Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κι εγω μια σχετικα ασχετη ερωτηση (Αν υπαρχει καποιο αλλο thread στο forum ας με ενημερωσει καποιος).

Θελω να βαλω internet απο την cosmote στο τηλεφωνο. Το προγραμμα που θα βαλω δινει δωρεάν 500 MB για πλοήγηση στο internet και δωρεάν απεριόριστη πρόσβαση στο COSMOTE my view. Παρ' όλο που το τηλεφωνο ειναι απο την cosmote δεν εχει καμια επιλογη cosmote my view.

Απ' ότι ειδα στο τηλεφωνο εχει κατι ρυθμισεις γα WAP και άλλες ρυθμισεις για Cosmote Internet.

Τι διαφορα εχει το ενα με το αλλο? Εγω δηλαδη απο ποια υπηρεσια θα χρεωνομαι αν μπαινω στο ιντερνετ με τον dolphin οπως μπαινω τωρα ας πουμε.

Ειμαι λιγο μπερδεμενη γιατι παντα μπαινω με wi-fi και δεν ξερω καθολου τι γινεται με τα wap κλπ.

Αν ειμαι off topic πειτε μου αν υπαρχει αλλο thread να απευθυνθω.

Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελειως off topic αλλα, αν σημερα ειχατε τα 600 € που ειχατε δωσει για το κινητο μας θα το αγοραζατε η θα προτιμουσατε ενα HTC DESIRE, DESIRE HD, GALAXY S...??

Για μενα εκει ειναι το θεμα, γιατι δυστυχως εχω ψιλο-απογοητευτει με το support του κινητου...

 

 

Δεν θα έπερνα κινητό , θα έβαζα πετρέλαιο στο καυστήρα να ζεσταθούν τα κοκαλάκια μου έρχεται κρύυυυυυοοοοοοο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Neokfire βλέπεις ότι υπάρχει τουλάχστον ένα με δύο κινητά.....εγώ ξέρω και ένα Νοκια που είχε μετά ρδιοφωνο και προσπαθώ να θυμηθώ τον τύπο του....για αυτό και το ανέφερα..δεν έιμαι κανάς αφελής που προβληματίζεσαι για το τι θα ακούσεις.......Άρα μην επικαλείσαι το έλεος στην απαντησή σου, όταν δεν έισαι εσύ 100% σίγουρος, γιατί εκτίθεσαι.........το θέμα μου δεν έιναι να αντιπαρατεθώ μαζί σου. Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένα απλά πραγματάκια θα έπρεπε να τα φτιάξουν και να πάνε μετά στα πιο εξιδεικευμένα......γιατί στην τελική ένα κινητό 500 ευρώ και να μην έχει ραδιοφωνο και να μη λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν κλειστό, είναι όπως και να το κάνεις τουλάχιστον απαράδεκτο.

 

Εννοουσα οτι ειναι ατοπο να λες να βγει update για να εχει ραδιοφωνο, και επειδη δεν εχει ραδιοφωνο ειναι αχρηστο κινητο.

Οταν πηγες να το αγορασεις, πριν το αγορασεις, εκανες ερευνα αγορας?

Εκανες.

Ηξερες οτι δεν ειχε ραδιοφωνο. Ολα τα ξεραμε, οτι δεν ειναι Multitouch, οτι εχει 8Mp camera, οτι θα αναβαθμιστει μεχρι το 2.1 android...

Εκτος απο τον ηχο, δηλαδη τι αλλο εχει αρνητικο το κινητο, απο τα οποια δεν γνωριζες?

Πιστεψε με με ενοχλει και εμενα που δεν ειναι android 2,2 κτλ.....

Αλλα τα ηξερα απο την αρχη.

Τωρα εαν εχω κρυφη ελπιδα οτι μπορει να γινει multitouch, froyo, με ραδιοφωνο κτλ,ειναι αλλο... ε αν δεν γινει ποτε δεν θα ριξω ευθυνες σε κατι που μου εχουν πει εκ των προτερων οτι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπερνα κινητό , θα έβαζα πετρέλαιο στο καυστήρα να ζεσταθούν τα κοκαλάκια μου έρχεται κρύυυυυυοοοοοοο :lol::lol::lol:

 

Αλλο αυτο....!!!:lol::lol::lol:

 

Εγω παντως θα ειχα μεγαλο προβλημα γιατι κ το samsung κ το desire hd ειναι τελεια ρε ****το!!

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα επαιρνα το x10...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Και μια σχετική ερώτηση..

Υπαρχει τροπος κατα τη διάρκεια μιας κλήσης να μπαινουμε στο μενου ή να μπορουμε να δουμε την οθονη αναμονης?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και μια σχετική ερώτηση..

Υπαρχει τροπος κατα τη διάρκεια μιας κλήσης να μπαινουμε στο μενου ή να μπορουμε να δουμε την οθονη αναμονης?

Ναι πατώντας το κεντρικό πλήκτρο, σε βγάζει στην οθονη αναμονής

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Η πολυπόθητη αναβάθμιση!!! Μου ήρθε ανακοίνωση στο κινητό πριν λίγο και αναβαθμίζω OTA αυτή τη στιγμή σε 2.1!!!

 

...................

 

Το πιστέψατε? :lol:

Είπα κι εγώ... όχι καμία σχέση παίδες χαλαρώστε! Απλά ήθελα να παρουσιάσω ένα καινούριο application που υπέπεσε στην αντίληψη μου. Είναι εναλλακτικός Launcher (όχι καλύτερος από τον ADW) αλλά και εξαιρετικός Task Manager/Switcher. Ρίξτε μια ματιά , λίγο που τον δοκίμασα δεν μου πολυάρεσε αλλά σε άλλον μπορεί να φανεί χρήσιμο!

 

Itching Thumb

 

Και ένα βίντεο - επίδειξη

[/b].
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Η πολυπόθητη αναβάθμιση!!! Μου ήρθε ανακοίνωση στο κινητό πριν λίγο και αναβαθμίζω OTA αυτή τη στιγμή σε 2.1!!!

 

...................

 

Σα δε ντρέπεσαι ανθυγιεινέ και αντιτουριστικέ τύπε!

 

:lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Η πολυπόθητη αναβάθμιση!!! Μου ήρθε ανακοίνωση στο κινητό πριν λίγο και αναβαθμίζω OTA αυτή τη στιγμή σε 2.1!!!

 

εδώ[/url].

 

 

Εγώ δε θα την κάνω , θα παραμείνω πιστός στην 1,6 που δε κρασάρει που δε κολλάει που είναι σταθερή και δε μασάει :lol::lol::lol:

 

Αν άλλαζα για κάποιο λόγο τον ADW μονο τον DxTop θα έβαζα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα την κάνω , θα παραμείνω πιστός στην 1,6 που δε κρασάρει που δε κολλάει που είναι σταθερή και δε μασάει :lol::lol::lol:

 

Αν άλλαζα για κάποιο λόγο τον ADW μονο τον DxTop θα έβαζα ;)

 

Έχεις δοκιμάσει το Sweeter Home? Το έχει ένας τύπος εδώ

και ψήνομαι τρελά να το δοκιμάσω στο mini μου. Αλλά στο X10 λόγω μεγέθους και ανάλυσης απλά είναι αλλού!:drool:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπάαα οχι αυτο μου μοιάζει W7 να λείπει με τόσες οθόνες θα χάσουμε τη μπάλα :rolleyes:

 

χαχαχα έχει άπειρα themes (περισσότερα από adw) και είναι ακόμη σε alpha. Αλλά ειλικρινά είναι πολύ σταθερός και έχει τρελή παραμετροποίηση! Τον έβαλα τελικά από χθες και λέει πολλά!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η PTCRB εχθές έδωσε έγκριση στην πολυπόθητη αναβάθμιση, μάλλον απο Δευτέρα θα την δούμε να "κυλάει" προς τα έξω, την Generic UK τουλάχιστον! :-)

 

PTCRB

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην υπάρχουν προβλήματα , καλή η αναβάθμιση αλλα να μπορούμε να κάνουμε τη δουλειά μας , να μην έχουμε κολλήματα επανεκκινήσεις και άλλα περίεργα όπως σε άλλα κινητά Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Η PTCRB εχθές έδωσε έγκριση στην πολυπόθητη αναβάθμιση, μάλλον απο Δευτέρα θα την δούμε να "κυλάει" προς τα έξω, την Generic UK τουλάχιστον! :-)

 

PTCRB

Αντε να δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η PTCRB εχθές έδωσε έγκριση στην πολυπόθητη αναβάθμιση, μάλλον απο Δευτέρα θα την δούμε να "κυλάει" προς τα έξω, την Generic UK τουλάχιστον! :-)

 

PTCRB

 

Αυτή η αναβάθμιση που έχει εκεί στις 22 Οκτωβρίου , αν κρίνω από το όνομα της περισσότερο για αναβάθμιση mini/mini pro μου κάνει παρά για x10i... Άμα αναβαθμιστούν τα μικρά πριν το μεγάλο θα φάω το π...... μου! :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω μια σχετικα ασχετη ερωτηση (Αν υπαρχει καποιο αλλο thread στο forum ας με ενημερωσει καποιος).

Θελω να βαλω internet απο την cosmote στο τηλεφωνο. Το προγραμμα που θα βαλω δινει δωρεάν 500 MB για πλοήγηση στο internet και δωρεάν απεριόριστη πρόσβαση στο COSMOTE my view. Παρ' όλο που το τηλεφωνο ειναι απο την cosmote δεν εχει καμια επιλογη cosmote my view.

Απ' ότι ειδα στο τηλεφωνο εχει κατι ρυθμισεις γα WAP και άλλες ρυθμισεις για Cosmote Internet.

Τι διαφορα εχει το ενα με το αλλο? Εγω δηλαδη απο ποια υπηρεσια θα χρεωνομαι αν μπαινω στο ιντερνετ με τον dolphin οπως μπαινω τωρα ας πουμε.

Ειμαι λιγο μπερδεμενη γιατι παντα μπαινω με wi-fi και δεν ξερω καθολου τι γινεται με τα wap κλπ.

Αν ειμαι off topic πειτε μου αν υπαρχει αλλο thread να απευθυνθω.

Thanks

 

Και οι 2 τύποι ρυθμίσεων είναι για να συνδεθείς στο internet μέσω του παροχέα σου, δηλαδή στην προκειμένη της Cosmote.

Οι ρυθμίσεις internet απευθύνονται για σύνδεση μέσω 3G δικτύου κτλ ενώ οι WAP (που είναι κ παλαιότερες) για σύνδεση εκεί όπου δεν υποστηρίζεται το 3G και θα είναι λογικά μέσω του παλιού καλού GPRS με πολύ χαμηλότερη φυσικά ταχύτητα.

Σε αυτές τις περιπτώσεις χρεώνεσαι από το πακέτο των 500MB και ο τρόπος, πρόσβασης, είναι ο ίδιος όπως και μέσω wifi που χρησιμοποιείς έως τώρα, δηλαδή με τον dolphin.

Οπότε όπου δεν έχεις πρόσβαση σε wifi ενεργοποιείς το 3G και αρχίζεις να τρως από το πακέτο σου.

Το να τα έχεις και τα 2 ενεργοποιημένα δεν συνίσταται μια και κυρίως θα τρως τζάμπα περισσότερη μπαταρία και επίσης θα μπορείς να γλυτώσεις δεδομένα από το πακέτο λόγο παράλληλης κάλυψης από wifi.

Μην ξεχάσεις τα APNdroid και 3gwatchdog που θα σε βοηθήσουν να ελέγχεις το πακέτο σου και να αποφύγεις υπέρβαση του.

:)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση που έχει εκεί στις 22 Οκτωβρίου , αν κρίνω από το όνομα της περισσότερο για αναβάθμιση mini/mini pro μου κάνει παρά για x10i... Άμα αναβαθμιστούν τα μικρά πριν το μεγάλο θα φάω το π...... μου! :X

 

Όχι αγόρι μου το λέει ξεκάθαρα "Χ10i" :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι αγόρι μου το λέει ξεκάθαρα "Χ10i" :happy:

 

Το μικρουλη μας το mini πηρε εγκριση 12 Οκτωβριου..οποτε ο φιλος μας ο snifi θα το φαει τελικα!:lol::lol::p:rotfl::rotfl:

 

Ακυρο τελικα...μαζι θα αναβαθμιστουν. Οποτε θα μεινει ανεπαφος!:p:lol:

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Το μικρουλη μας το mini πηρε εγκριση 12 Οκτωβριου..οποτε ο φιλος μας ο snifi θα το φαει τελικα!:lol::lol::p:rotfl::rotfl:

 

Ακυρο τελικα...μαζι θα αναβαθμιστουν. Οποτε θα μεινει ανεπαφος!:p:lol:

 

Μαζί θα αναβαθμιστούν?!

 

Μακάρι αλλά αν δείς στο PTCRB δείχνει update για Χ10 στο 2.0.A.0.453, ενώ το certification του Χ10 mini είναι για 1.3.A.0.68!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όντως. η έκδοση που πήρε certification το μινι είναι η αντίστοιχη που φοράει τώρα το x8.. δλδ για την 1.6 είναι ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο μας βλέπω ανα τέταρτο να κάνουμε έλεγχο για αναβάθμιση και refresh στους xda και στο my phone.

F5 F5 F5... Εγώ ξεκίνησα ήδη. LOL

 

ΥΓ. Α ρε HTC. Βάλε τεσσαρα οθόνη στο desire z να γουστάρουμε.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο μας βλέπω ανα τέταρτο να κάνουμε έλεγχο για αναβάθμιση και refresh στους xda και στο my phone.

F5 F5 F5... Εγώ ξεκίνησα ήδη. LOL

 

ΥΓ. Α ρε HTC. Βάλε τεσσαρα οθόνη στο desire z να γουστάρουμε.

 

καλημερα και απο μενα παιδια στο forum ειμαι και εγω ενας καινουργιος κατοχος του xperia x10 απλα εχω ενα προβλημα με τη συνδεση στο wifi του σπιτιου μου παρακαλω τα φωτα σας γιατι δεν συνδεομαι με τιποτα σε οποιοδηποτε αλλο wifi γινεται κανονικα η συνδεση μηπως με την επερχομενη αναβαθμιση διορθωθη το προβλημα μου?

Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα. http://gadgets.apnafundaz.com/2010/10/multitouch-test-on-xperia-x10-with-android-2-1eclair-update-video-hands-on-exclusive/

Εχει multitouch???ετσι φαινεται τελικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...