Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΒ SMARTPHONE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ IPHONE 3GS KAI XPERIA X10./ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ

 

Προτείνω να πας εδώ και να ανοίξεις καινούριο thread ώστε και να είσαι στο σωστό μέρος αλλά και να πάρεις περισσότερες απαντήσεις με επιχειρήματα! ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμμμ μεχρι 3 νοεμβρη θα είμαι Ολλανδια .... λετε να γινει τπτ και να το παρω 2.1 πριν ερθει ελλάδα?

Ή καμοια σχεση και παιζει ρόλο η προέλευση του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα σε greeklish

 

 

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Προσπάθησε να μην γράφεις greeklish διοτι διαγράφονται (κανόνες του φόρουμ)

 

Όσο αφορα τωρα αυτο διορθώνεται στην 2.x έκδοση αν αποφασησει να μας την δωσει η SE , υπάρχει φυσικα και άλλος τροπος αλλα θα πρεπει να κανεις root την συσκευή ο οποιος ειναι λιγο πολύπλοκος .

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ SMARTPHONE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ.EMAI METAJY ΕΧPERIA X10 KAI IPHONE 3GS.ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ

 

Πάρε το δεύτερο

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα xperia x10i και θα ηθελα να μου πειτε

πως μπορω να βαλω καποιο προγραμμα για χρηση gps(δωρεαν χωρις χρεωσεις)

και που μπορω να βρω γενικα διαφορες εφαρμογες-προγραμματα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΒ SMARTPHONE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ IPHONE 3GS KAI XPERIA X10./ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ

 

Καλύτερα να ξεκινήσεις με κάτι απλοϊκό όπως το 3GS , το XPERIA ήδη ζορίζει άτομα με βασικές γνώσεις περί smartphones και χωρίς όρεξη/χρόνο για ενασχόληση το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το πουλήσεις την μεθεπόμενη της αγοράς του (όπως πολλοί εδώ μέσα :shifty: ) .

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΠΕΙΓΟΝ για όποιον ξέρει......Με την αναβάθμιση υπάρχει περίπτωση να χαθούν διαυθύνσεις και ονόματα του καταλόγου;;;;
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΠΕΙΓΟΝ για όποιον ξέρει......Με την αναβάθμιση υπάρχει περίπτωση να χαθούν διαυθύνσεις και ονόματα του καταλόγου;;;;

 

Είπαν οτι πριν την αναβάθμιση, η ίδια η SE θα διαθέσει κάποια επιπλέον προγράμματα για γενικό backup.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είπαν οτι πριν την αναβάθμιση, η ίδια η SE θα διαθέσει κάποια επιπλέον προγράμματα για γενικό backup.

 

γιατί έχω την εντύπωση ότι στο update θα είναι αυτά και όχι πριν την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχω την εντύπωση ότι στο update θα είναι αυτά και όχι πριν την αναβάθμιση;

 

In most markets, your phone will automatically let you know with a notification when the update is ready for your specific software version and then you will be guided to how to perform the update using the PC Companion software. In that process, because of this being a big update, you will also be guided through some steps to be able to backup personal data before the update and then restore it when the update is finished. Find out more at http://www.sonyericsson.com/update

 

Πηγή: xperiax10.net

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά στο κείμενο από πάνω σου λέει ότι "you will also be guided through some steps to be able to backup personal data before the update". όχι ότι θα διαθέσει νέα εργαλεία για το backup αλλά ένα οδηγό για το πως θα το κάνεις σωστά. τα νέα εργαλεία τα αναφέρει στα νέα χαρακτηριστικά της 2.1.

Τhe changes in user experience after the update is a mix of things added or changed going from Android 1.6 to Android 2.1 and things changed or improved by us directly.

As a re-cap – The key changes for the different products are the following:

 

Xperia X10:

 

• HD video recording with continuous auto-focus for high quality videos

• Upgrade of the Android platform to Android 2.1

New back up and restore application, with extended content back up

• 5 homescreens for apps, widgets, shortcuts and folders

• Social phonebook which automatically syncs contact pictures from Facebook and shows when your friends are online

 

Xperia X10 mini and X10 mini pro:

 

• Improved Bluetooth functionality with support for sending and receiving pictures, contacts and more

New backup and restore application with extended content back up

• Automatic synchronization of your contact pictures between Facebook and your phone book

• Improved ways of handling pictures, audio, text and numbers in your messages

• Upgrade of the Android platform to Android platform 2.1

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά στο κείμενο από πάνω σου λέει ότι "you will also be guided through some steps to be able to backup personal data before the update". όχι ότι θα διαθέσει νέα εργαλεία για το backup αλλά ένα οδηγό για το πως θα το κάνεις σωστά. τα νέα εργαλεία τα αναφέρει στα νέα χαρακτηριστικά της 2.1.

 

Ναι εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να παίξω με τις λέξεις. Δεν εννοώ τα καινούρια features της 2.1 αλλά κάποια utilities που θα δώσει η SE για backup πριν το update.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να παίξω με τις λέξεις. Δεν εννοώ τα καινούρια features της 2.1 αλλά κάποια utilities που θα δώσει η SE για backup πριν το update.

 

Το οποίο backup θα γίνει λίγο πριν την αναβάθμιση φαντάζομαι , δηλαδή μας ενημερώνει πως υπάρχει αναβάθμιση αλλα πρώτα θα μας ρωτά αν θέλουμε backup ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο backup θα γίνει λίγο πριν την αναβάθμιση φαντάζομαι , δηλαδή μας ενημερώνει πως υπάρχει αναβάθμιση αλλα πρώτα θα μας ρωτά αν θέλουμε backup ?:confused:

 

Λογικά ναι. Όπως πχ το SEUS που σου προτείνει μέσω link τρόπους για backup πριν το update. Αλλά φαντάζομαι τέτοιες απορίες θα λυθούν μια και καλή σύντομα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γνωρίζει κάποιος.......έχω το πρόγραμμα με τα 100MΒ το μήνα της vodafone....Πως μπορώ (αν μπορώ) να χρησιμοποιώ το κινητό ως μόντεμ, ώστε αυτά τα 100ΜΒ να τα παίρνω σε χρήση στον υπολογιστή; Αν γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ας μου πει, γιατί θα λείψω την άλλη εβδομάδα και θα χρειαστώ ίντερνετ στο πι σι
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλω την 026 generic nordic εκδοση? εχω την 026 generic uk

 

 

το ιδιο θελω να ρωτησω και εγω....σημερα βγαινει η αναβαθμιση αλλα αρχικα θα ειναι μονο για generic nordic.....ξερει κανεις την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησουμε για να εγκαταστησουμε την generic nordic,ωστε να ειμαστε απο τους πρωτους που θα αναβαθμιστουν/???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γνωρίζει κάποιος.......έχω το πρόγραμμα με τα 100MΒ το μήνα της vodafone....Πως μπορώ (αν μπορώ) να χρησιμοποιώ το κινητό ως μόντεμ, ώστε αυτά τα 100ΜΒ να τα παίρνω σε χρήση στον υπολογιστή; Αν γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ας μου πει, γιατί θα λείψω την άλλη εβδομάδα και θα χρειαστώ ίντερνετ στο πι σι

 

πρέπει να έχεις κάνει root την συσκευή σε πρώτη φάση. έπειτα, αυτό που έχω κάνει εγώ για να μοιράζομαι το unlimited της vodafone, είναι να περάσεις το barnacle wifi tether, που κάνει το κινητό wifi hotspot.

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα .δες εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823115 .

επισης δες και αυτο το βιντεο αλλα μονο το step 1 που μας ενδιαφερει.Σου δειχνει στο περιπου τα βηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποτε κανουμε root πρωτα τη συκευη μας και μετα περναμε το x10 R2BA026 nordic generic??

 

πρεπει να κανουμε απαραιτητα root φλασαροντας τη συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

οποτε κανουμε root πρωτα τη συκευη μας και μετα περναμε το x10 R2BA026 nordic generic??

 

πρεπει να κανουμε απαραιτητα root φλασαροντας τη συσκευη??

κανενα root.ξεχνα το.Δε χρειαζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα .δες εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=823115 .

επισης δες και αυτο το βιντεο αλλα μονο το step 1 που μας ενδιαφερει.Σου δειχνει στο περιπου τα βηματα

 

Μπορεί να γινει root μετά το upgrade ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γινει root μετά το upgrade ;

Tiς 1.6 μπορεις να τις ρουταρεις με μια μονο εφαρμογη πια και οχι οπως λεει το λινκ που εχω δωσει παραπανω.Αυτος ηταν παλιος τροπος.Τωρα οσο αφορα τη 2.1 θα δειξει το μελλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Αρχισε το γλέντι αλλά για λίγους όπως φαίνεται. Μάλλον θα χρειαστούμε κι άλλη υπομονή. :-(
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

'Αρχισε το γλέντι αλλά για λίγους όπως φαίνεται. Μάλλον θα χρειαστούμε κι άλλη υπομονή. :-(

Aν δεν την εχω μεχρι το βραδυ πραγματικα θα φυγει απο το παραθυρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν την εχω μεχρι το βραδυ πραγματικα θα φυγει απο το παραθυρο

 

Πές μου που είναι το παράθυρο σου να είμαι απ΄όξω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...