Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wow ένα respect μάλλον είναι πολύ λίγο! Αυτοί οι τύποι θα βγάλουν και δικό τους smartphone σε λίγο! Thanks!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο μνημη για εγκατασταση προγ/των πως παει το κινητο?

 

τι εχουμε απο 2.2?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω xperia mini και εχω προβλημα με τα μηνυματα..σε μια συζητηση εχει απειρα μηνυματα και κολλαει απιστευτα!ομως θελω να κρατησω πολλα απο αυτα και ειναι πολυ χρονοβορα διαδικασια να σβησω ενα ενα τα υπολοιπα..τι να κανω??μπορω να κρατησω back up με καποιο τροπο?:(

Καλώς ήρθες!

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3376122#post3376122

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως, και σε μένα ήρθε ειδοποίηση αναβάθμισης, τι να είν' τούτο πάλι ;; Μπρρρρ..

 

Ααα, επειδή άλλαξε το kernel.sin "μπερδεύεται" και μας βγάζει μήνυμα για update. Ουσιαστικά θα επαναφέρει τη μαμά 2.0.2.Α.0.24.

 

 

Τελικά αυτό που λες γίνεται είναι η 0,24 και την βγάζει συνέχεια , οπότε αναβάθμιση μόνο μέσω XDA .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα μου βγαζει μονο flash δεν μου εχει την επιλογη connect το x10flashtool .:( Τι κανω λαθος?????
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβασες το 0.2.4? Αυτή δεν την έχω δοκιμάσει. Μέχρι χτες ήταν η 0.2.3 και είχε τέτοια επιλογή.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως θα δω τον χρόνο εξερχομένων κλήσεων , να τον μηδενίζω κάθε μήνα κ.λ.π?

Έχω δωρεάν χρόνο κάθε μήνα και θα ήθελα να τον ελέγχω

Ευχαριστώ

Edited by nikosf1234
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως θα δω τον χρόνο εξερχομένων κλήσεων , να τον μηδενίζω κάθε μήνα κ.λ.π?

Έχω δωρεάν χρόνο κάθε μήνα και θα ήθελα να τον ελέγχω

Ευχαριστώ

 

Χρειάζεσαι μια εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το PhoneUsage αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για το Traffic Counter Extended (πρώην NetCounter).

 

Δοκίμασε και δες τι σε βολεύει! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι μια εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το PhoneUsage αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για το Traffic Counter Extended (πρώην NetCounter).

 

Δοκίμασε και δες τι σε βολεύει! :)

 

Εγώ ένα like στο PhoneUsage! :lol:

 

Σου δίνει την παραπάνω δυνατότητα να αποκλείσεις αριθμούς/ομάδες με τις οποίες έχεις απεριόριστες κλήσεις και δεν προσθέτει εικονίδιο στην statusbar! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια happy sunday

εχω ενα εικονιδιο μπαταριας στην οθονη του κλειδωματος που δειχνει 9% και δεν φευγει με τιποτα

πως μπορω?

 

τα μηνυματα δεν εχουν φακελους εισερχομενα-εξερχομενα? ολα χυμα?

 

160 chars πως ενεργοποιουνται?

 

rooting πως? εχω την τελευταια εκδοση (024)

 

γιατι στο googlemail εχει κολλησει στο αναμονη για συχρονισμο?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια happy sunday

εχω ενα εικονιδιο μπαταριας στην οθονη του κλειδωματος που δειχνει 9% και δεν φευγει με τιποτα

πως μπορω?

 

τα μηνυματα δεν εχουν φακελους εισερχομενα-εξερχομενα? ολα χυμα?

 

160 chars πως ενεργοποιουνται?

 

rooting πως? εχω την τελευταια εκδοση (024)

 

γιατι στο googlemail εχει κολλησει στο αναμονη για συχρονισμο?

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή! :)

 

Αν εννοείς κάτι τέτοιο: http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/General/test.png

...δεν φεύγει! Είναι μέρος τις οθόνης κλειδώματος! Αν όχι διαφώτισε μας με ένα screenshot ή μια φωτογραφία. Ίσως είναι κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες κατά λάθος.

 

Τα γραπτά μηνύματα σε αυτού του είδους τις συσκευές δεν έχουν φακέλους , έχουν την λεγόμενη Threaded View - Θεματική μορφή. Δηλαδή πάνε ανά ένα εισερχόμενο-εξερχόμενο για κάθε μια επαφή σου ξεχωριστά. Έτσι όλα σου τα sms κατηγοριοποιούνται ουσιαστικά σε συνομιλίες σε στυλ chat κάτι πολύ βολικό αφού δεν χρειάζεται να πηγαίνεις πέρα δώθε στους φακέλους , ειδικά αν θέλεις να δεις όλη την γραπτή συζήτηση που είχες με κάποιον.

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις το αντίστοιχο λογισμικό που έχει την "Εξοικονόμηση Κόστους" ως επιλογή (γιατί δεν την έχουν όλα) θα βρεις την επιλογή για 160 ελληνικούς κεφαλαίους χαρακτήρες ανά μήνυμα πηγαίνοντας στην εφαρμογή μηνυμάτων , πατώντας στο κινητό το πλήκτρο του μενού -> Ρυθμίσεις -> Εξοικονόμηση Κόστους [Τικ].

 

Η διαδικασία για rooting υπάρχει σε ένα thread στο forum των xda-developers , αλλά επειδή υφίσταται συντήρηση το site αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το βρω. Όταν το βρω θα σου δώσω το link για να ακολουθήσεις τις οδηγίες και αν δεν τα πας καλά με τα Αγγλικά ίσως κάνω έναν οδηγό στα ελληνικά για να τον ακολουθήσεις. Απλά πες μου να ξέρω τι σε βολεύει. Το link από τους xda-developers θα το βρεις εδώ.

 

Μήπως είσαι εκτός δικτύου Wi-Fi? Μήπως δεν έχεις καθόλου ίντερνετ στο κινητό? Αν έχεις μήπως είναι G και όχι 3G ή H ? Μήπως τρώνε κανα σκάλωμα οι server της Google? Μήπως να έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή? :shifty:

 

Ελπίζω να βοήθησα! :D

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή! :)

 

Αν εννοείς κάτι τέτοιο: http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/General/test.png

...δεν φεύγει! Είναι μέρος τις οθόνης κλειδώματος! Αν όχι διαφώτισε μας με ένα screenshot ή μια φωτογραφία. Ίσως είναι κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες κατά λάθος.

 

Τα γραπτά μηνύματα σε αυτού του είδους τις συσκευές δεν έχουν φακέλους , έχουν την λεγόμενη Threaded View - Θεματική μορφή. Δηλαδή πάνε ανά ένα εισερχόμενο-εξερχόμενο για κάθε μια επαφή σου ξεχωριστά. Έτσι όλα σου τα sms κατηγοριοποιούνται ουσιαστικά σε συνομιλίες σε στυλ chat κάτι πολύ βολικό αφού δεν χρειάζεται να πηγαίνεις πέρα δώθε στους φακέλους , ειδικά αν θέλεις να δεις όλη την γραπτή συζήτηση που είχες με κάποιον.

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις το αντίστοιχο λογισμικό που έχει την "Εξοικονόμηση Κόστους" ως επιλογή (γιατί δεν την έχουν όλα) θα βρεις την επιλογή για 160 ελληνικούς κεφαλαίους χαρακτήρες ανά μήνυμα πηγαίνοντας στην εφαρμογή μηνυμάτων , πατώντας στο κινητό το πλήκτρο του μενού -> Ρυθμίσεις -> Εξοικονόμηση Κόστους [Τικ].

 

Η διαδικασία για rooting υπάρχει σε ένα thread στο forum των xda-developers , αλλά επειδή υφίσταται συντήρηση το site αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το βρω. Όταν το βρω θα σου δώσω το link για να ακολουθήσεις τις οδηγίες και αν δεν τα πας καλά με τα Αγγλικά ίσως κάνω έναν οδηγό στα ελληνικά για να τον ακολουθήσεις. Απλά πες μου να ξέρω τι σε βολεύει. Το link από τους xda-developers θα το βρεις εδώ (θα γίνει click-able το εδώ όταν το βρω).

 

Μήπως είσαι εκτός δικτύου Wi-Fi? Μήπως δεν έχεις καθόλου ίντερνετ στο κινητό? Αν έχεις μήπως είναι G και όχι 3G ή H ? Μήπως τρώνε κανα σκάλωμα οι server της Google? Μήπως να έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή? :shifty:

 

Ελπίζω να βοήθησα! :D

καλημερα! χιλια ευχαριστω φιλε μου απιθανος...βοηθησες τα μεγιστα!

 

1. αυτο ακριβως εννοω για το εικονιδιο! εκανα επανεκινηση και εφυγε !

δεν ξερω αν εμφανιστει ξανα....η μπαταρια καμμια σχεση ειναι τωρα στο 40%

 

2. καταλαβα καθε θεμα που εμφανιζεται στα μηνυματα ειναι η συνομιλια μας με τον ιδιο παραληπτη και τα βλεπεις ολα μαζεμενα χωρις δυνατοτητα επεξεργασιας κλπ.

(εννοω δηλαδη εχεις ανταλλαξει 20 sms με το ιδιο ατομο και θελεις να κρατησεις τα 10)

 

3. δεν βρισκω τετοια επιλογη ...ποιο λογισμικο πρεπει να εχω? μου γραφει 2.0.2.Α.0.24

 

4. δωσε μου το αγγλικο link και αν δεν τα καταφερω θα σε...καλεσω!

εφαρμοζεται στη rom που εχω?

 

5. το εφτιαξα με επανεκινηση και αυτο!

 

να σαι καλα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! χιλια ευχαριστω φιλε μου απιθανος...βοηθησες τα μεγιστα!

 

1. αυτο ακριβως εννοω για το εικονιδιο! εκανα επανεκινηση και εφυγε !

δεν ξερω αν εμφανιστει ξανα....η μπαταρια καμμια σχεση ειναι τωρα στο 40%

 

2. καταλαβα καθε θεμα που εμφανιζεται στα μηνυματα ειναι η συνομιλια μας με τον ιδιο παραληπτη και τα βλεπεις ολα μαζεμενα χωρις δυνατοτητα επεξεργασιας κλπ.

(εννοω δηλαδη εχεις ανταλλαξει 20 sms με το ιδιο ατομο και θελεις να κρατησεις τα 10)

 

3. δεν βρισκω τετοια επιλογη ...ποιο λογισμικο πρεπει να εχω? μου γραφει 2.0.2.Α.0.24

 

4. δωσε μου το αγγλικο link και αν δεν τα καταφερω θα σε...καλεσω!

εφαρμοζεται στη rom που εχω?

 

5. το εφτιαξα με επανεκινηση και αυτο!

 

να σαι καλα!

 

1) Δεν βλέπω πως μπορεί να έφυγε το εικονίδιο της μπαταρίας που πρέπει να υπάρχει εκεί με επανεκκίνηση και πόσο μάλλον γιατί σου έδειχνε λάθος στάθμη μπαταρίας ... :confused: Εδώ με μπέρδεψες είναι η αλήθεια , αλλά αφού το έκανες πάει στο καλό...

 

2) Κατάλαβες σωστά εκτός από ένα λαθάκι. Υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας. Αν θες να σβήσεις ένα μέρος του διαλόγου σου με κάποιον παραλήπτη (π.χ. ένα εισερχόμενο δικό του ή ένα εξερχόμενο δικό σου) αρκεί να πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο κουτί που θες να αφαιρέσεις και θα σου βγει ένα μενού με επιλογές , απλά επέλεξε διαγραφή. (Tip: Το παρατεταμένο άγγιγμα στο Android γενικώς είναι must , πολλές εφαρμογές το χρησιμοποιούν και σου βγάζουν έξτρα επιλογές αν πατήσεις κάπου παρατεταμένα. Δοκίμαζε το συχνά πυκνά όταν δεν μπορείς να βρεις επιλογές κλπ. είναι σαν πασπαρτού.)

 

3) Το λογισμικό σου είναι μια χαρά αλλά παίζει και το brand ρόλο , αυτή την επιλογή την έχουν κυρίως τα Cosmote & Vodafone branded λογισμικά , αφού δεν την βλέπεις ατύχησες. Μπορείς να κατεβάσεις ωστόσο εναλλακτική εφαρμογή για αποστολή μηνυμάτων που υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανεξαρτήτως λογισμικού. Λέγεται HandcentSMS και είναι πιο όμορφη και πιο εύχρηστη από την default του Android και πολύ περισσότερο παραμετροποιήσιμη.

 

4) Το έβαλα στο προηγούμενο post. Αν δεν βγάλεις άκρη φώναξε.

(Επίσης μην αναβαθμίσεις παραπέρα από την 2.0.2.Α.0.24 που είσαι τώρα -ναι έχει βγει και πιο καινούρια έκδοση απλά ίσως να μην σου είναι διαθέσιμη ακόμα- γιατί δεν υπάρχει τρόπος rooting , αν φυσικά σε ενδιαφέρει ως "επέμβαση" πάνω στο κινητό σου. Αν όχι , προχώρα άφοβα! :) )

 

5) Θα είχε φάει σκάλωμα!

 

Δεν κάνει τίποτα! :)

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

1. αυτο ακριβως εννοω για το εικονιδιο! εκανα επανεκινηση και εφυγε !

δεν ξερω αν εμφανιστει ξανα....η μπαταρια καμμια σχεση ειναι τωρα στο 40%

 

 

Καλημερα και από μένα.

 

Δε φταιει η επανεκκινηση που εκανες αλλα αυτο το ποσοστο εμφανιζεται στην οθονη κλειδωματος καθε φορα που η μπαταρια πεφτει κατω απο το 15% ή 10% δε θυμαμαι ακριβως. Οταν η μπαταρια σου θα πεσει ξανα σε αυτο το ποσοστο τοτε θα ξαναεμφανιστεί. Δεν εδειχνε λαθος ποσοστο. Προφανως και αυτη τη στιγμη φορτιζει το τηλεφωνο και φυσιολογικα εχει ανεβει το ποσοστο και εχει εξαφανιστει το εικονιδιο...

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από μένα.

 

Δε φταιει η επανεκκινηση που εκανες αλλα αυτο το ποσοστο εμφανιζεται στην οθονη κλειδωματος καθε φορα που η μπαταρια πεφτει κατω απο το 15% ή 10% δε θυμαμαι ακριβως. Οταν η μπαταρια σου θα πεσει ξανα σε αυτο το ποσοστο τοτε θα ξαναεμφανιστεί. Δεν εδειχνε λαθος ποσοστο. Προφανως και αυτη τη στιγμη φορτιζει το τηλεφωνο και φυσιολογικα εχει ανεβει το ποσοστο και εχει εξαφανιστει το εικονιδιο...

 

Να και κάτι που δεν είχα παρατηρήσει... ώστε μόνο κάτω από 15% ε? Άτιμο... :O :ninja:

 

Thanks για το info ρε kooky! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν βλέπω πως μπορεί να έφυγε το εικονίδιο της μπαταρίας που πρέπει να υπάρχει εκεί με επανεκκίνηση και πόσο μάλλον γιατί σου έδειχνε λάθος στάθμη μπαταρίας ... :confused: Εδώ με μπέρδεψες είναι η αλήθεια , αλλά αφού το έκανες πάει στο καλό...

 

2) Κατάλαβες σωστά εκτός από ένα λαθάκι. Υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας. Αν θες να σβήσεις ένα μέρος του διαλόγου σου με κάποιον παραλήπτη (π.χ. ένα εισερχόμενο δικό του ή ένα εξερχόμενο δικό σου) αρκεί να πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο κουτί που θες να αφαιρέσεις και θα σου βγει ένα μενού με επιλογές , απλά επέλεξε διαγραφή. (Tip: Το παρατεταμένο άγγιγμα στο Android γενικώς είναι must , πολλές εφαρμογές το χρησιμοποιούν και σου βγάζουν έξτρα επιλογές αν πατήσεις κάπου παρατεταμένα. Δοκίμαζε το συχνά πυκνά όταν δεν μπορείς να βρεις επιλογές κλπ. είναι σαν πασπαρτού.)

 

3) Το λογισμικό σου είναι μια χαρά αλλά παίζει και το brand ρόλο , αυτή την επιλογή την έχουν κυρίως τα Cosmote & Vodafone branded λογισμικά , αφού δεν την βλέπεις ατύχησες. Μπορείς να κατεβάσεις ωστόσο εναλλακτική εφαρμογή για αποστολή μηνυμάτων που υποστηρίζει 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανεξαρτήτως λογισμικού. Λέγεται HandcentSMS και είναι πιο όμορφη και πιο εύχρηστη από την default του Android και πολύ περισσότερο παραμετροποιήσιμη.

 

4) Το έβαλα στο προηγούμενο post. Αν δεν βγάλεις άκρη φώναξε.

(Επίσης μην αναβαθμίσεις παραπέρα από την 2.0.2.Α.0.24 που είσαι τώρα -ναι έχει βγει και πιο καινούρια έκδοση απλά ίσως να μην σου είναι διαθέσιμη ακόμα- γιατί δεν υπάρχει τρόπος rooting , αν φυσικά σε ενδιαφέρει ως "επέμβαση" πάνω στο κινητό σου. Αν όχι , προχώρα άφοβα! :) )

 

5) Θα είχε φάει σκάλωμα!

 

Δεν κάνει τίποτα! :)

σε ευχαριστω και παλι!

 

1. ναι ετσι εφυγε

thanks kooky αλλα το περιεργο ειναι οτι οταν το εδειχνε εγω ειχα 45% μπαταρια!

ΔΕΝ το εβαλα σε φορτιση ουτε ακομα και τωρα και το αφησα ολη νυχτα ανοικτο , τωρα

εχω 35% και το εικονιδιο που ηταν ολη μερα χθες με μπαταρια απο 60-45% δεν εφευγε.

 

2. ναι το ειδα τωρα! αυτο το παρατεταμενο πατημα δεν το εχω συνηθισει ακομα στο

νεο κοσμο του android που ειμαι.

 

3. ΟΚ το κατεβασα ειναι πραγματικα πολυ καλο και παραμετροποιησιμο

 

4. το ειδα το Link και θα το δοκιμασω , θα σου πω αποτελεσμα

δηλαδη εννοεις αν μου βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση δεν κανω τιποτα ετσι?

 

5. ναι το ατιμο!

 

μου αρεσει το X10 μου αρεσει το android! θα βαλω τωρα και στο HD2 μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και παλι!

 

1. ναι ετσι εφυγε

thanks kooky αλλα το περιεργο ειναι οτι οταν το εδειχνε εγω ειχα 45% μπαταρια!

ΔΕΝ το εβαλα σε φορτιση ουτε ακομα και τωρα και το αφησα ολη νυχτα ανοικτο , τωρα

εχω 35% και το εικονιδιο που ηταν ολη μερα χθες με μπαταρια απο 60-45% δεν εφευγε.

 

Δεν ξερω. Μαλλον θα ειχε σκαλωσει λιγο το κινητο γενικοτερα. Κανονικα ομως πρεπει να σου εμφανιζει το εικονιδιο αυτο σε αυτα τα ποσοστα που σου ειπα. Παρατηρησε το και ενημερωσε μας.

Επισης το εικονιδιο με το ποσοστο εμφανιζεται καθ'όλη τη διακεια που φορτιζει το κινητο μεχρι να το βγαλεις απο την πριζα...

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Μαλλον θα ειχε σκαλωσει λιγο το κινητο γενικοτερα. Κανονικα ομως πρεπει να σου εμφανιζει το εικονιδιο αυτο σε αυτα τα ποσοστα που σου ειπα. Παρατηρησε το και ενημερωσε μας.

ΟΚ thanks ναι θα το αφησω να πεσει τωρα παλι να δω τι θα εμφανισει

 

Να και κάτι που δεν είχα παρατηρήσει... ώστε μόνο κάτω από 15% ε? Άτιμο... :O :ninja:

 

Thanks για το info ρε kooky! :)

για το root κατεβασα το superoneclick απο το link που μου εδωσες.

επιλεγω root και non market apps σωστα?

το shell root τι ειναι> να το επιλεξω και αυτο?

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όχι ... πρόσεξε με μη κάνεις καμιά πατάτα ...! :lol:

 

Στο κινητό πάνε: Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Ανάπτυξη - Εντοπισμός Σφαλμάτων [Τικ]

Σημαντικό αυτό!

 

Τρέξε το SuperOneClick.exe

Πάτα την επιλογή Root και καμία άλλη... Θα γράψει:

 

Waiting for device...

 

Μόλις το δεις αυτό σύνδεσε τη συσκευή με την USB και περίμενε ... τα υπόλοιπα λογικά θα τα κάνει μόνο του. Αν μετά από πολλά ακαταλαβίστικα σου γράψει "Root Successfull" τότε είσαι κομπλέ! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω εχω ενα προβλημα...

 

Μόλις περαστηκε το update του market απο μονο του (2.2.11) και τωρα που μπαινω στο market μου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες σα να μην ειναι εγκατεστημενες. Γραφει δηλαδη απο δίπλα "δωρεαν" ή "αγοραστηκε" ενω ολες οι εφαρμογες λειτουργουν κανονικα αν τις ανοιξω. Εκανα ενα reboot αλλα και παλι μεσα στο Market μου τις βγαζει μη εγκατεστημενες.

Τι μπορει να συμβαινει και τι να κανω?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όχι ... πρόσεξε με μη κάνεις καμιά πατάτα ...! :lol:

 

Στο κινητό πάνε: Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Ανάπτυξη - Εντοπισμός Σφαλμάτων [Τικ]

Σημαντικό αυτό!

 

Τρέξε το SuperOneClick.exe

Πάτα την επιλογή Root και καμία άλλη... Θα γράψει:

 

Waiting for device...

 

Μόλις το δεις αυτό σύνδεσε τη συσκευή με την USB και περίμενε ... τα υπόλοιπα λογικά θα τα κάνει μόνο του. Αν μετά από πολλά ακαταλαβίστικα σου γράψει "Root Successfull" τότε είσαι κομπλέ! :)

OK ! Eυχαριστω

 

καλα το shell το αφηνω!

το αλλο με το μαρκετ τι κανει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω εχω ενα προβλημα...

 

Μόλις περαστηκε το update του market απο μονο του (2.2.11) και τωρα που μπαινω στο market μου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες σα να μην ειναι εγκατεστημενες. Γραφει δηλαδη απο δίπλα "δωρεαν" ή "αγοραστηκε" ενω ολες οι εφαρμογες λειτουργουν κανονικα αν τις ανοιξω. Εκανα ενα reboot αλλα και παλι μεσα στο Market μου τις βγαζει μη εγκατεστημενες.

Τι μπορει να συμβαινει και τι να κανω?

 

Για δοκίμασε να πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή που γράφει Δωρεάν ή Αγοράστηκε να δούμε τι θα σου πει? Θα σε βάλει να την ξαναεγκαταστήσεις? :confused:

Πειραματίζομαι κι εγώ δεν ξέρω...!

 

OK ! Eυχαριστω

 

καλα το shell το αφηνω!

το αλλο με το μαρκετ τι κανει?

 

Υποτίθεται ότι ενεργοποιεί τις επί πληρωμή εφαρμογές στο Android Market για να μπορείς να τις βλέπεις ... αλλά αμφιβάλλω αν λειτουργεί για το XPERIA. Άστο μόνο το root σε ενδιαφέρει. Έγινε?

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή που γράφει Δωρεάν ή Αγοράστηκε να δούμε τι θα σου πει? Θα σε βάλει να την ξαναεγκαταστήσεις? :confused:

Πειραματίζομαι κι εγώ δεν ξέρω...!

 

Το εκανα και την ξαναεγκατεστησε κανονικα σα να μην υπηρχε. Και εσενα σου εβγαλε το ιδιο πραγμα?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...