Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει παλιοτερα ποστ οπου εκει αναφέρω οτι :

 

αφού κανεις όλα τα παραπάνω κανεις το άρχείο μονο για ανάγνωση (δεξι κλικ ιδιότητες) έτσι δε μπορεί το σύστημα να το κανει edit ;)

 

 

Edit:

Άσχετο ,σχετικό όμως με την αναβάθμιση του Χ10 που όλοι περιμένουμε, συζητήτε τωρα στους XDA , αν αγοράσει η Google την SE τοτε θα δουμε τη νεα έκδοση σύντομα ααααααααχαχαχαχα:lol::lol::lol:

 

το εκανα και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανενας διαθεσιμα set fonts που να τα εχει δοκιμασει και μπορει να τα μοιραστει μαζι μου? Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από δω όποια θέλεις. Φαντάζομαι έχεις κάνει register στους XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797533

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πάρε από δω όποια θέλεις. Φαντάζομαι έχεις κάνει register στους XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797533

 

Ναι εχω κανει register. Ευχαριστω. Πως ξαναγυρναω στα κανονικα? Γιατι νομιζω οτι θα χρειαστει να δοκιμασω αρκετα για να καταληξω. Παντως στα preview που κανει στον υπολογιστη μονο τους αριθμους και τα συμβολα βγαζει με τα fonts. Τα ελληνικα γραμματα δε τα βγαζει ιδια με τους αριθμους. Αυτο σημαινει οτι δε θα περαστουν στο κινητο?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει register. Ευχαριστω. Πως ξαναγυρναω στα κανονικα? Γιατι νομιζω οτι θα χρειαστει να δοκιμασω αρκετα για να καταληξω.

 

Με τον ίδιο τρόπο που έβαλες τα νέα fonts. Φαντάζομαι κράτησες τα παλιά ε?

 

Παντως στα preview που κανει στον υπολογιστη μονο τους αριθμους και τα συμβολα βγαζει με τα fonts. Τα ελληνικα γραμματα δε τα βγαζει ιδια με τους αριθμους. Αυτο σημαινει οτι δε θα περαστουν στο κινητο?

 

Ότι σου δείχνει θα περαστεί στο κινητό. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "Τα ελληνικα γραμματα δε τα βγαζει ιδια με τους αριθμους"

Υπάρχει περίπτωση να βλέπεις κουτάκια αντί για ελληνικά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που έβαλες τα νέα fonts. Φαντάζομαι κράτησες τα παλιά ε?

 

 

 

Ότι σου δείχνει θα περαστεί στο κινητό. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "Τα ελληνικα γραμματα δε τα βγαζει ιδια με τους αριθμους"

Υπάρχει περίπτωση να βλέπεις κουτάκια αντί για ελληνικά.

 

 

Τα παλια τα περασα μεσω του AndExplorer απο το system στην sdcard με copy paste.

Εννοω οτι οπως τα εχω κατεβασει στον υπολογιστη κανω διπλο κλικ επανω στο ttf αρχειο και μου ανοιγει ενα παραθυρο που φαινεται η γραμματοσειρα. Οι αριθμοι και τα συμβολα ειναι οπως θα επρεπε συμφωνα με την καθε γραμματοσειρα ενω τα ελληνικα γραμματα ειναι με απλη μορφή arial ας πουμε. Σε ολα το ιδιο. Μονο στην sony sketch φαινονται και τα ελληνικα σαν πιο καλλιγραφικα ας πουμε.

Οσο για το TypeFresh...

Δεν τα περναει με τιποτα. Δες..

Η τελευταια γραφει Has been granted su.... και μετα τιποτα. Ουτε reboot ουτε τιποτα. Εχουν σπασει τα νευρα μου απο χθες μ'αυτο το πραγμα.

 

Αυτη ειναι η fairydust. Στον υπολογιστη φαινεται ετσι... Βλεπεις τα συμβολα και τους αριθμους? Ενω τα ελληνικα κανονικα..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Restart έκανες?

Εγώ είχα μετονομάσει τα Sony Sketch σε DroidSans.ttf και DroidSans-Bold.ttf. Τα είχα βάλει απευθείας μέσα στον φάκελο /SDcard/Fonts κρατώντας τα παλιά ένα αντίγραφο.

Μετά τα έκανα install, restart και έπαιξε.

Δεν μου άρεσαν γιατί ήταν μικρά. Έριξα πίσω τα αρχικά στο /SDcard/Fonts. Έκανα install και ήρθα στην αρχική κατάσταση.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Restart έκανες?

Εγώ είχα μετονομάσει τα Sony Sketch σε DroidSans.ttf και DroidSans-Bold.ttf. Τα είχα βάλει απευθείας μέσα στον φάκελο /SDcard/Fonts κρατώντας τα παλιά ένα αντίγραφο.

Μετά τα έκανα install, restart και έπαιξε.

Δεν μου άρεσαν γιατί ήταν μικρά. Έριξα πίσω τα αρχικά στο /SDcard/Fonts. Έκανα install και ήρθα στην αρχική κατάσταση.

 

Εκανα και restart. Κατεβασα τα ετοιμα απο το Link του xda που μου εδωσες και δοκιμασα με 2-3 fonts να τα περασω. Μου βγαζει τις εικονες που σου εδειξα και τιποτα αλλο. Κανω restart μετα μπας και... αλλα παλι τιποτα. Δεν ξερω. Αν καποιος εχει καταφερει να περασει αλλα fonts περαν του sony sketch ας μας πει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

μολης με ενημερωσαν οτι εχω 75 ευρω χρηση ιντερνετ χωρις να εχω μπει με φυσηκα

 

μου ειπαν οτι οταν χανεται το wi fi μπενει με το δυκτιο της βονταφονε ασχετα αμα μετα ξαναβλεπει το wi fi

προληπτικα ειχα απενεργοποιηση τα μμσ και δυκτιο ειχα βαλει μονο gsm αλλα μπενει και απο εκει

μου ειπε αυτος που μηλουσε μαζι μου οτι υπαρχει ρυθμηση στο κηνητο να με ρωταει και να μην μπενει

πια ειναι αυτη η ρυθμηση που μου ξεφυγε ξερει κανεις?

 

τζημπησα την προσφορα με τα 5 ευρω τα 100 μεγαμπαιτ να ειμαι ησυχος την αλλη φορα

τα 75 ευρω ομως αντιστιχουσανε σε καμια 12 μεγαμπαιτ......

Edited by mz3stelios
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και restart. Κατεβασα τα ετοιμα απο το Link του xda που μου εδωσες και δοκιμασα με 2-3 fonts να τα περασω. Μου βγαζει τις εικονες που σου εδειξα και τιποτα αλλο. Κανω restart μετα μπας και... αλλα παλι τιποτα. Δεν ξερω. Αν καποιος εχει καταφερει να περασει αλλα fonts περαν του sony sketch ας μας πει.

 

Άσε τώρα τους πειραματισμούς με το Android 1.6. Κυριακή βράδυ θα φοράμε την 2.1 (δεν παίρνω και όρκο με την SE που μπλέξαμε). :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Άσε τώρα τους πειραματισμούς με το Android 1.6. Κυριακή βράδυ θα φοράμε την 2.1 (δεν παίρνω και όρκο με την SE που μπλέξαμε). :lol:

 

Αντε να δουμε. Μακαρι... Τωρα φαγαμε το γαιδαρο... Αν ειναι και Δευτερα δε θα με πειραξει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε. Μακαρι... Τωρα φαγαμε το γαιδαρο... Αν ειναι και Δευτερα δε θα με πειραξει.

 

τις ημερες αυτες που λετε τωρα τις ακουσατε απο καπου???? γιατι εγω που ρωτησα στη ericsson μου ειπαν μεσα με τελη νοεμβρη!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το update σε 2.1

 

http://blogs.sonyericsson.com/produc...ware-update-2/

 

Today I can confirm that we will start the roll-out of the Android 2.1 based updates for Xperia X10, X10 mini and X10 mini pro now this coming Sunday. The roll out will start in the evening European time.

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή θα ξεκινήσει. Πότε θα το πάρουμε εμείς εξαρτάται από το ποιας χώρας είναι η συσκευή μας, αν είναι branded (πχ vodafone) κ.α.

Εμένα είναι Global Generic UK αυτή τη στιγμή (όταν την πήρα ήταν FR un-branded). Ελπίζω να μπορέσω την Κυριακή να αναβαθμιστώ.

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/10/29/xperia-software-update-2/

 

EDIΤ: Με πρόλαβες @BMW116i

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλα ε μιλαμε για την απολυτη ξεφτιλα....αφου εκει στην Sony Ericsson, η ομαδα που ειναι υπευθυνη για το λογισμικο κοιμαται ορθια(μην πω τπτ χειροτερο!),γιατι δεν ειπαν οτι η αναβαθμιση θα βγει μεσα Νοεμβρη για να τελειωνουμε...αλλα ειπαν τελη Οκτωβρη??

 

Ειναι τοσο αστειοι λοιπον που αποφασισαν να ξεκινησουν την διαθεση της αναβαθμισης 31 Οκτ...το βραδυ.!!!!! και αυτο σε μερικες χωρες......φεξε μου και γλιστρησα........

Link to comment
Share on other sites

καλα ε μιλαμε για την απολυτη ξεφτιλα....αφου εκει στην Sony Ericsson, η ομαδα που ειναι υπευθυνη για το λογισμικο κοιμαται ορθια(μην πω τπτ χειροτερο!),γιατι δεν ειπαν οτι η αναβαθμιση θα βγει μεσα Νοεμβρη για να τελειωνουμε...αλλα ειπαν τελη Οκτωβρη??

 

Ειναι τοσο αστειοι λοιπον που αποφασισαν να ξεκινησουν την διαθεση της αναβαθμισης 31 Οκτ...το βραδυ.!!!!! και αυτο σε μερικες χωρες......φεξε μου και γλιστρησα........

 

Kαι που την δίνουν πάλι καλά να λες. Άναψε και ένα κεράκι καλού κακού. :P:P:lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε καλά τωρα μην καταντήσουμε το φόρουμ σαν και αυτό των XDA που τις 2 τελευταίες μέρες γράφτηκαν κατι εκατοντάδες ποστ :lol::lol:

Εμένα δε με πειράζει πότε θα πάρουμε την 2,1 αλλά πως θα είναι το Χ10 μετά απο αυτήν , εχω μια μεγάλη ανησυχία μη φάμε καμιά "φόλα" και το φυσάμε και δε κρυώνει ,άσε που θα τα χάσουμε και όλα θα χαλάσουμε και το τηλέφωνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε καλά τωρα μην καταντήσουμε το φόρουμ σαν και αυτό των XDA που τις 2 τελευταίες μέρες γράφτηκαν κατι εκατοντάδες ποστ :lol::lol:

Εμένα δε με πειράζει πότε θα πάρουμε την 2,1 αλλά πως θα είναι το Χ10 μετά απο αυτήν , εχω μια μεγάλη ανησυχία μη φάμε καμιά "φόλα" και το φυσάμε και δε κρυώνει ,άσε που θα τα χάσουμε και όλα θα χαλάσουμε και το τηλέφωνο :lol:

 

Εσείς δεν ριξατε κανένα μπινελικι (κοσμια πάντα) στο συγκεκριμμενο θέμα :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εσείς δεν ριξατε κανένα μπινελικι (κοσμια πάντα) στο συγκεκριμμενο θέμα :lol:

 

 

Στα χείλη μου το χω έτοιμο για την SE , όταν θα έρθει η ώρα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα ε μιλαμε για την απολυτη ξεφτιλα....αφου εκει στην Sony Ericsson, η ομαδα που ειναι υπευθυνη για το λογισμικο κοιμαται ορθια(μην πω τπτ χειροτερο!),γιατι δεν ειπαν οτι η αναβαθμιση θα βγει μεσα Νοεμβρη για να τελειωνουμε...αλλα ειπαν τελη Οκτωβρη??

 

Ειναι τοσο αστειοι λοιπον που αποφασισαν να ξεκινησουν την διαθεση της αναβαθμισης 31 Οκτ...το βραδυ.!!!!! και αυτο σε μερικες χωρες......φεξε μου και γλιστρησα........

Ας μην είμαστε υπερβολικοί. Τέλη Οκτώβρη είπαν και από ότι φαίνεται το τηρούν. Το γεγονός ότι θα έχει πρόσβαση ο κόσμος σταδιακά στην αναβάθμιση οφείλεται και σε λόγους overloading των servers.

 

Εμένα δε με πειράζει πότε θα πάρουμε την 2,1 αλλά πως θα είναι το Χ10 μετά απο αυτήν , εχω μια μεγάλη ανησυχία μη φάμε καμιά "φόλα" και το φυσάμε και δε κρυώνει ,άσε που θα τα χάσουμε και όλα θα χαλάσουμε και το τηλέφωνο

 

Αν κάνανε τόσο καιρό για να βγάλουν την αναβάθμιση και στο τέλος κάνουν και ζημιά στο τηλέφωνο τότε τί να πω; Είναι για πολύ βρίσιμο!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/it_is_official_the_xperia_x10_family_android_21_update_finally_rolls_out-news-2042.php

Τελικα θα ειμαστε σαν Ελλαδα την Κυριακη ή θα μας πανε για Νοεμβριο ?

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ Και ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΕΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ SMARTPHONE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΗ Χ10 ΚΑΙ ΙPHONE 3GS.ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...