με το Χ10 .

 

Αψογα δουλεύει όντως. Εαν έχεις VPN ή proxy με IP χώρας που επιτρέπει η google paid apps, θα σου δείξει και paid apps, αλλιώς σου δειχνει μόνο free (αναμενόμενο).

 

Eκανα install μόλις πριν μια εφαρμογή (free) από το web. Impressive.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έβαλα την ROM freex10beta4+cyanogenmod. Δουλεύει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην stock ROM αφού έχω πάρει full system και data backup μέσα από xrecovery. Γίνεται ή θα τα κάνω θάλασσα?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει full nandroid backup όπως λες τότε με ένα restore θα επιστρέψεις "στα παλιά" πριν καν καλά καλά το καταλάβεις!

 

Look mommy xRecovery can do magic! :lol:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έβαλα την ROM freex10beta4+cyanogenmod. Δουλεύει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να γυρίσω πίσω στην stock ROM αφού έχω πάρει full system και data backup μέσα από xrecovery. Γίνεται ή θα τα κάνω θάλασσα?

 

Μπορείς να γυρίσεις, σαν να μη συνέβη πότε τίποτα!

Αφού κάνεις restore από recovery, μην ξεχάσεις να κάνεις clear το dalvik cache όμως!

Έχω κι εγώ την CM και όταν ξέρω ότι θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσω στο full τις φωτογραφικές δυνατότητες του κινητού, γυρνάω σε stock ROM. ;-)

 

 

*sent from my X10i

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...